• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Γράμμωση στους κοιλιακούς

stefanos22

Νεοφερμένος

Ο stefanos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γεια σας , ειμαι στα 16 και εχω ενα αρκετα καλο σωμα.Το προβλημα ειναι οτι οσο και αν εχω προσπαθησει μεχρι τωρα δεν εχω δει γραμμωση...μηπως υπαρχει κανενας τροπος ??/ δεν εχω υπερβολικο χρονο καθημερινα και δεν θελω συμπληρωματα η κατι τετοιο...ξερει κανεις κανενα τροπο??:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για γραμμωση υπαρχουν 2 βασικα βηματα
1ο: Βαλε μυικη μαζα
2ο: φτασε το ποσοστο λιπους σου πολυ χαμηλα.

Δες που βρισκεσε και πραξε αναλογα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos22

Νεοφερμένος

Ο stefanos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
πως μπορω να αποκτησω μυικη μαζα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Με δυο λόγια
Μην κάνεις πρόγραμμα διατροφης
Τρώγε πολύ φαγητό και όσο το δυνατόν πιο ποιοτικό(απο συμπληρώματα μια πρωτεινη με ένα πολυβιταμινούχο δεν κάνουν κακό). Ταυτόχρονα κάνε αρκετή αναεροβική άσκηση με τις πολύ βασικές ασκήσεις και πιστεψέ το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μην κάνεις πρόγραμμα διατροφης

Εντελος λαθος!
Κανεις προγραμμα διατροφης! Απλα ειναι προγραμμα προσθηκης κιλων, οχι μειωσης!

Στεφανε καταρχην σε τι φαση εισαι; Εισαι απλα αδυνατος; Εχεις ηδη μυικη μαζα; Οι κοιλιακοι ειναι δυσκολο σημειο...
Για να βαλεις μυικη μαζα πρεπει να τρως σωστα (εδω δεν ειμαι αρμοδιος να σε βοηθισω... Καλητερα να ψαχτεις και να ρωτησεις σε πιο σχετικα φορουμ) και να κανεις μια σωστη προπονηση. Ετσι θα αποκτυσεις την μυικη μαζα. Μετα για να φανουν θα πρεπει να ριξεις το ποσοστο λιπους σου, οποτε συνεχιζεις την προπονηση, κανεις περισσοτερη αεροβια, και αλλαζεις την διατροφη σου μειωνωοντας τους υδατανθρακες, τα λιπαρα και τις θερμιδες γενικοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Για κοιλιακους δεν υπαρχει μαγικη συνταγη... Υπαρχει μονο πολυς ιδρωτας... Κανε πολυ αεροβια ασκηση(τρεξιμο,ποδηλατο, η σκοινακι μεσα στο σπιτι τωρα που κανει και κρυο) και απειρους κοιλιακους(μεχρι να πονεσεις...μην τους μετρας δεν εχει νοημα)...Καντο 3-4 φορες την εβδομαδα και μεχρι το καλοκαιρι θα παιζεις σκακι πανω στην κοιλια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οταν λες αρκετο καλο σωμα? Παντως αν εισαι ψηλος και αδυνατος τοτε τοτε μην κοιτας τοσο τους κοιλιακους σου αλλα να γεμισεις το υπολοιπο σωμα σου...Αν παλι εισαι κανονικος(πχ 1.75 και 70kg) τοτε κανε σωστη διατροφη,μειωσε τους υδατανθρακες,το αλατι,μην πινεις,κανε πολλους κοιλιακους/ροκανισματα και ποδηλατο/διαδρομο/τρεξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos22

Νεοφερμένος

Ο stefanos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Οταν λες αρκετο καλο σωμα? Παντως αν εισαι ψηλος και αδυνατος τοτε τοτε μην κοιτας τοσο τους κοιλιακους σου αλλα να γεμισεις το υπολοιπο σωμα σου...Αν παλι εισαι κανονικος(πχ 1.75 και 70kg) τοτε κανε σωστη διατροφη,μειωσε τους υδατανθρακες,το αλατι,μην πινεις,κανε πολλους κοιλιακους/ροκανισματα και ποδηλατο/διαδρομο/τρεξιμο.
ειμαι 56 κιλα , 1,63 μετρα και εχω περ.μεσης περιπου 75...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
παντως,απαιτειται πολλη υπομονη και επιμονη για να δεις αποτελεσματα με την κλασσικη ασκηση κοιλιακων:).Ποσοι αραγε θα ηταν καλο να γινονται σε ημερισια βαση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
ειμαι 56 κιλα , 1,63 μετρα και εχω περ.μεσης περιπου 77 ...

Κρινοντας απο τα κλιλα σου σε σχεσ με το υψος σου υποθετω οτι εσαι απλα αδυνατος, οποτε θα πρεπει πρωτα να βαλεις μυικη μαζα ωστενα εχεις κοιλιακους, αλλιως πως να τους δειξεις;....

παντως,απαιτειται πολλη υπομονη και επιμονη για να δεις αποτελεσματα με την κλασσικη ασκηση κοιλιακων:).Ποσοι αραγε θα ηταν καλο να γινονται σε ημερισια βαση;

Νομιζω οχι πολλοι.. Γυρο στα 3-4 σετ με 8-15... Αλλα δεν ειμαι και γυμναστης... Εχει διαφορα ηδη προπονησης και εγω ξερω μονο οσα εχω διαβασει γυρο απο αυτα με τα οποια ασχολουμαι εγω..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos22

Νεοφερμένος

Ο stefanos22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
και πως βαζεις μυική μάζα ?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
και πως βαζεις μυική μάζα ??

βαρη, φαι, υπνος επαναληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν τα παμε; Αυξησε τις πρωτεΐνες που τρως και καν γυμναστικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisk

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
να ξερετε οτι γενικα ισχυει: πολλα κιλα κ λιγες επαναληψεις= ογκος, λιγοτερα κιλα πολλες επαναληψεις= γραμμωση...

οι κοιλιακοι φαινονται οταν δεν εχεις λιπος στην κοιλια ανεξαρτητα απο το ποσο πολυ τους εχεις γυμνασει(δε λεω να τους αφησεις αλλα δεν ειναι απαραιτητο να εχεις λιωσει στους κοιλιακους για να φαινονται....)
Για να τους κανεις να φανουν χρειαζεσαι πολλη αεροβια ασκηση(τρεξιμο κολυμπι ποδηλατο κτλ) σε συνδιασμο με μερικους κοιλιακους (να θυμασαι οτι λιπος καις μετα απο 30-40 λεπτα τρεξιματος!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

ό,τι είπαν οι προηγούμενοι, συν αναβολικά από το φαρμακείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
να ξερετε οτι γενικα ισχυει: πολλα κιλα κ λιγες επαναληψεις= ογκος, λιγοτερα κιλα πολλες επαναληψεις= γραμμωση...
Δεν θα το ελεγα...!
Ελαχιστες επαναληψης παραπολλα κιλα=δυναμη
8-10 επαναληψης με αρκετα κιλα=ογκος
πολλες επαναληψης=αντοχη...

Η γραμμωση ειναι θεμα διατροφης και αεροβιας.

ό,τι είπαν οι προηγούμενοι, συν αναβολικά από το φαρμακείο.

Θα βρει πιο ευκολα σε γυμναστιριο ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Σε στατικο ποδηλατο με αντιστασεις 1-10, ποση ωρα θα πρεπει να κανω,για να πω οτι ειναι επαρκης αεροβια ασκηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Στην αρχή 10 λεπτά και μετά σταδιακά το ανεβάζεις. Οπως είπαν και από πάνω, μέτα το μισάωρο (ίσως παραπάνω) αρχίζει να καίγεται το λίπος. Μέχρι τότε καις το μεσημεριανό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μαλιστα,ευχαριστω!Εγω κανω 45 λεπτα-1 ώρα,οποτε νομιζω ειναι ενταξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Επειδη τους 2 τελευταιους μηνες ελιωσα στο γυμναστηριο και εχασα κιλα και πηρα μυικο ογκο και ειμα σε πολυ καλο σημειο σε κοιλιακους,εχω να πω πως καλο ειναι για αρχη να κανεις ασκησεις εμφανισεις των 2 πρωτων (επανω) που εμφανιζονται πιο ευκολα και μετα οι επομενοι μετα απο κανα 1,5 μηνα εχω να σε προτεινω ασκηση που γυμναζεις και τους 6 και ψαρωνουν ολοι στο γυμναστηριο οταν την κανεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top