Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για ποιον λογο ομως να το κανει?
Τι θα κανει μονη της που δεν θα μπορουσε να κανει μαζι μου πουχου? (υπαρχει θεμα εδω)
Αν θελει ας ερθει και φιλη της μαζι μας.(Αν θελει δηλαδη και μια κοπελα για να πουν τα "δικα τους.)
Αλλα και παλι σε 10 μερες διακοπες να εχει τοοοοοοοσο αναγκη απο μια φιλη για να μιλησουν ειναι υπερβολικο.
Εκτος κι αν με την φιλη της διασκεδαζει καλυτερα απ' οτι με εμενα? (υπαρχει θεμα εδω)
Οποτε???????????

Ο μονος λογος για τον οποιο θα ημουν χαλαρος, θα ηταν εαν εγω ΔΕΝ θα μπορουσα να παω, και δεν θα ηθελα να χασει κι αυτη τον χρονο της επειδη δεν θα μπορουσα να παω εγω.
Προσωπικα εαν δεν μπορουσε εκεινη ουτε εγω θα πηγαινα και φυσικα απο την στιγμη που ειμαι σε μια σχεση δεν υπαρχει λογος να κανουμε ξεχωριστα διακοπες.
(Και δεν εχω καμια σχεση με ζηλιαρη ανθρωπο.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Για ποιον λογο ομως να το κανει?
Τι θα κανει μονη της που δεν θα μπορουσε να κανει μαζι μου πουχου? (υπαρχει θεμα εδω)
Αν θελει ας ερθει και φιλη της μαζι μας.(Αν θελει δηλαδη και μια κοπελα για να πουν τα "δικα τους.)
Αλλα και παλι σε 10 μερες διακοπες να εχει τοοοοοοοσο αναγκη απο μια φιλη για να μιλησουν ειναι υπερβολικο.
Εκτος κι αν με την φιλη της διασκεδαζει καλυτερα απ' οτι με εμενα? (υπαρχει θεμα εδω)
Οποτε???????????

Ο μονος λογος για τον οποιο θα ημουν χαλαρος, θα ηταν εαν εγω ΔΕΝ θα μπορουσα να παω, και δεν θα ηθελα να χασει κι αυτη τον χρονο της επειδη δεν θα μπορουσα να παω εγω.
Προσωπικα εαν δεν μπορουσε εκεινη ουτε εγω θα πηγαινα και φυσικα απο την στιγμη που ειμαι σε μια σχεση δεν υπαρχει λογος να κανουμε ξεχωριστα διακοπες.
(Και δεν εχω καμια σχεση με ζηλιαρη ανθρωπο.)


Προσωπικα βρισκω πολλους λογους για να πας διακοπες χωρις τον φιλο σου.

Πρωτον ανανεωνεσαι. Και ειναι απαραιτητο να ανανεωθεις πριν αρχισεις να ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ανανεωση.

Δευτερον κανεις καλυτερη τη φιλια σου. Αφιερωνεις χρονο στις κολλητες σου οι οποιες θα ειναι εκει οταν (αν) ο φιλος σου δεν θα ειναι πια.

Τριτον συνεχιζεις να εχεις ζωη ΕΚΤΟΣ της σχεσης πραγμα πολυ βασικο κι ελπιζω να μην χρειαζεται να εξηγησω γιατι.

Και διαφοροι αλλοι λογοι αλλα ας πουμε αυτους ως βασικους.

Επισης τι ειναι αυτο που θελει να κανει και δεν μπορει να το κανει μπροστα σου;
Να φλερταρει - ειναι απαραιτητο, μιλαμε παντα για το ακινδυνο φλερτ, να νιωσει οτι υπαρχουν κι αλλοι που τη θεωρουν ωραια εκτος απο σενα.
Να σε συζητησει.
Να σε ξεχασει για λιγο. Ναι, καλο ειναι αυτο.
ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τη Χακούνα.
ΔΕ θα με πείραζε καθόλου μα καθόλου. :)
Ειδικά για 3-4 μέρες μόνο, σιγά... θα 'χω κι εγώ χρόνο για αποτριχώσεις κλπ...
Θα κάνω κάτι με μία δική μου φίλη...

Και θέλω να του λείπω. Και να μου φέρει κι ένα δωράκι.



Ακούυυς, Αυστριακέ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα βρισκω πολλους λογους για να πας διακοπες χωρις τον φιλο σου.

Πρωτον ανανεωνεσαι. Και ειναι απαραιτητο να ανανεωθεις πριν αρχισεις να ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ανανεωση.
Αν και η ανανεωση εμενα μου φερνει στο μυαλο οτι "ξε-φευγεις" απο κατι που σε κουραζει, ας πουμε οτι ισχυει.(για εμενα λεω το "ας πουμε)
Και η ανανεωση της σχεσης ερχεται πολυ καλυτερα οταν το ζευγαρι φευγει μακρια ΜΟΝΟ ΤΟΥ απο ολους και ολα.
Η ανανεωση ερχεται με κοινη προσπαθεια και των δυο σε ουδετερο μερος οπου θα αφιερωθουν μονο ο ενας στον αλλο.
Οχι οταν ο ενας ειναι στον βορρα και ο αλλος στον νοτο.

Δευτερον κανεις καλυτερη τη φιλια σου. Αφιερωνεις χρονο στις κολλητες σου οι οποιες θα ειναι εκει οταν (αν) ο φιλος σου δεν θα ειναι πια.
Αυτη δεν ειναι λογικη για εμενα.
Δεν ισχυει το οτι οι φιλοι θα ειναι ο φιλος δεν θα ειναι...
Εγω σου λεω πως με τις σωστες βασης και την αναλογη ωρημοτητα η σχεση θα ειναι.
Το οτι θα κανεις καλυτερη την φιλια ειναι υποκειμενικο.

Τριτον συνεχιζεις να εχεις ζωη ΕΚΤΟΣ της σχεσης πραγμα πολυ βασικο κι ελπιζω να μην χρειαζεται να εξηγησω γιατι.
Εαν ηθελα να ζησω ΕΚΤΟΣ σχεσης δεν θα την ξεκιναγα.

Επισης τι ειναι αυτο που θελει να κανει και δεν μπορει να το κανει μπροστα σου;
Να φλερταρει - ειναι απαραιτητο, μιλαμε παντα για το ακινδυνο φλερτ, να νιωσει οτι υπαρχουν κι αλλοι που τη θεωρουν ωραια εκτος απο σενα.
Γεγονος.Αλλα το αν την θεωρουν κι αλλοι ομορφη εκτος απο εμενα μπορει να το δει και στην καθημερινοτητα της.Δεν ειμαι μπαστακας διπλα της 24/7
Να σε συζητησει.
χαλαρα το κανει καθε μερα.
Να σε ξεχασει για λιγο. Ναι, καλο ειναι αυτο.
Να ξεχασει την σχεση της...ζητω που καηκαμε.
Ξεχναμε οσους δεν αγαπαμε.ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΙΨΕΙΣ.
και μονο το πιο πανω που λες αναιρει αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με όλα Μάριε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Δε θα σου φερω αντιρρηση γιατι καποτε ειχα την ιδια αποψη.
Γι'αυτο λεω οτι εμαθα απο τα λαθη μου.
Οπως νιωθει ο καθενας βρε αδερφε σε τελικη αναλυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
πειράζει μόνο στο ότι θα μου λείψει.
αλλά η ζυγαριά γέρνει προς το "δεν πειράζει", αφου όλα όσα λέει η χακούνα (να μην επαλαμβανόμαστε) είναι 100% σωστά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μικρή παρατήρηση: Μήπως συμφωνούμε με τη Χακούνα όσοι έχουμε ή τελευταία είχαμε σχέση χωρίς απόσταση;

Αν είχα σχέση από απόσταση... ε, ίσως το δεχόμουν πιο δύσκολα... Εδώ ρε φίλε κάνεμε πώς κι αμάν να ειδωθούμε, τώρα θα πας για μπαρότσαρκα με τα μπακούρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι παίδες?
και με ενδιαφέρει περισσότερο η γνώμη αυτών που γενικά δεν έχουν πρόβλημα :P

εγώ που είμαι παντρεμένη ... αλλάζουν τα δεδομένα πιστεύετε?
Θέλω να πω, δεν είναι πλέον ΑΠΛΑ ο (ή ένας) φίλος μου.... είναι ο άντρας μου...
Εχει διαφορά το είναι ο άντρας μου απ το είναι η σχέση μου, έτσι δεν είναι? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Μικρή παρατήρηση: Μήπως συμφωνούμε με τη Χακούνα όσοι έχουμε ή τελευταία είχαμε σχέση χωρίς απόσταση;

Αν είχα σχέση από απόσταση... ε, ίσως το δεχόμουν πιο δύσκολα... Εδώ ρε φίλε κάνεμε πώς κι αμάν να ειδωθούμε, τώρα θα πας για μπαρότσαρκα με τα μπακούρια;


Ααααααα ναι, αλλο αυτο. Αν ειναι σχεση απο αποσταση εντελως αλλο πραγμα! Ειδικα αν ας πουμε ερθει Ελλαδα για ενα περιορισμενο χρονικο διαστημα το καλοκαιρι και σηκωθει ΝΑ ΦΥΓΕΙ κι απο πανω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Μικρή παρατήρηση: Μήπως συμφωνούμε με τη Χακούνα όσοι έχουμε ή τελευταία είχαμε σχέση χωρίς απόσταση;

Αν είχα σχέση από απόσταση... ε, ίσως το δεχόμουν πιο δύσκολα... Εδώ ρε φίλε κάνεμε πώς κι αμάν να ειδωθούμε, τώρα θα πας για μπαρότσαρκα με τα μπακούρια;

ωπα! στάκα! ναι βρε εννοείτε αν δεν έχεις σχέση απόστασης!
αν έχεις σχέση απόστασης, ε σόρρυ κιόλας φίλε, αλλά κ την ζωή σου έχεις ξεχωριστά, κ τους φίλους σου βλέπεις χωρίς εμένα, κ να φλερτάρεις μπορείς, κ σου λείπω έτσι κ αλλιώς. φυσικά τότε αλλάζει το θέμα. μιλάμε για ξέχωρες διακοπές όταν το ζευγάρι είναι μαζί στην ίδια πόλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δε θα σου φερω αντιρρηση γιατι καποτε ειχα την ιδια αποψη.
Γι'αυτο λεω οτι εμαθα απο τα λαθη μου.
Οπως νιωθει ο καθενας βρε αδερφε σε τελικη αναλυση.

Εγω καποτε ειχα αυτη που εχεις τωρα....:P
Η μαμακια στην τελικη με εμενα ξερεις πια ειναι?
Οτι αν ερθει και μου το πει, για οποιον "χαζο ή μη" λογο κι αν δεν θελω εκεινη την ωρα θα πω "ναι" χαλαρα....:| (μα τμαλακας ειμαι να μην μπορω να φερω τον αντιλογο)

Και να τονισω οτι τα παραπανω δεν τα λεω βαση του φοβου απιστιας.
Απλως υπενθημιζω οτι ειχα σχεση πολλων ετων με μερικες χιλιαδες χιλιομετρα αναμεσα μας.;)



('γω παντως σενανε σε παω!ΝΙ!;) )


Απαντησα βαση σχεσης μου οχι με αποσταση.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Εχει διαφορά το είναι ο άντρας μου απ το είναι η σχέση μου, έτσι δεν είναι? :redface:


Ε ναι. Δε μπορω να το εξηγησω με επιχειρηματα, αλλα ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Εγω καποτε ειχα αυτη που εχεις τωρα....:P
Η μαμακια στην τελικη με εμενα ξερεις πια ειναι?
Οτι αν ερθει και μου το πει, για οποιον "χαζο ή μη" λογο κι αν δεν θελω εκεινη την ωρα θα πω "ναι" χαλαρα....:| (μα τμαλακας ειμαι να μην μπορω να φερω τον αντιλογο)

Και να τονισω οτι τα παραπανω δεν τα λεω βαση του φοβου απιστιας.
Απλως υπενθημιζω οτι ειχα σχεση πολλων ετων με μερικες χιλιαδες χιλιομετρα αναμεσα μας.;)



('γω παντως σενανε σε παω!ΝΙ!;) )


Απαντησα βαση σχεσης μου οχι με αποσταση.)

Καλε κι εγω! Νι! Σςςςς....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ακριβώς, Χακούνι...


Κουέ μου, τι να σου πω.
Για μένα τη στιγμή που παντρεύεσαι, όσο μοντέρνος άνθρωπος κι αν είσαι, αλλάζουν κάποια πράγματα. ΕΙΔΙΚΑ αν έχεις οικογένεια. Τι θα κάνει το παιδί, γιατί να το αναλάβει η μαμά και στην τελική, τι είναι αυτό πια που θα πας να κάνεις μόνος;

Αν ο σύζυγός μου έχει κάποιο ιδιαίτερο ενδιαφέρον, πχ ψάρεμα, κάποιο σπορ που εν κατέω... ε, ξέρω γω, ίσως να είναι αδιάφορο το να πηγαίνει με το φιλαράκι του ένα σκ. Αλλά τότε είναι χόμπι, όχι διακοπές.

Διακοπές είναι να πηγαίνεις σε ένα νησί απλά έτσι.
Αν πια είμαστε οι μόνοι παντρεμένοι στον περίγυρό μας... Ε, έστω... για λίγο, στην αρχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι παίδες?
και με ενδιαφέρει περισσότερο η γνώμη αυτών που γενικά δεν έχουν πρόβλημα :P

εγώ που είμαι παντρεμένη ... αλλάζουν τα δεδομένα πιστεύετε?
Θέλω να πω, δεν είναι πλέον ΑΠΛΑ ο (ή ένας) φίλος μου.... είναι ο άντρας μου...
Εχει διαφορά το είναι ο άντρας μου απ το είναι η σχέση μου, έτσι δεν είναι? :redface:

ναι κουεδίνι μου δεν αλλάζει κάτι, παρά μόνο το γεγονός ότι αν δεν θέλει ένας από τους 2 το θέμα είναι σοβαρότερο, γιατί απλά δεν διαολοστέλνεις τον άλλον. σε μια σχέση αν δεις ότι πιέζεσαι το κάνεις.

πάντως ξέρω ζευγάρια, κ μέσα σε αυτά κ οι γονείς μου, που έχει τύχει αν είχαν αρκετό ελεύθερο χρόνο κ για οικογενειακές κ για ξεχωριστές διακοπές να το έκαναν. ανανεώνεσαι βρε αδελφέ. κ εδώ δεν υπάρχει κ τόσο πολύ μεγάλος φόβος απιστίας, (όχι ότι στο άλλο υπάρχει) αφού ο άλλος έχει επιλέξει να περάσει το υπόλοιπο της ζωής του μαζί σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν ξέρω αν στο μέλλον θα το βλέπω διαφορετικά, πάντως στην παρούσα φάση θα με ενοχλούσε αν μου έλεγε "μωρό μου θα πάω 5 μέρες Μύκονο με τον κολλητό μου"

Κάποτε, όταν ήμουν στη φάση "σχέση" ναι πέρασα απ το στάδιο που ήθελα να πάω λίγες μέρες μαζί του και λίγες μόνο με τις φίλες μου...
Πλέον τα δεδομένα έχουν αλλάξει (και δεν εννοώ επειδή είμαι έγκυος)
όταν έχεις οικογένεια με τον άλλον... δεν ξέρω... το βλέπω κάπως διαφορετικά...
ίσως επειδή είμαι ερωτευμένη με την άντρα μου και δεν νιώθω την ανάγκη του "διαλείμματος"

δεν ξέρω... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δεν μπορώ να απαντήσω!
Δεν έχω σύντροφο, χωρίσαμε τη μέρα που του απαγόρευσα να πάει διακοπές με τους φίλους του :P

Βασικά, δε θα με ένοιαζε! Αρκεί να αφιέρωνε αρκετό χρόνο και για τις δικές μας διακοπές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υποθέτουμε ότι η σύντροφος μου θα ήθελε να πάει έτσι; Θα ζήλευα υπερβολικά πολύ και συγχρόνως θα ένιωθα φοβερές ανασφάλειες , όμως μια δικιά μου αδυναμία δεν θα άφηνα να στενοχωρήσει την σύντροφο μου. Η ζήλια και η ανασφάλεια είναι δύο από τις αρρώστιες της ψυχής, όποιος την έχει πρέπει είτε να την θεραπεύσει είτε να αποδεχτεί τον πόνο.

Όσοι είστε κατά των διακοπών, θα ήθελα να σας ρωτήσω πως θα αισθανόσασταν αν ο σύντροφο σας απαγόρευε κάτι και μάλιστα με μοναδικό επιχείρημα ότι είναι ψυχικά άρρωστος;

Δυστυχώς όλα τα επιχειρήματα όσων είναι κατά πηγάζουν από ανασφάλειες και από την ζήλια.

Είναι κρίμα μια δικιά μας ψυχική αρρώστια να περιορίζει την ελευθερία του συντρόφου μας.

Βέβαια το θέμα γίνεται πολύπλοκο αν ισχύει ότι ο άρρωστος δεν γνωρίζει την αρρώστια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τώρα θα πω κάτι που πάντα πίστευα και εξακολουθώ να πιστεύω αν και ξέρω ότι δεν θα συμφωνήσουν οι περισσότεροι μαζί μου

Οι ανασφάλειες δεν ξεφυτρώνουν από μόνες τους στη σχέση μας με τον άλλον... κάπου ο άλλος δεν μας κάνει να νιώθουμε ασφαλείς!
Στο παρελθόν ο άντρας μου με ζήλευε ΟΙΚΤΡΑ
Σε βαθμό που ήθελα να χωρίσουμε
Με τον καιρό όμως αντιλήφθηκα ότι είχα μέρος της ευθύνης για το πως νιώθει
Κι όταν άρχισα να αλλάζω μικρά πραγματάκια στη στάση μου (Χωρίς να του το πω και να του το τονίσω) τον είδα να αλλάζει
Τώρα πλέον νιώθει τόσο σίγουρος και τόσο ασφαλής που δεν ζηλεύει ΚΑΘΟΛΟΥ.
Σε βαθμό που πάλι με εκνευρίζει γιατί σκέφτομαι ότι ΠΛΕΟΝ αδιαφορεί :P και ζηλεύω εγώ :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top