Παθητική γυμναστική

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Παιδιά, τα μηχανήματα παθητικής γυμναστικής (πχ σαν αυτό), κάνουν τίποτα, έστω και ελάχιστο; Είναι ξεκούραστη η χρήση τους ή ενοχλητική;
Όποιος το έχει ψάξει και έχει άποψη, θα χαρώ να τη μοιραστεί μαζί μας!

Εγώ είμαι απίστευτα αγύμναστος και ενδιαφέρομαι κυρίως για την κοιλιακή χώρα (να πέσουν λίγο οι πόντοι μου). :hmm:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πέτρο, τα αγαθά κόποις κτώνται. :redface:

Όση γράμμωση και αν υπόσχεται αυτό το μηχάνημα σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αναπληρώσει όλα τα οφέλη της γυμναστικής ανεξάρτητα από τη γράμμωση δηλ. ευεξία, καλή ψυχολογία κτλ.
Αν έχεις υπομονή και σύστημα θα αποκτήσεις το επιθυμητό για εσένα αποτέλεσμα. Μίλησα με γυμναστή και είναι κατά της παθητικής γυμναστικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Το έχω υπόψιν μου ότι η ενεργητική γυμναστική έχει περισσότερα οφέλη, αλλά το ερώτημά μου είναι αν η παθητική μπορεί να βοηθήσει, έστω και ελάχιστα (πχ για χρήση ακόμα και σαν επιπλέον μετά την ενεργητική) και το αν είναι κουραστική ή ενοχλητική η χρήση αυτών των μηχανημάτων παθητικής.

Δεν με ενδιαφέρει καν να αποκτήσω εμφανείς κοιλιακούς/ γράμμωση (άλλωστε αν δεις το σώμα μου θα καταλάβεις ότι δεν έχω ελπίδες για κάτι τέτοιο :P ). Τουλάχιστον να χάσω κάποιους πόντους και γιατί όχι με ένα τέτοιο μηχάνημα αν πράγματι είναι πιο ξεκούραστο από την ενεργητική γυμναστική!

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
κοιτα το συγκεκριμενο δλδ μια ζωνη η οποια κανει πολλες δονησεις το ειχε κανει ενας φιλος μου οταν ειχε σπασει το ποδι του(μετα σαν αποθεραπεια).Τωρα δεν ξερω αν ειναι καλο σε μακροχρονια χρηση αλλα 2 μηνες που το εκανε εγινε πετρα(η γαμπα του)

Τωρα τετοιο μηχανημα(αν εχω καταλαβει σωστα αυτο που θες),δλδ,μια ζωνη την οποια την βαζεις γυρω απο μια περιοχη που σε ενδιαφερει για κανα 15λεπτο και αυτη δονειται σαν τρελη ειχα δει μια φορα σε γυμναστηριο.Νομιζω χρησιμοποιούταν για να σφιξει τους μυς και γενικα την περιοχη και ΟΧΙ για να χασεις κιλα,μαζα.Δλδ αν εχεις προβλημα στο στομαχι δεν νομιζω να βοηθησει τοσο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μακριά από telemarketing, δεν δουλεύει τίποτα. Ο δικός μου είχε πάρει παλιά αυτή την ζώνη και αφού την χρησιμοποιούσε για καιρό χωρίς αποτέλεσμα, την έκρυψε κάπου. Την βρήκα μια μέρα όπως καθάριζα και θυμάμαι δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω. Είναι απλή λογική...πως μπορεί ένα πράγμα που τρέμει ενώ εσύ καθεσαι να σε γυμνάσει? Αν ανέβεις σε μια μηχανή χιλιάρα πχ και κάνεις 3 ώρες διαδρομή, θα είναι λες και γυμνάστηκες? :/:
Συγγνώμη που σε απογοητεύω, αλλά καλύτερα τώρα παρά να κλαις τα λεφτά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Μακριά από telemarketing, δεν δουλεύει τίποτα. Ο δικός μου είχε πάρει παλιά αυτή την ζώνη και αφού την χρησιμοποιούσε για καιρό χωρίς αποτέλεσμα, την έκρυψε κάπου. Την βρήκα μια μέρα όπως καθάριζα και θυμάμαι δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω. Είναι απλή λογική...πως μπορεί ένα πράγμα που τρέμει ενώ εσύ καθεσαι να σε γυμνάσει? Αν ανέβεις σε μια μηχανή χιλιάρα πχ και κάνεις 3 ώρες διαδρομή, θα είναι λες και γυμνάστηκες? :/:
Συγγνώμη που σε απογοητεύω, αλλά καλύτερα τώρα παρά να κλαις τα λεφτά σου.

ναι οκ σωστη σκεψη και γενικοτερα το point σου αλλα υπαρχουν ειδικα μηχανηματα που κανουν δουλεια.Σε σφιγγουν ρε παιδι μου.Τωρα αν αυτο κανει δουλεια δεν ξερω...Ενα παντως ειναι σιγουρο-τουλαχιστον για αυτα τα οποια ειναι σε γυμναστηριο- δεν χανεις κιλα ουτε γυμναζεσαι απλα εισαι πιο σφιχτος ρε παιδι μου


for what is worth και εγω παντως πιστευω οτι καλύτερα να απεχουμε απο αυτα,αν ειναι να χασετε κιλα καντε τρεξιμο ή κολυμβηση ειναι ιδιαιτερως θετικα σε αυτον τον τομεα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
μα δεν χρειάζεται να κουραστείς για να χάσεις πόντους. Μπορείς να περπατάς με τον ρυθμό που εσύ μπορείς για μισή ή μια ώρα παραπάνω καθημερινά. Μπορείς για παράδειγμα να σταματάς λίγες στάσεις πριν τον προορισμό σου με το αστικό, και να περπατάς την υπόλοιπη διαδρομή. Αν βελτιώσεις και λίγο την διατροφή σου θα χάσεις πολύ γρήγορα πόντους. Μη πετάς τα λεφτά σου σε πράγματα που δεν λειτουργούν ή δεν προσφέρουν μακροπρόθεσμα αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αν αυτα τα πραγματα δουλευανε...Τα γυμναστηρια θα ειχαν φαλιρησει εδω και χρονια. Κοινως...Εαν κωλο δεν βρεξεις ψαρι δεν πιανεις...
Δεν λεω να πας να γινεις ο θεος του γυμναστηριου...αλλα λιγη αεροβια ασκηση καθε μερα(τωρα που κανει και κρυο μπορεις να κανεις σκοινακι μεσα στο σπιτι) και σπιτικο φαγητο....κανουν την δουλεια τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top