• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Σημερα εφαγα τις πρωτες μου ενεσεις για να ηρεμησω! Πρωτη φορα ποναω τοσο πολυ και πρωτη φορα εχω τοση μεγαλη ροη! Δεν θελω να πινω συνεχως mesulid εχει καποις να προτεινει κατι καλυτερο?

Zεστό νερό χαμηλά στην κοιλιά με κομπρέσες, βοηθάει πολύ και δεν θα χαπακώνεσαι. Υπάρχει και το buscopan αλλά καλό θα ήταν να αποφεύγουμε τα χάπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markella92

Νεοφερμένος

Η markella92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
αδιαθέτησα 11/5 δηλαδή εχθές και είχα φοβερούς πόνους στην κοιλιά μου οι οποίοι μου πέρασαν το βράδυ στις 10...σήμερα που ξύπνησα δεν είχα καθόλου αίμα ούτε μια σταγόνα για ένδειξη...πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό!τι σημαίνει????:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
δεν ξερω αν ειμαι στο καταλληλο θέμα αλλα θα ηθελα να ρωτήσω αν ξέρεται για το duphaston.για πρόκληση της περιόδου!!:worry:
γενικά τη δοσολογία, αν έχει αποτελέσματα, αν σας προκάλεσαι παρενέργιες....
είχα πάρει παλιότερα δύο φορές, επί 7 μέρες μισό χαπάκι και δεν μου χε έρθει ενώ κάποια άλλη στιγμή είχα πάρει ολόκληρο το χαπάκι αλλά δεν θυμάμαι πόσες μέρες το περνα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelina 21

Νεοφερμένος

Η evelina 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας... Εχω καθυστερηση 3 μερες... Μηπως οφειλετε στις αντιπικτικες ενεσεις που εκανα για δυο μηνες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τι ειναι αυτες; μηπως πρεπει να συμβουλευτεις ιατρό;;

για τρεις μερες κανονικα δεν υπαρχει ανησυχια.. αλλα λογω των ενεσεων που λες οτι κανεις δεν μπορω να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
δεν ξερω αν ειμαι στο καταλληλο θέμα αλλα θα ηθελα να ρωτήσω αν ξέρεται για το duphaston.για πρόκληση της περιόδου!!:worry:
γενικά τη δοσολογία, αν έχει αποτελέσματα, αν σας προκάλεσαι παρενέργιες....
είχα πάρει παλιότερα δύο φορές, επί 7 μέρες μισό χαπάκι και δεν μου χε έρθει ενώ κάποια άλλη στιγμή είχα πάρει ολόκληρο το χαπάκι αλλά δεν θυμάμαι πόσες μέρες το περνα.:worry:

εχμ, μήπως θα έπρεπε να ρωτούσες τον γιατρό σου καλύτερα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Είμαι στις μέρες μου κι αναμένω κι έκανα τη βλακεία χθες και πως μου ρθε έφαγα τζατζίκι 4 η ωρα τη νύχτα. Ξύπνησα τουμπανιασμένη και με καούρες με 4 ώρες ύπνο. Σα συμβουλή σας τη δίνω - ειναι το καταλληλότερο θέμα- ποτέ τζατζίκι πριν την περίοδο, ή μάλλον.... μέσα στη νυχτα...:redface: Ειμαι τραγική ωρες ωρες. Το χω πει; Το χω πει! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
εχμ, μήπως θα έπρεπε να ρωτούσες τον γιατρό σου καλύτερα; :worry:

ρωτησα και μου πε να πάρω για 7 μέρες μισο χαπάκι duphaston και οτι λογικά θα μου ρθει όταν το σταματήσω.απλά θέλω αν γνωριζει καμία σας,για παρενέργιες που τυχόν δημιουργει αυτό το χάπι.σημερα θα το πάρω για πρωτη μέρα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
ρωτησα και μου πε να πάρω για 7 μέρες μισο χαπάκι duphaston και οτι λογικά θα μου ρθει όταν το σταματήσω.απλά θέλω αν γνωριζει καμία σας,για παρενέργιες που τυχόν δημιουργει αυτό το χάπι.σημερα θα το πάρω για πρωτη μέρα.:worry:

Διάβασε στη συσκευασία. Καμία μας δε θα ξέρει καλύτερα από την φαρμακευτική εταιρία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κορίτσια, απευθύνομαι σε σας...

Ενώ εδώ και κάμποσα χρόνια, από τα 11 μου είχα κανονικά περίοδο ανά 28 μέρες, στα 19 μου σταμάτησα να έχω..
Έκανα τις εξετάσεις μου και μου είπαν πως δεν έχω οιστρογόνα, παράγω ωάρια αλλά δεν κάνω ωορρηξία καθόλου, δεν σκάνε καν..
Δεν έχω προετοιμασία στη μήτρα- βλ αίμα για να πέσει και ούτε προγεστερόνη και άρα,... δεν έχω περίοδο
Μου λένε πως δεν έχω κάποιο θέμα με το όργανο που παράγει τις ορμόνες και ούτε με το σήμα που δίνει ο εγκέφαλος μας για να γίνει η λειτουργία.. κανείς δεν ξέρει από τι κόλλησα αλλά ξέρουν πως κάτι παίζει γενικά με τον συντονισμό των ωοθηκών κλπ..
Μου λένε πως η μόνη λύση είναι τα αντισυλληπτικά.. υπάρχει καμία κοπέλα που να χει το ίδιο με μένα να μου πει αν κάποιος γιατρός της συνέστησε κάποια άλλη θεραπεία??
Γιατί πραγματικά τα συχαίνομαι τα αντισυλληπτικά και δεν καταλαβαίνω καν πως γίνεται να σου φτιάχνει την ωορρηξία και άρα τον κύκλο ένα χάπι που αναστέλει την ωορρηξία σου.. οκ καταλαβαίνω την αποκατάσταση των ορμονών που μου λείπουν από τα αντισυλληπτικά, αλλά αν τα κόψω μετά την λήξη της θεραπείας ποιος μου εγγυάται πως ο οργανισμός θα θυμηθεί πως είναι να παράγει ορμόνες?? οεο??

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε γνωριζω τιποτα επ'αυτου και πραγματικα εντυπωσιαζομαι γιατι πρωτη φορα το ακουω. Το μονο που ξερω για τα αντισυλληπτικα ειναι πως περαν για αντισυλληψη, φτιάχνουν τον κυκλο αν εχει μπερδευτεί. Δε ρωτας καλυτερα μερικους γιατρους ακομα; Να γράψεις σε καποιο ιατρικο σάιτ/φορουμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
και γω δεν έχω σταθερή περίοδο και πρέπει να κάνω εξετάσεις!εμένα μου δωσε τα duphaston για να την προκαλέσω να ρθει να κανω εξετάσεις και μάλλον θα αρχισω και γω τα αντισσυλιπτικά. ειχα παρει και στο παρελθον αντισσυλιπτικα, μη τα φοβάσαι,πάρτα και θα σου έρχεται κανονικά.
και μετά τη θεραπεία θα σου έρχετε κανονικά το πιο πιθανό.
εμένα τουλάχιστον έτσι έγινε...βέβαια μετα απο ένα χρονο πάλι τα ίδια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giotapn

Νεοφερμένος

Η giotapn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μάλιστα! Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πονάω. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Υπομονη και αναβραζον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Panadol Extra και θερμοφόρα βασικά! :happy:

Δεν θυμάμαι πόσα χρόνια γράφω σ'αυτό το θρεντ, αρκετά νομίζω, αλλά ο πόνος που νιώθω κάθε φορά την 1η μέρα, δεν έχει μειωθεί καθόλου. Αντίθετα τους τελευταίους μήνες έχει αυξηθεί, σε σημείο να μη μπορώ να σταθώ. Τον Φλεβάρη έδινα μάθημα και μ'είχαν πιάσει τα κλάματα πάνω απ'το γραπτό! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Χριστιάννα τα ντεπόν, παναντόλ και έξτρα δε κάνουν ΤΙΠΟΤΑ.
Δοκίμασε Nurofen ή Buscopan Plus. Με ένα χάπι σου περνάει αμέσως. Και στο λέω γω που πεθαίνω από πόνο κάθε φορά, αλλά αυτά κάνουν καλή δουλειά και με ηρεμούν.

Εγώ από τα panadol extra/ ή μη, παίρνω 2 μαζί αν δεν έχω από τα παραπάνω, αλλιώς δε νιώθω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
εμένα πάλι με πιάνει μόνο το ντεπόν αναβράζον μαξ..κ σχετικά με πιάνει και γρήγορα...είναι ανάλογα στον κάθε έναν μάλλον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Feldene και σώθηκα. :P Αλλά δεν πρέπει να πάρεις πολλά. Το περισσότερο 2 την ημέρα νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
εμένα πάλι με πιάνει μόνο το ντεπόν αναβράζον μαξ..

και μενα μονο ντεπον με πιανει. παιρνω σπανια ομως και μονο σε περιπτωσεις που εχω να κανω κατι ή με ποναει παρα πολυ..
αποφευγω να ξαπλωνω παντως γιατι νιωθω οτι ποναω περισσοτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top