Απογραφή κατοικιών και πληθυσμού - Τομεάρχες

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Ειχα κανει μια αιτηση πριν τα Χριστουγεννα στην ΕΣΥΕΑ και μου εστειλαν χτες ενα μειλ οτι με επελεξαν σαν τομεαρχη στην απογραφη.
Ειναι κανεις στην ιδια φαση?
Περιμενω να μου πουν λεπτομερειες και θα δω αν θα παω η οχι, τα λεφτα παντως ειναι για κλαματα, 200 το μηνα μικτα, οποτε γυρω στα 150....αλλα δεν ξερω και ποσες ωρες απασχοληση ειναι...
ξερει κανεις τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bebis

Νεοφερμένος

Ο bebis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Όσοι εργαστηκαν στα πλαίσια τησ Απογραφής, ως τομεάρχες (ή απογραφείς), έχουν ήδη υπογράψει τις σχετικές λίστες, πότε τελικά θα πληρωθούν?
Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικός, ας ενημερώσει και τους υπόλοιπους!

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bebis

Νεοφερμένος

Ο bebis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που να έχει ήδη πληρωθεί?
Κρίνοντας από τις χ10,000 ατόμων που συμμετείχαν στην Απογραφή '11, αρκετοί από αυτούς θα θέλουν να γνωρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δε γνωρίζω κανέναν που να πληρώθηκε.
Θα έρθει e-mail ενημερωτικό προκειμένου να υπογράψουν απογραφείς και τομεάρχες τις καταστάσεις πληρωμών τους και μετά θα γίνει η πληρωμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bebis

Νεοφερμένος

Ο bebis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τελικά, μόλις σήμερα, 25/Νοε, πληρώθηκε η πρώτη φουρνιά απογραφέων και τομεαρχών!
Καλοφάγοτα σε όλους!

Ωσ τομεάρχης, έλαβα 880Ε. ΛΙγα δεν είναι?, δεδομένου πως σύμφωνα με το επίσημο σιτε, θα πληρωνόμασταν 300Ε για κάθε μήνα συμμετοχής στην απογραφή, με μέγιστο 4 μήνες. Τόσο δηλαδή που διήρκησε και η απογραφή, τελικά.
Οποιος γνωρίζει κάτι σχετικό, ας ενημερώσει.

Καλό βράδυ στην παρέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Πληρώθηκαν!
Το είχα σχεδόν αποκλείσει.

Υ.Γ.: Στους απογραφείς υπήρξε παρακράτηση του 20%. Με τους τελικούς τους υπολογισμούς θα πάρουμε λιγότερα. Ο μισθός σου φαίνεται άπιαστο όνειρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ωσ τομεάρχης, έλαβα 880Ε


μπράβο ρε συ, τα πιο άνετα ευρά της ζωής σ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bebis

Νεοφερμένος

Ο bebis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τελικά, από ό,τι κατάλαβα, οι τομεάρχες αμοίφθηκαν για 4 μήνες, 1200Ε. Όμως υπήρχε παρακράτηση 26% και τελικά λαμβάνουν 880Ε. Η διαφορά νομίζω επιστρέφεται από την εφορία, αν καταθέσουμε την απόδειξη πληρωμής στη δήλωση και με την προυποθεση πως το εισόδημα είναι κάτω από 5000Ε.
Οι απογραφείς έλαβαν 300Ε με παρακρατήσεις 115Ε? Ασ με διορθώσει κάποιος.

τα πιο άνετα ευρά της ζωής σ: Δεν ήταν έτσι ακριβώς. Για 4-5 μήνες που διήρκησε, έπρεπε να πηγαινοέρχεσαι στο γραφείο της Απογραφής συχνά πυκνά. Το πακέτο βέβαια ήταν οι απογραφείς, με του οποίους έπρεπε να συνεργαστείς και που συνήθως ήταν μη συνεργάσιμοι και ασυνεπείς...

Καλό βράδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Για 4-5 μήνες που διήρκησε, έπρεπε να πηγαινοέρχεσαι στο γραφείο της Απογραφής συχνά πυκνά. Το πακέτο βέβαια ήταν οι απογραφείς, με του οποίους έπρεπε να συνεργαστείς και που συνήθως ήταν μη συνεργάσιμοι και ασυνεπείς...


τς τς
δεινοπάθησες ρε συ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Τελικά, από ό,τι κατάλαβα, οι τομεάρχες αμοίφθηκαν για 4 μήνες, 1200Ε. Όμως υπήρχε παρακράτηση 26% και τελικά λαμβάνουν 880Ε. Η διαφορά νομίζω επιστρέφεται από την εφορία, αν καταθέσουμε την απόδειξη πληρωμής στη δήλωση και με την προυποθεση πως το εισόδημα είναι κάτω από 5000Ε.
Οι απογραφείς έλαβαν 300Ε με παρακρατήσεις 115Ε? Ασ με διορθώσει κάποιος.

τα πιο άνετα ευρά της ζωής σ: Δεν ήταν έτσι ακριβώς. Για 4-5 μήνες που διήρκησε, έπρεπε να πηγαινοέρχεσαι στο γραφείο της Απογραφής συχνά πυκνά. Το πακέτο βέβαια ήταν οι απογραφείς, με του οποίους έπρεπε να συνεργαστείς και που συνήθως ήταν μη συνεργάσιμοι και ασυνεπείς...

Καλό βράδυ!

Το ποσό των απογραφέων είναι πάνω κάτω αυτό. Εξαρτάται και από τη δουλειά που έκανε ο καθένας μας.
Για την επιστροφή των κρατήσεων έχω ακούσει το ίδιο αλλά δεν το έχω εξακριβώσει.

Μια παρατήρηση μόνο : Είναι πολύ απόλυτο αυτό που αναφέρεις για τους απογραφείς. Ναι, μερικοί δημιούργησαν προβλήματα αλλά από τη δική μου εμπειρία έχω να πω ότι η ανευθυνότητα ενός τομεάρχη προκαλεί τις μεγαλύτερες δυσκολίες.
Με λίγα λόγια, το ίδιο ίσχυσε και για διάφορους τομέαρχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top