Δίλημμα

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εχω το εξης διλημμα..ενω ελεγα οτι τελειωνοντας την πρακτικη μου θα εφευγα απο Αθηνα και ημουν συνειδητοποιημενη γι'αυτο..μου εγινε μια προταση απο τη δουλεια, με χρηματα που θα επαιρνα σε 2 τουλαχιστον χρονια οπουδηποτε αλλου και ιδιαιτερα σε επαρχεια..και το σκεφτομαι. Το αντικειμενο με ενδιαφερει, η πιεση της δουλειας και το ωραριο με κουραζουν συχνα, ομως θα εχω σημαντικη προυπηρεσια και μισθο παραπανω απ'οσο θα μπορουσα να φανταστω..Τι θα κανατε στη θεση μου; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
για πόσα καθαρά μιλάμε (και μη τα φουσκώσεις:P)?
και τι ηλικία?
να ξέρεις όμως ότι και μετά από δύο χρόνια να πας στην επαρχία, οι πιθανότητες να πάρεις τα λεφτά αυτά αμέσως (αν όντως είναι πολλά, βλ. παραπάνω ερώτημα), είναι λίγες.
άπαξ και γλυκαθείς στην αθήνα, δύσκολα πας αλλού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τα λεφτα ειναι ικανα για να ζω πληρως ανεξαρτητη και με ανεση νομιζω (δεν νιωθω πολυ καλα να γραψω ακριβες ποσο :P).
Aυτο το σκεφτομαι κι εγω, οτι αν αποφασισω μελλοντικα να μπω σε αγορα εργασιας αλλης πολης ισως απογοητευτω ασχημα, γιατι τα χρηματα θα ναι σιγουρα 200-300 ευρω κατω, +λειτουργουν αρκετα με κλικες, και τωρα ισως ειναι καλη φαση ηλικιακα να χωθω.
Απ'την αλλη μεχρι τωρα ελεγα οτι δεν αντεχω την Αθηνα στην καθημερινοτητα της πια για μονιμα και φοβαμαι μη μου τη δωσει ασχημα σε 1-2 μηνες, οσο δελεαστικη κι αν ειναι η προταση για τωρα. Ωφ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τίποτις δε λες μικρό κι απαίσιο πτωματάκι:P για να δούμε αν θα απαντήσεις και αυτές τις ερωτήσεις:
1. τώρα δεν είσαι πλήρως ανεξάρτητη δηλαδίς?
2. έχεις κάνει καμιά κίνηση για επαρχία?
3. ο γκόμενος πού μένει?:P:P
4. τι άλλες ανάγκες έχεις να καλύψεις με τα παραπάνω χρήματα? ή θα κάνεις αποταμίευση από την ηλικία που δε λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Απ'την αλλη μεχρι τωρα ελεγα οτι δεν αντεχω την Αθηνα στην καθημερινοτητα της πια για μονιμα και φοβαμαι μη μου τη δωσει ασχημα σε 1-2 μηνες, οσο δελεαστικη κι αν ειναι η προταση για τωρα. Ωφ:/:

Μου-α-χα-χα-χααα! Κανείς δεν μπορεί ν'αντισταθεί στα θέλγητρα της γριάς π....νας που λέγεται Αθήνα! Εκτός φυσικά απ' τον Τσακ Νόρις που την ήξερε πριν γίνει γριά και π....να (για την ακρίβεια αυτός την έκανε όπως είναι σήμερα με 3 στριφογυριστές κλωτσιές) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
1. οχι
2. οχι
3. θα φαμε τα νιατα μας στους δρομους αν φυγω
4. χαχα:D θα τα ξοδευω σε ρουχα και γκατζετιες! οχι, δεν ξερω, μαλλον αποταμιευση.
Αυτο που φοβαμαι περισσοτερο ειναι μη φυγω, δε βρω δουλεια απευθειας και συνεντευξιαζομαι με τους μηνες, ενω τωρα μου ρθε στο πιατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εκτός φυσικά απ' τον Τσακ Νόρις που την ήξερε πριν γίνει γριά και π....να (για την ακρίβεια αυτός την έκανε όπως είναι σήμερα με 3 στριφογυριστές κλωτσιές) :P

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑ :rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το'χει η μοίρα σου να κάτσεις αθήνα τοτενές...έλα και σε κανά μίτινγκ, να σου αναπτερώνουμε το ηθικόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν τα χρήματα που σου δίνουν είναι πάνω από 1600 στο χέρι, την κρατάς για ένα περιορισμένο χρονικό διάστημα που θα ορίσεις εσύ ώστε
1) να αποκτήσεις προϋπηρεσία
2) να αποκτήσεις πραγματικά εμπειρία πάνω στο αντικείμενο σου
3) κανα φράγκο στην άκρη ή έστω κανα αυτοκινητάκι με δόσεις

Στο μεταξύ, αν έχεις υπόψη σου το που θες να πας εκτός Αθηνών, αρχίζεις γενικώς και αορίστως να ψάχνεσαι προς τα κει....
Είτε στέλνοντας βιογραφικά σε μεγάλες εταιρίες της εκεί περιοχής είτε με πιθανούς γνωστούς κλπ και αν σου κάτσει interview το κανονίζεις για Σάββατο
Θα είναι πιο εύκολο να πεις στην συνέντευξη ότι ναι εργάζομαι στην Αθήνα παίρνω 1600 αλλά θέλω να φύγω και να έρθω στην πόλη σας και έρχομαι με 1300 παρά να τους πεις ότι τώρα ξεκινάω να εργάζομαι και πάρτε με έστω και με το βασικό.


Αν θες πραγματικά να φύγεις... μη σκας... θα φύγεις!
Αν σου κάτσει έτσι η ζωή και σε κρατήσει στην Αθήνα... κι αυτό κάτι θα σημαίνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Corpse Bride μου εγώ το τρελό αθηναϊκό μούτρο τι άλλο θα σου έλεγα από κάτσε!:P

Αν δεν κάνουμε στην αρχή της καριέρας μας υποχωρήσεις πότε θα κάνουμε; Και κατά την άποψή μου το δίλλημα δεν είναι πολύ μεγάλο καθώς

α) η πόλη σου δεν είναι και η επιτομή της μικρής! Δηλαδή τι δι@ολο, καθόλου δεν θα ταλαιπωρείσαι με συγκοινωνίες εκεί;
β) καλά λεφτά σε αυτή την ηλικία; Το συζητάμε; Και στο αντικείμενό σου;
γ) το αμόρε που είναι είπαμε;

Εντάξει ρε συ, δεν είναι ότι αποφάσισες να παντρευτείς και πρέπει να βρεις πού θα επιλέξεις να μείνεις! Αυτή η ηλικία είναι η καλύτερη για πειραματισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Θα εμενα εκει που ειμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
το'χει η μοίρα σου να κάτσεις αθήνα τοτενές...έλα και σε κανά μίτινγκ, να σου αναπτερώνουμε το ηθικόν.
Ενταξει αφεντικο, κλεισαμε! :D

Κουεδινω; 1600;;; οταν λεω θα ζω με ανεση δεν εννοουσα σε σπιτι με εσωτερικη πισινα ακριβως :P
Αλλα σ'αυτα που λες εισαι κλασικα η φωνη της λογικης :-*

Υποβρυχιονι μου,
α. Αυτο σκεφτομαι κιεγω, μηπως παραγκρινιαζω ενω ειναι ολοι ετσι απλα δε μιλανε. Και για τις υπερωριες, και τα παραπονα για τη δουλεια, και την παλαβη ζωη της Αθηνας!
β. Εμ, ναι :X
γ. Ειναι Αθηνα, αλλα επειδη πιθανη μετακινηση τωρα σημαινει αλλαγη γενικα σε χωρο και αντικειμενο εργασιας μου (αλλες εφαρμογες δηλαδη του ιδιου επαγγελματος) προς το καλυτερο απ'οσο ξερω τα πραγματα(εφοσον μου κατσει το πραγμα οπως το χω φανταστει εννοειται..) αναρωτιεμαι αν θα ναι καλυτερο για το 'μελλον' να κανω την κινηση τωρα, οσο κι αν αλλαξει η καθημερινοτητα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Ενταξει αφεντικο, κλεισαμε! :D
α. Αυτο σκεφτομαι κιεγω, μηπως παραγκρινιαζω ενω ειναι ολοι ετσι απλα δε μιλανε.

:whistle:Χαλαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
για κατι τετοια διλημματα καλο μου το εφτιαξα το θρεντ "μεταβατικη περιοδος"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

Σταματηστε να ειστε ολοι τοσο υπομονετικοι και εκφραστειτε επιτελους :P Βιβα λα γκρινια.

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
για κατι τετοια διλημματα καλο μου το εφτιαξα το θρεντ "μεταβατικη περιοδος"...

Σοοοοοζ μάααανταμμμ :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Χαχα,
εγώ δεν έχω κάτι να προσάψω της Αθήνας, ούτως ή άλλως δε ζω εκεί!
Τη γκρίνια μου για τη δουλειά και για τους ρυθμούς μεγαλούπολης όλο και σε κάποιο σημείο του στεκιου την έχω δωρίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μείνε. Γεμίζεις το βιογραφικό σου, θα έχεις μετά το "πάτημα" του καλού μισθού...
Κι όταν πας επαρχία, μπουχτισμένη, θα ξέρεις ότι δε σου ταίριαξε η Αθήνα, και δε θα θέλεις να δοκιμάσεις και την πρωτεύουσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αν τα χρήματα που σου δίνουν είναι πάνω από 1600 στο χέρι,
ΚουΕ... που είναι αυτή η δουλειά να έρθω κι εγώ ρε παιδιά????

Γιατί -στην ηλικία μου τουλ!- και με 1-2 χρόνια προυπηρεσία τέτοια λεφτά δεν σκάνε ούτε οι εταιρίες σαν αυτή που ήμουν [που θεωρείται καλοπληρώτρια] και έχουμε και ένα ΤΕΕ να μας στηρίζει από πίσω βρε αδερφέ!!!

[και η corpse δεν έχω καταλάβει να είναι μεγάλη-με προυπηρεσία μεγάλη κτλ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Κι εγώ αγχώθηκα λίγο όταν το διάβασα! Κι ήμουν έτοιμη να πάω να τα σπάσω στο δίπλα γραφείο που είναι ο προιστάμενος!

Με ποια λογική βρε ΚΕ το έθεσες σαν όριο? Στην ηλικία της CoBr που είναι πάνω κάτω και η δική μου (καλά το παραδέχομαι, είμαι μεγαλύτερη :P)όσοι φίλοι μου πάιρνουν πάνω από 1000 καθαρά πετάνε στα σύνεφα! Νταξ, εγώ παίρνω παραπάνω, αλλά ούτως ή άλλως είμαι σε άλλη χώρα και επίσης δουλεύω σα να έχω δύο δουλειές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ναι βρε κουε, για πες μας τι ξερεις! Γιατι οσους φιλους εχω στο χωρο, με δουλεια ΤΡΕΛΗ, αντε να παιρνουν ενα 1400αρι, κι αυτα μικτα και μετα απο καναν χρονο προυπηρεσιας σε διαφημιστικη τουλαχιστον! (που το πιο συνηθισμενο ειναι να μην πηγαινει κανεις για πρωτη δουλεια σε διαφημιστικη, δηλαδη ηδη σου ακυρωνουν σχεδον προηγουμενη προυπηρεσια στην πραξη).
Το στανταρ που ακουω ειναι οτι στην αρχη και χωρις προυπηρεσια, και με 650 αν σ'εχουν ευχαριστω να λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top