Ελεωνόρα Ζουγανέλη - Νατάσσα Μποφίλιου

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ark festival/
Αυτοί οι Ιμάμ Μπαιλντι που ουτε που τους ηξερα, δε μ'αρεσαν καθολου και γενικοτερα το ολο κονσεπτ δημιουργιας αυτης της μπαντας δε μ'αρεσει, μου μοιαζει διακωμωδηση παλιας καλης μουσικης που για μενα οφειλεται να μενει ατοφια.
Η Μονικα -πρωτη φορα την ειδα απο κοντα- καλη φωνή αλλά μέχρι εκεί. Εχει μερικά χρόνια ακόμα για να κριθεί, θεωρώ πως διχάζει πολύ με τη φωνητική της παρουσία.
Ο Μαραβέγιας (ετσι τον λενε?) οκ, σαν τον Μουζουράκη- δεν τρελαίνομαι-
αλλά δεν έχω λόγια για τη Μποφίλιου... διότι εδώ, τέλος. Διότι εδώ, τα λόγια είναι περιττά.
Εσκισε! Μας έσκισε!...

Σημείωση συντονιστή:
Το παρόν προήλθε από το θέμα: "Ποια ήταν η τελευταία συναυλία που πήγατε;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
αλλά δεν έχω λόγια για τη Μποφίλιου... διότι εδώ, τέλος. Διότι εδώ, τα λόγια είναι περιττά.
Εσκισε! Μας έσκισε!...
Σιγά τα ωά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σιγά τα ωά!:P
:pfff:
Η γυναικα ειναι περαν φοβερη φωναρα, και πολυ κουλ τυπος, γενικα την εχω συμπαθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
αλλά δεν έχω λόγια για τη Μποφίλιου... διότι εδώ, τέλος. Διότι εδώ, τα λόγια είναι περιττά.
Εσκισε! Μας έσκισε!...

Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να ακούσω τραγούδια της Μποφίλιου. Ακούνε και κάτι φίλες μου που έχουμε παρόμοια γούστα. Ειλικρινά όμως, αδυνατώ. Μου φαίνονται υπερβολικά αδιάφορα τα τραγούδια της. Δεν μου διακινούν το παραμικρό συναίσθημα! Δεν μπορώ καν να τα ακούσω ολόκληρα. Δεν ξέρω, πιθανώς αν την δω live να μου κάνει άλλη αίσθηση.

Άσχετο-σχετικό: για πολύ καιρό την μπέρδευα φατσικά με την Ελεονώρα Ζουγανέλη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Έχω προσπαθήσει πολλές φορές να ακούσω τραγούδια της Μποφίλιου. Ακούνε και κάτι φίλες μου που έχουμε παρόμοια γούστα. Ειλικρινά όμως, αδυνατώ. Μου φαίνονται υπερβολικά αδιάφορα τα τραγούδια της. Δεν μου διακινούν το παραμικρό συναίσθημα! Δεν μπορώ καν να τα ακούσω ολόκληρα. Δεν ξέρω, πιθανώς αν την δω live να μου κάνει άλλη αίσθηση.

Άσχετο-σχετικό: για πολύ καιρό την μπέρδευα φατσικά με την Ελεονώρα Ζουγανέλη.:P

Δε βρισκω κατι δυσκολο στον στιχο της. Το μονο σιγουρο ειναι πως βγαινουν νοηματα πολυ βαθια, ετσι εγω τα αντιλαμβανομαι κι ετσι και η ιδια. Σε προσφατη συναυλια της ενημερωθηκα πως ειχε κλαψει πανω στην σκηνη, την ωρα που ερμηνευε. Και οταν εγω την παρακολουθησα ειχα ανατριχιασει και συγκινηθει.
Η φωνη της ειναι καμπανα- δεν κουραζεται να την βγαλει και δε με κουραζει, πολυ καθαρη καθως τραγουδα και καθως μιλα. Εχει χιουμορ, ειναι συμπαθης και κοινωνικη, εξωστρεφης και διαισθανομαι πολυ πολυ ευαισθητη.

Καμμια σχεση με τη Ζουγανελη, δε μοιαζουν διολου, ουτε σε στυλ, ουτε σε προσωπικοτητα ουτε σε σκηνικη και φωνητικη παρουσια. Το μονο κοινο τους ειναι το ειδος μουσικης που τραγουδουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Απλά συμπληρώνοντας το προηγ. ποστ, να σημειωθεί πως η Ζουγανέλη γράφει μόνη της τα τραγούδια της
(κάτι που ομολογουμένως φαίνεται)
ενώ, τα πολύ περισσότερο αισθαντικά τραγούδια της Μποφίλιου,
τα γράφουν ...άντρες.
Άντρες που γνωρίζουν από πόνο και θλίψη,
άντρες που έχουν κλάψει για αγάπες χαμένες
(δλδ άλλους άντρες).


τεσπα :P φτανει το σπαμτουρνουά συμπυκνωμένης κακίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δε βρισκω κατι δυσκολο στον στιχο της.
Δεν είπα ότι βρίσκω κάτι δύσκολο στους στίχους της (από το λίγο που έχω ακούσει). Είπα ότι τα τραγούδια της μου είναι αδιάφορα και δεν μου διακινούν συναίσθημα.
Καμμια σχεση με τη Ζουγανελη, δε μοιαζουν διολου, ουτε σε στυλ, ουτε σε προσωπικοτητα ουτε σε σκηνικη και φωνητικη παρουσια. Το μονο κοινο τους ειναι το ειδος μουσικης που τραγουδουν.
Φατσικά καλέ είπα πως τις μπέρδευα. Δεν τις έχω παρακολουθήσει live και συνεντεύξεις τους έχω διαβάσει σε περιοδικά και διαδίκτυο, δεν έχω δει πώς μιλούν/εκφράζονται για να έχω άποψη για την προσωπικότητά τους.
Απλά συμπληρώνοντας το προηγ. ποστ, να σημειωθεί πως η Ζουγανέλη γράφει μόνη της τα τραγούδια της
(κάτι που ομολογουμένως φαίνεται)
ενώ, τα πολύ περισσότερο αισθαντικά τραγούδια της Μποφίλιου,
τα γράφουν ...άντρες.
Άντρες που γνωρίζουν από πόνο και θλίψη,
άντρες που έχουν κλάψει για αγάπες χαμένες
(δλδ άλλους άντρες).


τεσπα :P φτανει το σπαμτουρνουά συμπυκνωμένης κακίας.
Δεν γράφει μόνη της τα τραγούδια της η Ζουγανέλη.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν γράφει μόνη της τα τραγούδια της η Ζουγανέλη


Παρανόηση δική μου για το τελευταίο άλμπουμ, από συνέντευξη που είχε δώσει στο ραδιόφωνο. :worry:
Όντως δεν τα γράφει μόνη της (και προς τιμήν της :sick:.
και εγώ κλαίω όταν οδηγώ στην αττική οδό, αλλά από το αντίτιμο των διοδίων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top