Κάρτα sim

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Παιδιά πήρα ένα κινητό(samsung galaxy 550) αλλά για κάποια πράγματα θέλε κάρτα sim έψαξα εξονυχιστικά το κουτί αλλά δεν βρήκα καμία ξέρετε πώς μπορώ να βρω.Επίσης την ίδια περίπτωση έχω και με ένα stickάκι cosmote internet on the go και αυτό θέλει κάρτα sim αλλά δεν βρήκα.Τι έχετε να πείτε? Μην με παρεξηγήσετε είμαι λίγο άσχετος σε αυτά τα θέματα. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
κάρτα sim παιδί μου. Το νούμερο, την κάρτα που αγοράζεις και από περίπτερο (πακέτο σύνδεσης vodafone, what's up κτλ). Τον αριθμό σου, πως το λένε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αυτος ξερει το σαμσουνγκ και δεν ξερει τη σιμ.

Δηλωνει 12 τρομαρα του, οποτε θα μαι καλη:)

Βρε συ χρησιμοποιεις διαδικτυο και κινητο και δεν ξερεις τι ειναι η σιμ? Δεν παει το μυαλο σου οταν λεει καρτα, ζηταει καρτα τηλεφωνου? Δεν αφηνετε αυτα λεω γω να στρωθειτε στο διαβασμα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την βοήθεια τα κατάλαβα όλα αλλά στο στικάκι cosmote internet on the go τι βάζω(δηλαδή όπως στο κινητό vodafone,what's up κ.α.)????:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
είσαι σίγουρος ότι σου ζητάει κάρτα sim?

μήπως σου ζητάει microSD memory card?
Δεν έχω stick της cosmote και δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να εννοεί ο ποιητής, γιατί δεν πάς από ένα Γερμανό/Cosmote shop να τους ρωτήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
είσαι σίγουρος ότι σου ζητάει κάρτα sim?

μήπως σου ζητάει microSD memory card?
Δεν έχω stick της cosmote και δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να εννοεί ο ποιητής, γιατί δεν πάς από ένα Γερμανό/Cosmote shop να τους ρωτήσεις?

Οι οδηγίες γράφουν να τοποθετήσω την κάρτα sim ή usim ενεργοποιημένη.Και λογικά σε λίγο θα πάω στον γερμανό από εκεί που το πήρα δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roka

Νεοφερμένος

Ο roka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
https://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T14/section/InternetOnTheGo_BP_Ten

Εδώ θα βρεις προγράμματα. Βάζω της cosmote γιατί τέτοιο στικάκι έχεις και συνήθως είναι κλειδωμένα για το συγκεκριμένο πάροχο μόνο.

Το στικάκι έχει μία υποδοχή όπου μπαίνει η σιμ πχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
χαχαχαχα........... άσχετο αλλά τέτοιο κινητό έχει η κολλητή μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Και ξέρετε πόσο κάνει μια κάρτα sim?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
νομιζω πως 5 ευρω κανουν ολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και ξέρετε πόσο κάνει μια κάρτα sim?

Αν παρεις καρτοκινιτου κανει 5, και εχει μεσα 5ευρο ομιλιας.
Αλλιως αν κανεις συμβολεο (αυτο θα πρεπει να στο κανει καπιος γονιος) δεν πληρωνεις κατι στην ουσια, αλλα μετα σου ερχετε λογαριασμος καθε μηνα, οπως το σταθερο, αναλογα με της κλησεις που κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Οκ ευχαριστώ πολύ το έλυσα το πρόβλημα :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πακέτο σύνδεσης What's up θα βρω σε οποιοδήποτε περίπτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Για περίπτερο δεν ξέρω, αλλά θα βρεις σίγουρα είτε στον Γερμανό είτε σε κάποιο κατάστημα Cosmote.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ρε παιδιά εδώ και 2-3 ώρες δεν μου αναγνωρίζει το κινητό την κάρτα sim. Έχει πάνω το σηματάκι μαζί με ένα χ και δεν έχει καθόλου σήμα.Όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μου λέει "Δεν έχετε εγγραφεί στο δίκτυο". Το ανοιγόκλεισα αρκετές φορές αλλά ακόμα το ίδιο.Την έχω αρκετά χρόνια.Μήπως δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα ή λέτε στη συνέχεια να είναι εντάξει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι θέμα δικτύου, μάλλον θα χρειαστείς αντικατάσταση κάρτας sim.
Έχεις κάποιο άλλη κάρτα sim, τουλάχιστον να διαπιστώσεις αν είναι πρόβλημα της συσκευής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε παιδιά εδώ και 2-3 ώρες δεν μου αναγνωρίζει το κινητό την κάρτα sim. Έχει πάνω το σηματάκι μαζί με ένα χ και δεν έχει καθόλου σήμα.Όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μου λέει "Δεν έχετε εγγραφεί στο δίκτυο". Το ανοιγόκλεισα αρκετές φορές αλλά ακόμα το ίδιο.Την έχω αρκετά χρόνια.Μήπως δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα ή λέτε στη συνέχεια να είναι εντάξει;
Μήπως να τη βγάλεις από το κινητό και να τη ξαναβάλεις; Και εμένα μια φορά είχε χ στο σήμα για πολλές ώρες και όταν το έκανα αυτό ήταν οκ.. Το δοκίμασες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loret

Νεοφερμένος

Ο Loret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από [B]Emilouko[/B]:
Ρε παιδιά εδώ και 2-3 ώρες δεν μου αναγνωρίζει το κινητό την κάρτα sim. Έχει πάνω το σηματάκι μαζί με ένα χ και δεν έχει καθόλου σήμα.Όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μου λέει "Δεν έχετε εγγραφεί στο δίκτυο". Το ανοιγόκλεισα αρκετές φορές αλλά ακόμα το ίδιο.Την έχω αρκετά χρόνια.Μήπως δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα ή λέτε στη συνέχεια να είναι εντάξει;

Πήγαινε στον Γερμανό να το δουν και να σου πούν τι συμβαίνει, μάλλον πρόβλημα sim αλλά μπορεί να μήν είναι για πέταμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top