Τι αποζητούν οι περισσότεροι άντρες από μια γνωριμία σε μπαρ;

kathy_th

Νεοφερμένος

Η kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Έχω κάνει κάποιες γνωριμίες τελευταία σε διάφορες εξόδους μου...και μου δημιουργήθηκε αυτή η απορία. υπάρχει περίπτωση κάποιος που γνώρισες σε βραδινή έξοδο να ενδιαφερθεί να σε γνωρίσει καλύτερα ή τον ενδιαφέρει απλά να περάσει καλά τη συγκεκριμένη βραδιά?(δεν εννοώ να γίνει απαραίτητα κάτι)

γιατί ως τώρα το 2ο έχω παρατηρήσει...μπλα μπλα και θα θα και τελικά τίποτα! και απορώ μάλιστα Γιατί κάποιος μετά από γνωριμία(για την ακρίβεια ενα χορό και πολλή λίγη κουβέντα) ζήτησε το κινητό μου και δεν με πήρε ποτέ...Γιατί ενας άλλος αφού μου πρότεινε τα 1002 και επειδή κινητό δεν έδωσα, ήθελε να με έχει στο fb,δεν με addαρε ποτέ...άλλος την έπεσε αρχικά σε μενα πρότεινε καφέ και τελικά αλλαξογνώμισε και θέλησε την φίλη μου(!) και

τελικά τι στο καλό...ειμαι εγω περίεργη,άτυχη ή οι συνθήκες αυτές δεν ευνοούν μια σωστή γνωριμία???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Salokin Somisa

Νεοφερμένος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Στιχογράφος και μας γράφει απο Ληξούρι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μικρή μου, στα bars πρέπει να μάθεις να ξεχωρίζεις τους τουρίστες από τους πραγματικούς εκεί μέσα.
Όλες οι περιπτώσεις που αναφέρεις μου θυμίζουν, πιτσιρικία που πίστεψαν χίλια δύο και ήρθαν μέσα στην αμηχανία να βγάλουν την τρέλα τους.

Άλλο θέλω κάτι και άλλο αποζητώ κάτι. Άλλο πάω σε ένα bar γιατί ψάχνω γνωριμίες και άλλο πάω σε bar, ωραία θα ήταν μια γνωρίμια, θα ήθελα μια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
σε μπαρ οταν πας δεν ψαχνεις για φιλοσοφικη κουβεντα και ρομαντζο. για σεξ πας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μικρή μου, στα bars πρέπει να μάθεις να ξεχωρίζεις τους τουρίστες από τους πραγματικούς εκεί μέσα.


τους τουρίστες από τους "πραγματικούς τουρίστες" δλδ :P
(άσχετο, να πίνετε μόνο ότι βγαίνει σε μπουκάλι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

telis80

Νεοφερμένος

Ο telis80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μην κανετε -1 το παιδι πανω που λεει οτι πανε για σεξ....εμ γιατι πας να γνωρισεις μια κοπελα σε μπαρ??? πιστεψε με φιλη μου...δεν προκειτε να ερθει καποιος να σε γνωρισει μεσα σε ενα μπαρ...καταρχας μονο που σε πλησιαζει σκεφτετε την εξωτερικη σου εμφανιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
σε μπαρ οταν πας δεν ψαχνεις για φιλοσοφικη κουβεντα και ρομαντζο. για σεξ πας. ;)

Υπάρχουν πολλών ειδών μπαρ, εξαρτάται πού συχνάζεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Προσωπικα μιλωντας, τοσα χρονια που δουλευα βραδυ σαν σερβιτορος...Δεν ειδα κανεναν να πλησιαζει καποια για να μιλησουν για την οικονομικη κριση.
Οσο και αν αρνιομαστε να το παραδεχτουμε....Σε μπαρ το πρωτο πραγμα που σκεφτεσαι...Ειναι σεξ...Τωρα εαν προκυψουν και αλλα στην πορεια ειναι αλλο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
εμείς, παλιά, για σεξ πηγαίναμε στις πουτάνες και στα μπαρ για διασκέδαση ρε πως άλλαξαν τα πράγματα. :P

όσο αφορά την απορία σου θεματοθέτρια, την απάντηση την έδωσες η ίδια, υπάρχει περίπτωση κάποιος που γνώρισες σε βραδινή έξοδο να ενδιαφερθεί να σε γνωρίσει καλύτερα ή τον ενδιαφέρει απλά να περάσει καλά τη συγκεκριμένη βραδιά? και το ένα μπορεί να συμβεί και το άλλο, αν και η δικιά μου πείρα λέει πως οι γνωριμίες στα μπαρ γίνονται ανάμεσα στα άτομα της ίδιας παρέας που τυγχάνει να συγκεντρώνει ανθρώπους που δεν γνωρίζονταν από πριν, ή δεν είχαν την δυνατότητα να γνωριστούν καλύτερα.

Τέλος μη ξεχνάς πως "της νύχτας τα καμώματα τα βλέπει η μέρα και γελά", γι'αυτό πάντα συγκρατημένα και με τα μάτια δεκατρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με τον απο πανω...Ηταν σπανιες οι φορες που γνωριστηκαν 2 εντελως ασχετοι και συνεχιστηκε η γνωριμια(η γνωστη του στυλ "φιλαρακι...πανε ενα σφηνακι στην κοπελια απο εμενα"). Συνηθως ηταν μεσω κοινων φιλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά θα διαφωνήσω...όχι τόσο από δικές μου εμπειρίες γιατί εγώ όταν πάω σε ένα club πάω για να περάσω καλά με την παρέα μου και όποιος και να μου την πέσει τρώει πόρτα ακόμα κι αν είναι κούκλος δεν μπορώ να τον δω εκείνη τη στιγμή...ωστόσο από αυτά που βλέπω από φίλες μου μπορεί πολύ εύκολα κάποιος που σου την έπεσε σε club να σε πάρει και την επόμενη και την μεθεπόμενη και ούτω καθεξής...από τα αγόρια φίλους μου πάλι ακούω πως σε μια τέτοια περίπτωση δεν το βλέπουν και πολύ ρομαντικά το θέμα αλλά όχι και απόλυτα αφού και αυτοί έχουν προχωρήσει με κορίτσια που γνώρισαν σε ένα μπαρ...σημασία λοιπόν δεν έχει το που θα γνωρίσεις κάποιον αλλά το τι θα του δείξεις...αν όταν βγαίνεις στο χ μαγαζί φοράς ένα φόρεμα πάνω από τον ποπό και με όλο το στήθος έξω εννοείται ότι δεν θα σε δει ως τίποτα παραπάνω από μια ξεπέτα...
Από την άλλη...αυτό που ακούστηκε σε διάφορα σχόλια ότι και καλά όταν γνωρίζεις κάποιον σε μπαρ αυτό που σε τραβάει είναι η εξωτερική εμφάνιση και άρα σε νοιάζει μόνο το σεξ αυτό κι αν είναι πρωτάκουστο!ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ αυτό που θα σε τραβήξει σε αυτόν σε πρώτο στάδιο είναι η εξωτερική εμφάνιση που αντικατοπτρίζει την επιθυμία για σεξ..!
Η μόνη διαφορά με το μπαρ είναι όταν η άλλη είναι ντυμένη λες και πάει σε καστ του Σειρηνάκη:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εμείς, παλιά, για σεξ πηγαίναμε στις πουτάνες και στα μπαρ για διασκέδαση ρε πως άλλαξαν τα πράγματα. :P
Ε, πλέον αυτές που περιγράφεις κυκλοφορούν και έξω, με την διαφορά ότι είναι τζάμπα. :P
Το τζάμπα βέβαια το πληρώνεις πιο ακριβά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μην κανετε -1 το παιδι πανω που λεει οτι πανε για σεξ....εμ γιατι πας να γνωρισεις μια κοπελα σε μπαρ??? πιστεψε με φιλη μου...δεν προκειτε να ερθει καποιος να σε γνωρισει μεσα σε ενα μπαρ...καταρχας μονο που σε πλησιαζει σκεφτετε την εξωτερικη σου εμφανιση

συμφωνώ, έκανα +1, και είμαι γυναίκα.
έχω να προσθέσω ότι και η κοπέλα που αντίστοιχα θα "δεχτεί", θα δώσει τον αριθμό της κλπ κλπ κι αυτή κατά βάση
ψάχνει για σεξ απλά θεωρεί ότι προσβάλλει την ηθική της αν το δηλώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Βασικα το μπαρ ειναι κατι γενικο.
Εγω πχ πηγαινω σε κλαμπ για γνωριμιες και απο κει ο,τι προκυψει,ενω οταν πηγαινω σε μπαρ με χαλαρη μουσικη και οχι νταπα ντουπα πηγαινω με απωτερο σκοπο να περασω καλα κανοντας συζητηση με την παρεα μου και λεγοντας καμια μ@λακια να περασει η ωρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Από μια γνωριμία σε μπαρ/κλαμπ ένας άνδρας ενδιαφέρεται αποκλειστικά για σεξ. Το είδος του σεξ που τον ενδιαφέρει, εξαρτάται πάλι από το είδος της μουσικής του μαγαζιού. Χάρντ Ροκ, Χάρντ Κόρ, Πάνκ και Χέβι μέταλ υποδηλώνουν επιθυμία άγριου σεξ, συνοδεία κραυγών και έντονων ήχων. Λαϊκά επιπέδου σκυλάδικου, για σεξ στα τέσσερα που τα σπάει συνοδεία λουλουδοπόλεμου του στυλ πάρτα μωρή γαρδένια. Έντεχνα λαϊκά για συνεύρεση που ξεκινάει από το μυαλό της γυναίκας, εγώ θα σου πιπιλίσω το μυαλό, εσύ ξεκίνα λίγο χαμηλότερα. Λάουντζ και χαλαρωτικές μουσικές για νανουριστικό σεξ μέχρι να τον πάρετε (τον Μορφέα).

Με λίγα λόγια μακρυά από τέτοιου είδους ποταπές γνωριμίες, αν θέλετε σοβαρή κατάσταση μόνο διαμέσου οικογένειας, στενών-έμπιστων φίλων ή/και συγγενών μέχρι τρίτου βαθμού. Εξαίρεση αποτελούν οι γνωριμίες στο Μέγαρο Μουσικής και στη Σκάλα του Μιλάνου (προσοχή όχι στην ιχθυόσκαλα Κερατσινίου).

Μήπως όμως θα ήταν προτιμότερο να απεμπλέκαμε τον σκοπό και την ποιότητα μιας γνωριμίας από το πλαίσιο στο οποίο επετεύχθη και να εστιάζαμε στο κυρίως πιάτο, δηλαδή στον άνθρωπο που έχουμε απέναντι μας; Με απλά λόγια, ο χώρος και ο χρόνος είναι απλά συγκυρίες που δεν θα πρέπει να "στιγματίζουν" μια γνωριμία, πόσο μάλλον, πριν καν την γέννηση της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top