Απολαύσεις ζωής!

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
1. Μια αγκαλιά από τα αγαπημένα μου πρόσωπα.
2. Η μυρωδιά απ τα αγαπημένα μου πρόσωπα (σαν σκυλί κάνω :P )
3. Ο γλυκός ύπνος (που μου λείπει τόσο πολύ τελευταία)
4. Χειμωνιάτικο πρωινό αλλά με ήλιο, καφεδάκι στη θάλασσα..
5. Συζητήσεις με την αδελφούλα μου (επίσης να τη λέω αδελφούλα μου ενώ στην πραγματικότητα δεν ειναι :P )
6. Να έχω άπειρες δουλειές σε μια μέρα και να καταλήγω στην αγκαλιά του..
7. Οι λίγες στιγμές απόλυτης αδρεναλίνης πριν βγω στη σκηνή και η ανακούφιση όταν τελειώσει η παράσταση :D

Αυτά μπορώ να θυμηθώ τώρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η σειρά είναι τυχαία...

1) Το φθινόπωρο, όταν αρχίζουν τα πρωτοβρόχια, αλλά και γενικότερα οι βροχές. Λατρεύω μία βόλτα με βροχή, ή να κάθομαι να χαζεύω τη βροχή απ' το παράθυρό μου και να χάνομαι στην ομορφιά της στιγμής και στις σκέψεις μου.
2) Το να δίνω και να παίρνω αγάπη (σε οποιαδήποτε μορφή).
3) Να παίρνω δώρα ή να φτιάχνω κάτι, για άτομα που αγαπώ.
4) Να ακούω μουσική, ανάλογη με το πώς αισθάνομαι, και να ζω δυνατά τη χαρά, τη λύπη μου, τη ταξιδιάρικη διάθεσή μου κλπ.
5) Η περισυλλογή, τα ταξίδια του μυαλού και γενικότερα οι στιγμές με τον εαυτό μου.
6) Να ακούω τους άλλους (σε οτιδήποτε έχουν να πουν) και να προσφέρω τη βοήθειά μου όπου μπορώ.
7) Το καλό φαγητό.
8 ) Τα γλυκά.
9) Το χουζούρι, το χουχούλιασμα και η σκέψη του "δεν έχω να κάνω τί-πο-τα".
10) Η συζήτηση. Είτε μιλώντας σοβαρά είτε κάνοντας χαβαλέ.
11) Η ηρεμία και η γαλήνη στην καθημερινότητά μου.
12) Η ομορφιά -στο οτιδήποτε.
13) Η επαφή με τη φύση.
14) Η επαφή με τα ζώα.
15) Οι στιγμές που είσαι σε ένα μεταφορικό μέσο και σε χτυπάει το αεράκι που μπαίνει απ' το ανοιχτό παράθυρο, ή απλώς το να κάθεσαι στη θέση σου, να χαζεύεις απ' το παράθυρο και να χάνεσαι στις σκέψεις σου.
16) Να σεργιανίζεις σε σοκάκια, ξεχνώντας την ώρα, και να κοιτάς βιτρίνες, να παρατηρείς τους περαστικούς, να σκέφτεσαι διάφορα κλπ.
17) Το να παίρνεις χαμόγελα και ζεστασιά απ' τους ανθρώπους γύρω σου.
18 ) Οι στιγμές που βιώνεις ξανά στο μυαλό σου διάφορα πράγματα (καλά, ή όχι), ή που σκέφτεσαι διάφορα, που θα ήθελες να συμβούν στο μέλλον και σκας ένα χαμόγελο.
19) Η στιγμή που κάθεσαι και χάνεσαι διαβάζοντας ένα βιβλίο ή που βλέπεις μια ωραία ταινία.
20) Το σερφάρισμα στο ίντερνετ -είτε για διασκέδαση, είτε για ενημέρωση.
21) Τα καθημερινά μικροπράγματα, που φαντάζουν ασήμαντα εκ πρώτης όψεως.
22) Όλες οι στιγμές με τον ερωτικό σου σύντροφο.
23) Οι στιγμές που περνάς με αγαπημένα σου πρόσωπα -είτε παίζοντας, είτε συζητώντας περί ανέμων και υδάτων.
24) Μια αγκαλιά.
25) Το σ' αγαπώ που σου λένε, ή που το εννοούν κάνοντας κάτι.
26) Η επαγγελματική αναγνώριση κι επιτυχία.
27) Το θέατρο.
28 ) Η θάλασσα, ο έναστρος ουρανός.
29) Η άνοιξη, όπου παρατηρείται ο οργασμός της φύσης.

...και τόσα άλλα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
  • Η φωτογραφία
  • Οι δημιουργίες μου
  • Η μουσική
  • Τα χαμόγελα
  • Η σοκολάτα
  • Η φύση
  • Οι αγκαλιές
  • Η αγάπη
  • Οι άνθρωποί μου
Οι στιγμές που αναπολώ και σχηματίζεται αυτόματα ένα χαμόγελο στα χείλη μου!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
1)Να φωτογραφίζω διάφορα μόνη μου.
2)Η μουσική(να ακούω ή να παίζω).
3)Να χουζουρεύω το πρωί.
4)Να μαγειρεύω.
5)Η σοκολάτα.
6)Να με έχουν αγκαλιά.
7)Να κάνω αφρόλουτρο και να με παίρνει ο ύπνος στην μπανιέρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
1.Nα καθομαι στο παραθυρο εξω να κανει κρυο, να βλεπω την βροχη και να πινω καφε ή ζεστη σοκολατα
2.Γελιο
3. Υπνος!
4. Ταινιες
5. Μουσικη
6. Φιλοι
7. Ο ηχος του αερα και του νερου (σε καταρρακτη,ποταμι ή λιμνη)
8. Να σκεφτομαι τι θα ηθελα να γινει
9.Η ελευθερια να κανεις οτι θες
10. Οι αναμνησεις (ειδικα στις πιο μικρες ηλικιες η αθωοτητα:redface:)

η σειρα τυχαια το 1ο και το τελευταιο απλως θεωρω πιο σημαντικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Απόλαυση ζωής...η αγκαλιά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Ένα ποτήρι κόκκινο ή λευκό κρασί δίπλα στο τζάκι το χειμώνα ή δίπλα στη θάλασσα το καλοκαίρι....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
το να ζω και να μαζευω εμπειριες,
τωρα το τι θα περιεχει αυτο δεν εχει να κανει, το καθε πραγμα εχει την ομορφια του.
:)


απο φετος ασχολουμε και με το να κλεβω ονειρα, αλλα δεν ειμαι ακομα εμπειρος.... που θα μου παει ομως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Α! Και οι εξομολογήσεις, μικρές ή μεγαλύτερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
1. Μασάζ
2. Ύπνος
3. Αγκαλιές
4. Καλό φαγητό
5. Γλυκά και κυρίως σοκολάτα
6. Σεξ
7. Ταξίδια!!!
8. Ένα καλό βιβλίο
9. Η μουσική που μ'αρέσει
10. Χαζομάρες με φίλους
11. Doritos με ταινία στον κινηματογράφο
12. Doritos με σοκολάτα
13. Doritos σκέτα!
14. Καφές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Όμορφα ταξίδια με το amore!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δυο πιτογυρα ενω εχεις να φας πανω απο 10 ωρες :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Σοκολάταααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Σοκολάταααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
Iσχυει!! Ειναι αποδεδειγμενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έρωτας
Ταξίδια
Ταινίες
Φωτογραφία
Σπουδές και ό,τι αυτό συνεπάγεται (φιλοδοξίες, όνειρα)
Φθινοπωρινή βροχή + Κουβερτούλα + λαπτοπάκι + απαλή μουσική
Να διαβάζω κόμικς των 80s/90s της μητέρας μου (Altan<3) με το τέλειο χιούμορ και την ευχάριστη μυρωδιά μούχλας
Finnish Sauna (ακούγεται σνομπ, δεν είναι. στη γερμανία πήγα, είναι σάουνα με ξηρή θερμότητα χωρίς ατμό, το πιο χαλαρωτικό πράγμα στον κόσμο..)
Μουσική + ονειροπόληση, αναμνήσεις
Επανάκαμψη και δυναμική επιστροφή μετά από αυτοκαταστροφικά διαστήματα σαπίσματος
Μια μέρα με την αδερφή μου, άπειρο γέλιο, ηρεμία, απόλυτη αποδοχή, αγάπη
Η ιεροτελεστία/προετοιμασία για μια σημαντική περίσταση: μπάάάνιο, ντύύύσιμο, βάάάψιμο, ψώνισμα στον καθρέφτη, λίγη ακόμη γυναικεία ματαιοδοξία ;p
Γαλλικός καραμέλα σε όμορφο μικρό καφέ όταν έχει έξω πολύ κρύο
Μπανιέρα + τσιγάρο + Κεριά βανίλλια + αφρόλουτρο γάλα + μπέιλις
Μπάνιο στον αχέροντα και μετά το μούδιασμα όταν βγεις στον ήλιο
Να γυμνάζομαι ακούγοντας μουσική για τσέλο (πχ Zoe Keating) που με βοηθά να συγκεντρώνομαι
Ελεύθερο στην κλειστή πισίνα του κολυμβητηρίου το βράδυ, μηχανικές κινήσεις για να καθαρίσει το μυαλό μου
Θέα από ψηλά, σε υψώματα μακριά απ το θόρυβο της πόλης
Ο ουρανός λίγο πριν το ηλιοβασίλεμα, βραδινό μπάνιο με φίλους, φωτιά, χιλιάδες αστέρια
Μαγικές στιγμές με το πλασματάκι σου, σε συναυλία, στο σινεμά, στη βροχή
Καθάρισμα και τακτοποίηση του σπιτιού με τέρμα τη μουσική στο ipod
Η μυρωδιά του στα μαλλιά μου και τα χέρια μου
Η στιγμή της απογείωσης στο αεροπλάνο
Βόλτα με μηχανάκι το καλοκαίρι, ο αέρας στα μαλλιά, η ελευθερία
Να προσέχω απίστευτες μικρές λεπτομέρειες γύρω μου
Να κρατάω ημερολόγιο (κυρίως στις άσχημες φάσεις μου) για να μπορώ μετά από καιρό να τα διαβάζω και να λιώνω στο γέλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ο Έρωτας :inlove:
Η Αγάπη
Τα Ταξίδια
Τα Γλυκά
Ένα Χαμόγελο
Μία Αγκαλιά:bigarmhug
Ένα Φιλί
Ο Υπνος:sleep:
Το Φαγητό :slourp:
Ο Ανεμιστήρας όταν έχει 40 βαθμούς!!!!!!:P
Η Ξάπλες στο κρεβάτι μου
H μουσική:whistle:
Το Βραδινό μπάνιο
Μια βόλτα
Το Φαγητό με φίλους:popcorn:
Ο Ουρανός και τα αστέρια
και ... last but not least...
Η φωνή της μητέρας μου που με χαλαρώνει!! :upside::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Να απολαμβάνεις τη στιγμή.... η οποία πάντα είναι μοναδική!



Γιατί αυτή η στιγμή δεν θα επαναληφθεί ποτέ ξανά...
ποτέ δεν θα δεις το ίδιο χρώμα
ποτέ δεν θα κάνεις την ίδια ακριβώς σκέψη....
καθώς στέκεσαι σε αυτό το σημείο και αγναντεύεις το πέλαγος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
1.βραδιες ταινιων με πατατακια και μπυρα.
2.βραδιες τσαμπιονς λιγκ επισης με πατατακια και μπυρα.
3.κολυμβηση,μπασκετακι,η μπαλιτσα να ξελαμπικαρουμε
4.τσιγαρο
5.κρασακι με φιλους με κιθαρα τραγουδια και καλη διαθεση
6.φιλοσοφικες συζητησεις στις 4 η ωρα το πρωι με συγκεκριμενους ανθρωπους.
7.διακοπες,οποτε αυτες χρειαζονται
8.γηπεδο,με φιλους μαζι ετσι να γουσταρουμε
9.να καθομαι στο γκαζον να κοιταω τον ουρανο,το καλοκαιρι και να μην κανω τιποτα,απλα να σκεφτομαι.
10 η αγαπημενη μου μουσικη οπου και να μαι.
11 το χιονι
12 ο σκυλος μου,η γατα μου και το παιχνιδι.
13.η συζητηση,που τοσο αγαπαω.
14.τα επιτραπεζια,πχ τιτσου και το λιωσιμο με τις ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το φαγητό και η τουαλέτα. :redface: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Υπάρχει κάτι πιο απολαυστικό από το να είσαι με ανθρώπους που αγαπάς και σ αγαπάνε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top