Σκύλος ή γάτα;

Σκύλος ή γάτα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 144 64.9%
  • Γάτα

    Ψήφοι: 78 35.1%

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αν και τα σκυλάκια είναι σε πλειοψηφία τα πιο άτακτα , μου έχουν κλέψει την καρδιά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
τα σκυλάκια<3

τα λατρεύω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν μπορώ να αποφασίσω στη δεδομένη στιγμή. Έχω σκέψεις και για γάτα και για σκύλο (όχι και για τα δύο!) για κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν έχω κατασταλάξει ακόμα στο τι θέλω, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα πάρω ένα ζωάκι. :)
Θέλω αφενός να κάνω μια ψυχούλα να περάσει καλά και αφετέρου να του δώσω την αγάπη που δεν μπορούν να εκτιμήσουν οι άνθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Δεν μπορώ να αποφασίσω στη δεδομένη στιγμή. Έχω σκέψεις και για γάτα και για σκύλο (όχι και για τα δύο!) για κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν έχω κατασταλάξει ακόμα στο τι θέλω, αλλά σίγουρα κάποια στιγμή θα πάρω ένα ζωάκι. :)
Θέλω αφενός να κάνω μια ψυχούλα να περάσει καλά και αφετέρου να του δώσω την αγάπη που δεν μπορούν να εκτιμήσουν οι άνθρωποι.

Δεν χρειάζεται να αποφασίσεις, μην ανησυχείς:P

Αν έχεις την καρδιά σου ανοιχτή η/ο ιδανική/ός υποψήφιος/α θα έρθει και θα σε κατακτήσει με μια ματιά:D και στην καλύτερη περίπτωση θα είναι και τα δύο και θα έχεις τη σπάνια εμπειρία να βλέπεις δύο κουβαράκια δίπλα δίπλα να κοιμούνται σαν αγγελούδια που θα είναι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia_1995

Νεοφερμένος

Η sofia_1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
από σκυλάκια πιο πολύ μ αρέσουν τα κανίς και τα μαλτέζ,και από γατούλες,μ αρέσουν αυτές με το κοκκινωπό τρίχωμα :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εγώ έχω maltese :P

Σκυλάκια παίδες! Καλές και οι γάτες αλλά σαν τα σκυλιά τίποτα!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Κι εγώ σκυλάκι υποστηρίζω.

Εχω στο σπίτι ένα cocker spaniel... Μου κουνάει την ουρά τώρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Γατάκιαααα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Όλα τα ζωάκια τα λατρεύω αλλά προτιμώ λίγο παραπάνω τα σκυλάκια! Έχω 2: ένα shih tzu (3,5 ετών) και ένα griffon (15,5 ετών) και τις λατρεύω κ τις δυο τους!

Τα σκυλιά, κατ' εμέ, είναι πιο συναισθηματικά, πιο αγαπησιάρικα. Η αγάπη του σκύλου προς τον άνθρωπό του είναι πραγματικά χωρίς όρια. Φαίνεται ακόμα κ στον τρόπο που σε κοιτάζουν τα άτιμα! Έχοντας ζήσει μαζί με σκυλιά πολλά χρόνια μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι είναι πράγματι ο πιστότερος κ καλύτερος φίλος του ανθρώπου!

Πιστεύω ότι πάντα θα θέλω να'χω σκυλάκι δίπλα μου!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Να ένα τέτοιο θέλω...:redface: :inlove:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Έχω μεγαλώσει με κόλεϋ , έχουν ασύλληπτη νοημοσύνη, και κυρίως συναισθηματική νοημοσύνη,
και απίστευτη σχέση με τα παιδιά ....
και με γερμανικό ποιμενικό νικολάκη , (πριν ένα μήνα περίπου το χάσαμε το ιρμάκι...)
είναι απίστευτα πλάσματα ....απίστευτα!
Μακάρι να τα καταφέρεις να συνυπάρξεις κάποια στιγμή με ένα τέτοιο πλάσμα...
Επίσης αγαπώ πολύ τα κοκερ ... :inlove:

Και φυσικά τα κοπράκια... :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
και με γερμανικό ποιμενικό νικολάκη , (πριν ένα μήνα περίπου το χάσαμε το ιρμάκι...)
είναι απίστευτα πλάσματα ....απίστευτα!

Είχα ένα τέτοιο μικρός. Το πήγε ο "έξυπνος" πατέρας μου σε εκπαιδευτήριο να γίνει και καλά άγριος φύλακας, αυτό ήταν ένα ευαίσθητο σκυλάκι που μας αγαπούσε όλους (καρκινάκι στο ζώδιο). Μας είπαν ότι τον δάγκωσε ένας άλλος σκύλος, τρόμαξε και τρελάθηκε. Δεν το ξαναείδα από τότε. :/: :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Σκύλος βέβαια! Οι γάτες είναι πατσαβούρες!

Καμιά φορά ο τίτλος που προσάπτουμε σε ένα πλάσμα , επιστρέφει αντανακλαστικά, μας χαρακτηρίζει και τον οικειοποιείται τελικά ο εκφέρων ...
Φίλη μου, πολύ ατυχής έκφραση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Είχα ένα τέτοιο μικρός. Το πήγε ο "έξυπνος" πατέρας μου σε εκπαιδευτήριο να γίνει και καλά άγριος φύλακας, αυτό ήταν ένα ευαίσθητο σκυλάκι που μας αγαπούσε όλους (καρκινάκι στο ζώδιο). Μας είπαν ότι τον δάγκωσε ένας άλλος σκύλος, τρόμαξε και τρελάθηκε. Δεν το ξαναείδα από τότε. :/: :cry_x:
α, παίζει και παιδική πληγούλα και απωθημένο έ;;
ε, σου εύχομαι να το εκπληρώσεις κάποια στιγμή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
σκύλος σκύλος σκύλοοοοος!
τα σκυλιά είναι αξιολάτρευτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Και τα γατιά κ τα σκυλιά μου αρέσουν.
Απλώς έτυχε να 'χω γατάκια.

Οι γάταροι μου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Γάτα. Ο λόγος; Το παιδί μου, στην υπογραφή μου.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Όλα τα ζωάκια τα λατρεύω αλλά προτιμώ λίγο παραπάνω τα σκυλάκια! Έχω 2: ένα shih tzu (3,5 ετών) και ένα griffon (15,5 ετών) και τις λατρεύω κ τις δυο τους!

Τα σκυλιά, κατ' εμέ, είναι πιο συναισθηματικά, πιο αγαπησιάρικα. Η αγάπη του σκύλου προς τον άνθρωπό του είναι πραγματικά χωρίς όρια. Φαίνεται ακόμα κ στον τρόπο που σε κοιτάζουν τα άτιμα! Έχοντας ζήσει μαζί με σκυλιά πολλά χρόνια μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι είναι πράγματι ο πιστότερος κ καλύτερος φίλος του ανθρώπου!

Πιστεύω ότι πάντα θα θέλω να'χω σκυλάκι δίπλα μου!:D:clapup:

Δεν πιστεύω ότι τα σκυλιά είναι περισσότερο ή λιγότερο συναισθηματικά ή αγαπησιάρικα σε σχέση με τις γάτες. Θα έλεγα ότι διαφέρουν στον τρόπο έκφρασης των συναισθημάτων τους, αλλά αγαπάνε το ίδιο. Έχω ζήσει και με σκύλους και με γάτες και έχω δει και τις 2 πλευρές να εκφράζουν συναισθήματα, αλλά με διαφορετικό τρόπο. Ο σκύλος πχ πηδάει πάνω σου, σε γλείφει και κουνάει την ουρά, ενώ η γάτα τρίβεται πάνω σου και γουργουρίζει.
Ούτε πιστεύω ότι ο σκύλος είναι πιο πιστός από την γάτα (ούτε το αντίθετο ισχύει φυσικά). Σε πολλές περιπτώσεις η γάτα είναι παρεξηγημένη λόγω κακής κοινωνικοποιήσης ή λόγω semi-feral κατάστασης. Είναι όπως και με τα σκυλιά... όταν ο ιδιοκτήτης δεν τα εκπαιδεύει και δεν τα φροντίζει όπως πρέπει, βλέπουμε ανεπιθύμητες συμπεριφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Γατα ασυζητητι...εχουν ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.Ναι..οκ..οσοι θελουν να εχουν ενα κατοικιδιο του στυλ..σηκω σηκω,κατσε κατσε,σαφεστατα προτιμουν σκυλο.Ειναι ολιγον δουλοπρεπη..τα κατα τα αλλα αξιαγαπητα σκυλακια μας.Οποιος ομως θελει να εχει ενα πραγματικο αιλουροειδες σπιτι του..με προσωπικοτητα,τσαχπινια.και ολα τα συναφη..η γατα ειναι το τελειο κατοικιδιο.
Λυπαμαι..αλλα δεν θελω ενα ζωακι..που να μου κανει τα χατηρια.Θελω ενα ζωακι..που να εχει την προσωπικοτητα του..,ανεξαρτητο..και πανεμορφο..Το φιλαρακι μου.Οχι το δουλακι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top