Μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια;

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν περπατάς μια χαρά φορώντας τα, δε θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων. Σίγουρα μία τόσο ψηλή κοπέλα δεν περνάει απαρατήρητη αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Και πίστεψε με, αν υπάρξουν κακεντρεχή σχόλια θα είναι είτε από κοντούλες που βαθιά μέσα τους εύχονται για λίγα παραπάνω εκατοστά είτε από ψηλές που δεν έχουν οι ίδιες το κουράγιο να φορέσουν τακούνια.
Είτε από γιαγιάδες.
Τάξη και ηθική!:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
κοιτα σε καταλαβαινω γιατι και εγω ειμαι ψηλη και μου αρεσουν πολυ τα ψηλοτακουνα...αλλα οι 12ποντες απο τη στιγμη που εισαι τοσο ψηλη και θα γινεσαι 1.90 ε δεν θα φανει και τοσο ωραιο...μπορεις ομως να φορεσεις λιγο πιο χαμηλα παπουτσια..κι εγω να σου πω την αληθεια αποφευγω να φοραω τοσο ψηλα..ειναι και καπως αβολα..ειναι η αληθεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Να σας πω και εγώ την άποψή μου πάνω σε αυτό το θέμα. Κατά την άποψή μου οι ψηλές γυναίκες πρέπει να φοράνε ψηλά τακούνια, με κάποια όρια. Δηλαδή αν φοράει μία κοπέλα ύψους 1.80 12 πόντους τακούνι, ε θα ξεχωρίζει από χιλιόμετρα. Αλλά όλα είναι θέμα συμμετρίας. Δηλαδή βλέπω κάτι κοπέλες που έιναι σχετικά κοντές να φοράνε κάτι κωθόρνους και να πάνε σαν βάρκες και όπως καταλαβαίνεται το θέαμα είναι τουλάχιστον γελίο. Ενώ αν η ψηλή γυναίκα βάλει ψηλό τακούνι τότε θα έχει ένα πολύ ωραίο αποτέλεσμα και θα αξιοποιεί το μήκος των ποδιών της έχοντας ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Με πιάνεται??? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Επειδη σε νοω κοπελια θα σου πω τα συμπερασματα που εχω βγαλει ως τωρα. Οκ το γουσταρεις το ψηλο το φορας και φτανεις 1.90. Ναι σε καποιους δε θαρεσεις. Αυτοι οι καποιοι προφανως θα εχουν για καποιο αλφα βητα λογο αισθηματα κατωτεροτητας οταν σε αντικριζουν. Καποιοι αλλοι θα εντυπωσιαστουν και θα τους κανεις για επιβλητικη και ετσι. Οσο να ναι το ψηλο αναστημα δειχνει ετσι μια αρχοντια ρε παιδι μου(με την προυποθεση οτι την υποστηριζεις με το περπατημα σου τη γοβαρα). Θα σε προσεξουν σχεδον ολοι παντως. Απαρατηρητη δε θα περασεις.

Τωρα αν δεν εβαζες γοβα ψηλη το ποσοστο των κομπλεξικων ακαταδεχτων θα μειωθει αισθητα αλλα δε θα τραβηξεις και οσο βλεμματα θαυμασμου θα εισεπραττες οντας ψηλοτερη.

Αρα τσεκαρε σαρεσουν οι γοβες? Αν ναι βαλτις δε χανεις τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Προβληματιζομαι γιατι δεν θελω να με σχολιασουν αρνητικα:/:.........

ωστοσο δεν εχει την ιδια αποψη η καθε ξαδερφη μου πχ η οποια ειναι 1,60 και φοραει ψηλα παππουτσια για να δειχνει πιο ψηλη.
αυτη θα με σχολιασει αρνητικα γιατι......υπαρχουν πολλα γιατι!
γιατι ισως ζηλευει κτλπ κτλπ.....και εχω ακουσει πολλα σχολια μην νομιζεις........κανενας δεν ξερει τι μπορει να σκεφτεται ο αλλος!


Αν ήσουν πολύ κοντή, θα ήσουν στούμπος.
Αν ήσουν πολύ ψηλή, θα ήσουν στέκα.
Αν ήσουν εύσωμη, θα ήσουν η χοντρή που δεν λέει να σταματήσει το φαγητό.
Αν ήσουν πολύ αδύνατη, θα ήσουν η ανορεκτική που το παίζει μοντέλο.
Αν ήσουν πολύ καλά ντυμένη, θα ήσουν λατέρνα.
Αν ήσουν ατιμέλητη, θα ήσουν γύφτισσα, βλαχάρα.
Αν ήσουν πολύ βαμμένη, θα ήσουν ξέκ@λ@.
Αν ήσουν άβαφη, θα ήσουν καημένη.
Αν φορούσες κοντά, θα ήσουν πουτ@ν@.
Αν φορούσες μακριά, θα ήσουν ντίβα και ψωνάρα.

Θα σε σχολιάσουν αρνητικά; ΝΑΙ. Όσοι κάνουν αυτή ακριβώς την δουλειά (και δυστυχώς είναι πάαααααρα πολλοί). Αυτό τους διασκεδάζει (αφού το get a life, τους είναι άγνωστο), να μιλάνε μονίμως για τους άλλους, να ειρωνεύονται, να υποτιμούν, να κρίνουν, να επικρίνουν, να βλέπουν τα αρνητικά των άλλων, να βλέπουν την ακίδα στο μάτι του άλλου και όχι το κοντάρι στο μάτι το δικό τους.

Βάλε τα παπούτσια, που σου κάνουν κέφι (τα όποια παπούτσια) και πήγαινε με την αυτοπεποίθηση , που θα δηλώνει, πως βρίσκεσαι εκεί για όσους σε εκτιμούν γι΄αυτό που είσαι και όχι γι’αυτό που φοράς. Τους άλλους δεν τους χρειάζεσαι……:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
προσωπικα σιχαινομαι τα τακουνια γιατι εχω κομπλεξ με το υψος μου(ειμαι 1,72 ναι ξερω δεν ειμαι και το πρωτο μπο"ι") δεν θελω να φαινομαι ψηλη και να ξεχωριζω νοιωθω αμηχανα:redface: αλλα αν εσυ δεν εχεις προβλημα και γουσταρεις να κανεις εντυπωση καντο και εγω μαζι σου :D

:@karotenia περιμενουμε σχολια για το αν τα φορεσες στο γαμο και τι εγινε ετσι???;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
δεν θελω να φαινομαι ψηλη και να ξεχωριζω νοιωθω αμηχανα:redface:
Αυτό. :redface:
Γενικά,δεν μπορώ με τίιποτα να περπατήσω πάνω σε τακούνια. [Είμαι στο 1.70 κι εγώ.]
Αλλά ακόμα και να μπορούσα,δεν θα έπαιρνα ποτέ πολύ ψηλά,γιατί έχω και εγώ το θέμα του ότι "δεν θέλω να ξεχωρίζω".
[Γενικά βέβαια είμαι έτσι,δεν φοράω ούτε πολύ έντονα χρώματα,κλπ κλπ.]

Δεν τα μισώ πάντως.
Μου αρέσει να βλέπω γυναίκες που το "έχουν". Περπατάνε και γαμάτα και είναι μια χαρά.

Αντίθετα είναι αρκετά "άσχημο" όταν γυναίκες/κοπέλες που πραγματικά δεν το "έχουν" καθόλου,
να επιμένουν να τα φοράνε σε εξόδους.
Και καάθε τρείς και λίγο να παραπατάνε,να σκοντάφτουν,να λένε "περίμενε,φοράω τακούνια",
"μην πάμε από εκεί,φοράω τακούνια" "περίμενε,με πονάνε τα πόδια μου" κλπ κλπ.
Σπαστικόοο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Αν μπορείς να το υποστηρίξεις γιατί να μην τα φορέσεις?
Είμαι της άποψης τα ρούχα και τα αξεσουάρ να τα φοράμε και όχι να μας φοράνε. Ο καθένας πρέπει να ξέρει τι του ταιριάζει και τι όχι, αυτό είναι το σημαντικότερο. Τωρα, όσον αφορά το αν θες να ξεχωρίζεις ή όχι, εγω θα σου πω γιατί όχι? Τι έχεις δηλαδή? Ο Θεός σου έδωσε το προτέρημα να είσαι ψηλή κοπέλα, φαίνεσαι ούτως η αλλιώς, οπότε εκμεταλλεύσου το.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πφφφ πονάει αυτό το θέμα με τα ψηλοτάκουνα.. Εγώ είμαι ψηλή και πάντα έκανα παρέα με αγόρια.. ΟΛΟΙ τους ήτανε πιο κοντοί από μένα με αποτέλεσμα να μου έχει δημιουργηθεί κόμπλεξ και να μη φοράω ποτέ ψηλά. Βγαίναμε και φορούσα πάντα ίσια για να μην ξεχωρίζω μέσα στα club. Δεν με πείραζε όσο ήμουν πιο μικρή (σχολείο). Όταν ήρθα Αθήνα για σπουδές και άρχισα να κάνω και παρέα με κορίτσια, άρχισα να βγαίνω με ψηλοτάκουνα και ήμουν κομπλέ. Τώρα πια φοράω αλλά μόνο όταν ξέρω ότι δεν βγαίνω για τρελό χορό και ξεφάντωμα αλλά στις χαλαρές εξόδους. Μου αρέσουν τα ψηλοτάκουνα αλλά το θέμα είναι ότι τώρα έχω καινούρια μια σχέση με κάποιον ο οποίος είναι πιο κοντός από μένα όταν εγώ είμαι με ίσια. Τι κάνω όταν θα βγω μαζί του κάπου που θα θέλω να βάλω ψηλά;
Θα φαινόμαστε κάπως ;;; Αυτός πως θα νοιώθει;;; Please help me !! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από μια γυναίκα που αναδεικνυεί τη θηλυκότητα της! Τα τακούνια μας βοηθούν να ξεχωρίσουμε να "φανούμε" ρε παιδί μου!!!
Όταν ο οποιοσδήποτε άντρας επιλέγει να είναι με μια γυναίκα πιο ψηλή από αυτόν δε θεωρώ πως έχει κόμπλεξ , αλλά ίσα ίσα που λογικά θα του αρέσει να κυκλοφορεί μια γυναίκα που ξεχωρίζει (με την καλή έννοια :D), και είναι μαζί του!!! Την καμαρώνει!!!!!!!
:vroum::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αλήθεια Lizsa χάρηκα πάρα πολύ με την απάντηση που μου έδωσες.. Έσκασε το χαμόγελο στο χειλάκι μου :D
Αλλά σου λέω και πάλι σκέφτομαι πως θα μας βλέπουν οι άλλοι.. Δηλαδή φοβάμαι μήπως λένε που το πάει το "αγγούρι" και τέτοια;;;;
Τρέμω για την πρώτη μας έξοδο που θα φοράω ψηλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
χαχααα.... ε.. όχι και αγγούρι!!!!!!!!!!!!!
:hehe:
Φόρεσε τα αγαπημένα σου τακούνια και μην το σκέφτεσαι παραπάνω!!!!!!!!

1.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτό θα κάνω και ό,τι βγει.. Την επόμενη μέρα θα έρθω να γράψω πως ήταν η εμπειρία... :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay-d

Νεοφερμένος

Η jay-d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χαίρομαι που βλέπω κοπέλες να έχουν τον ίδιο προβληματισμό με μένα!Αν και εντάξει είμαι νέα ακόμα,σε μια καλή έξοδο δεν αποφεύγω να βάζω ψηλοτάκουνα..Προσπαθώ να βρίσκω όσο χαμηλότερα γίνεται αλλά είναι πολύ δύσκολο γιατί τα τακούνια με χαμηλό τακούνι είναι πολύ μεγαλίστικα,κ όχι ωραία!!Σκέφτομαι λίγο το ότι μπορεί να φανώ σαν ένα πράγμα τελείως ψηλό,και ενδεχομένως να μην αρέσω,αλλά συμφωνώ με τους προηγούμενους που είπαν πως άμα μπορείς και το υποστηρίζεις και το περπάτημά σου είναι ωραίο,τότε μπορείς άνετα να βάζεις γόβες!!Είμαι fun των ψηλοτάκουνων και δεν μπορώ να μην φοράω!Το ύψος μας δεν μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα γι'αυτό!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
τα ψηλοτάκουνα είναι τα πιο ωραία παπούτσια και δείχνουν και ωραιότερα τα πόδια.. δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό..

εγώ σπανίως αποχωρίζομαι τα 10ποντα

zinaki μην κομπλεξαρεσαι, περπάτα με το ανάστημα ψηλά σε ό,τι πατούμενο θέλεις και είμαι σίγουρη πως ο καλός σου θα καμαρώνει.
ουκ ολίγοι διάσημοι εντός και εκτός συνόρων έχουν τέτοιες διαφορές
κανείς δεν ασχολείται μ' αυτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τα ψηλοτάκουνα είναι τα πιο ωραία παπούτσια και δείχνουν και ωραιότερα τα πόδια.. δεν καταλαβαίνω τον προβληματισμό..

εγώ σπανίως αποχωρίζομαι τα 10ποντα


και εγώ το ίδιο
μα ο κακός ο κοσμος που ζηλεύει
μου τη λένε όταν κυκλοφορώ με το τακουνάκι μου :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μπορούν! Γιατί και οι ψηλές έχουν δικαίωμα στα ψηλά παπούτσια! :pfff:

Προσωπικά, δεν έχω βάλει ποτέ γόβα, μόνο κάτι 12ποντες πλατφορμες σε μια εκδήλωση, που με μερικούς σύντομους αλάνθαστους υπολογισμούς ( :P ) φαινόμουν κοντά στο 1.87. Μην αισθάνεστε άβολα κορίτσια, αν τα περπατάτε καλά είναι πολύ ωραίο αισθητικά και για τους άλλους, κι ας σας ρωτάνε "τι καιρό κάνει εκεί πάνω?". (Μα τι πρωτοτυπία στις ερωτήσεις :down: )

Προσωπική εμπειρία: Παω σε club με flat παπούτσια και αισθανόμουν πολύ κοντή. Έβλεπες γύρω σου κορίτσια άνω του 1.85 και να τα περπατάνε τέλεια! ;) We can do it, girls! :P

Απορία: Γιατί οι πιο κοντές κοπέλες έχουν καλύτερο περπάτημα με ψηλά από ότι οι ψηλές; Παρακαλούνται, οι φυσικομαθηματικοί να προσέλθουν και να δώσουν τα "φώτα" τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
εγω παλι δεν μπορω να φορεσω ψηλοτακουνα ουτε γ αστειο.Μια φορα που ειχα φορεσει για ενα γαμο εκανα ενα βημα τα τρια λεπτα και μαλιστα οταν εφυγα και μεχρι να παω στο αυτοκινητο τα βγαλα και περπατουσα ξυπολητη χωρις να με νοιαζει αν με βλεπουν ..!!
μαλλον ειστε ηρωιδες οσες τα φορατε,ψηλες η κοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω ένα ζευγάρι γόβες και στα 3 χρόνια τις έχω βάλει...oh well, 2-3 φορές? :P

Δε μπορώ ρε παιδιά τι να κάνουμε. Θέλω ισιάδι :P Υποθέτω βέβαια ότι αν δεν ήμουν 1,71 ίσως να το σκεφτόμουν διαφορετικά το πράγμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Απορία: Γιατί οι πιο κοντές κοπέλες έχουν καλύτερο περπάτημα με ψηλά από ότι οι ψηλές; Παρακαλούνται, οι φυσικομαθηματικοί να προσέλθουν και να δώσουν τα "φώτα" τους. :P

Γιατί έχουν καλύτερο κέντρο βάρους; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top