Εδώ κάνουμε δίαιτα!

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Mε προλαβε η Νυφη-Πτωμα.

Κατι αλλο. Μη κοβετε γευματα τελειως. Απλα μειωστε τα σε θερμιδες.

Μα δεν είπα ότι κόβω γέυμα, ποτέ μου δεν θα έκοβα γέυμα γιατί απο την πείνα δεν κοιμάμε τα βράδυα, είπα ότι θέλω να γίνω χορτοφάγος, υπάρχουν άπειροι έκει έξω που ζούν σαν βασιλιάδες χωρίς κρέας.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

porosis

Νεοφερμένος

Ο porosis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
υπάρχουν άπειροι έκει έξω που ζούν σαν βασιλιάδες χωρίς κρέας.;)

Και κάποιοι πληρώνουν πολύ ακριβά τις υπερβολές τους: https://news.bbc.co.uk/2/hi/health/687996.stm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Και κάποιοι πληρώνουν πολύ ακριβά τις υπερβολές τους: https://news.bbc.co.uk/2/hi/health/687996.stm

Να σου εξυγήσω κάτι, δεν κάνω δίαιτα χορτοφάγου, στερόντας την τροφή μου, απλά τρώω ότι και οι χορτοφάγοι για να χάσω κιλά μιας που δεν με πιάνουν σαν θερμίδες, εχτές π.χ. έφαγα μια τεράστεια σαλλάτα με κουνουπίδι λαχανάκι βρηξελών και μπρόκολο και δίπλα κολοκιθάκια και όχι άυτη η ποσότητα που δίχνει άλλα τριπλάσια, άν νοιώσω ότι έχω πρόβλημα σταματάω, δεν θα πεθάνω και για 20-25 κιλά παραπάνω, αυτό να το θυμάσε, εξάλου ούτε αδύνατη θέλω να γίνω, θέλω να πάω κάπου στα 65 κιλά +.

Δεν παίζω με την υγεία μου και δεν θα έπεζα ποτε αυτό να το θυμάσε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μα δεν είπα ότι κόβω γέυμα, ποτέ μου δεν θα έκοβα γέυμα
Βρε μη βιαζεσαι. Αφου εσυ δεν ειπες οτι κοβεις γευματα, και εγω εκανα σχολιο για να μην κοβετε γευματα....αρα μηπως καποιος αλλος ειπε οτι κοβει γευματα ; (corpse bride) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βρε μη βιαζεσαι. Αφου εσυ δεν ειπες οτι κοβεις γευματα, και εγω εκανα σχολιο για να μην κοβετε γευματα....αρα μηπως καποιος αλλος ειπε οτι κοβει γευματα ; (corpse bride) :)

Εγώ αποκλείετε να το είπα, είμαι κατά του κοψίματος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Mania ξαναδιαβασε και τη δευτερα με τον κηδεμονα σου!
Λοριεν, οταν σχεδον ολη τη μερα τα μονα διαθεσιμα ειναι τζανκ και πατατακιοειδη, το κοψιμο γευματων ειναι μια καποια λυση για να μην παρουμε την πανω βολτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αμα ειναι junk τοτε μπρος γκρεμος και πισω ρεμα δυστυχως.

Μανια θα σε μπουφλισω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Νανα sorry αν γινομαι αδιακριτος αλλα ποσα κιλα εισαι, ποσα θες να χασεις, ποσο γρηγορα, και ποσες θερμιδες ειναι η διαιτα που σου εδωσαν ;

Τώρα είμαι 55,5. Έφτασα 60,6. Θέλω να γίνω 52. Πόσο γρήγορα δε με νοιάζει. Πόσες θερμίδες δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Τώρα είμαι 55,5. Έφτασα 60,6. Θέλω να γίνω 52. Πόσο γρήγορα δε με νοιάζει. Πόσες θερμίδες δεν ξέρω.

καλε εσυ πετσι και κοκκαλο εισαι και κανεις διαιτα;:confused::confused::confused::confused:
τι να πουμε κι εμεις δλδ....:confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
καλε εσυ πετσι και κοκκαλο εισαι και κανεις διαιτα;:confused::confused::confused::confused:
τι να πουμε κι εμεις δλδ....:confused::confused::confused::confused:

Καλά πετσί και κόκκαλο δε θα έλεγα ότι είμαι, έχω κάτι μπουτάκια παραπάνω, που ευκαιρία ψάχνουν να φουσκώσουν πιο πολύ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Δυο κιλάκια θέλω να ξεφορτωθώ και τελικά θα αντικαταστήσω το βραδινό με φρουτάκια ή γιαουρτάκι και παράλληλα θα ξανακάνω βαράκια και όλα οκ σε χρόνο dt! Δοκιμασμένη συνταγή από πέρσι...

Μόνο που θα στερηθώ τα ζυμαρικά γμτ και αυτό είναι βάναυσο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είχα ρωτήσει αν το λάδι είναι κουταλάκι γλυκού, γιατί εμένα μου έδινε σούπας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
η διαιτα παει καλα και συνεχιζει, φθου φθου μη τη ματιασω.. :P

δεν ξερω πόσα κιλά έχασα, γιατι θα ζυγιστώ όταν ξαναματαπάω στη διαιτολόγο, αλλα η διαφορά είναι αρκετά εμφανής.. κανω και λιγη γυμναστικη τα μεσημερια που γυρναω στο σπιτι.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδια μπαινω στη συντηρηση την αλλη εβδομαδα!! ειμαι πολυ χαρουμενη!!! εχασα 13 κιλα σε 3 μηνες και τωρα μπανιω στη συντηρηση εδω ειναι τα δυσκολα!! ελπιζω να πανε ολα καλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
παιδια μπαινω στη συντηρηση την αλλη εβδομαδα!! ειμαι πολυ χαρουμενη!!! εχασα 13 κιλα σε 3 μηνες και τωρα μπανιω στη συντηρηση εδω ειναι τα δυσκολα!! ελπιζω να πανε ολα καλα!!

Αυτή η συντήρηση πόσο καιρό κρατάει? Και είναι πάλι με πρόγραμμα από τη διαιτολόγο?

Σιγά μη κάνω και συντήρηση αν κρατάει πολύ... έχουμε και διακοπές να πάμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όταν ξεκινάει η συντήρηση... είναι η στιγμή που πρέπει να δώσεις και την περισσότερη προσοχή γιατί αλλιώς... δώρον άδωρον!

Συνήθως κρατάει 1-2 μήνες ανάλογα την απώλεια βάρους
Πάντως δεν είναι τόσο δύσκολη όσο η δίαιτα αλλά πιο απαραίτητα απ την δίαιτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Αυτή η συντήρηση πόσο καιρό κρατάει? Και είναι πάλι με πρόγραμμα από τη διαιτολόγο?

Σιγά μη κάνω και συντήρηση αν κρατάει πολύ... έχουμε και διακοπές να πάμε :P


εγω θα κανω μεγαλη συντηρηση για να τα κρατησω οσο μπορω τα κιλα μου σταθερα! εμ τι να κανουμε η διαιτα αυτα εχει απαιτει θυσιες ανα θες να εχεις ενα ωραιο σωμα και να τρεφεσαι σωστα!φιλια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Όταν ξεκινάει η συντήρηση... είναι η στιγμή που πρέπει να δώσεις και την περισσότερη προσοχή γιατί αλλιώς... δώρον άδωρον!

Συνήθως κρατάει 1-2 μήνες ανάλογα την απώλεια βάρους
Πάντως δεν είναι τόσο δύσκολη όσο η δίαιτα αλλά πιο απαραίτητα απ την δίαιτα :)


συμφωνω!!! η συντηρηση ειναι η περιοδος που πρεπει να μαθεις να τρως σωστα και ισορροπημενα!! οντως τα δυσκολα περασαν αλλα τα σημαντικα ερχονται τωρα γιατι αυτο ειναι και το ουσιωδες κομματι της ολης προσπαθειας! να τα διατηρησεις!! πως παει η εγκυμοσυνη κοπελα μου? καλη λευτερια ευχομαι!! να προσεχεισ!! φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Κοίτα, πιστεύω ότι έχετε δίκιο, αλλά νομίζω ότι εγώ τώρα που έχω φτάσει σχεδόν στα κιλά μου, δε θα έχω πρόβλημα να μείνω πάνω - κάτω εκεί...

Δλδ το ξέρω ότι τη μια μέρα ναι μεν μπορεί να φάω πίτσα, αλλά την άλλη να φάω ελαφριά. Δλδ η δίαιτα με βοήθησε να μπω σε πρόγραμμα (και επειδή είναι καλή δίαιτα, την έκανα, γιατί δε με κουράζει και τόσο) και να χάσω τα κιλά. ΑΥτό ήθελα εγώ, γιατί δε μπορούσα να το πάρω απόφαση να μπω σε πρόγραμμα μόνη μου.

Και παλαιότερα, που είχα ανέβει σε κιλά, έκανα δίαιτα μόνη μου, έπεφτα και έμενα εκεί για πολύυυυυυυυ καιρό. Χρόνια. Μόνο τον τελευταίο χρόνο λόγο αλλαγής της καθημερινότητας ξέφυγα... Τέσπα... Να πάω διακοπές και να μη φάω λίγο παραπάνω παγωτάκι;;; :redface: Ή λίγες πατατούλες τηγανιτές;;; :redface: Δε λέει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εγώ είχα ξαναπάρει τα κιλά της δίαιτας, γιατί δεν έκανα σωστή συντήρηση. Στην τελική, γιατί δεν της λες της διαιτολόγου τι θέλεις από τις διακοπές σου; Έτσι ούτε το ρισκάρεις, και μαθαίνεις να τρως "διακοπικά"!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top