Νέες και Rumors συσκευές κινητής τηλεφωνίας

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
(προσωπικα θα το θεωρησω χαζομαρα να σου αφηνει πολυ την αισθηση πλαστικουρας...)
:yes:
Kαι εγώ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φημες (ισως κατι παραπανω απο φημες) λενε οτ στο πρωτο τετραμηνο του 2008 η ΝΟΚΙΑ θα βγαλει στην κυκλοφορια ενα Ν95 με 8GB εσωτερικης μνημης.(λογικα σκληρο δισκο και οχι flash)
To χρωμα της συσκευης θα ειναι μαυρο.(λεγεται)


Βασικο μελημα παντως την Νοκια θα πρεπει να ειναι πρωτων να αλλαξει την μπαταρια μιας και αυτη ειναι της πλακας και δευτερον να φτιαξει και λιγο τον sliding μηχανισμο.(τα γνωστα περι τζογου.

Προσωπικα παντως περισσοτερο αναμενω τις νεες microsd καρτες μνημης χωρητικοτητας 8GB τις οποιες μαλιστα το αναμενομενο Ε90 φαινεται να τις διαβαζει απροβληματιστα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Θα είναι πανάκριβες όμως στην αρχή... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Το Ε90, πράγματι θα είναι ένα ενδιαφέρον τηλέφωνο, αν και προσωπικά δύσκολα πια μπορώ να συνεργαστώ και να συμβιβαστώ με οτιδήποτε άλλο εκτός από windows mobile.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω ψιλό απογοητευτεί από τα wm, ειδικά από τις εκτελέσεις της HTC, δεν μου μοιάζουν για κινητά εμπιστοσύνης. Η μόνη εκτέλεση του WM που μοιάζουν αξιόπιστα είναι της treo, αλλά δεν με καλύπτουν πλήρως τα χαρακτηριστικά τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τι ακριβώς εννοείς "εκτελέσεις";
Εγώ εδώ και ενάμιση χρόνο μόνο wm, χρησιμοποιώ, και μάλιστα τώρα με τα wm6 είναι ακόμα ποιο εύρηστα και λειτουργικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι ακριβώς εννοείς "εκτελέσεις";
Εγώ εδώ και ενάμιση χρόνο μόνο wm, χρησιμοποιώ, και μάλιστα τώρα με τα wm6 είναι ακόμα ποιο εύρηστα και λειτουργικά.
Μάλλον θα εννόει τη κάθε διαφορετική έκδοση wm ανάλογα με τη συσκευή (πλήκτρα, ανάλυση οθόνης, υποστήριξη εφαρμογών και δυνατοτήτων, τελική επεξεργαστική ισχύς, ταχύτητα μενού και απόκρισης και άλλα...)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα δεν υπάρχουν πολλές διαφορετικές εκδόσεις wm για κάθε συσκευή.
Μήπως εννοεί αυτό που λέει στη συνέχεια περι αξιοπιστίας των συσκευών αυτών ως κινητά τηλέφωνα;
Ισως να μη δείχνουν πάντως είναι πολύ αξιόπιστα. Βέβαια δεν απευθύνονται τόσο πολύ σε χρήστες που αναζητούν κάμερες και Mp3 στοιχεία σε ένα κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τι ακριβώς εννοείς "εκτελέσεις";
Εγώ εδώ και ενάμιση χρόνο μόνο wm, χρησιμοποιώ, και μάλιστα τώρα με τα wm6 είναι ακόμα ποιο εύρηστα και λειτουργικά.

Με το εκτελέσεις εννοώ τις διαφορές συσκευές. Π.χ. οι συσκευές της HTC δεν μου "γεμίζουν" το μάτι όσο άφορα την αξιοπιστία , σε αντίθεση με τις συσκευές της Treo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Οι επεξεργαστική ισχύς αλλάζει και μάλιστα με παράγοντες πολλές και διαφορετικές παραμέτρους όπως το μέγεθος και η ανάλυση της οθόνης.
Μάλλον κάτι τέτοιο θα εννοεί. Αλλά καλύτερα ας μας το αποσαφηνίσει ο ίδιος.
Ομολόγησε λοιπόν Exposed_Bone... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αααα τώρα το έπιασα.... εννοεί τις συσκευές μεμονομένα.
Ισως οι πρώτες εκτελέσεις λοιπόν να μην ήταν τόσο αξιόπιστες, όμως σήμερα κυκλοφορούν στο εμπόριο συσκευές που δεν θα προβληματίσουν κανένα χρήστη. Εγώ αυτή την εποχή έχω το HTC s710 και μπορώ να πω οτι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οι επεξεργαστική ισχύς αλλάζει και μάλιστα με παράγοντες πολλές και διαφορετικές παραμέτρους όπως το μέγεθος και η ανάλυση της οθόνης.
Μάλλον κάτι τέτοιο θα εννοεί. Αλλά καλύτερα ας μας το αποσαφηνίσει ο ίδιος.
Ομολόγησε λοιπόν Exposed_Bone... :P
Από χαρακτηριστικά αρκετές HTC συσκευές έχουν καλά, για εμένα ,χαρακτηριστικά. Όμως η HTC δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη από θέμα ποιότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Από χαρακτηριστικά αρκετές HTC συσκευές έχουν καλά, για εμένα ,χαρακτηριστικά. Όμως η HTC δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη από θέμα ποιότητας.
Τι να σου πω, εμένα με έχει αποροφήσει το symbian και μόνο σε αυτό ψάχνομαι.
Μου αρέσουν τα NOKIA.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βασικά πέραν όλων των άλλων με ενδιαφέρει και η επαγγελματική χρήση.
Στο s710, έχω ολόκληρο τον υπολογιστή μαζί μου, τηλ. κατάλογο, επαφές, ραντεβού, και σύνδεση με το outlook που μπορώ να συγχρονιζω μέχρι και τα sms μου με τον υπολογιστή.
Δεν πιστεύω οτι υστερεί σε ποιόητητα κατασκευής.
Αλλά πάλι ο καθένας μας έχει διαφορετικές απαιτήσεις και προτεραιότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
H ΗΤC στην αρχη και ειδικα επι ονομασιας qtek ηταν που ειχε ενα "προβληματακι" με τις συσκευες και πως ανταποκρινονταν τα WM μεσα σε αυτην.Το ιδιο λειτουργικο δηλαδη αλλα μεσα στο s100 και καποιο αλλο ppc και θα εβλεπες οτι στο ενα δεν λειτουργουσαν τοσο αρμονικα οσο στο αλλο.(τυχαιο παραδειγμα το s100)
Πλεον τα ΗΤC εχουν κανει σημαντικα βηματα προς το καλυτερο και οι συσκευες εχουν αλλαξει αρκετα την ποιοτητα τους.
Τα δε WM6 ειναι πολυ πολυ πιο ευχρηστα και παραμετροποιησιμα απο τα 2003SE ειδικα που ειχα...

Εγω παλι δεν πολυσυμπαθω προς το παρων τις οθονες αφης.Θελω το κινητο να εχεις παση θυσια και αλφαριθμητικο πληκτρολογιο (πσο μαλλον και τετοιο και qwerty.Οχι μονο qwerty που να βγαινει συρταρωτα π.χ.) γιατι θελω να κανω πολλες δουλειες του ποδαριου ή με το ενα χερι και η οθονη αφης δεν με βολευει.
Προσωπικα περιμενω το E90 γιατι ειναι πραγματικα ισως η πιο σημαντικη "αναβαθμιση" παλαιοτερου μοντελου σε καινουργιο.
Ουσιαστικα εχουν αλλαξει τα παντα.Και ειναι το πρωτο symbianOS κινητο που μπορει να συγκριθει (εστω και δειλα) με ppc και pda συσκευες κυριως λογο του form factor του.+ το γεγονος οτι εχει σοβαρευτει και το λειτουργικο της symbian.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στο internet υπάρχουν θήμες αυτή την συσκευή
htc-omni-mockup.jpg
Πραγματικά είναι το πιο όμορφο pda που έχω δεί. Εύχομαι να μην είναι στην φαντασία κάποιου

Μερικά χα;ρακτηριστικά
  • 32 bit Qualcomm MSM7200 Chipset, 384 MHZ CPU Clock
  • 256 MB ROM
  • 128 RAM
  • 800 x 480 px TFT 262 color touchscreen
  • GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS850, UMTS1900, UMTS2100 connectivity
  • CSD, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA data support
  • Built-in QWERTY-type keyboard, 65 keys
  • SDIO, microSD, TransFlash expansion slots
  • USB 2.0 client, 60Mbit/s , USB Series Mini-B (mini-USB) connector
  • Bluetooth 2.0
  • 802.11b, 802.11g
  • NMEA 0183 , 20 channels built-in GPS
  • 3.1 Mpx camera with LED flash
  • 640×480 VGA secondary camera
  • Windows Mobile 6.0 OS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οντως παρα πολυ καλη και απ'οτι δειχνει πολυ χλιδατη κατασκευη...
Και στο 90 των περιπτωσεων η φωτο αδικουν το προιον.
Μακαρι να βγει καποτε.(Συντομα καλλιτερα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έτσι και βγει με αυτό το design αμέσως την αγόρασα. Ειλικρινά το design το θεωρώ άπαιχτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και σου λεω...απ'οτι φαινεται στην φωτογραφια εδικειται καταφορα η συσκευη...
Εαν αποφυγουν τα φτηνα πλαστικα,βαλουν καμια μεταλλικη λεπτομερεια και κρατησουν το design σαν ιδεα...Τοτε μιλαμε οτι θα τα σπαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Oρισμενα σημαντικα rumors μας ερχονται απο το στρατοπαιδο της μεγαλυτερης φινλανδικης εταιρειας κατασκευης κινητων τηλεφωνων.
Ο λογος φυσικα για την Νokia.


Σαν πρωτη γευση εχουμε μερικες live φωτο του N95 με τα 8GB εσωτερικης μνημης.




H δευτερη ειδηση αφορα το NGAGE.
The new generation game console by Nokia N-Gage is likely to be supported by S60 3rd Edition smartphones. The company announced the new N-Gage last year and scheduled the release for the mid of this year.

A web source has shared the video clip demonstrating capabilities of the new platform. It is surprisingly of good quality and displays some games, including race, soccer, arcade, fight and so on. This clip suggest that 3D graphics is well implemented in the new N-Gage.


Sto youtube υπαρχει και video με τις δυνατοτητες του στα παιχνιδια...
Προσωπικα βρηκα τα γραφικα παρα πολυ καλα και τα παιχνιδια κυλανε πολυ ομαλα...
ΝGAgE capabilities

Το τριτο και πιο σημαντικο rumor αφορα μια συσκευη η οποια μοιαζει παρα πολυ με ενακαθαροαιμο ppc.Εχει μεγαλη οθονη η οποια λογικα θα ειναι και αφης καθως κι ενα sliding qwerty πληκτρολογιο το οποιο "γλυστραει απο τα πλαγια της συσκευης.
Ν800
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top