Αναζητήσεις κομματιών!

djdimis

Νεοφερμένος

Ο djdimis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Hi παίδες!!!! Μήπως ξέρετε ένα κομμάτι που έπαιξε στη σειρά του mega 50 - 50 τότε που η μαύρη κοπελίτσα άφησε ένα γραμμα κάτω από την πόρτα του Νικηφόρου. Το κομμάτι αυτό ήταν, αν δεν κάνω λάθος, μο΄νο μουσική από μπουζούκι. Αν το ξέρει κάποιος ας απαντήσει γιατί ψάχνω πάρα πολύ καιρό και ΤΟ ΘΕΛΩ...ΤΟ ΘΕΛΩ...ΤΟ ΘΕΛΩ...ΤΟ 'ΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΠΟΛΥ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αναζητώ τα lyrics του τραγουδιού YOU ARE LOVE της Janis Ian. Με typing στο google αδύνατον να το βρω. Το ξέρω ότι βάζω δύσκολα κάθε φορά, αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι το τραγούδι ακούγεται στην ιαπωνική ταινία του 1980 ''Virus''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αναζητώ τα lyrics του τραγουδιού YOU ARE LOVE της Janis Ian. Με typing στο google αδύνατον να το βρω. Το ξέρω ότι βάζω δύσκολα κάθε φορά, αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι το τραγούδι ακούγεται στην ιαπωνική ταινία του 1980 ''Virus''.

Δεν ειμαι σιγουρη.. :/:


You are love (TOUJOURS GAI, MON CHER)
(Janis Ian/Teo Macero)

Whatʼs the time?
Whereʼs the place?
Why the line?
Whereʼs the race?
Just in time, I see your face
Toujours gai, mon cher
You are the star
that greets the sun
Shine across my distant sky
when night is done
Youʼll be the moon to light my way
Toujours gai, mon cher
Itʼs not too late to start again
Itʼs not too late
though when you go away
the skies will grey again
In the time that remains,
I will stay
Toujours gai, mon cher
No regrets
for the light that will not shine
No regrets,
but donʼt forget, the flame was mine
and in another place, in another time
Toujours gai, mon cher
Itʼs not too late to start again
Itʼs not too late
though when you go away
the skies will grey again
In the time that remains,
I will stay
Toujours gai, mon cher
Halfway measures go unsung
Take your pleasures while youʼre young
Just remember, when theyʼre done,
Toujours gai, mon cher
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ρε παιδια ποιο ειναι αυτο το χαζοχαρουμενο τραγουδακι που παιζει στη διαφημιση της Coca Cola light, εκεινη που λεει "σηκωστε τα χερια ψηλα";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Δοκίμασε το "Baltimora - Tarzan Boy"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Θενξ δεν μπορω τωρα αλλα θα σε ενημερωσω.

Εντιτ: το κατεβασα τελικα, αυτο ειναι, ευχαριστω, αλλα δεν μου αρεσει καθολου, στη διαφημιση ακουγεται πολυ καλυτερο!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
σχετικά με αυτό της κόκα κόλα ήθελα να ρωτήσω για το τραγούδι που είναι στη διαφήμηση που είναι κάποιος που πίνει κόκα κόλα και κατά λάθος γίνεται γνωστός..δεν ήταν και η καλύτερη περιγραφή:redface::P
Αλλά δεν είναι το τραγούδι που έδωσε ο founes(τουλάχιστον για αυτή τη διαφήμιση που λέω εγώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Θενξ δεν μπορω τωρα αλλα θα σε ενημερωσω.

Εντιτ: το κατεβασα τελικα, αυτο ειναι, ευχαριστω, αλλα δεν μου αρεσει καθολου, στη διαφημιση ακουγεται πολυ καλυτερο!:/:

Ναι, νομίζω οτι για την διαφήμιση έχει φτιαχτεί ένα special mix, θα ψάξω να το βρω και θα σε ενημερώσω...

@ paty... και αυτό θα το ψάξω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
σχετικά με αυτό της κόκα κόλα ήθελα να ρωτήσω για το τραγούδι που είναι στη διαφήμηση που είναι κάποιος που πίνει κόκα κόλα και κατά λάθος γίνεται γνωστός..δεν ήταν και η καλύτερη περιγραφή:redface::P
Αλλά δεν είναι το τραγούδι που έδωσε ο founes(τουλάχιστον για αυτή τη διαφήμιση που λέω εγώ)

Για δοκιμασε Lola - The Kinks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
σχετικά με αυτό της κόκα κόλα ήθελα να ρωτήσω για το τραγούδι που είναι στη διαφήμηση που είναι κάποιος που πίνει κόκα κόλα και κατά λάθος γίνεται γνωστός..δεν ήταν και η καλύτερη περιγραφή:redface::P
Αλλά δεν είναι το τραγούδι που έδωσε ο founes(τουλάχιστον για αυτή τη διαφήμιση που λέω εγώ)

Μπές στο μπλόγκ μου, κάτω κάτω, έχω μουσική κόκα κόλα, απο εκεί με το μενου ψάξε στο μενού του πλέιερ έχει πολλά που τα ακούς κίολας, ρήξε μια ματιά έχει σχεδών όλα τα κομάτια ανα τίτλο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
το είδα!το lola είναι!ευχαριστώ!!αλλά το ήθελα σε άλλη έκδοση!
Μάνια μου απ' όσο έψαξα δε βρήκα αυτό που ήθελα..:/: Ίσως να μην έψαξα και καλά...Ευχαριστώ πολύ πάντως!!

paty speaking!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν ειμαι σιγουρη.. :/:


You are love (TOUJOURS GAI, MON CHER)
(Janis Ian/Teo Macero)

Whatʼs the time?
Whereʼs the place?
Why the line?
Whereʼs the race?
Just in time, I see your face
Toujours gai, mon cher
You are the star
that greets the sun
Shine across my distant sky
when night is done
Youʼll be the moon to light my way
Toujours gai, mon cher
Itʼs not too late to start again
Itʼs not too late
though when you go away
the skies will grey again
In the time that remains,
I will stay
Toujours gai, mon cher
No regrets
for the light that will not shine
No regrets,
but donʼt forget, the flame was mine
and in another place, in another time
Toujours gai, mon cher
Itʼs not too late to start again
Itʼs not too late
though when you go away
the skies will grey again
In the time that remains,
I will stay
Toujours gai, mon cher
Halfway measures go unsung
Take your pleasures while youʼre young
Just remember, when theyʼre done,
Toujours gai, mon cher

Ω τώρα είδα την απάντησή σου με καθυστέρηση !! thanks μικρέ διάβολε, σου είμαι ευγνώμων :D happy:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Steve

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Γνωρίζεις κάνεις πως λέγεται το κομμάτι που ακούγεται στο video?

https://www.youtube.com/watch?v=qQJDYWOHAQw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Είναι ένα ξένο που λέει ρουμπι ρουμπι ρουμπι ρουμπι.... αααααααα!!!
Πλιζ το ξέρετε???:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Είναι ένα ξένο που λέει ρουμπι ρουμπι ρουμπι ρουμπι.... αααααααα!!!
Πλιζ το ξέρετε???:redface:

Είναι των Kaiser Chiefs και λέγεται Ruby. Aν και αυτού του είδους την ροκ την αποκαλώ ''μασημένη τσίχλα'' και μ'αρέσουν πιο σκληρά ροκ ή πιο μπαλανταδόρικα, άααντε στο δίνω :teasing:
Kaiser Chiefs
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Είναι των Kaiser Chiefs και λέγεται Ruby. Aν και αυτού του είδους την ροκ την αποκαλώ ''μασημένη τσίχλα'' και μ'αρέσουν πιο σκληρά ροκ ή πιο μπαλανταδόρικα, άααντε στο δίνω :teasing:
Kaiser Chiefs

χαχαχαχαχαχ!!! Είσαι πολύ μεγάλη καρδιά!!!! :teasing: Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. ..του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 323 μηνύματα.
Καλημέρα (...αν έχει πέσει ο ήλιος, προφάνως εννοώ, καλησπέρα).

Μήπως ξέρετε πώς λέγεται το κομμάτι που παίζει στην ταινία "THE UNTOUCHABLES" (οι αδιάφθοροι); Πάαίζουν Αλ Πατσίνο - Κέβιν Κόστνερ - Σον Κόνερυ και διαδραματίζει την σύλληψη του Αλ Καπόνε..

Επίσης, ποιό είναι το (κλασικό) κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση του RENAULT (νομίζω); Αυτό που δείχνει ένα βουλώμένο γράμμα και πετάει το σλόγκαν "κώδικας τιμής"; Νομίζω Vivaldi, αλλά ποιό κομμάτι ακριβώς είναι;

Ακόμα, ποιό κομμάτι έπαιζε στο ΠΕΡΣΙΝΟ "10η εντολή"; Φοβερό, και έδενε κ με το στυλ της σειράς. Όμορφο κ ταυτόχρονα ψυχοπλακωτικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ακόμα, ποιό κομμάτι έπαιζε στο ΠΕΡΣΙΝΟ "10η εντολή"; Φοβερό, και έδενε κ με το στυλ της σειράς. Όμορφο κ ταυτόχρονα ψυχοπλακωτικό..

Εχουν ακουστει πολλα τραγουδια στην συγκεκριμενη σειρα, σχεδον ιδια το ενα με το αλλο. Αν πεις ποιο συγκεκριμενα, ισως να βοηθησει περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Ακόμα, ποιό κομμάτι έπαιζε στο ΠΕΡΣΙΝΟ "10η εντολή"; Φοβερό, και έδενε κ με το στυλ της σειράς. Όμορφο κ ταυτόχρονα ψυχοπλακωτικό..

Δώσε κανένα παραπάνω hint ξέρω αρκετά από τη σειρά , έχει άψογη μουσική !!! Και ένα στίχο να πεις μπορεί να βοηθήσει ;).

Από Placebo έπαιζε αυτά σε διάφορα επεισόδια :

https://www.youtube.com/watch?v=OLGw_O0sCqM
https://www.youtube.com/watch?v=E-ynK8jBGow

Από Woven hand αυτό :
https://www.youtube.com/watch?v=P-jlQrx5Stg

Από Midnight Choir :
https://www.youtube.com/watch?v=dn8ZsIGO1NA

Από The Walkabouts:
https://www.youtube.com/watch?v=LJpjcYqGjhw

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top