Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε οχι βεβαια. σιγα μη με πειραζε καλε.
αμα ειναι για 3-4 μερες το πολυ βεβαια ε.

το θεμα ειναι οτι εγω εχω στο αιμα μου να φευγω. και να απαιτω να με αφηνουν. ισπανιες ενα μηνα, τουρκιες αλλον ενα κλπ κλπ...

αν ημουν σπιτογατο και δε ξεκουναγα απο τη θεση μου, και ο φιλος μου ηταν οτι ειμαι εγω τωρα, μπορει να μην τον αφηνα... αρα ειναι και αναλογα τον ανθρωπο, τα βιωματα και τις εμπειριες του. και οχι μονο αν η ποσο ανοιχτομυαλος ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,864 μηνύματα.
Lol Valder με έκανες και γέλασα:D
Γενικά συμφωνώ μαζί σου, αλλά αν οι θέσεις της Ιωάννας και του Μάκη ήταν αντίστροφες πάλι τα ίδια θα πίστευες, έτσι;

Σαφέστατα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
+άπειρα στο Vlader! Το θεσε χιουμοριστικά και ώριμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αρα ρε παιδια οσο εχεις σχεση οι δραστηριοτητες σου θα αφορουν μονο αυτον/αυτην;
Γιατι μ'αυτα που γραφεις βαλντερ, δεν μπορεις να πας διακοπες με παρεα, δεν μπορεις να βγεις μονο με παρεα, δεν μπορεις να φορεσεις ο,τι θελεις κόκ.. Ε ενταξει τοτε, να βγαινουμε μονο με τον φιλο/κοπελα, και στις υπολοιπες φασεις μας να το παιζουμε κοσμοκαλογεροι μπας και θιχτει ο πασας/η αφεντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω επίσης με Gio. Πάνω σε αυτό θα ήθελα να πω και το εξής. Ένας άνθρωπος που θα έχει πρόβλημα να πάει κάποιος/α κάπου με φίλους/ες διακοπές, ο ίδιος άνθρωπος προφανώς θα ενοχλείται όταν βγαίνει με τους φίλους/ες, θα ενοχλείται από τον τρόπο που ντύνεται ο άλλος (κυρίως γυναίκα), θα ενοχλείται γενικά και ας έχει εμπιστοσύνη στο ίδιο το άτομο (λέμε τώρα) από τον κοινωνικό περίγυρο. Ο λόγος που δεν επιτρέπεις/θέλεις να κάνει κάποιος αυτό που επιθυμεί και έχει ανάγκη για μένα σημαίνει και έλλειψη σεβασμού στα θέλω/ανάγκες του άλλου. Προσοχή! Όταν είναι με μέτρο (που και αυτό είναι υποκειμενικό).
Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι για μένα τουλάχιστον χάνουν την ουσία των πραγμάτων επειδή τρώγονται με μικροπράγματα και σκεπτόμενοι και μόνο την άλλη πλευρά. So what στην τελική αν ο άλλος θα πάει διακοπές μόνος του; Και εσύ μόνη/ος δεν θα είσαι; Εκείνος δεν πρέπει να φοβάται;;)
Ας βλέπουμε πάντα και την άλλη πλευρά του νομίσματος και μην αφήνουμε "αστεία" πράγματα να χαλάνε σχέσεις που ίσως μας καλύπτουν. Μιλάω γενικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω επίσης με Gio. Πάνω σε αυτό θα ήθελα να πω και το εξής. Ένας άνθρωπος που θα έχει πρόβλημα να πάει κάποιος/α κάπου με φίλους/ες διακοπές, ο ίδιος άνθρωπος προφανώς θα ενοχλείται όταν βγαίνει με τους φίλους/ες, θα ενοχλείται από τον τρόπο που ντύνεται ο άλλος (κυρίως γυναίκα), θα ενοχλείται γενικά και ας έχει εμπιστοσύνη στο ίδιο το άτομο (λέμε τώρα) από τον κοινωνικό περίγυρο. Ο λόγος που δεν επιτρέπεις/θέλεις να κάνει κάποιος αυτό που επιθυμεί και έχει ανάγκη για μένα σημαίνει και έλλειψη σεβασμού στα θέλω/ανάγκες του άλλου. Προσοχή! Όταν είναι με μέτρο (που και αυτό είναι υποκειμενικό).
Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι για μένα τουλάχιστον χάνουν την ουσία των πραγμάτων επειδή τρώγονται με μικροπράγματα και σκεπτόμενοι και μόνο την άλλη πλευρά. So what στην τελική αν ο άλλος θα πάει διακοπές μόνος του; Και εσύ μόνη/ος δεν θα είσαι; Εκείνος δεν πρέπει να φοβάται;;)
Ας βλέπουμε πάντα και την άλλη πλευρά του νομίσματος και μην αφήνουμε "αστεία" πράγματα να χαλάνε σχέσεις που ίσως μας καλύπτουν. Μιλάω γενικά.:)
τωρα ομως συμφωνω κ με χαμστερακι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μιας και ήρθε το καλοκαίρι, μου ήρθε η ιδέα για αυτό το θεματάκι. :)
Θα σας πείραζε αν ο σύντροφος σας σας έλεγε οτι θέλει να πάει πχ 3-4 μέρες διακοπές μόνος του ή με ένα φίλο του;
Υποθέτουμε χάριν απλούστευσης οτι αυτό δεν επηρεάζει τις κοινές σας διακοπές, οι οποίες θα πραγματοποιηθούν κανονικά, και απλά είναι κάτι έξτρα γι'αυτόν/ην.

Δε νομίζω οτι θα είχα πρόβλημα. Αν ο άλλος θέλει να κάνει κάτι το κάνει και στην Αθήνα δε χρειάζεται να πάει χιλιόμετρα μακρυα. Το ζήτημα είναι αν υπάρχει εμπιστοσύνη.
Θα ήθελα να περνάει καλά όπως θέλω κι εγώ να περνάω καλά.

Και ναι, θα το ξαναπώ, οι φίλοι είναι σημαντικοί στη ζωή μας. Εγώ τουλάχιστον περνάω τέλεια με τους φίλους μου, με κάνουν να αισθάνομαι όμορφα. Προφανώς τέλεια περνάω και με το αγόρι μου, αλλά δε θέλω να θεωρώ κάτι σημαντικότερο από κάτι άλλο.

Κι εγώ έχω σχέση από απόσταση τους τελευταίους 8 μήνες. Αλλά θέλω (και θα το κάνω) να πάω 3 μέρες διακοπές με φίλους. Όπως έκανα το ίδιο και πέρσυ. Πιστεύω οτι όσο περιορίζει κανείς τον άλλον τόσο πιο άσχημη θα είναι η αντίδραση. Η υπεβολική κτητικότητα είναι αρρώστια στη σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα ήθελα να φυγει όχι από έλλειψη εμπιστοσύνης ή ζήλια. Απλά δεν αντέχω να είμαι μακριά του παραπάνω από μία μέρα.. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω επίσης με Gio. Πάνω σε αυτό θα ήθελα να πω και το εξής. Ένας άνθρωπος που θα έχει πρόβλημα να πάει κάποιος/α κάπου με φίλους/ες διακοπές, ο ίδιος άνθρωπος προφανώς θα ενοχλείται όταν βγαίνει με τους φίλους/ες, θα ενοχλείται από τον τρόπο που ντύνεται ο άλλος (κυρίως γυναίκα), θα ενοχλείται γενικά και ας έχει εμπιστοσύνη στο ίδιο το άτομο (λέμε τώρα) από τον κοινωνικό περίγυρο. Ο λόγος που δεν επιτρέπεις/θέλεις να κάνει κάποιος αυτό που επιθυμεί και έχει ανάγκη για μένα σημαίνει και έλλειψη σεβασμού στα θέλω/ανάγκες του άλλου. Προσοχή! Όταν είναι με μέτρο (που και αυτό είναι υποκειμενικό).
Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι για μένα τουλάχιστον χάνουν την ουσία των πραγμάτων επειδή τρώγονται με μικροπράγματα και σκεπτόμενοι και μόνο την άλλη πλευρά. So what στην τελική αν ο άλλος θα πάει διακοπές μόνος του; Και εσύ μόνη/ος δεν θα είσαι; Εκείνος δεν πρέπει να φοβάται;;)
Ας βλέπουμε πάντα και την άλλη πλευρά του νομίσματος και μην αφήνουμε "αστεία" πράγματα να χαλάνε σχέσεις που ίσως μας καλύπτουν. Μιλάω γενικά.:)




Απο που κι ως που βγαινει αυτο το "προαφανως"?:confused:
Το πηγες στην παθολογικη ζηλεια και δεν συμαζευεται τωρα...
Και μιας και ειμαι απο αυτους που το εξεθεσαν ως "προβληματισμο" και εθεσα μερικους λογους που δεν θα μου καθοταν καλα, σου λεω πως καμια σχεση το ενα με το αλλο.
Αν και προσωπικα δεν εκανα λογο για απαγορευση.
Εγω μιλησα για αυτο που λες πιο κατω.
Ολα εχουν δυο οψεις.Εγω μιλαω για την αλλη οψη.Εκεινη που δεν θετεις εσυ.(λογικο)
Οτι εαν/οταν εγινε αυτο εθεσα τους παραπανω προβληματισμους.
ελαβα οτι απαντησεις ελαβα και το θεμα εληξε εκει.
Και φυσικα ουτε υπηρχε περιπτωση σκηνικωνω και μουτρων μετα τοβ γυρισμο ετσι?
Αυτο κι αν ειναι καφριλα.:mad:

Αλλα μην το αναγαγουμε παντα σε θεμα εμπιστοσυνης ρε παιδια.Ειναι κι αλλα πραγματα.(ειπα πιο πριν)
Και μιας και μιλαμε για εμπιστοσυνη.Εαν ελεγε οτι θα πηγαινε μονος/η με τυον κολλητο/η (οι δυο τους) θα ησασταν το ιδιο ανετοι.
Προσωπικα οι προβληματισμοι μου ειναι ανεξαρτητους φυλλου.(
ΣΑε αυτο που το εχω κανει τυρκουζι συμφωνω απολυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα ήθελα να φυγει όχι από έλλειψη εμπιστοσύνης ή ζήλια. Απλά δεν αντέχω να είμαι μακριά του παραπάνω από μία μέρα.. :inlove:

Εσύ δικιολογείσαι, είσαι ακόμα στη φάση μέλια-μαρμελάδες-σορόπια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εσύ δικιολογείσαι, είσαι ακόμα στη φάση μέλια-μαρμελάδες-σορόπια :D
Mπα. Και πιο μετά ετσι θα είμαι, θα δεις! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Valder! :thumbup:

Ούτε για πλάκα δεν θέλω να σκεφτώ ότι το δικό μου μισό μπορεί(δηλαδή θέλει) να πάει διακοπές χωρίς εμένα. Πας διακοπές για να ξεφύγεις, να ξεκουραστείς, να διασκεδάζεις, να μάθεις καινούρια πράγματα, να αποκτάς ωραίες αναμνήσεις… όλα αυτά χωρίς εμένα? Μα αν δεν θελει να μοιρζόμαστε τέτοιες αναμνήσεις, τέτοιες ευχάριστες στιγμές, τότε γιατί να είμαι μαζί του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως είναι όταν έχεις οικογένεια/είσαι παντρεμένος αλλά μέσα σε μία σχέση όχι δε θα είχα πρόβλημα. Να μην μπορεί να πάει διακοπές με τους φίλους του; Μόνο εγώ δηλαδή θα είμαι η ζωή του και μόνος αυτός η ζωή μου ; Οι φίλοι είναι τουλάχιστον το ίδιο σημαντικοί στη ζωή μας ! Γενικά συμφωνώ δηλαδή με χαμστεράκι, Corpse Bride και Χακούνα.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Valder! :thumbup:

Ούτε για πλάκα δεν θέλω να σκεφτώ ότι το δικό μου μισό μπορεί(δηλαδή θέλει) να πάει διακοπές χωρίς εμένα. Πας διακοπές για να ξεφύγεις, να ξεκουραστείς, να διασκεδάζεις, να μάθεις καινούρια πράγματα, να αποκτάς ωραίες αναμνήσεις… όλα αυτά χωρίς εμένα? Μα αν δεν θελει να μοιρζόμαστε τέτοιες αναμνήσεις, τέτοιες ευχάριστες στιγμές, τότε γιατί να είμαι μαζί του?

Ειναι αλλο πραγμα ο ανθρωπος που επελεξες να κανεις οικογενεια μαζι του να σου λεει οτι θελει να παει διακοπες με τους φιλους του, και διαφορετικο η σχεση των 10 μηνων η των 3 χρονων σε ηλικιες μικροτερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Ειναι αλλο πραγμα ο ανθρωπος που επελεξες να κανεις οικογενεια μαζι του να σου λεει οτι θελει να παει διακοπες με τους φιλους του, και διαφορετικο η σχεση των 10 μηνων η των 3 χρονων σε ηλικιες μικροτερες.


Έχω ένσταση να διατυπώσω εδώ. Δεν έχει τόση σημασία ο χρόνος ζωής της σχέσης όσο το βάθος των συναισθημάτων. Μπορεί να ξέρεις τον άλλον μόνο λίγο καιρό και να τρελαίνεσαι στη σκέψη ότι μπορεί να τον χάσεις. :redface:
Γενικά όμως το πρόβλημα είναι πως πολλοί νομίζουν ότι οι διακοπές είναι διάλειμμα από τις αρχές και τα πρέπει της "χειμερινής" καθημερινότητας. Εκεί, ναι υπάρχει πρόβλημα! Ο άλλος περιμένει να ξεσαλώσει μόνος μακρυά από τη δέσμευση της σχέσης. Τότε μήπως δεν πρέπει να έχει σχέση;
Υπό το ενδεχόμενο, όμως, να προκύψουν διακοπές -σαφώς ολιγοήμερες- ξεχωριστά από τον σύντροφο μας, εκεί πρέπει να σταθμιστούν πολλοί παράγοντες, όπως εμπιστοσύνη, εύλογη ζήλια, ανησυχία, κ.α.

Δεν θα με ενοχλούσε να πάει ο σύντροφος μου λίγες μέρες διακοπές με τους φίλους του (καθαρά χρήση αρσενικού στο "φίλους") αν ήξερα ότι έτσι θα ξεσκάσει ή ότι δεν είναι πρόσχημα διαφυγής από τη σχέση... Ειδικά αν ήμουν σίγουρη για τα συναισθήματα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ghelly εδωσα χρονικο διαστημα, γιατι ε οσο δυνατα συναισθηματα και να εχεις, στην ηλικια που ειμαστε ολοι πανω κατω δυσκολα θα χαρακτηρισεις με σιγουρια μια σχεση που εχεις τωρα ως σχεση ζωης κτλ. Οχι οτι ο γαμος προκαθοριζει κατι, αλλα εχει αλλη βαρυτητα αυτου του ειδους η δεσμευση. Κατα τ'αλλα συμφωνω οτι ο χρονος δεν παιζει ρολο στα συναισθηματα.

Τωρα για τα αλλα, εννοειται πως εισαι σιγουρος για τα συναισθηματα σου. Κι εσυ που θα φυγεις για διακοπες με φιλους, κι ο αλλος που μενει 'πισω' (δεν το λεω για σενα, γενικα μιλαω). Απλα εγω βλεπω τη σχεση ως κατι που ΘΕΛΟΥΜΕ να εχουμε, δεν βλεπουμε τις ξεχωριστες διακοπες ως ευκαιρια να ξεσαλωσουμε-με την κακη την εννοια, γιατι αν η σχεση μας περιοριζε και θελαμε να φλερταρουμε η οτιδηποτε θα το καναμε και τις αλλες μερες. Βασιζομαι στο οτι υπαρχει σεβασμος, υπαρχει επικοινωνια, και δεν παιζουν αλλα στο μυαλο κανενος.

(Κι αυτο ειναι αλλο ενα θεμα μαλλον που οι δυο αντιθετες αποψεις δεν προκειται ποτε να συμφωνησουν :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,864 μηνύματα.
Δεν θα με ενοχλούσε να πάει ο σύντροφος μου λίγες μέρες διακοπές με τους φίλους του (καθαρά χρήση αρσενικού στο "φίλους") αν ήξερα ότι έτσι θα ξεσκάσει ή ότι δεν είναι πρόσχημα διαφυγής από τη σχέση... Ειδικά αν ήμουν σίγουρη για τα συναισθήματα του


Εντάξει, πήγα Μύκονο, αρκεί!:hehe: Και είπαμε δε θα με λες σύντροφο, ούτε γκόμενο, ούτε επιβήτορα, ούτε "όρμα Τζακ". Εγω είμι ο Ανήρ σου μωρό μου! 8) *




*(Είμαι ο Μαμρα χελ γιέα!!! Δυνάμεις του κακού μεταμορφώστε αυτό το σάπιο σώμα στο Μάμρα τον παντοτινόοοο! Θάντερ Θάντερ ΘΑΝΤΕΡΚΑΤΣ!:clapup: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βρε παιδιά...εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί "ξεχωριστές" διακοπές ( και εννοώ το να πάει και με την παρέα του εκτός από το να πάει μαζί μου...και μιλάω καθαρά για σχέση) είναι ευκαιρία για τον άλλον να ξεσαλώσει, να σε κερατώσει, χίλια δυο νααααααααααα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δε νομίζω οτι θα είχα πρόβλημα. Αν ο άλλος θέλει να κάνει κάτι το κάνει και στην Αθήνα δε χρειάζεται να πάει χιλιόμετρα μακρυα. Το ζήτημα είναι αν υπάρχει εμπιστοσύνη.
Θα ήθελα να περνάει καλά όπως θέλω κι εγώ να περνάω καλά.
Το είπε και άλλος και πραγματικά δεν αντέχω να το ακούω. Ναι μεν αν θέλει να κάνει κάτι τι κάνει έτσι κι αλλιώς, αλλά είναι διαφορετικά να είναι ιδανικές οι συνθήκες (παραλία, νησάκι, αραχτοί, ποτάκι παραπάνω κτλ) και μάλιστα να συναινείς σε αυτό. Γιατί και αν δεν έχει στο μυαλό να γίνει κάτι, μπορεί πιο εύκολα να δημιουργηθούν οι συγκυρίες.
Σαν να έχουμε απο τη μια τον Γιώργο να μπαίνει στο σπίτι μια καθημερινή μέρα που όλα είναι φυσιολογικά και απο την άλλη να μπαίνει στο σπίτι, σβηστά τα φώτα, κεράκια αναμμένα παντού, τριαντάφυλλα στο πάτωμα και αρωματικά υγρά να ευωδιάζουν! Πότε είναι σίγουρο ότι θα μαμήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top