Facebook: υπέρ ή κατά;

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Κατα του facebook ως μεσο για να γνωρισεις κοσμο για οποιονδηποτε λογο. Υπερ για να κανεις την πλακα σου με την παρεα σου και να κανεις αλλα τετοια ανουσια πραγματα για να περασεις την ωρα σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χτες έβλεπα ειδήσεις και σε κάποια φάση είπε για το fb.
Έλεγε ότι το fb συναγωνίζεται το twitter και το google+ και έκανε αναφορά στις νέες δυνατότητες που έχει.


Εντάξει, θεωρώ βλακεία να λες είμαι εδώ με αυτόν, μετά μη λέμε για φακέλωμα όταν μόνοι μας φακελωνόμαστε. ;)
Και οι νέες δυνατότητες έτσι είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
κατά την διάρκεια του πρωινού μου καφέ,λέω τις καλημέρες μου στους φίλους μου μέσω fb.....με ένα τραγούδι.....με μια ατάκα.....με χιουμοράκι.....δεν βλέπω κάτι κακό.Άλλο αν κάποιοι εκθέτουν τον εαυτό τους.Όσο για το φάκελωμα....κ ανευ fb πάλι φακελωμένοι θα είμασταν.:rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατα του facebook ως μεσο για να γνωρισεις κοσμο για οποιονδηποτε λογο. Υπερ για να κανεις την πλακα σου με την παρεα σου και να κανεις αλλα τετοια ανουσια πραγματα για να περασεις την ωρα σου. :P

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είστε τόσο απόλυτοι -κάποιοι- επ' αυτού. Δεν είναι όλοι serial killers κι ούτε έχουν σκοπό να μας βλάψουν. Δεν είπα να βάλεις σκοπό ζωής να κάνεις νέες γνωριμίες και ν' αρχίσεις να στέλνεις μηνύματα στο άσχετο, για να το επιτύχεις, αλλά να το αφήσεις στο φλου κι αν συμβεί συνέβη... μη κλείσεις τη πόρτα σου κατευθείαν. Δώσε μία ευκαιρία στον άλλον, άκουσέ τον και πού ξέρεις... μπορεί να είναι κάποιος που ταιριάζουν τα χνώτα σας και να εξελιχθεί σε μία αξιόλογη γνωριμία -είτε φιλική είτε ερωτική!

-Προσωπικά μέσω fb έχω γνωρίσει πολύ πολύ αξιόλογα άτομα, που υπό άλλες περιστάσεις δεν θα γνώριζα, και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είστε τόσο απόλυτοι -κάποιοι- επ' αυτού. Δεν είναι όλοι serial killers κι ούτε έχουν σκοπό να μας βλάψουν. Δεν είπα να βάλεις σκοπό ζωής να κάνεις νέες γνωριμίες και ν' αρχίσεις να στέλνεις μηνύματα στο άσχετο, για να το επιτύχεις, αλλά να το αφήσεις στο φλου κι αν συμβεί συνέβη... μη κλείσεις τη πόρτα σου κατευθείαν. Δώσε μία ευκαιρία στον άλλον, άκουσέ τον και πού ξέρεις... μπορεί να είναι κάποιος που ταιριάζουν τα χνώτα σας και να εξελιχθεί σε μία αξιόλογη γνωριμία -είτε φιλική είτε ερωτική!

-Προσωπικά μέσω fb έχω γνωρίσει πολύ πολύ αξιόλογα άτομα, που υπό άλλες περιστάσεις δεν θα γνώριζα, και είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό!!

Δεν ειμαι απολυτη σε καμια περιπτωση, αλλα δεν εχω το fb για αυτον τον λογο, αυτο θελω να πω. Με το αγορι μου,ειμαστε απο την ιδια περιοχη τοσα χρονια και αρχισαμε να μιλαμε στο facebook και σε λιγες μερες κλεινουμε μαζι 2 χρονια.. οποτε απ'οτι φαινεται δεν ειμαι καθολου απολυτη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

Σωστὸ εἶναι αὐτὸ ποὺ λέει ἡ εἰκόνα ἀλλὰ μὲ αὐτὴν τὴ λογικὴ αὐτὸ ἰσχύει καὶ γιὰ τὶς ὑπηρεσίες e-mail καὶ γιὰ τὰ fora καὶ γενικὰ γιὰ ὅσες ὑπηρεσίες ὑπάρχουν δωρεὰν στὸ διαδίκτυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
To facebook έχει γίνει κάτι σαν τον "Μεγάλο αδερφό".Για αυτό μεγάλη προσοχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Με το fb μπορείς:
α) να χαζεύεις γκόμενες που δεν έχουν πρόβλημα να δείχνουν φωτογραφίες τους σε κοινή θέα από τη παραλία/τουαλέτα/δωμάτιο/κλαμπ και στις οποίες είναι είτε ημίγυμνες είτε έτοιμες να ξεγυμνωθούν
β) να κατασκοπεύσεις τους φίλους-ες σου και να μάθεις αν τελικά χθες βγήκαν και δεν σου είπαν τίποτα επειδή είσαι ο μούχλας της υπόθεσης
γ) να νιώθεις κοινωνικό ον το οποίο υπάρχει επειδή είσαι και εσύ είσαι γραμμένος στο γκρουπ "ανοίγω το ψυγείο χωρίς να θέλω να πάρω τίποτα από μέσα"

Ι λοβ φέισμπουκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
έχω facebook μόνο και μόνο επειδή ξέρω πάρα πολλά παιδιά που μένουν αλλού (Αθήνα για παράδειγμα) με τα οποία θέλουμε να κρατάμε επαφή αλλά τα κινητά είναι πανάκριβα....:/:
κατά άλλα όμως νομίζω ότι το facebook και τα λοίπα σιτε καταστρέφουν τις ανθρώπινες σχέσεις....Μπορεί να λέει κάποιος ότι δεν είναι πορωμένος αλλά από τη στιγμή που το πρώτο πράγμα που θα κάνει μόλις ανοίξει το ιντερνετ είναι να δει τις ειδοποιήσεις του είναι τελειωμένη υπόθεση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σωστὸ εἶναι αὐτὸ ποὺ λέει ἡ εἰκόνα ἀλλὰ μὲ αὐτὴν τὴ λογικὴ αὐτὸ ἰσχύει καὶ γιὰ τὶς ὑπηρεσίες e-mail καὶ γιὰ τὰ fora καὶ γενικὰ γιὰ ὅσες ὑπηρεσίες ὑπάρχουν δωρεὰν στὸ διαδίκτυο...



ε-στεκι αντ γιου... :P υγ. θες να κερδίσεις δώρα από τη Νοκια και το Γερμανό;
d(Ο_ο)b
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
To facebook έχει γίνει κάτι σαν τον "Μεγάλο αδερφό".Για αυτό μεγάλη προσοχή!

Το facebook δεν είναι Μεγάλος Αδερφός. Σε εθίζει στην ΙΔΕΑ του, όπως το ίδιο κάνει π.χ. και το ομώνυμο Big Brother Show. Καταντάς να λες, "έλα μωρέ σιγά, όλα παρακολουθούνται με όλους τους τρόπους, εδώ θα κολλήσουμε....καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται". 8)

Αν ήθελες όμως να κάνεις μια εξέγερση τύπου Ακροτελεύτιου Άρθρου του Συντάγματος, εκεί να δεις πως θα σε μπουζουριάσουν στο λεπτό. :ropalo: Δεν θα το κάνεις όμως γιατί αν έρθει εκείνη η στιγμή θα σκεφτείς...

ιιιιι....κι έχω τις φωτό μου στο facebook! :worry:

Μια πρόσφατη ιστορία: Γνωρίζω μια τύπισσα σε ένα τσατ, με το καλημέρα, "έχεις φείσμπουκ;" - Και φέισμπουκ έχω της λέω, και msn, και yahoo, και skype, και digsby :clapup: και ότι θέλει η ψυχή σου! Με το που γινόμαστε φίλοι μου στέλνει ένα link και μου ζητάει να της κάνω 'like'. Κλικάρω κι εγώ και την βλέπω σε γούτσου-γούτσου αγκαλίτσα φιλάκι με το αγόρι της. Καλά της λέω, βάζεις τέτοιες φωτό στο Internet; E, μου λέει θα τη βγάλω να βάλω άλλη. Ε, ναι της λέω κι εγώ, πρέπει....να φαίνεται και το αγόρι σου λίγο πιο αδύνατο! :teasing:

Δεν μου ξαναμίλησε φυσικά... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel of war

Νεοφερμένος

Η Αγγέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
λοιπον εγο 8εωρω οτι ειναι αχριαστο.για 2 λογους.1 γτ να μιλας σε καπιον που δεν τον ξερεις?2 αφου υπαρχει το msn!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τὸ ἔκλεισα τὸ fb... Τὸ βαρέθηκα πλέον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Το facebook δεν είναι Μεγάλος Αδερφός.
Σε εθίζει στην ΙΔΕΑ του, όπως το ίδιο κάνει π.χ. και το ομώνυμο Big Brother Show. Καταντάς να λες, "έλα μωρέ σιγά, όλα παρακολουθούνται με όλους τους τρόπους, εδώ θα κολλήσουμε....καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται". 8)

Αν ήθελες όμως να κάνεις μια εξέγερση τύπου Ακροτελεύτιου Άρθρου του Συντάγματος, εκεί να δεις πως θα σε μπουζουριάσουν στο λεπτό. :ropalo: Δεν θα το κάνεις όμως γιατί αν έρθει εκείνη η στιγμή θα σκεφτείς...

ιιιιι....κι έχω τις φωτό μου στο facebook! :worry:

Μια πρόσφατη ιστορία: Γνωρίζω μια τύπισσα σε ένα τσατ, με το καλημέρα, "έχεις φείσμπουκ;" - Και φέισμπουκ έχω της λέω, και msn, και yahoo, και skype, και digsby :clapup: και ότι θέλει η ψυχή σου! Με το που γινόμαστε φίλοι μου στέλνει ένα link και μου ζητάει να της κάνω 'like'. Κλικάρω κι εγώ και την βλέπω σε γούτσου-γούτσου αγκαλίτσα φιλάκι με το αγόρι της. Καλά της λέω, βάζεις τέτοιες φωτό στο Internet; E, μου λέει θα τη βγάλω να βάλω άλλη. Ε, ναι της λέω κι εγώ, πρέπει....να φαίνεται και το αγόρι σου λίγο πιο αδύνατο! :teasing:

Δεν μου ξαναμίλησε φυσικά... :hehe:

αυτο παλι με το ζητιανεμα των likes ποτε δεν θα το κατανοησω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αυτο παλι με το ζητιανεμα των likes ποτε δεν θα το κατανοησω!
δυστυχως αυτα τα λαικ για πολλα ατομα εχουν γινει κατι παρα πολυ σημαντικο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
αυτο παλι με το ζητιανεμα των likes ποτε δεν θα το κατανοησω!
Ούτε κι εγώ.
Και το χειρότερο, σου βάζουν έναν τίτλο και για να διαβάσεις το άρθρο πρέπει να το πατήσεις, αλλιώς δεν..
Δεν πατάω, δεν διαβάζω κι εγώ, ας το διαβάσω πρώτα κι αν μ' αρέσει πατάω like :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
δυστυχως αυτα τα λαικ για πολλα ατομα εχουν γινει κατι παρα πολυ σημαντικο:hmm:

και δεν καταλαβαινω το νοημα.. γινεσαι καλυτερος ανθρωπος αν εχεις 342 likes απ'οτι αν εχεις 3? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω παντως ειμαι κατα! Εκτος του οτι ειναι εθιστικο, "βγαινουν" ολα στην φορα...
Μπορεις να παθεις ζημια απο το face!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Άραγε φταίει το facebook ή οι χρήστες του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top