Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Σαν να έχουμε απο τη μια τον Γιώργο να μπαίνει στο σπίτι μια καθημερινή μέρα που όλα είναι φυσιολογικά και απο την άλλη να μπαίνει στο σπίτι, σβηστά τα φώτα, κεράκια αναμμένα παντού, τριαντάφυλλα στο πάτωμα και αρωματικά υγρά να ευωδιάζουν! Πότε είναι σίγουρο ότι θα μαμήσει;
άμα έχει πονοκέφαλο η λεγάμενη, ποτέ:P:D:D:D

δε ξέρω αν είμαι εγώ παράξενη, αλλά δε τέθηκε ποτέ τέτοιο ζήτημα με τον σύζυγο ούτε πριν που τα'χαμε (:D) ούτε τώρα που είμαστε married.
Για του λόγου το αληθές, τον αύγουστο παίζει αν θα μπορέσει να ξεκλέψει 2-3 μερούλες άδεια, διότι πήζει ωσάν κρέμα ζαχαροπλαστικής. αυτό δε σημαίνει οτι θα κάτσω σπίτι τις 2 βδομάδες που θα πάρω άδεια. Όπου φύγει φύγει η δικιά σας. Νταξ, στο χωριό θα πάω, μη φανταστείτε. Μη σας πω ότι θα του πάρω και τα κλειδιά και θα πάω κεφαλονιά:P
Τώρα, αν μου τα δίνει επειδή είμαι έγκυος και δε θα μου τη πέσει κανείς είναι άλλο ζήτημα.:P

Γενικά, προτού κανονίσουμε κάτι πάντα ρωτάμε ο ένας τον άλλο για availability. Αλλά οι φίλοι μας είναι δοκιμασμένα παιδιά, ώριμα, μεστά (:bleh), ποιος ο λόγος να αγχωνόμαστε....
Δεν υπάρχει όμως ποτέ η πιθανότητα να πει ο ένας στον άλλο ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ:"λέω να πάω 3-4 μέρες εκδρομή με τους τάδε.....". Εκεί πίπτει παντόφλα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ώπα! εδώ θίγεται ένα εντελώς άλλο θέμα ντουλίνι μου!

Δεν μπορεί ο άλλος να πάρει άδεια... ε ναι, κάπου θα πας δε θα κάτσεις στο λιοπύρι να του κάνεις τον ανεμιστήρα με τα χείλια και τα χέρια!

Κι εσύ λες θα πας στο χωριό... με τους συγγενείς... και με παρέα ΚΟΙΝΗ σας...
Δε θα πας ξαφνικά με την φιλεναδίτσα σου που δεν ξέρει ο άλλος καλά καλά στη Σαντορίνη (για να αποφύγω τη Μύκονο :P) για να "ξεκουραστείς λιγουλάκι κι απ τη σχέση σας"

είναι εντελώς ΑΛΛΟ θέμα!!
Του χρόνου μπορεί να πάρεις το μωρό και να πας μόνη σου ένα μήνα στο χωριό!
Αυτό δεν θεωρείται χώρια διακοπές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμ το κακό είναι μάλλον ότι όλους τους φίλους μου, τους ξέρει. Το ίδιο και εγώ. Επομένως αν είμαστε σίγουροι από αυτή τη πλευρά, έχουμε ρωτήσει "μπορείς να έρθεις????" κι ας είναι η Σαντορίνη ο προορισμός, δεν νομίζω ότι τίθεται πρόβλημα. λέω τώρα.:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλά, υπό αυτές τις συνθήκες ούτε εγώ έχω πρόβλημα ειλικρινά

απλά δε νομίζω ότι μιλάμε για τέτοιες περιπτώσεις στο παρόν θέμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Mπα. Και πιο μετά ετσι θα είμαι, θα δεις! :D
Απίστευτη υπογραφή!! Off topic αλλά αυθόρμητο και αληθινό!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ξεκαθαριζω ενα πραγμα: αναφερομαι στην περιπτωση που περιγραφει το αρχικο θεμα, 3-4 μερες διακοπες που δεν επηρεαζουν τις κοινες μας διακοπες.
Ουτε "κατσε πηξε ποντικι, εγω παω για ξεσαλωμα", ουτε "φευγω τελη Ιουλη, τα λεμε απο Σεπτεμβρη" ουτε "εχεις να με δεις 4 μηνες, ηρθα Ελλαδα για 20 μερες και θα λειπω τις 10".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ειπε η hakuna πως θα ηθελε να ζησει λιγο εκτος σχεσης.
Τι παει να πει εκτος σχεσης.δηλαδη εαν πας εσυ χωρια διακοπες παυει να υφισταται η σχεση?
Εκει πηγαινε το "αν ηθελα να ειμαι εκτος σχεσης απλως δεν ξεκιναω σχεση".
Ξερω πως το εννοησε η hakuna αλλα εγω το επιασα κυριολεκτικα.:P

Καθε περιπτωση, καθε ηλικια και καθε σχεση ειναι διαφορετικη. Επειδη εγω τα φτιαξα με τον πρωην μου στα 19 και 5 χρονια πηγαινα διακοπες μονο μ'αυτον (και πολλα αλλα τα κανα μονο με αυτον) ξερω πως μπορει αυτο το "καθε μερα μπακαλιαρος" να καταστρεψει μια πολυ καλη σχεση.

Εννοειται πως δεν ηταν μονο αυτο το προβλημα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σωστο αυτο που λες hakuna.Ειδικα στην αρχη για την ηλικια και την καθε σχεση.;)
Απλως εξηγησα στην καλομοιρα τι εννοουσα πριν εγω με το θεμα "εκτος σχεσης" γιατι καπου μπερδευτηκαν τα πραγματα και εννοηθηκε οτι μιλησα "εγωκεντρικα".
Κατι που δεν υφισταται.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αν μου έλεγε ότι θέλει ευχαρίστος να πάει, δεν τον κρατάω να μήνει μαζί μου, άν ξέρω ότι θα είναι ασφαλής και καλά εκεί που θα πάει καλώς να πάει δεν τον κρατάει κανείς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Το είπε και άλλος και πραγματικά δεν αντέχω να το ακούω. Ναι μεν αν θέλει να κάνει κάτι τι κάνει έτσι κι αλλιώς, αλλά είναι διαφορετικά να είναι ιδανικές οι συνθήκες (παραλία, νησάκι, αραχτοί, ποτάκι παραπάνω κτλ) και μάλιστα να συναινείς σε αυτό. Γιατί και αν δεν έχει στο μυαλό να γίνει κάτι, μπορεί πιο εύκολα να δημιουργηθούν οι συγκυρίες.
Σαν να έχουμε απο τη μια τον Γιώργο να μπαίνει στο σπίτι μια καθημερινή μέρα που όλα είναι φυσιολογικά και απο την άλλη να μπαίνει στο σπίτι, σβηστά τα φώτα, κεράκια αναμμένα παντού, τριαντάφυλλα στο πάτωμα και αρωματικά υγρά να ευωδιάζουν! Πότε είναι σίγουρο ότι θα μαμήσει;

Αν ο άλλος είναι σωστός δεν θα υποκύψει. Αν θέλει εσένα και μόνο δε θα υποκύψει. Αν σκέφτεται εσένα, δε θα υποκύψει. Κι επιμένω οτι είναι ζήτημα εμπιστοσύνης. Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, δεν είναι δικιολογία το "με παρεσυρε αυτό".

Όσο για το παράδειγμα, αν ο Γιώργος θέλει θα μαμήσει και στις 2 περιπτώσεις. Αν δεν θελει σε καμία από τις δύο. Είναι άλλο πράγμα να θες έστω και λίγο κι άλλο να μη θες καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
παιδιά,αυτό το πράγμα με το "καλύτερα έτσι..για να λείψει ο ένας στον άλλον",ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω καθόλου και μ'εκνευρίζει αφάνταστα.. :beating:

όταν είσαι καλά κι ερωτευμένος/η με τον/ην σύντροφό σου,το τελευταίο πράγμα που θες είναι να σου λείπει ο άλλος και υποτίθεται ότι κάνεις τα πάντα για να βρίσκεστε όσο πιο πολύ μπορείτε έτσι ώστε να μην νοιώθεις αυτό το συναίσθημα της έλλειψης... :whistle:

αν κάποιος πιστεύει ότι χρειάζεται ανανέωση,μια χαρά μπορεί να ανανεωθεί αν πάει ένα ταξιδάκι με τον/ην σύντροφό του,οι δυο τους,μακρυά από όλα τα προβλήματα και τα άγχη και όλους τους τριγύρω... ;)

και για ν'απαντήσω και στην ερώτηση,ναι εμένα θα με πείραζε να πάει ο σύντροφός μου διακοπές με την παρέα του,σχεδόν για όσους λόγους έχουν αναφέρει και οι προλαλήσαντες,κυρίως ο Mario... :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Ξεκαθαριζω ενα πραγμα: αναφερομαι στην περιπτωση που περιγραφει το αρχικο θεμα, 3-4 μερες διακοπες που δεν επηρεαζουν τις κοινες μας διακοπες.
Ουτε "κατσε πηξε ποντικι, εγω παω για ξεσαλωμα", ουτε "φευγω τελη Ιουλη, τα λεμε απο Σεπτεμβρη" ουτε "εχεις να με δεις 4 μηνες, ηρθα Ελλαδα για 20 μερες και θα λειπω τις 10".

εμμμ...γιατί συμφωνώ απόλυτα κ το τονίζω επίσης;;;;:hmm:;)

κ για να προσθέσω κ κάτι: το ότι κάποιος δεν έχει πρόβλημα να πάει διακοπές με φίλους του/της, δεν σημαίνει ότι είσαι τέρας αναισθησίας κ δεν ζηλεύεις. σημαίνει όμως ότι λογικεύεις την ζήλεια σε νορμάλ επίπεδα, όπου ξέρεις, ότι είναι δικαίωμα του άλλου να πάει διακοπές κ μόνος.

δλδ ρε παίδες σόρρυ κιόλας, αλλά γνωρίσατε τον απόλυτο έρωτα πριν 1-2 χρόνια κ είστε αχώριστοι. ο άλλος/η που έχει τους απόλυτα υπέροχους φίλους 10ετία κ βάλε πρέπει να τους κλάσει;;; ή εσείς θα κλάνατε την παρέα σας για τον έρωτα, (όχι θεωρώντας ότι είναι λιγότερο σημαντικός, αλλά έχοντας έστω κ στην άκρη του μυαλού σας, ότι αυτούς που κλάνεις τώρα, πιθανόν να τους χρειάζεσαι για να κλαφτείς για το αμόρε, που σε στεναχώρησε, που τσακωθήκατε, που χωρίσατε);;;:confused:

κ ναι, σαφώς κ θα ζηλέψεις περισσότερο τον άλλο που θα πάει σαντορίνη, γιατί άλλο καλοκαίρι κ ανεμελιά κ άλλο καθημερινότητα, αλλά τελικά τι σημασία έχει αγάπη σε χρυσό κλουβί;; :worry:

α! και κάτι ακόμα. μιλάμε για παρέα, μικτή ή όχι, γιατί ή έχεις εμπιστοσύνη ή όχι. κ ναι, αλλάζει το θέμα αν θα πάει μόνη με τον κολλητό της, ή μόνος με την κολλητή του...:whistle:

κ για να μην λέμε λόγια του αέρα, στην σχέση μου, κ μόνος πήγε διακοπές (κ κοιμόντουσαν όλοι κ όλες ο ένας δίπλα στον άλλο), κ μόνη μου πήγα εσωτερικό κ εξωτερικό (γιατί η ανάγκη των φίλων μου ήταν το ίδιο δυνατή με την ανάγκη του έρωτα), κ πάντα είχαμε χρόνο για μας (δεν τίθεται θλεμα. αν δεν έχεις χρόνο κόβεις από άλλες διακοπές!:P), κ άρχοντά μου, ναι εγώ δεν είμαι η Ιωάννα αλλά η Τράβελ, κ πήγα erasmus για 6μηνο -όχι ότι τον άφησε απαθή- αλλά μέχρι τώρα έχει να λέει ότι η αγάπη του ολοκλήρωσε το πρώτο της όνειρο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Έχοντας ζήσει πολύ μικρή σοβαρή σχέση με τις έμμεσες απαγορεύσεις της(γιατί ποτέ δεν μ το έλεγε ευθέως)είμαι της απόψεως πλέον ότι ο καθένας είναι καλό να έχει τον χώρο του και την ζωή του..εννοείται πως θα τον άφηνα να πάει διακοπές μόνος του και ειδικά άμα είχε κερδίσει την εμπιστοσύνη μου..Θεωρώ τους φίλους πολύ σημαντικό πράγμα στην ζωή του καθενός..Και είναι κάτι που πρέπει να διαχωρίζεται από την σχέση για εμένα προσωπικά..Βεβαια δεν μπορώ να πω μου έχει κοστίσει αυτο πράγμα..Δηλαδη το να θέλω να κάνω πράγματα με φίλους μου κτλ εις βαρος της σχέσης..Γιατι στην παρούσα φαση δεν μπορώ να βάλω κανέναν πάνω από τους φίλους μου..και αυτο ήταν και αιτία να διαλυθεί μια πολύ όμορφη σχέση μου..Αλλα δεν μετανιώνω όσο και να με είχε στενοχωρήσει..Γιατι ήταν επιλογή μου..Αμα είσαι καλα με τον άνθρωπο σου δεν φοβασαι τίποτα,ουτε τη μια βδομαδα μακρια του..Ακόμα και στον γάμο μου,αν ποτε παντρευτω δεν μπορώ να με φανταστώ να είμαι συνέχεια με τον άλλον..Βεβαια στα λόγια όλα εύκολα ειναι..Δεν ξέρω,θα δείξει..

Γενικότερα πάντως σαν σύνοψη δεν έχουμε το δικαίωμα να κανουμε τέτοιες απαγορεύσεις..Με το ζόρι τα πράγματγα χάνουν την αξία τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
travel, υπαρχουν κι εκεινοι -οπως εγω πχ- που ολες κι ολες τους οι διακοπες ειναι μια εβδομαδα τον Αυγουστο, κι αν ειναι ολοκληρη. Κι εντελως τυχαια, ολες οι σχεσεις που ειχα μεχρι τωρα τυχαινε να καθονται και εκεινοι το ιδιο διαστημα. Ειναι δυνατον, να μην με πειραξει αν εκεινος επιλεξει να παει αυτες τις μερες -εστω τις μισες- διακοπες με τους φιλους του?


Και εκτος απο αυτο..
Εγω προσωπικα, ξεκαθαρισα οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ θεμα ζηλειας. Απλως δεν ξερω πως να το εξηγησω.
Και εννοειται οτι δεν θα του απαγορευα να παει, σε καμια περιπτωση. Αλλα με ενοχλει, πως να το κανουμε?! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γαιτι λετε και ξανελετε για "απαγορευση"?
Το να στο αναφερει και να τους θεσεις ορισμενους προβληματισμους/λογους που ΔΕΝ σε βρισκουν συμφωνο με αυτη την αποφαση ειοναι απαγορευση?
Εγω το λεω διαλογο και το λεω επικοινωνια.
Για καθιστε...απαγορευση ειναι "οχι δεν θα πας.&-"
Και γιατι υπαρχει διαφορα απο το να παει με παρεα αναμεικτη και απο το να παει με τον κολλητο του αντιθετου φυλλου και μονο οι δυο τους?
Αυτη ειναι κολλητη μου, με αυτην περναω καλα με αυτην θελω να παω.
Πολυ ευκολα δεν "εξατμιζεται" η εμπιστοσυνη που δειχνετε/δειχνουμε ετσι?

Κι ας αφησουμε επιτελους το "σε μικρη ηλικια" σχεση μερικων μηνων ή ενος-δυο ετων κτλ κτλ.
Η σοβαροτητα της σχεσης ΔΕΝ περιοριζεται σε τιποτα απο τα δυο.
Οπως μια σωστη σχεση δεν θα χαλασει απο εναν τοσο ηλιθιο λογο, εξισου και μια σωστη φιλια ΔΕΝ θα χαλασει εαν πατε all together.

Τεσπα,ξαναλεμε τα ιδια οποτε...
Προσωπικα πιστευω πως καλο ειναι να γινεται φδιαλογος στο ζευγαρι και οποιου τα "επειχηρηματα" (κι ας μπει ο συναισθηματισμος μεσα) επικρατησουν, μετα να μην υπαρχουν καταλοιπα.(του τυπου σε αφηνω να πας κι ας μου καθετε στραβα, κι οταν γυρισεις σου βγαζω την πιστη στην μουρμουρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crystal Creek

Νεοφερμένος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Βασικά νομίζω πως σίγουρα θα ζήλευα..αλλά νταξει θα του έλεγα να πάει φυσικα..και θα πηγαινα κι εγώ μονη μου..:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Οπως μια σωστη σχεση δεν θα χαλασει απο εναν τοσο ηλιθιο λογο, εξισου και μια σωστη φιλια ΔΕΝ θα χαλασει εαν πατε all together.
Δεν είναι το ίδιο Μάριο..Ειδικά αν δεν έχετε κοινή παρέα..Γιατι ενώ πραγματικά δέν έχω πρόβλημα δεν νομίζω να άρεσε σε καποιον να είμαστε εγώ και οι πεντε κολλητές μου και αυτός..Ε είναι λίγο άκυρο..
Γενικά σε αυτό το θέμα νευριάζω αμα συναντήσω περιορισμούς,δεν το δέχομαι ρε παιδι μου..Ισως να μ έχει μείνει κατάλοιπον της πρώτης μού σχέσης..Καλο είναι να έχετε τους ίδιους ρυθμούς και να είναι μέρος της ζωής σου ο άλλος.αλλά δεν μπορώ να φανταστώ να μην έχω ζώή και εκτός σχέσης,δικές μου στιγμές με τους φίλους μου,τις παρέες μου..
Ειναι τελείως διαφορετικο..Και το λέω γτ έχω κανει και την υπερβολή να είμαι συνέχεια με τον άλλον και το μόνο που καταφερά να πιεστούμε και οι δυο και να χωρίσουμε καταρρακωμενοι ψυχολογικα,ειδικα εγώ..
Ε οχι δεν θα το ξαναέκανα..

Τώρα το θέμα ζήλια είναι άλλος παράγοντας..Βασικά είναι φυσικό κάποιος να ζηλέψει..έστω και λίγο..Το θέμα είναι να μείνει απλά εκεί και να μην ξεπεράσει κάποια όρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πάντως αν εξέφραζε τέτοια επιθυμία όταν είχαμε σχέση εγώ θα έτρεφα αμφιβολίες για την σοβαρότητα της σχέσης. Δεν θα φτάναμε ποτέ να παντρευτούμε.
Γενικά «η ελεύθερη σχέση» μου την δίνει σαν concept. Ή ελεύθερος... ή σχέση.

(Τι? Φυλακή διαβάσατε? Εμ… what you see is what you get…:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
αλλά δεν μπορώ να φανταστώ να μην έχω ζώή και εκτός σχέσης,δικές μου στιγμές με τους φίλους μου,τις παρέες μου..

Μα ο Μαριος, νομιζω δεν ειπε κατι τετοιο. :worry:
Εδω μιλαμε για θεμα διακοπων, οχι για ζωη εντος και εκτος σχεσης. Ειναι εντελως διαφορετικο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top