Δημοσίευση φωτογραφιών στο Διαδίκτυο

Δημοσιεύετε προσωπικά σας στοιχεία στο διαδίκτυο και πώς το αντιμετωπίζετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 52)
  • Δημοσιεύω και δεν φοβάμαι ότι μπορεί να συμβεί κάτι άσχημο

    Ψήφοι: 4 7.7%
  • Δημοσιεύω αλλά με προσοχή και διατηρώ επιφυλάξεις

    Ψήφοι: 28 53.8%
  • Δεν δημοσιεύω χωρίς όμως να έχω συγκεκριμένο λόγο, δεν έτυχε

    Ψήφοι: 3 5.8%
  • Δεν δημοσιεύω γιατί έχω επιφυλάξεις / φοβάμαι

    Ψήφοι: 15 28.8%
  • Δε με έχει απασχολήσει το θέμα

    Ψήφοι: 2 3.8%

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κοιτα DrStrangelove, εγω ειμαι απο αφτους που και πολλες φοτο τους εχουν ανεβασει και εχω και το στεκι καπως σαν ημερολογιο, λεω τα παντα σχεδων εδω μεσα. Το οτι εχω φοτογραφια μου ομως δεν παει να πει οτι λεω ψεματα, παει να πει οτι δεν εχω τπτ να κρυψω. Μαλιστα εχω φοτογραφια μου για avatar, οποτε μετο που μπαινει καπιος στο στεκι και βλεπει ενα ποστ μου καταλαβενει και οτι ειμαι εγω αμα με ξερει. Ωστοσω ουτος η αλλος εχω ανοιχτει τοσο σε αυτο το φορουμ ωστε αν καπιος μπει και διαβασει μερικα ποστ μου, εαν με ξερει θα καταλαβει οτι ειμαι εγω. Το στεκι για εμενα καλος η κακος ειναι ενας χορος στον οπιο ανοιγομαι πολυ, ζηταω βοηθεια για πρωσοπικα ζητιματα και γενικα ειναι λιγο σαν ημερολογιο μου... Ομως ακομα και αν καπιος μπει και δει την φοτογραφια μου δεν νομιζω οτι θα κατσει να ψαξει καθε ποστ μου, αλλα ακομα και αν το κανει, τα περισσοτερα ειναι θεματα που εχουν λιξει πια, οποτε δεν εχω κατι να φοβιθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στην υπογραφή η εικόνα όμως ναι, έτσι δεν είναι Γεώργιε ? Κάθε φορά που θα κάνω ένα ποστ θα επισυνάπτω και την μούρη μου ?
Ότι βάζεις στην υπογραφή σου φαίνεται στους πάντες. :)


Γι' αυτό πρόσεχε τι βάζεις στην υπογραφή σου. :D (όχι μόνο πού τη βάζεις :P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ωστοσω ουτος η αλλος εχω ανοιχτει τοσο σε αυτο το φορουμ ωστε αν καπιος μπει και διαβασει μερικα ποστ μου, εαν με ξερει θα καταλαβει οτι ειμαι εγω.

Ναι, αυτό είναι αλήθεια, το'χω σκεφτεί πολλές φορές, αλλά δεν ντρέπομαι. Σε φωτογραφίζει περισσότερο το κείμενο. Παλιά είχα, χρόνια πριν, σε κάποιο site φωτογραφία μου και έγραφα και πολλά όπως τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμόγελο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Αλήθεια όμως, δεν σκέφτεστε καθόλου μήπως σας δουν κάποιοι γνωστοί σας ?

Ποιό θα ήταν το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση; Να παρεξηγήσουν οι γνωστοί; Τι όμως; :hmm:
Νοιώθετε ότι αυτολογοκρίνεστε περισσότερο όταν έχετε φωτογραφία στο προφίλ σας ? Εσείς οι ελάχιστοι μετράτε περισσότερο τα λόγια σας στο forum από όσους δεν έχουν φωτογραφία ?

Δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία.
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ποιό θα ήταν το πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση; Να παρεξηγήσουν οι γνωστοί; Τι όμως; :hmm:


Δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία.
:redface:

Κρίνω και από τον εαυτό μου και από άλλους, γιατί πολλά πράγματα που δεν τα ξέρουν οι γνωστοί μου τα έχω πει εδώ. Αν ψαχτείς θα δεις ότι τα περισσότερα μέλη, με ή χωρίς φωτογραφία, ανοίγονται πάρα πολύ στο forum για θέματα που δεν θα τα συζητούσαν με κανέναν εκτός από πολύ φίλους τους, όπως πχ στο '''Ερωτας και σεξ'' ή αλλού. Ο ένας γράφει για το αφεντικό του, ο άλλος για την πρώην σύζυγό του, ο άλλος για το κεράτωμα και πώς διαλύθηκε η οικογένειά του, ο άλλος για το ποιόν μισεί ή ποιόν αγαπά κλπ, ακόμα και για πολύ προσωπικές συνήθειες. Μου φαίνεται ότι όλοι είμαστε πολύ ανοιχτοί για τα προσωπικά μας εδώ, πράγματα που δεν θα λέγαμε με την ίδια ευκολία σε έναν άγνωστο στην πραγματική ζωή. Αυτό νομίζω ότι εμποδίζει τους περισσότερους να βάλουν μια φωτογραφία τους, όχι επειδή κρύβουν πράγματα αλλά επειδή είναι πολύ ανοιχτά βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ πάντως την είχα βάλει γιατί ειχα κανονίσει να φτιάξω τα μαλλιά μου με μια κομμώτρια στο σπίτι της ξαδέρφης μου και ήθελα να της δείξω πως τα είχα κάνει.. καλά που άνοιξες το θέμα και το θυμήθηκα και την έβγαλα τώρα! :D (καλά είμαι πρώτη μούρη και στην gallery, αλλά την έβαλε ο Θοδωρής)

Και πάντως δεν έχω θέμα να κρυφτώ, μόνο μία φορά μου προέκυψε κι αυτό όχι γιατί ντρεπομουν για μένα, αλλά γιατί δεν ήθελα συγκεκριμένα άτομα να μαθαίνουν τίποτα για την ζωή μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Eγώ πάντως την είχα βάλει γιατί ειχα κανονίσει να φτιάξω τα μαλλιά μου με μια κομμώτρια στο σπίτι της ξαδέρφης μου και ήθελα να της δείξω πως τα είχα κάνει.. καλά που άνοιξες το θέμα και το θυμήθηκα και την έβγαλα τώρα! :D (καλά είμαι πρώτη μούρη και στην gallery, αλλά την έβαλε ο Θοδωρής)

Και πάντως δεν έχω θέμα να κρυφτώ, μόνο μία φορά μου προέκυψε κι αυτό όχι γιατί ντρεπομουν για μένα, αλλά γιατί δεν ήθελα συγκεκριμένα άτομα να μαθαίνουν τίποτα για την ζωή μου :)

'Αρε καγίρα, που να'ξερες τί όνειρο είδα χθες το βράδυ. :no: 'Ασχετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τι όνειρο; Δεν μπαίνεις μσν να μου πεις; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Τι όνειρο; Δεν μπαίνεις μσν να μου πεις; :confused:

Μην τρομοκρατείσαι, δεν πρόκειται για σας, άστο, μου ξέφυγε αυθόρμητα. Η φώτο σου στο προφίλ πάντως ήταν πολύ ωραία και μοιραία. :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το ειχα σκεφτει και γω πειτατη μου... καποτε ανεβασα pics στο νετ και μετα απο λιγο καιρο τις ειδα πρωτη μουρη αλλου!
εκτοτε δεν ξαναανεβασα, εσβησα και οσες ειχα και απο τοτε γενικα δεν ανεβαζω... η αν το κανω, το κανω σε πολυ χαμηλη αναλυση και με watermark Πανω!
πλεον ομως προσεχω παρα πολυ ΚΑΙ τι ανεβαζω ΚΑΙ τι λεω, γιατι ξερω ποιος παρακολουθει και για ποιο λογο ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε καταδιωκουν ; Και που αλλου ειδες τις φωτογραφιες σου ; (και γιατι σε ενοχλησε )

Σιγουρα παντως καποια ατομα χρησημοποιουν το ίντερνετ για να ανοιχτουν παραπανω και αυτο λογω της ανωνυμιας που παρεχει. Δεν ειναι κακο, και μπορει να βοηθησει. Αν καποιοι βαζουν και φωτογραφια, οι λογοι μπορει να ειναι διάφοροι. Και πιο πιθανο να μην εχουν προβλημα με το οσα λενε για τον εαυτο τους, ή να μην λενε ψεματα. (χωρις αυτο να σημαινει οτι οσοι δε βαζουν, λενε). Αλλοι μπορει να ντρεπονται να βαλουν, ή να φοβουνται τι θα πει ο κοσμος , μην φανει σαν ψωνιο κλπ.

Παντως καλο ειναι να υπαρχει σοβαρος λογος να βαλει καποιος το προσωπο του για άβαταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γιατι το σαιτ δεν ηταν οτι το καλυτερο, καλο μου!
και οχι, δε με καταδιωκουν, αλλα δε γουσταρω να μαθαινουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε δυστυχως, αμα βαλουμε κατι στο δικτυο, παντα υπαρχει πιθανοτητα να βρεθει οπουδηποτε. Ειναι ενα και καλο και κακο χαρακτηριστικο του ηλεκτρονικου ιστου.

Παντως με το myspace και τα blogs κλπ, ολο και περισσοτερος κοσμος βαζει φωτογραφιες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω πως η ανάρτηση/διακίνηση προσωπικών φώτο είναι λιγότερο διαδεδομένη από παλιότερα (θυμάμαι το 2000, το να στείλεις φώτο σε κάποιον που τσάταρες ήταν σύνηθες φαινόμενο.. για δοκίμασε να το κάνεις τώρα και θα δεις!) Και ο κόσμος έβαζε άνετα την φάτσα του σε ένα σάϊτ, ενώ τώρα όλοι φοβούνται μη την βρουν οπουδήποτε ή μήπως κάποιος μαντράχαλος την πάρει και αρχίζει να την στέλνει από εδώ και από εκεί σαν δικιά του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παντως με το myspace και τα blogs κλπ, ολο και περισσοτερος κοσμος βαζει φωτογραφιες του.

Κοιτα, στο myspace αμα το εχει ρυθμισει για private βλεπουν τις φοτο σου μονο οσοι ειναι στο friend list σου και υποτιθετε οτι αυτους τους εμπιστευεσε.
Επισης στο myspace τυχενει να εχουν λογαρισμο πολλα παιδια απο την παρεα μου, και ανεβαζουν φοτο απο ολη την παρεα, οποτε και δικες μου. Οποτε ετσι υπαρχει ουτος η αλλος φοτογραφια μου στο myspace, οποτε γιατι να φοβιθω να ανεβασω και εγω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι... καγι μου δεν εχεις καθολου αδικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ πάλι νομίζω πως η ανάρτηση/διακίνηση προσωπικών φώτο είναι λιγότερο διαδεδομένη από παλιότερα (θυμάμαι το 2000, το να στείλεις φώτο σε κάποιον που τσάταρες ήταν σύνηθες φαινόμενο.. για δοκίμασε να το κάνεις τώρα και θα δεις!) Και ο κόσμος έβαζε άνετα την φάτσα του σε ένα σάϊτ, ενώ τώρα όλοι φοβούνται μη την βρουν οπουδήποτε ή μήπως κάποιος μαντράχαλος την πάρει και αρχίζει να την στέλνει από εδώ και από εκεί σαν δικιά του..

Yπάρχουν κάποια sites που έχουν βρει τεχνική λύση, το slide show και κανείς δεν μπορεί να τις αντιγράψει. Λογικά πρέπει να κοστίζει για να μην το έχουν όλα τα dating sites.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και απο το slideshow μπορει καπιος να αποθηκευσει με printscreen...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
flash καλο μου. αλλα και παλι ο αλλος με print screen, αν ειναι τρελα ηλιθιος, τα παιρνει.
ενω υδατογραφημα και μικρο μεγεθος, δε χρησιμευτουν πουθενα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top