Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Ο συγκεκριμένος παίρνει από το internet χωρίς καμία συνταγή

πραγμα το οποιο ειναι παρανωμο και αν τον πιασει κανα τελωνιακος θα τρεχει με δικαστηρια.

ΠΝτως παιδιά αν πραγματικά θέλετε να χάσετε κιλά πρέπει όχι να μην τρώτε αλλα να τρώτε πολλές πρωτεΐνες να αποφεύγετε τηγανιτα ψωμί σοκολάτες και πολλά πολλα φρούτα και νερό ααααααα και γιαοσους είναι στην ανάπτυξη γαλακτοκομικά......

Μπεμπα εισαι 14, δεν θα επρεπε να σε απασχολουν οι διαιτες και οι διατροφες. Απλα προσπαθησε να μην καθεσαι σε μια καρεκλα ολη μερα, και ο πρωτος που θα σου πει για διαιτα στειλτον σε εμενα να του σπασω το κεφαλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Staxtopouta

Νεοφερμένος

Η Staxtopouta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πραγμα το οποιο ειναι παρανωμο και αν τον πιασει κανα τελωνιακος θα τρεχει με δικαστηρια.



Μπεμπα εισαι 14, δεν θα επρεπε να σε απασχολουν οι διαιτες και οι διατροφες. Απλα προσπαθησε να μην καθεσαι σε μια καρεκλα ολη μερα, και ο πρωτος που θα σου πει για διαιτα στειλτον σε εμενα να του σπασω το κεφαλι.

:P ναι αυτο μου λένε όλοι αλλα επειδή ασχολουμε εδώ και πολλα χρόνια με το μπαλέτο και τώρα το Δεκέμβριο έχουμε παράσταση και επειδή ο ρόλος μ είναι πρωταγωνιστικός η κυρία μ μ είπε πως πρέπει να χάσω κιλά ....δεν είμαι υπερβαρο αλλα 1-2 κιλακια δεν θαμε χάλαγαν ...τέλος πάντων επειδή γενικά έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα διαπίστωσα πως το μόνο που πρέπει να κάνω είναι να μην τρώω σοκολάτες και τέτοια ...και να μην τρώω το βράδυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Για καμψεις(τις κλασσικες),ποσες θα ηταν καλο να γινονται?Και ποσα σετ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μην τρως πολλά σκουπίδια απλά για να μην μάθεις σε αυτά και έχεις πρόβλημα οταν μεγαλώσεις λίγο που θα σου είναι δύσκολο να τα κόψεις.
Και αυτά για το μπαλέτο είναι βλακείες. Μοντέλο είσαι; Η μήπως θα αρχίσεις να λιμοκτονείς για μια παράσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Staxtopouta

Νεοφερμένος

Η Staxtopouta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αυτο να μ πεις..... Ε εντάξει 1-2 κιλά άμα εχανα Στην κοιλιά έχω λίγα αλλα φαίνονται μόνο με το κορμακι ...πρέπει να σταματήσω ακόμη και τα λίγα σκουπιδιΑ που τρώω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αν μου λέγανε ότι πρέπει να χάσω κιλά, θα ένιωθα απίστευτα άσχημα.
Πιστεύω δε θα ξεπεραστεί ποτέ το κόμπλεξ που έχω με το σώμα μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Staxtopouta

Νεοφερμένος

Η Staxtopouta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αν μου λέγανε ότι πρέπει να χάσω κιλά, θα ένιωθα απίστευτα άσχημα.
Πιστεύω δε θα ξεπεραστεί ποτέ το κόμπλεξ που έχω με το σώμα μμμμμμ.:P
Να σ πω και εγω μόλις μ το είπε πήγα σπίτι κλέγοντας αλλα αυτή ειναι ρρ η πραγματικότητα γιατί τότε έτρωγα πολλή και όχι υγειινα και έπρεπε να σταματησω ....αλλα θα συμφωνισω ούτε εγω θα καταφέρω ποτέ να ξεπεράσω το κόμπλεξ με τις θερμίδες και με το σώμα μμμμ :(:(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Join the club, girls :P
Τι κι αν έχασα 3 κιλά, με τίποτα δεν είμαι ευχαριστημένη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Staxtopouta

Νεοφερμένος

Η Staxtopouta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γτ 3 κιλά είναι πολυ καλό μακάρι να τα κατΑφρνα και εγω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Γυμναστική καθημερινά και σωστή διατροφή. Σε 5 εβδομάδες τα έχασα btw.
Βασικά και μόνο αν κόψεις (εντελως ομως) τα γλυκά και τα junk, βλέπεις διαφορά. Αν και εγώ συνήθως επέτρεπα στον εαυτό μου μία φορά την εβδομάδα να τρώω κάτι παχυντικό, όταν έβγαινα πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Γτ 3 κιλά είναι πολυ καλό μακάρι να τα κατΑφρνα και εγω.....


Τι λες βρε; Είσαι πολύ μικρή και θα τα χάσεις μπαμ και κάτω αρκεί να προσέχεις λίγο.:D
Όχι γλυκά και σιλιξίδια για λίγο και πιο έντονη γυμναστική στο σχολείο, περπάτημα. Τίποτα δεν είναι! Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος τόσο πιο δύσκολα χάνει. Άλλοι χάνουν 53 και 103, και συ για 3 κάνεις έτσι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Staxtopouta

Νεοφερμένος

Η Staxtopouta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γυμναστική καθημερινά και σωστή διατροφή. Σε 5 εβδομάδες τα έχασα btw.
Βασικά και μόνο αν κόψεις (εντελως ομως) τα γλυκά και τα junk, βλέπεις διαφορά. Αν και εγώ συνήθως επέτρεπα στον εαυτό μου μία φορά την εβδομάδα να τρώω κάτι παχυντικό, όταν έβγαινα πχ.
να σ πω και εγω το σάββατο τρώω σκουπιδιΑ αλλα τζις υπόλοιπες κάνω δύσκολη Λιάπης που δεν τρώω γλυκά γτ εγω μια ζωή έτρωγα γλυκά και δεν παχαινα και μόλις μπήκα στην εφηβεία άρχισα και παχαινα Και αυτο ήταν ......



τι λες βρε; Είσαι πολύ μικρή και θα τα χάσεις μπαμ και κάτω αρκεί να προσέχεις λίγο.
Όχι γλυκά και σιλιξίδια για λίγο και πιο έντονη γυμναστική στο σχολείο, περπάτημα. Τίποτα δεν είναι! Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος τόσο πιο δύσκολα χάνει. Άλλοι χάνουν 53 και 103, και συ για 3 κάνεις έτσι;
Ναι είναι λίγο στους λίγο πιο ευσωμους είναι πιο εύκολο απο ότι στους κανονικους γιατί εγω τον τελευταίο καιρο προσέχω πολυ και δεν ξέρω ρι άλλο να λόγω και να μην τρώω για να χάσω ενώ ο "χοντρος"ξέρει μπορεί να του είναι δύσκολοι αλλα άμα είναι αποφασισμένος να το κάνει θα τα καταφέρει .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Ναι είναι λίγο στους λίγο πιο ευσωμους είναι πιο εύκολο απο ότι στους κανονικους γιατί εγω τον τελευταίο καιρο προσέχω πολυ και δεν ξέρω ρι άλλο να λόγω και να μην τρώω για να χάσω ενώ ο "χοντρος"ξέρει μπορεί να του είναι δύσκολοι αλλα άμα είναι αποφασισμένος να το κάνει θα τα καταφέρει .......

Το ξέρω αλλά δεν πρέπει να ξεκινήσεις με αυτό το σκεπτικό. Πάρτο απόφαση και θα τα καταφέρεις!!! Θέληση χρειάζεται και όλα γίνονται. Κανείς δεν είπε ότι είναι εύκολο :)
Κάνε όλα αυτά που σου προανέφεραν και περιμένουμε αποτελέσματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Λιποδιαλύτες, πρωτεΐνες και τεστοστερόνη είναι επικίνδυνα συμπληρώματα; Έχει αρχίσει να παίρνει ένας φίλος και πιστεύει ότι είναι αθώα επειδή τα πουλάνε ελεύθερα, αλλά εγώ τα φοβάμαι και θέλω να τον κάνω να το ψάξει λίγο παραπάνω.

Για τους λιποδιαλυτές δεν γνωρίζω, οπότε δεν θα απαντήσω. Για τις πρωτεΐνες όμως γνωρίζω ότι πολλές περιέχουν βαρέα μέταλλα (αρσενικό, κάδμιο, μόλυβδο, υδράργυρο), πάνω από το επιτρεπτό όριο, ειδικά αν παίρνεις από αυτές πάνω από 1 φορά την ημέρα. Η τεστοστερόνη μόνο αθώα δεν είναι. Μπορεί να προκαλέσει τριχόπτωση, πρόβλημα στο συκώτι, καρκίνο στο συκώτι, να διογκώσει τον προστάτη και να προκαλέσει ένα σωρό άλλα προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Για τις πρωτεΐνες όμως γνωρίζω ότι πολλές περιέχουν βαρέα μέταλλα (αρσενικό, κάδμιο, μόλυβδο, υδράργυρο), πάνω από το επιτρεπτό όριο, ειδικά αν παίρνεις από αυτές πάνω από 1 φορά την ημέρα.

Το ιδιο και τα ψαρια, αλλα δεν τα αποφευγουμε. Το να παρεις 2 μικρογραμμαρια καδμιο πανω απο το οριο που θεσπισει ο WHO δεν θα σε σκωτωσει κατα βαση γιατι αυτα τα ορια εχουν θεσπιστει για ανθρωπους που ζουν μια μεση δυτικη ζωη (=καθονται ολη μερα). Αλλα αν ανυσηχεις μην παιρνεις EAS παιρνε απο φαρμακειο πρωτεινες για μωρα.

Η τεστοστερόνη μόνο αθώα δεν είναι. Μπορεί να προκαλέσει τριχόπτωση, πρόβλημα στο συκώτι, καρκίνο στο συκώτι, να διογκώσει τον προστάτη και να προκαλέσει ένα σωρό άλλα προβλήματα.

τριχωπτωση και καρκινο στο συκωτι.

ακριβως η ιδια βαρυτητα:P

Καρκινο στο συκωτι δεν προκαλει, δεν εχει υπαρξει ουτε μια κανονικη μελετη που να εχει δημοσιευτει σε peer reviewd magazine που να εχει τετοια απο τελεσματα.

Αλλα η τεστοστερονη (ενδογενης η εξωγενης) στρεσαρει το καρδιαγγειακο. Η τεστοστερονη ειναι ορμονη και ως εκ τουτου εχει καλα και κακα, αλλα οσον αφορα τις ορμονες που οι ανρωποι χρησημοποιουν καθημερινα ειναι μακραν η πιο αθωα.

Μιλαμε για ενα κοσμο που χρησημοποιει θυρορμονες σαν να ειναι καραμελες (Υπερδοσολογια θυροξινης = παιθανες, χρονια υπερδοσολογια θυροξινης = τραγικα εντονη φθορα της καρδιας). Κορτικοστεροειδη σαν να ειναι τσιχλες (καθε φορα που το παιδι εχει αλεργικο βηχα, η μπουκονει η μυτη μας, η εχουμε καποια χρονια φλεγμονη η χιλλια αλλα πραγματα παιρνουμε oxadrin, prezolon και ενα καρο αλλα εκδοχα της κορτιζονης. Εκει να δεις χαρα, τι ζημια κανει η κορτιζονη στον οργανισμο...) αλλα το αγαπημενο μου: Οιστρογονα και προγεστινες. Γιατι τα αντισηλιπτικα ειναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγορα και θεος φυλαξει να καταλαβουν οι γυναικες που τα παιρνουν οτι ειναι ΟΡΜΟΝΕΣ με δομην ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ με της τεστοστερονης.

ποσο ιδια?

Τοσο ιδια:


(εστραδιολη)


(τεστοστερονη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ενδιαφερον..

ενα υδρογονο διαφορά..:worry:

το ειχα φανταστει-ακουσει για τη ζημια που κανουν..
αλλα τοση ομοιοτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
το ειχα φανταστει-ακουσει για τη ζημια που κανουν..

ε ναι γιατι η ορμονη που σε καανει αντρα ειναι ΚΑΚΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εδω πολλες γυναικες περνανε επιτηδες τεστοστερονη για πιο δυναμικη καριερα,τι λεμε..

οτι θελει ο καθενας-μια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ξεκινήσω τένις και αναρωτιόμουν αν υπάρχει κάποιος που κάνει και μπορεί να μου δώσει κάποιες πληροφορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Epote, ως προς τις "ενδοκρινες", δικο μου το λαθος, αυτο που ηθελα να παω ειναι "ενδοκρινης αντιδραση".
Απο εκει και περα θα μου επιτρεψεις να ξερω καλητερα τι σωμα θελω (και δεν ειναι καπιο απο αυτα που ποσταρες), και ενας γυμναστης που με ξερει απο κοντα και ξερει το πληρες προγραμμα, την κατασταση μου και τους στοχους μου να ξερουμε καλητερα τι γυμναστικη πρεπει η δεν πρεπει να κανω και τι κερδιζω απο καθε τι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top