Σας αρέσει το ρίσκο του τζόγου;

padrino

Νεοφερμένος

Η padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πρωτοχρονιά πλησιάζει, όλο και κανά χαρτάκι θα παίξουμε. Τουλάχιστον οι περισσότεροι από εμάς. Τον υπόλοιπο χρόνο πως το βλέπετε το θέμα τζόγο; Σας αρέσει να παίζετε, παίζετε συχνά ή το θεωρείτε χάσιμο χρόνου; Και άμα παίζετε, τότε τι, χαρτιά, φρουτάκια/σε μηχανές, αθλητικά στοιχήματα ή μόνο στοιχηματα με φίλους;
Εμένα μου αρέσει αυτή η ανδρενλίνη του τζόγου. Δεν πρέπει να είναι συνέχεια και σίγουρα όχι μεγάλα ποσά. Αλλά κάθε τόσο παίζω κανα ποκεράκι ή 21 με φίλους. 'Η παίζω κανα μικρο ποσό σε αθλήματα που 'ξέρω' και μπορώ να τα 'προβλέψω'. Πώς το βλεπετε το θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexMaster

Νεοφερμένος

Ο AlexMaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ούτε κατά διάνοια..Αν είναι τα λεφτά που θα πάρω να τα χάσω μέσα σε λίγες ώρες να μου λείπει..Βέβαια με φίλους μόνο αν στήσουμε τραπεζάκι που εκεί παίζονται ένα 50ευρω από τον καθένα περίπου οπότε 1ον δεν πηγαίνουν σε άγνωστο (πηγαίνουν στην παρέα και μετά έχει κέρασμα χαχα) και 2ον δεν λυπάσαι και τόσο τα λεφτά που χάνεις κατά τη διάρκεια που περνάς και καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κανένα pokerάκι σίγουρα θα παίξω σε ωραία "events" και ας ξέρω ότι θα μου φύγει κανένα 50€ στην καλύτερη :P
Γενικότερα αν καλύψω όλες τις ανάγκες μου, από βασικές μέχρι αχαλίνωτη διασκέδαση, και περισσέψει κάτι μπορεί να το αφιερώσω στον τζόγο :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yellow.morning

Νεοφερμένος

Η yellow.morning αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εεε χτες παίξαμε κανα χαρτακι με φίλους...όσο ναναι γιορτές είναι....21 κυρίως...Έβγαλα 74 ευρώ!! Και τα 10 τα έφαγα στο ταξί! Πόκερ παίζω συνήθως εκτός γιορτών...Κατα τάλλα είμαι γενικά φαν του στοιχήματος, και παίζω κυρίως μπάσκετ και τέννις σε online sites εξωτερικού κυρίως! Με προσοχή βεβαια πάντα, γιατι καταλαβαίνω μπορεί να γίνει λίγο εθιστικό το χόμπι αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Καθόλου μα καθόλου.Μου τη δίνει απίστευτα να χάνω λεφτά έτσι.Αν είναι να μου <φύγουν> προτιμώ να μου πέσουν απ' την τσέπη παρά να τα χάσω στα χαρτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

padrino

Νεοφερμένος

Η padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Βλεπω οι απόψεις διίστανται! Αν και δεν μπορώ να πιστέψω οτι υπάρχει άνθρωπος που δεν έχει μέσα του έστω και λίγο το μικρόβιο του τζόγου. όπως και αν εκφράζεται αυτό. Μπορεί να είναι χαρτιά, στοίχημα αλλά και στις σχέσεις μας πολλές φορές ρισκάρουμε κάτι με την ελπίδα να τα κερδίσουμε όλα. Εγώ πάλι είμαι από αυτούς τους ανθρώπους που τα κάνουν όλα αυτά. Ρισκάρω σε όλα τα επίπεδα...και συχνά χάνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μ' αρέσει αλλά που λεφτά για τέτοια...φετος κέρδισα 55 ευρώ στη ρουλέτα, αλλά μετά έχασα τα περισσότερα. Εμεινα με 15 ευρώ κέρδος (η είσοδος και τα ποτά μου) οποτε εντάξει, καλά ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
ναι αλλά όχι με μεγάλα ποσά (μέχρι 10€).... να έτσι για την πλάκα παίζουμε καμιά φορά με φίλους.. κατά τα άλλα είναι κρίμα να χάνεις έτσι λεφτά...

ωραίο θέμα by the way
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πολλες φορες ρισκαρω και αφηνω τα πουλια ελευθερα στο ταβλι,μετραει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πολλες φορες ρισκαρω και αφηνω τα πουλια ελευθερα στο ταβλι,μετραει? :hmm:

Μετράει, αν σκεφτείς πως και το τάβλι θεωρείται παιχνίδι τύχης αφού βάση του είναι το ζάρι. Αλλά γιατί τ'αφήνεις ελεύθερα; Είναι η τακτική σου αυτή στο τάβλι ή δεν έχεις καθόλου τακτική;
Διότι θεωρώ πως ο καλός παίχτης είναι αυτός που ρισκάρει με τακτική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ο τζόγος, είναι σαν την ρώσικη ρουλέτα.
Οπως δεν γνωρίζεις πότε το πάτημα της σκανδάλης αντιστοιχεί σε πυροβολισμό, έτσι και με τον τζόγο <<δεν γνωρίζεις με ποια πονταρισιά θα χάσεις το σπίτι σου>>.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Μου αρέσει το ρίσκο όταν δεν έχω κάτι να χάσω , οπότε και το διασκεδάζω αρκετά. Να ρισκάρω όμως λεφτά, ξέροντας ότι οι πιθανότητες είναι λιγοστές, με τίποτα. Σιγά μην τους τα χαρίσω κιόλας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μα δε ρισκάρεις, αν δεν έχεις να χάσεις κάτι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μα δε ρισκάρεις, αν δεν έχεις να χάσεις κάτι. :redface:
Αν ο τζόγος είναι σαν την ρώσικη ρουλέτα, το ρίσκο μέσα σε ένα καζίνο, είναι σαν να προσπαθούν ιθαγενείς με τόξα να ρίξουν ένα ελικόπτερο Απάτσι.
Θα στέκει ακίνητο και θα νομίζουν πως κάτι κάνουν. Ακόμα και να είναι κοντά τους και αυτοί να πιαστούν και ανεβούν επάνω, (κερδίζουν), ακόμα και τότε το πεπρωμένο τους φυγείν αδύνατο. Προορίζονται αποκλειστικά και μόνο για να θυσιαστούν. Να πιάσουν πάτο. Να εκτελεστούν και με την δική τους συνδρομή.

Υ.Γ.Άλλη η έννοια του ρίσκο ή πάσο, στις δουλειές και άλλη στο να τοποθετείς το μέλλον σου και των παιδιών σου σε μία μαγνητισμένο μπίλια και σε οποιαδήποτε παράλληλη δραστηριότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αν ο τζόγος είναι σαν την ρώσικη ρουλέτα, το ρίσκο μέσα σε ένα καζίνο, είναι σαν να προσπαθούν ιθαγενείς με τόξα να ρίξουν ένα ελικόπτερο Απάτσι.
Θα στέκει ακίνητο και θα νομίζουν πως κάτι κάνουν. Ακόμα και να είναι κοντά τους και αυτοί να πιαστούν και ανεβούν επάνω, (κερδίζουν), ακόμα και τότε το πεπρωμένο τους φυγείν αδύνατο. Προορίζονται αποκλειστικά και μόνο για να θυσιαστούν. Να πιάσουν πάτο. Να εκτελεστούν και με την δική τους συνδρομή.

Υ.Γ.Άλλη η έννοια του ρίσκο ή πάσο, στις δουλειές και άλλη στο να τοποθετείς το μέλλον σου και των παιδιών σου σε μία μαγνητισμένο μπίλια και σε οποιαδήποτε παράλληλη δραστηριότητα.

α) No victor believes in chance "Νίτσε"

βου) ένας μαλάκας που έπαιξε το μέλλον του σε μια ρουλέτα, αν δεν το έκανε εκεί θα έβρισκε άλλο τροπο να αποδείξει την ηλιθιότητα του

γου) από το α και το βου καταλήγουμε ότι ο τζόγος όταν παίζεται από νοήμονα άτομα είναι η προσπάθεια να ελαχιστοποιήσεις (μέχρι και να εκμηδενίσεις) την τύχη σε τέτοιο βαθμό ώστε να έχεις κέρδος, οπότενες αν και η ρουλέτα είναι εύστοχο παράδειγμα της ακρότητας μερικών ανόητων που νομίζουν ότι με λίγο κόπο θα βγάλουν πολλά λεφτά εντέλει δεν αντιπροσωπεύει την πραγματική ουσία των πιστεύω ενός επαγγελματία τζογαδόρου

δου) Διάβασα τον Παίχτη του Ντοστογιέφσκι πριν μια εβδομάδα και μπήκα να κάνω το κομμάτι μου περί τζόγου. Ωραίο βιβλίο με αληθοφανή επιχειρήματα περί τζόγου αλλά έχει γράψει και καλύτερα

ε) δεν είσαι τζογαδόρος αν τζογάρεις μόνο χρήματα

σίγμα ταυ) όλ ιν ότι η love_angel βλέπει την εκπομπή Big Game στον Alpha για να μάθει να παίζει πόκερ και ότι ο Ρεμπεσκές δεν ξέρει ούτε ξερή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Άλλο το ένα θέμα, άλλο το άλλο. Εγώ απλώς είπα ότι αν κάποιος βλέπει πως δεν έχει να χάσει τίποτα, δεν παίρνει κανένα ρίσκο. Τυπικά δηλαδή το «ρισκάρω, αν δε χάνω» δεν υφίσταται.

Ουσιαστικά παίζεις, για να κερδίσεις, δεν είναι έτσι; Αφού παίζουμε για να κερδίσουμε, έχουμε να χάσουμε και κάτι: τη νίκη. Το να λες δεν έχω να χάσω τίποτα σημαίνει πως αντιμετωπίζεις το παιχνίδι χλιαρά και αδιάφορα, άρα δε βιώνεις την εμπειρία του να ρισκάρεις κάτι, απλώς δε σε απασχολεί. Το αν μαζί με τη νίκη κάποιοι βάζουν κι άλλα πράγματα (βλ. κινητά κι ακίνητα), είναι άλλο θέμα (αυτό του θεματοθέτη).

Για να μην είμαι οφ: Ρισκάρω μόνο τη νίκη, δε βρίσκω ευχαρίστηση να παίζω με χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
.................ε) δεν είσαι τζογαδόρος αν τζογάρεις μόνο χρήματα

σίγμα ταυ) όλ ιν ..............
Αρχικά, θέλω να καταδείξω το από δική σου παραδοχή, της άγνοιας σου, συναγόμενο αποτέλεσμα, το οποίο είναι ότι το βιβλίο του Ντοστογιέφσκι, αποτελεί την γνώση σου.
Εδώ έχεις περιθώριο να με διαψεύσεις, όχι τώρα όμως.
Μετά! Υστερα από την δική μου απάντηση – τοποθέτηση.
Ανάλυση αυτών που είπες:
First is: μας είπες την αλήθεια, οπότε ένας τζογαδόρος ή ένας αριθμομνήμων, γελά με αυτά που ισχυρίζεσαι(αληθοφανές βιβλίο οσον αφορά τον τζόγο).
Second is: μας είπες ψέματα, οπότε πάλι θα γελάσουμε γιατι από μικρό και από χαζό, μαθαίνεις την αλήθεια μόνο όταν μπορείς να την δεις ανάμεσα στις κουβέντες του. (εδώ συγκρατήθηκα μη τις χαρακτηρίσω ως βλακείες):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αρχικά, θέλω να καταδείξω το από δική σου παραδοχή, της άγνοιας σου, συναγόμενο αποτέλεσμα, το οποίο είναι ότι το βιβλίο του Ντοστογιέφσκι, αποτελεί την γνώση σου.
Εδώ έχεις περιθώριο να με διαψεύσεις, όχι τώρα όμως.
Μετά! Υστερα από την δική μου απάντηση – τοποθέτηση.
Ανάλυση αυτών που είπες:
First is: μας είπες την αλήθεια, οπότε ένας τζογαδόρος ή ένας αριθμομνήμων, γελά με αυτά που ισχυρίζεσαι(αληθοφανές βιβλίο οσον αφορά τον τζόγο).
Second is: μας είπες ψέματα, οπότε πάλι θα γελάσουμε γιατι από μικρό και από χαζό, μαθαίνεις την αλήθεια μόνο όταν μπορείς να την δεις ανάμεσα στις κουβέντες του. (εδώ συγκρατήθηκα μη τις χαρακτηρίσω ως βλακείες):)

Για άλλη μια φορά μας παρέδωσες ένα ποστ χωρίς χιούμορ και χωρίς κάτι αξιομνημόνευτο ή έστω σημείο αναφοράς για περαιτέρω συζήτηση.

Fold
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Για άλλη μια φορά μας παρέδωσες ένα ποστ χωρίς χιούμορ και χωρίς κάτι αξιομνημόνευτο ή έστω σημείο αναφοράς για περαιτέρω συζήτηση.

Fold
Η άποψη μου για τον τζόγο είναι :
· Ξυπόλητος στα αγκάθια μη πας ποτέ.
· Αν ξεκινήσεις να παίζεις, είναι σαν να θες να εθίζεσαι λίγο-λίγο, μέχρι που η τελική πτώση είναι δεδομένη.
· Οσον αφορά το βιβλίο του Ντοστογιέφσκι, απο το αίσιο τέλος και μόνο αντιλαμβάνεσαι οτι αυτό δεν γίνεται ούτε στους αιώνες των αιώνων.
· Αλλά και για να δώσω μια άλλη άποψη, ο τζόγος είναι σαν την κλεψύδρα. Οταν μπεις μέσα και αρχίσεις να παίζεις, θα πρέπει να γνωρίζεις οτι κάποια στιγμή η κλεψύδρα θα σταματήσει και αυτό γιατι αν την αναποδογυρίσεις, αρχίζει να τρέχει και δεν είναι ατελείωτη η ποσότητα. Εχω δει να παίζουν –τζογάρουν, για πενήντα ολόκληρες ώρες δίχως σταμάτημα.

Υ.Γ. τελικό συμπέρασμα είναι οτι, μόνο αστείο δεν είναι να μιλάς για τον τζόγο και πως κανένας τζογαδόρος δεν γεννήθηκε γνωρίζοντας να τζογάρει. Για όλους υπήρξε η πρώτη φορά. Και αυτή ίσως είναι η γνωστή φράση <<κορώνα ή γράμματα>>.



Και αν επιμένεις να πω ένα ανέκδοτο, θα σου πώ το ποιο γρήγορο που γνωρίζω.
Πάμε για το δεύτερο...σειρά σου!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Η άποψη μου για τον τζόγο είναι :
· Ξυπόλητος στα αγκάθια μη πας ποτέ.
· Αν ξεκινήσεις να παίζεις, είναι σαν να θες να εθίζεσαι λίγο-λίγο, μέχρι που η τελική πτώση είναι δεδομένη.
· Οσον αφορά το βιβλίο του Ντοστογιέφσκι, απο το αίσιο τέλος και μόνο αντιλαμβάνεσαι οτι αυτό δεν γίνεται ούτε στους αιώνες των αιώνων.

Για την ιστορία, το βιβλίο του Ντοστογιέφσκι δεν έχει αίσιο τέλος, ο ήρωας (όπως οι περισσότεροι ήρωες του συγκεκριμένου συγγραφέα) συντρίβεται σε ένα κύκλο μιζέριας και απογοήτευσης.

Υ.Γ. τελικό συμπέρασμα είναι οτι, μόνο αστείο δεν είναι να μιλάς για τον τζόγο και πως κανένας τζογαδόρος δεν γεννήθηκε γνωρίζοντας να τζογάρει. Για όλους υπήρξε η πρώτη φορά. Και αυτή ίσως είναι η γνωστή φράση <<κορώνα ή γράμματα>>.

Κανείς δεν έγινε αλκοολικός επίσης, όλοι ήπιαν πρώτα μια μπύρα, όπως κανείς δεν έγινε παχύσαρκος όλοι έφαγαν την πρώτη πίτσα. Οι απολαύσεις όμως (ή αμαρτίες αν θέλεις) δεν είναι αναγκαίο να φτάνουν σε ακρότητες. Ίσως ο τζόγος έχει τη διαφορά ότι απαιτεί και αρκετά χρήματα (σε αντίθεση με το αλκοόλ που απαιτεί μόνο το συκώτι σου) αλλά δεν μπορούμε να βασιζόμαστε στην αντίληψη ότι αποστειρωμένοι θα είμαστε ευτυχείς.

Ντισκλέιμερ: Ο τζόγος είναι ένα "άθλημα" στο οποίο κερδίζουν ελάχιστοι, μακροπρόθεσμα σχεδόν πάντα βγαίνεις χαμένος και δεν συνίσταται στους μη έχοντες εγκράτεια, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει ενδιαφέρον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top