Πανζουρλισμός και "στήσιμο" για κάποιο προϊόν! Θα το κάνατε;

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Για τις ενοπλες επιθεσεις που εγιναν στην Αμερικη ακουσατε τιποτα?
Ναι, καποιος εφαγε 2 σφαιρες οταν εβγαινε το ps3.
Μετα δεν πρεπει πολλοι να αναρωτιουνται γιατι οι εταιρειες πουλαν οσο ακριβα τους κατεβει. Τετοια φαινομενα καθοριζουν αμεσα τις τιμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για τις ενοπλες επιθεσεις που εγιναν στην Αμερικη ακουσατε τιποτα?
Ναι, καποιος εφαγε 2 σφαιρες οταν εβγαινε το ps3.
Μετα δεν πρεπει πολλοι να αναρωτιουνται γιατι οι εταιρειες πουλαν οσο ακριβα τους κατεβει. Τετοια φαινομενα καθοριζουν αμεσα τις τιμες.

Τι?:eek:
Πραγματικα δεν εχω ακουσει τιποτα!!!!
Δηλαδη τι εγινε ακριβως?
Πανω στον πανικο να αγορασουν ενα ps3 καποιος εφγε 2σφαιρες απο εναν αλλο?:confused:
Μου φαινεται πως οι Αμερικανοι σε κατι τετοια θεματα ειδικα τα εχουν χασει ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μετα απο τετοια γεγονοτα, πιστευω οτι θα επρεπε οι κοινωνιολογοι/ψυχολογοι και οι λοιποι ασχολουμενοι με τις λεγομενες "ανθρωπιστικες" (μπλιαχ φτου) επιστημες, να ειχαν ξεσκιστει να αναλυουν την ανθρωπινη καταναλωση απο αρνητικη σκοπια.
Αλλα, το περασαν στα ψιλα γραμματα μαλλον γιατι δε συμφερει τις εταιρειες.
Και για οσους πιστευουν οτι ειμαι υπερβολικος:
Ο τομεας της ψυχολογιας που εχει αναλυθει πιο διεξοδικα απο οποιονδηποτε αλλον ειναι (guess what) η καταναλωση.

Και για να αποκτησει περισσοτερο ενδιαφερον η συζητηση, ας γραψει καποιος τι εκανε ο Παβλοφ με τα σκυλακια του.
(οχι απο wiki κτλ, αλλα τι γνωριζουμε εμεις οι κοινοι θνητοι για το πειραμα. Κοινως, τι μας αφηνουν να γνωριζουμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν αφησουμε τις internetikeς πληροφοριες ή τις "εξωσχολικες" εκεινο πυο θυμαμαι οτι μας μαθαιναν στον σχολειο ηταν το κλασσικο και απλο "πειραμαμ" με το καμπανακι και το ταισμα τους.
Οποτε χτυπουσε το καμπανακι τα ταιζε και στο τελος τα σκυλια συνδιασαν τον χτυπο με το φαι και οποτε το ακουγαν πηγαιναν για ΜΑΜ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχετε σκεφτεί μήπως υπήρχε καμία προσφορά; π.χ. όταν ήρθε στην Ελλάδα του psp ένα κατάστημα έδινε νομίζω στους χ πρώτους πελάτες 2 psp δώρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Για το iphone καμια προσορα.
499$ με δυο χρονια συνδρομη στην εταιρεια που παρειχε.;)
Και ο εκαστοτε πελατης ΔΕΝ θα μπορουσε να προμηθευτει περισσοτερες απο δυο συσκευες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Αν αφησουμε τις internetikeς πληροφοριες ή τις "εξωσχολικες" εκεινο πυο θυμαμαι οτι μας μαθαιναν στον σχολειο ηταν το κλασσικο και απλο "πειραμαμ" με το καμπανακι και το ταισμα τους.
Οποτε χτυπουσε το καμπανακι τα ταιζε και στο τελος τα σκυλια συνδιασαν τον χτυπο με το φαι και οποτε το ακουγαν πηγαιναν για ΜΑΜ.

Kλασσικη απαντηση.

Το πειραμα ελεγε οτι οταν σταματησαν να τους δινουν τροφη μαζι με το καμπανακι, τα σκυλια επεσαν σε καταθλιψη.
Η σοβαροτητα της καταθλιψης ηταν τετοια που ηταν ΜΗ αναστρεψιμη οτιδηποτε κι αν εκανε ο Παβλοφ.(πχ επανεφερε το φαγητο μαζι με το καμπανακι αλλα δεν ειδε καμμια βελτιωση στα σκυλια. Τρομακτικο ε?)

Τωρα, επειδη οι διαφημισεις μας εχουν μαθει να εχουμε μια ορισμενη "ψυχολογια" με τα προιοντα, (πχ ειναι κεφατη, ψωνιζει απ'του Ψωνοπουλου), τι γινεται οταν η κυρια ψωνιζει απο του Ψωνοπουλου αλλα δεν ειναι κεφατη?
Ψωνιζει κι αλλο.
Κι αν δεν ειναι παλι κεφατη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kλασσικη απαντηση.

Το πειραμα ελεγε οτι οταν σταματησαν να τους δινουν τροφη μαζι με το καμπανακι, τα σκυλια επεσαν σε καταθλιψη.
Η σοβαροτητα της καταθλιψης ηταν τετοια που ηταν ΜΗ αναστρεψιμη οτιδηποτε κι αν εκανε ο Παβλοφ.(πχ επανεφερε το φαγητο μαζι με το καμπανακι αλλα δεν ειδε καμμια βελτιωση στα σκυλια. Τρομακτικο ε?)

Τωρα, επειδη οι διαφημισεις μας εχουν μαθει να εχουμε μια ορισμενη "ψυχολογια" με τα προιοντα, (πχ ειναι κεφατη, ψωνιζει απ'του Ψωνοπουλου), τι γινεται οταν η κυρια ψωνιζει απο του Ψωνοπουλου αλλα δεν ειναι κεφατη?
Ψωνιζει κι αλλο.
Κι αν δεν ειναι παλι κεφατη?

Βρε συ εγω συμφωνω απολυτα και οντως ειναι τρομακτικο αν και το ειχα διαβασει αλλου.
Εγω απλως σου ειπα τι μας μαθαινας εμας στο σχολειο.
Κι αν δεν κανω λαθος γενικα τι μαθαιναν σε ολα τα σχολεια τοτε για το πειραμα του Παβλοφ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Mα αυτο θελω να πω.
Οτι δε μας ελεγαν ολο το πειραμα.
Ισως ετσι καταλαβαιναμε οτι μπορει να γινουμε καταθλιπτικοι αμα συνδεσουμε καταναλωση με συναισθηματα (shopping therapy, νομιζω λεει πολλα ο ορος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν θα το έκανα ποτέ. Και προσπαθώ πάντα να μη συνδέω το πως θα νιώθω με το τι θα έχω (αν και ομολογουμένως έχω υπάρξει πολύ τυχερή σ' αυτό κι είχα πάντα δεδομένα περισσότερα απ' όσα χρειαζόμουν - προσπαθώ πάντως πάντα να σκέφτομαι ότι αυτά είναι υλικά αγαθά, μπορεί αύριο να μην υπάρχουν..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσωπικά θα το έκανα σε περίπτωση που ήταν κομάτια λίγα και δεν ξαναέβγεναν ξανά στην αγορά, κάτι σαν συλεκτικο κομάτι που να πάθω πλάκα και να το θέλω, άν όμως υπάρχει σε ποσότητα οχι δεν θα το έκανα αυτό ποιος ο λόγος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ θα το'κανα πριν το γάμο, για κανά επώνυμο νυφικό, να το πάρω για ψίχουλα:P:P:P

όχι, όχι, κατηγορηματικά όχι. δε θέλω να με πατάνε και να με σπρώχνουν. Θέλω να είμαι μόνη μου μέσα στο κατάστημα, και ο υπάλληλος να είναι μόνο δικός μου.....:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos thanos

Νεοφερμένος

Ο νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πριν πολλα χρονια υπηρχε ενας μουσατος που πεθανε φτωχος και καπου στο "Κεφαλαιο" του μιλουσε απο τα μεσα του 18ου αιωνα για "το φετιχισμο του εμπορευματος", καπου εκει ελεγε οτι καθε αγαθο που δεν ικανοποιει πραγματικη αναγκη αλλα επιθυμια πρεπει να αποκτα μια αλλη διασταση πιο βαθια, σχεδων ταυτοσιμη με τον χρηστη!τα σκυλακια του παβλοφ απλα επιβαιβεωνουν την δυνατοτητα των εταιρειων να μπορουν με τεχνικα μεσα να μετατρεπουν για μια μεριδα του πληθυσμου το εμπορευμα σε φετιχ!!!
το κουδουνακι(υλικο αγαθο) συνδεεται ταυτοσημα με την βαθια αναγκη για φαγητο(τρεχουν τα σαλια του σκυλου)!!!
στο marketing,υπαρχει ενα κομματι των καταναλωτων που αγοραζουν με καθε θυσια οτι καινουργιο βγαινει! ειναι οι πρωτοι αγοραστες,γνωριζουν οτι θα αγορασουν πιθανως μουφα, αλλα ειναι στην φυση τους(στην ψυχολογια τους, επιρρεαζομενοι απο διαφημηση κλπ) και εκει βασιζεται μια εταιρεια για να πιασει το προιον διοτι αυτοι (πρωτοι καταναλωτες) θα το προωθησουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Όχι, δεν θα το έκανα. Το θεωρώ τελείως ηλίθιο και αποτέλεσμα των επίσης ηλίθιων προτύπων που έχουμε. Πριν λίγο καιρό έβγαλε το γνωστό style icon Kate Moss μια σειρά ρούχων σε προσιτές τιμές στην βρετανική αλυσίδα Top Shop. Εδώ δεν έγινε τζέρτζελο (οι σκωτσέζοι είναι σχετικώς αποστασιοποιημένοι από μερικές αγγλοϋστερίες), αλλά σε ένα περιοδικό έδειχνε ότι την μέρα που η σειρά βγήκε στο Λονδίνο είχαν στηθεί τεράστιες ουρές έξω από το κατάστημα κι όταν άνοιξε η πόρτα τα κλασσικά σπρωξίματα. Μάλιστα δεν μπορούσες να αγοράσεις πάνω από 3 κομμάτια, λόγω του φόβου ότι θα τα μοσχοπουλήσεις αργότερα στο ebay. Δηλαδή μου φαίνεται τρελό: να περιμένεις σα μ@λ@κ@ς για να πάρεις ένα ρούχο του ειδώλου (που στην τελική δεν ξέρεις αν το έχει σχεδιάσει η ίδια!) και αν δεν βρεις το νουμερό σου να το αγοράσεις σε τρελή τιμή από το ebay!

Δεν θα πάρω. Εντάξει, κι εγώ πήγα στην Γλασκώβη και το Εδιμβούργο να χαζέψω (με είχε βγάλει ο δρόμος, δεν πήγα Εδιμβούργο για το μαγαζί), δοκίμασα και 1-2 ρούχα, αλλά δεν πήρα τίποτα. Και υπόψην είμαι πολύ καταναλωτικό άτομο. Αλλά μάλλον το θέμα είναι πόσο επιρρεπής είσαι στις τρεντιές και τα πρότυπα που πλασσάρονται από τα ΜΜΕ και πόσο μπορείς να διαμορφώσεις την προσωπικότητά σου χωρίς να γίνεσαι έρμαιο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν θα το εκανα. Με τιποτα.
Γενικοτερα, εμενα μου την δινει στα νευρα ολη αυτη η νοοτροπια.
Και το βλεπω κυριως με ταινιες που παιζονται στο σινεμα.
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ γινεται ενας πανικος ποιος θα προλαβει πρωτος, να δει μια ταινια που θα παιζεται και αυριο και μεθαυριο και σε 1 μηνα θα κυκλοφορει και σε dvd. Ελεος δλδ.
Εγω απο αντιδραση και μονο, αυτο κανω καθε φορα. ΟΤΑΝ και ΑΝ θελησω να δω μια ταινια ετσι πολυ-διαφημισμενη, παω κοντρα και περιμενω να βγει σε dvd.
Υποθετω, πως και για οτιδηποτε αλλο -περα απο ταινιες- το ιδιο ακριβως θα εκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν θα το εκανα. Με τιποτα.
Γενικοτερα, εμενα μου την δινει στα νευρα ολη αυτη η νοοτροπια.
Και το βλεπω κυριως με ταινιες που παιζονται στο σινεμα.
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ γινεται ενας πανικος ποιος θα προλαβει πρωτος, να δει μια ταινια που θα παιζεται και αυριο και μεθαυριο και σε 1 μηνα θα κυκλοφορει και σε dvd. Ελεος δλδ.
Εγω απο αντιδραση και μονο, αυτο κανω καθε φορα. ΟΤΑΝ και ΑΝ θελησω να δω μια ταινια ετσι πολυ-διαφημισμενη, παω κοντρα και περιμενω να βγει σε dvd.
Υποθετω, πως και για οτιδηποτε αλλο -περα απο ταινιες- το ιδιο ακριβως θα εκανα.

+1

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ γινεται ενας πανικος ποιος θα προλαβει πρωτος, να δει μια ταινια που θα παιζεται και αυριο και μεθαυριο και σε 1 μηνα θα κυκλοφορει και σε dvd. Ελεος δλδ.
Εγω απο αντιδραση και μονο, αυτο κανω καθε φορα. ΟΤΑΝ και ΑΝ θελησω να δω μια ταινια ετσι πολυ-διαφημισμενη, παω κοντρα και περιμενω να βγει σε dvd.

Κάποιες ταινίες όμως είναι για Κινηματογράφο και για παράδειγμα εγώ προσωπικά όταν βγήκε το 300 στριμώχτηκα στην ουρά για να το δω σε πρεμιέρα γιατί το περίμενα τόσο καιρό και ενώ υπήρχε στο internet ήθελα να το δω στο κινηματογράφο. Όπως και στο Λαβύρινθο του Πάνα που ήθελα να το δω σε κινηματογράφο. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να το συσχετίσει με την απόκτηση υλικών αγαθών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το ipod, όπως κάθε mp3 player, συμβάλει στην πνευματική καλλιέργεια. Το mp3 player σε βοηθάει να αναπαράγεις ηχητικά ακούσματα που σου ερεθίζουν την πνευματική σου υπόσταση όπου θέλεις όποτε θέλεις.
Νομιζω ειναι υπερβολη αυτο που λες. Ισχυει, αλλα σκεψου ποσες φορες θα ακουσεις μουσικη με το κινητο (που το θες να κραταει μπαταρια) και μαλιστα σε φασεις που δεν θα εχεις προσβαση σε καμια αλλη πηγη μουσικης (στερεφωνικο, υπολογιστη, φορητο player). Ειναι ελαχιστες και η πνευματικη σου καλλιεργεια δεν θα χασει τιποτα , αν το κινητο δε παιζει μουσικη.

To θεμα σινεμα-dvd ειναι λιγο διαφορετικο οπως ειπωθηκε. Στο σπιτι καποιες ταινιες χανουν σε αισθηση/εμπειρια.

Η σοβαροτητα της καταθλιψης ηταν τετοια που ηταν ΜΗ αναστρεψιμη οτιδηποτε κι αν εκανε ο Παβλοφ.(πχ επανεφερε το φαγητο μαζι με το καμπανακι αλλα δεν ειδε καμμια βελτιωση στα σκυλια. Τρομακτικο ε?)
Επειδη με ενδιαφερει, θα ηθελα να σε ρωτησω που το εχεις διαβασει αυτο. Γιατι απο οτι εχω διαβασει εγω, αυτα τα επικτητα αντανακλαστικα του Παβλοφ, εχουν το χαρακτηριστικο να αναστρεφονται. Αν δλδ αφοτου τα σκυλια βγαζουν σαλια με το καμπανακι (αντι την οψη του φαγητου), αρχιζουμε να χτυπαμε το καμπανακι χωρις να δινουμε φαγητο, μετα απο καποιες επαναληψεις, θα σταματησουν ν αβγαζουν σαλια απο το καμπανακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Κάποιες ταινίες όμως είναι για Κινηματογράφο και για παράδειγμα εγώ προσωπικά όταν βγήκε το 300 στριμώχτηκα στην ουρά για να το δω σε πρεμιέρα γιατί το περίμενα τόσο καιρό και ενώ υπήρχε στο internet ήθελα να το δω στο κινηματογράφο. Όπως και στο Λαβύρινθο του Πάνα που ήθελα να το δω σε κινηματογράφο. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να το συσχετίσει με την απόκτηση υλικών αγαθών.


Θα συμφωνήσω με 'σένα αφού έθιξες το θέμα κινηματογράφος - dvd. Εννοείται πως κάποιες ταινίες -αν όχι όλες- είναι προορισμένες για την οθόνη των σκοτεινών αιθουσών. Άλλη αίγλη.

Αλλά εγώ προσωπικά είμαι ενάντια στο να κάνω αυτό που κάνει "όλος" ο κόσμος. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για καταναλωτισμό. Μπορεί να τρέξω να αποκτήσω κάτι "γρήγορα" αλλά θα το κάνω με άλλους τρόπους, αν έχω τη δυνατότητα. Όχι με στήσιμο στην ουρά για να βλέπουν οι αμερικάνοι και να χαίρονται:mad: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κάποιες ταινίες όμως είναι για Κινηματογράφο και για παράδειγμα εγώ προσωπικά όταν βγήκε το 300 στριμώχτηκα στην ουρά για να το δω σε πρεμιέρα γιατί το περίμενα τόσο καιρό και ενώ υπήρχε στο internet ήθελα να το δω στο κινηματογράφο. Όπως και στο Λαβύρινθο του Πάνα που ήθελα να το δω σε κινηματογράφο. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί κάποιος να το συσχετίσει με την απόκτηση υλικών αγαθών.


Συμφωνω με το μπολνταρισμενο. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι πρεπει να σκοτωθω για να το δω την πρωτη μερα. Και την δευτερη και την τριτη μερα δεν θα εχει αλλαξει τιποτα στην ταινια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 1 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top