Συγγενείς: Εσείς τι σχέσεις έχετε;

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ντριιιιιν
-παρακαλω;
-σοφια;;; τι κανεις γιαβρι μου; η θεια κουλα ειμαι απο το χωριο!!!
-καλα θεια εσυ;
-καλα κοριτσι μου... ξερεις πως ειμαστε οι γεροι... εσενα ποτε θα σε παντρεψουμε;
-να σου δωσω την μαμα θεια;
μερικοι συγγενεις πραγματικα ειναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εγώ γενικώς καλά. Είμαστε μεγάλο σόι και περνάμε καλά όταν είμαστε όλοι μαζί. Είναι όλοι πολύ ευχάριστοι και έχουν πλάκα, είμαστε το σόι καρτούν,πραγματικά. Τώρα υπάρχουν κάτι θειάδες που θα σχολιάσουν λίγο παραπάνω,αλλά γενικώς είμαστε πολύ καλά! Αχχ... μου έλειψαν :( άντε να ανέβω στο χωριό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τους φίλους τους διαλέγεις, τους συγγενείς όχι.
Προσωπικά η σχέση μου μαζί τους δεν είναι ούτε καλή, ούτε κακή, απλώς τυπική !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Μακρυά και "αγαπημένοι" . Oύτε καν τα τυπικά δεν θέλω να έχω μαζί τους. Μπορεί να μην τους διάλεξα αλλά ακόμη και έτσι δεν τους θέλω στην ζωή μου και κανείς δεν μπορεί να το αλλάξει. Μόνο από την μεριά της μαμάς μου έχουμε πολύ καλές σχέσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Effy18

Νεοφερμένος

Η Effy18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τυχαίνει να είναι όλοι οι συγγενείς μου (μα όλοι όμως) από το ίδιο χωριό πράγμα πολύ κακό κατα τη γνώμη μου. Έχει μείνει το στοιχείο του κουτσομπολιού, αυτές οι μικροαστικές διχόνοιες μεταξύ τους. Δυστυχώς δεν μπορώ και να τους αποφύγω γιατί μένουμε στην ίδια γειτονιά... :confused: Και με τα ξαδέρφια μου (της νεας γενιάς) τις ίδιες σχέσεις έχουμε. Ο ένας επιβουλεύεται τον άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Με κάποιους έχω καλές σχέσεις αλλά αυτοί είναι ελάχιστοι.

Οι περισσότεροι είναι «ότι να 'ναι»...

Μόνο τους φίλους μπορούμε να διαλέξουμε δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω με τους συγγενεις μου εχω πολυ καλες σχεσεις και χαιρομαι για αυτο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
εγω με τους δικους μου ολους εχω πολυ καλη σχεση!! και αυτο??? γιατι με λατρευουν!!! ;) :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futurama

Νεοφερμένος

Η futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Έχω πολλούς συγγενείς Αθήνα και Σύδνει όποτε λόγω απόστασης έχουμε τις καλύτερες σχέσεις!! Αν βέβαια τους είχα κοντινότερα δεν ξέρω πως θα ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Η συγγενείς είναι σημαντικό κομμάτι της ζωής μας. Αρκεί να συνειδητοποιούμε όταν κάνουμε δική μας οικογένεια ότι σε ένα γάμο αποφασίζουμε δύο και όχι πέντε-έξι.........
Είναι τραγικό όταν επεμβαίνουν στη ζωή σου (κουνιάδες, πεθερές...) γιατί...... λένε απλώς τη γνώμη τους!!!!!!! Δεν έχουν δικαίωμα?????????????????

Τότε μια συζυγική σχέση δηλητηριάζεται από την ........αγάπη(!!!) των συγγενών. Αδελφός είναι αυτός που δεν θα ζηλέψει τη χαρά σου και δεν θα σε "συμβουλεύσει" με στόχο τη δική του εξυπηρέτηση....... Με το πρόσχημα της "δεμένης οικογένειας" χρόνια μετά το γάμο υποβάλουν τις επιθυμίες τους στο σύζυγό μου και αυτός τις παρουσιάζει ως δικές του ιδέες...... Αποτέλεσμα να μην ξέρω τι από όλα όσα συζητάω μαζί του είναι δικιά του ιδέα ή επιθυμία. Πάντα καραδοκούν τα φαντάσματα των συγγενών.

Η ηρεμία της ζωής μας εξαρτάται από το πόσο ικανοποιημένες είναι οι δράκαινες της οικογένειας..... Με κρίνει μέσα από τα δικά τους μάτια και παράλληλα προσπαθεί να παρουσιάσει τα αρρωστημένα βιώματα του ως φυσιολογικά........

Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα "αγαπημένων" συγγενών.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Συγγενείς: εσείς τι σχέσεις έχετε;
ε νταξ, είχαμε τα πάνω και τα κάτω μας,
μα από τότε που δηλητηρίασα το απογευματινό τσάι, όλα ΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ελάχιστες ως μηδαμινές, μόλις με 3-4 συγγενής έχω επικοινωνία και αυτό επειδή τους βλέπω από την οπτική της φιλίας-παρέας. Από νεαρή ηλικία ξέκοψα από οικογένεια τραπέζια και άλλες μαζώξεις. Τότε με ενοχλούσε η αναγκαιότητα για επίδειξη βαθμών, τώρα για το πότε θα τους εμφανίσω την ... μέλλουσα νύφη :P. Όπως και να έχει, μια ομοιότητα στο αίμα δεν το θεωρώ ικανό λόγο για τόση αδιακρισία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Καμία απολύτως σχέση, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Και εγω ελαχιστες σχεσεις,λιγο μονο με τα ξαδερφια που τα βρισκουμε καπως καλυτερα αλλα και παλι σπανια...αν και η αληθεια ειναι θα ηθελα να ειχαμε καλες σχεσεις...Βεβαια με πατερα στρατιωτικο και τις μεταθεσεις του,οταν τους βλεπεις 2 βδομαδες το καλοκαιρι μονο δεν προλαβαινεις και να αναπτυξεις σχεση περα απο τις διαφορες που μπορει να εχετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Με εξαίρεση τα αδέρφια και τη σούπερ μαμ μου καθώς και 2 ξαδέρφια και μια θεία όλοι άλλοι δεν είμαι σίγουρος ότι ξέρουν καν σε ποιά πόλη της Βρετανίας ζώ.Βασικά δε ξέρω καν αν ξέρουν ότι είμαι εκτός Ελλάδας.Είχα δει στο άκυρο στο δρόμο στο κέντρο Αθήνα φέτος την πρώτη ξαδέρφη μου (είχα καμιά 12 χρόνια να την πετύχω,εκείνη με αναγνώρισε εντωμεταξύ ) και ο διάλογος πήγε κάπως έτσι.

Ξαδέρφη:Zώ εδώ και 6 χρόνια στη Θεσνίκη
Εγώ: Ναι ε ; Eγώ Λονδίνο πάνω απο δεκαετία
Ξαδέρφη : Aλήθεια,έλα ρε ; o θείος τι κάνει ;
Eγώ: Βλέπει τα ραδίκια ανάποδα εδώ και 2 χρονάκια

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Όπως λέει και ο Σοπενχάουερ :Ευτυχισμένος είναι ο άνθρωπος που μπορεί μια για πάντα να αποφεύγει να έχει παρτίδες με μεγάλο αριθμό συγγενικών του όντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
με καποιους κραταω επαφη , με καποιους καθολου . και ειναι λογω αδιαφοριας και απο τις 2 πλευρες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
αυτοι δεν εχουν καμια σχεση μαζι μου. Εγω προσπαθω να εχω καποια επαφη. Δεν μιλουσα με κανεναν κι αυτο διοτι οι γωνεις μου τα ειχαν κανει σκατα και ισως γι αυτο το λογο με εχει πιάσει ενα πεισμα να παω και να φτιαξω τις σχεσεις μου με το σόι.

Αν πραττω σωστα ή οχι θα το δουμε :~)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πονεμένη ιστορία και για μένα, αλλά από άλλη άποψη. Τα καλύτερα ξαδέρφια μου μετακόμισαν εδώ και καιρό σε νησί, οπότε οι κοντινότεροι συγγενείς μου φύγανε (δεν συμπεριλαμβάνω γονείς-αδέρφια-γιαγιά...εννοείται πως είμαστε καλά μαζί). Από την άλλη έχω τα άπειρα ξαδέρφια μακρυά πάλι και πολύ μεγαλύτερα από μένα (40+) οπότε εξ αρχής είναι δύσκολη η επικοινωνία μας.

Πάντως, γενικά δεν πιστεύω στις "υποχρεώσεις" προς συγγενείς. Επειδή έχουμε το "ίδιο" αίμα αυτό δεν σημαίνει πως θα κάνουμε και παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Μια σκηνη που μου φανηκε πολυ γελοια ηταν η εξης:

Εχω μια θεια η οποια γεννησε 3 παιδια.
Ενα κοριτσι, που τωρα ειναι 23 ετων.
Ενα αγορι, που τωρα ειναι 20 ετων.
Κι αλλο ενα αγορι που τωρα ειναι 14 ετων.

Ουτε καν ηξερα την υπαρξη τους.
Κατα καιρους ακουγα καποια νεα τους αλλα δεν εδινα σημασια.

Τωρα τελευταια τους επισκεφθηκαμε.
Φροντισα απο πριν να ενημερωθω ποιοι θα ειναι εκει που θα παμε.
Μου εξηγουν ποιοι θα ειναι και τι σχεση εχω εγω μαζι τους.
Οκ! Ευκαιρια να τους γνωρισω.

Φτανουμε, λοιπον, στο κτημα το οποιο ειχε παρα πολυ κοσμο.
Παππουδες, γιαγιαδες, θειοι, θειες, μωρα, γατια, σκυλια, ξαδερφια κτλ.

Ολους, φυσικα, τους ηξερα. Εκτος απο τα τρια αυτα παιδια.
Για την ακριβεια τα δυο αγορια μονο ηταν εκει. Το κοριτσι ελειπε.

Με τοσο κοσμο απο δω και απο κει δεν ετυχε κανεις να μας συστησει.
Προφανως θεωρουσαν δεδομενο οτι τους ηξερα.

Και αυτα απο την πλευρα τους ειμαι σιγουρη οτι θα σκεφτονταν τα ιδια.
Who the hell am I;



Περνουσε η ωρα και κανεις δεν εκανε τον κοπο να μας συστησει.
Ε ντροπη.
Θα παω να συστηθω μονη μου ως μεγαλυτερη κιολας.
Τι βλακειες ειναι αυτες.

Πιανω τον μικροτερο,ο οποιος εκεινη την ωρα επαιζε με το σκυλο του, του λεω ποια ειμαι και ποιανου ειμαι .
Ουτε ξερω αν καταλαβε τι του ειπα ή αν τον ενδιεφερε κιολας.
Τον ρωτησα τι ταξη παει, σχολιασα πως ειχε μαυρισει ετσι και τελικα καταληξαμε να μιλαμε για το σκυλο που ειχαμε μπροστα μας για καμποση ωρα.
Ενταξει, αγαπαει τα σκυλια. Σοι μου ειναι. Τσεκ.

Παω στον αλλον.
Αυτος καθοταν στο μπαλκονι και επινε φραπε μαζι με τους θειους μου καπνιζοντας ενα στριφτο τσιγαρο.

Μαζευω οσο κουραγιο ειχα για να σπασω την αμηχανια της στιγμης...και του λεω προτεινοντας παραλληλα το χερι μου για χειραψια.

-Γεια σου. Ειμαστε ξαδερφια.

Εκεινη την ωρα αισθανθηκα οτι ελεγε απο μεσα του "χεστηκα" αλλα εγω συνεχισα. Δεν πτοηθηκα.

-Δεν ετυχε να γνωριστουμε ποτε μιας και μενουμε μακρια.

-Ναι, ναι εκανε με ενα ξερο γελιο.

Πρεπει να ενθουσιαστηκε πολυ που με γνωρισε.

Αυτα ειπαμε μονο.

Μετα η κουβεντα γυρισε στους θειους μου, αφου αυτος ηταν τοσο λιγομιλητος ή ντροπαλος. Δεν ξερω τι απο τα δυο.

Γενικα το διημερο που βρεθηκα εκει δεν προλαβαμε να γνωριστουμε καλυτερα. Ειχε και πολυ κοσμο και χανομασταν στο πληθος.

Ευτυχως που ηταν και ο σκυλος και ειχαμε ενα κοινο σημειο αναφορας να ανταλλαζουμε και καμια κουβεντα.

Καναμε μια καλη αρχη, ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top