Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Μήπως ξέρεις κανείς τι φταίει όταν ο υπολογιστής κατά την έναρξη εμφανίζει μια μπλε οθόνη με αλαμπουρνέζικα και μετά δεν ξανανοίγει με κανένα τρόπο ούτε καν με ασφαλή λειτουργία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μπορουν να συμβαινουν πολλα οπως χαλασμενη μνημη, χαλασμενος σκληρος, προβληματικο τροφοδοτικο και πολλα αλλα, θα σου ελεγα να το πας σε μαγαζι να στο κοιταξουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
μπορουν να συμβαινουν πολλα οπως χαλασμενη μνημη, χαλασμενος σκληρος, προβληματικο τροφοδοτικο και πολλα αλλα, θα σου ελεγα να το πας σε μαγαζι να στο κοιταξουν :)

Τhanks, μάλλον η μνήμη φταίει γιατί 2-3 φορές το κουτί μου έχει κάνει έναν περίεργο ήχο που σχετίζεται με τη μνήμη.
Νο λεφτά για μαγαζί θα το διορθώσω μάλλον εγώ παίζοντας τηνμικρή μηχανικό. :P

Αλλά γιατί εμφανίζονται σε αλαμπουρνέζικα και όχι αγγλικά δεν μπορώ να καταλάβω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανεις γιατι στο GoogleTalk αποσυνδεομαι και επανασυνδεομαι συνεχως;;;;;;; Μου λεει οτι εχουν τεχνικα προβληματα και μετα "ειμαστε πισω!" αλλα το κανει ΣΥΝΕΧΕΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
και σε μενα το κανει αυτο, δεν μπορεις να κανεις και πολλα πραγματα, το εχουν ακομα σε BETA μορφη, και προφανως κανουν δοκιμες συνεχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Γμτ δεν το κανει σε κανεναν φιλο μου και μου χει σπασει τα νευρα.... Θενκς παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λοιπον εμενα στο ασχετο κανει διακοπες η οθονη του λαπτοπ...
δλδ, για να σας πω τι ανει ακριβως, σκεφτειτε πως κανει μια οθονη οταν διπλα της εχει ενα κινητο που παει να χτυπησει.. ε καπως ετσι.
το κανει μια φορα, για ενα δευτερολεπτο, και μετα απο κανα διωρο παλι το ξανακανει.. για ενα δευτερολεπτο μονο...
ειναι καποιο προβλημα με την τροφοδοσια-παροχη ρευματος η κατι αλλο πιο σοβαρο?

(το κανει σπανια...ισως και μια φορα μεσα σε ολοκληρο το μηνα... αναλογα!)

τον εχω περιπου 1.5 χρονο και νομιζω συνολικα σε αυτο το διαστημα στο ασχετο εκει που γραφω γινονται ολα μπλε και μονο reboot με σωζει-μετα ολα καλα.

χαντερ? κανας αλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Για το πρώτο δεν ξέρω. Όσον αφορά το δεύτερο πρέπει να ξέρουμε τι γράφει σ' αυτήν την μπλε οθόνη. Και φυσικά όχι όλα, αλλά ένα χαρακτηριστικό κομμάτι με κεφαλαία γράμματα κάτι του στυλ IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Όχι ότι θα μπορούμε να το φτιάξουμε, αλλά ίσως βρούμε τι φταίει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
fandago μου, η μπλε οθονη δε γραφει τιποτα επανω. απλα ειναι μπλε και δεν εχει τιποτα. δεν εχει ουτε καν τον κερσορα.δεν πατιεται τιποτα, μονο reboot μπορει να γινει με πατημενο 5sec το "start"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Πραγματικά πρώτη φορά ακούω για κάτι τέτοιο. Είπες ότι δεν γίνεται πχ όταν κάνεις κάτι συγκεκριμένο αλλά ούτε θυμάσαι τι έκανες όταν ξεκίνησε να το κάνει... Λίγο περίεργη περίπτωση. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
οχι, λεω οτι το κανει ΜΙΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ .. στο τελειως ασχετο...
και απλα εμφανιζει μια μπλε οθονη που δεν κουνιεται τιποτα, και για να ξεκουνησει πρεπει νακανω ρισταρτ καλε μου fandago...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Έψαξα λίγο στο google και όπως πίστευα, είναι πολύ σπάνια η περίπτωση σου. Απ' αυτά που έλεγαν, δοκίμασε να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τους τελευταίους drivers για την κάρτα γραφικών σου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη). Κατά τ' άλλα, σηκώνω τα χέρια ψηλά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλε...λαπτοπ ειναι, χρονιαρικο...αποκλειεται να "παλιωσε" σε ενα εναμισι χρονο..τελοσπαντων fandago μου, σε ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν είπα πως πάλιωσε, απλά ότι ίσως βοηθήσει η ανανέωση των drivers της κάρτας γραφικών σου, όχι η ίδια η κάρτα. Δες τι κάρτα γραφικών έχεις και κατέβασε τους νέους drivers. Σίγουρα αν δεν το έχεις κάνει απο τότε που το αγόρασες, τότε υπάρχει νεότερη έκδοση.
Σιγά τον χρόνο, αν βγάζαμε και σε σίγουρο αποτέλεσμα καλά θα ήταν... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χεχε! οκ καλο μου ευχαριστω και παλι..
θα πω σε καποιον να μου το κανει γιατι εγ ειμαι και ολιγον ασχετη με αυτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μετά το φορμάτ, το πισί μου στον Windows Explorer δεν δείχνει τις ημερομηνίες των αρχείων, μόνο το μέγεθος και τον τύπο τους. Υποθέτω πως κάποια επιλογή είναι, αλλά που; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μετά το φορμάτ, το πισί μου στον Windows Explorer δεν δείχνει τις ημερομηνίες των αρχείων, μόνο το μέγεθος και τον τύπο τους. Υποθέτω πως κάποια επιλογή είναι, αλλά που; :confused:
Στην προβολή ʽʽDetailsʼʼ, κάνεις δεξί κλίκ εκεί που λέει ʽsizeʼ, κτλ κι επιλέγεις αυτό που θες... αν κατάλαβα καλά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όσι, δεν κατάλαβες. Θέλω να δείχνει ημερομηνία δημιουργίας του αρχείου και δεν δείχνει.. ενώ πριν το φορμάτ έδειχνε! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
διαλέγεις view->details

στη συνέχεια, δίπλα από το size, σε ένα κενό σημείο, κάνεις δεξί κλικ, και θα δεις τις επιλογές που δείχνει στα details. επέλεξε το date created
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είσαι ΘΕΑ! Πάνω στην μπάρα ήθελε δεξί κλίκ! Σε λατρεύωωωωω! :D :kissing: :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top