Περίεργα σκηνικά από καταστήματα

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Με καταλαβαίνεις Molka μου... Και για μένα, δεν φαντάζεσαι πόσο πολύτιμα ήταν αυτά τα μηνύματα... Φαντάσου να έχω κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να τα μεταφέρω, και τελικά να μου τα σβήνει η ίδια η αντιπροσωπεία που τους το πήγα για να με βοηθήσουν!! :'(

Aυτο παει να πει εκειδικευμενο προσωπικο....:whistle: :/:
(του @#@%$!!!!!!!!!!!!!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μπιχ, καποτε ειχα παει κι εγω για αναβαθμιση οπου το αγχος μου ηταν να μη χαθουν μηνυματα κ φωτο που ειχα στο τοοοοτε κινητο, ε και δεν μπηκε φυσικα κανεις στον κοπο να με ενημερωσει οτι με την αναβαθμιση σβηνονται ολα (αληθεια το χω απορια..πας εκει, και τους λες ας πουμε εκ των πραγματων κατι ακυρο. δουλεια τους ειναι να σε ενημερωσουν η να χαζογελανε τα nerdακια μετα με τη βλακεια που πεταξες?).
Στη φαση αυτη που σαι μεσα στα νευρα ειναι ο,τι πρεπει η μηνυση, αλλα μεχρι να εκδικαστει το θεμα κτλ κτλ (κανας χρονος στην καλυτερη) δυστυχως θα σου χει περασει. Παντως για καταγγελιες σε ινκα και απειλες στους τυπαδες δεν το συζηταμε. ΜΠΑΝΓΚ! :mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το οτι θα μου έχουν περάσει τα νεύρα δεν σημαίνει οτι δεν θα θέλω να αποδωθεί δικαιοσύνη. Άλλωστε ήδη μου έχουν περάσει τα νεύρα. :) Αυτό δεν σημαίνει οτι δεν θα κάνω τίποτα!
Βέβαια, αν με την καταγγελία στο ΙΝΚΑ ικανοποιηθώ απο τα αποτελέσματα, δεν νομίζω να κάνω ΚΑΙ μήνυση, αν όμως δεν είναι ικανοποιητικά (κοινώς περάσει στο ντούκου) ε τότε θα το προχωρήσω κι άλλο το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κοιτα εκει ρε παιδι μου...:(
Τι να πω;;Μα καλα...αυτα τα ζωα αφου ηξεραν οτι θα σου κανουν αναβαθμιση ΔΕΝ κρατησαν backup την μνημη του κινητου να στην ξαναβαλουν.;;;;;:wacko:
Γιατι με την αναβαθμιση ΠΑΝΤΑ σβηνουν τα παντα μεσα απο το κινητο.
Π Α Ν Τ Α!Δεν ειναι το ιτα διεγραψαν αυτοι.Η αναβαθμοιση μονο ετσι γινεται.
Αλλα ρε παιδια ( αναφερομενους σε εκεινους) γι' αυτο λεμε οτι πρεπει να κραταμε ενα backup τον δεδομενων να τα ξαναβαλουμε μεσα...Δουλευετε και στην Αlfa Copy τρομερα σας!:mad: :whatever:

Λια μου δεν εχω να σου πω πολλα... καλο κουραγιο και καλα θα τους κανεις!:redface:

Α και παρεμπιπτόντως, δεν μου είπαν ποτέ για αναβάθμιση του 7610, παρά μόνο κατόπιν εορτής. Μόνο για επισκευή έκαναν λόγο. Η αναβάθμιση firmware αφορούσε το Ε50 που δεν με ενδιέφερε ούτως ή άλλως ιδιαίτερα να μην χαθεί κάτι απο εκεί (απλά χρόνο θα έχανα για να τα ξαναπεράσω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Επειδή τώρα διάβασα το θέμα έλεος ποια...Ξενέρωσα τώρα...Δεν φτάνει που πλήρωσες σου έσβησαν και τα μυνήματα...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Α και παρεμπιπτόντως, δεν μου είπαν ποτέ για αναβάθμιση του 7610, παρά μόνο κατόπιν εορτής. Μόνο για επισκευή έκαναν λόγο. Η αναβάθμιση firmware αφορούσε το Ε50 που δεν με ενδιέφερε ούτως ή άλλως ιδιαίτερα να μην χαθεί κάτι απο εκεί (απλά χρόνο θα έχανα για να τα ξαναπεράσω).

Aλλα ντ' αλλα τα μεγαλα περπατω και πινω γαλα...:worry:
Μα καλα...ειμαι εγω τρελος 'η δεν ξερω τι γινεται;
Ειναι τοσο δυσκολο οταν πας σε ενα καταστημα και σου λενε θα κανουμε αυτο, αυτο και αυτο να τα κανουν;:confused:
Και σε περιπτωση που χρειαστει να κανουν κατι αλλο ΠΡΙΝ το κανουν να επικοινωνησουν μαζι σου;
(να αφηνεις τηλεφωνο εννοειται οπου θα εισαι παντα διαθεσμος)
ΕΙΔΙΚΑ στην περιπτωση αναβαθμισης firmware οπου χανονται τα παντα απο μεσα...:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Εννοείται ότι θα έπρεπε να σε είχαν ενημερώσει ότι σε πιθανή αναβάθμιση θα χαθούν τα πάντα από μέσα.

Όμως, αυτό πάντα το λέω και το κάνω η ίδια για παν ενδεχόμενο: "ΚΡΑΤΗΣΤΕ BACKUP ΤΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΑΣ".

Έχω δει γυναίκα να χάνει όλο το πελατολόγιό της (!) από τέτοια αναβάθμιση :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Moνο που αν θυμαμαι καλα η Michelle ειχε προβλημα οταν προσπαθουσε να κρατησει backup στο pc της...ΑΝ θυμαμαι καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Moνο που αν θυμαμαι καλα η Michelle ειχε προβλημα οταν προσπαθουσε να κρατησει backup στο pc της...ΑΝ θυμαμαι καλα...

Δεν έδωσα... "ΤΟΣΗ" σημασία στις λεπτομέρειες, αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να κρατήσεις πέρα από το να τα περάσεις στο pc σου :confused: :|.

Π.χ. στην προ Χριστού εποχή που τα κινητά κρατούσαν το πολύ 20 μηνύματα και δεν υπήρχε δυνατότητα μεταφοράς, τι μου έμενε να κάνω. Να τα γράψω σε ένα πολύ ωραίο τετραδιάκι. Και δεν ήταν και λίγα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν έδωσα... "ΤΟΣΗ" σημασία στις λεπτομέρειες, αλλά υπάρχουν και άλλοι τρόποι να κρατήσεις πέρα από το να τα περάσεις στο pc σου :confused: :|.

Π.χ. στην προ Χριστού εποχή που τα κινητά κρατούσαν το πολύ 20 μηνύματα και δεν υπήρχε δυνατότητα μεταφοράς, τι μου έμενε να κάνω. Να τα γράψω σε ένα πολύ ωραίο τετραδιάκι. Και δεν ήταν και λίγα...


Πως να δωσεις σημασια, αφου αυτο το ειπα (αν το ειχα πει) με την Λια μεσω msn.:confused:
Απλως το ανεφερα.Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.:)
Κι ουτε (σ)το ειπα "καπως".
Αλλος τροπος να τα κρατησεις περαν του back up στο pc και αν δεν στα αντιγραφει απο την κεντρικη μνημη στην καρτα μνημης υπαρχει καποιος αλλος να τα σωσεις;
Φυσικα υπαρχει ο τροπος να τα γραφεις σε τετραδιο οπως λες αλλα αυτο ειναι τελειως διαφορετικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Πως να δωσεις σημασια, αφου αυτο το ειπα (αν το ειχα πει) με την Λια μεσω msn.:confused:
Απλως το ανεφερα.Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.:)
Κι ουτε (σ)το ειπα "καπως".

Στο γραπτό λόγο δε φαίνεται αν το λες "κάπως" ή όχι οπότε πάω πάσο.

Αλλος τροπος να τα κρατησεις περαν του back up στο pc και αν δεν στα αντιγραφει απο την κεντρικη μνημη στην καρτα μνημης υπαρχει καποιος αλλος να τα σωσεις;
Φυσικα υπαρχει ο τροπος να τα γραφεις σε τετραδιο οπως λες αλλα αυτο ειναι τελειως διαφορετικο...

Και εγώ παρόμοιους τρόπους θα σκεφτόμουν, δεν ξέρω όμως γιατί της είπαν να κάνει αναβάθμιση firmware. Ίσως στο σύστημά τους τα λογισμικά των 2 κινητών να πρέπει να είναι συμβατά. Ίσως να μη ειναι αναγκαία αυτή η συμβατότητα σε άλλες εταιρίες και να μη χρειαζόταν καμία τέτοια κίνηση αναβάθμισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παιδιά η αναβάθμιση fimware που μου είπαν αφορούσε το Ε50!! Όχι το 7610 που είχε και τα μηνύματα!! Πόσες φορές να το πω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Παιδιά η αναβάθμιση fimware που μου είπαν αφορούσε το Ε50!! Όχι το 7610 που είχε και τα μηνύματα!! Πόσες φορές να το πω; :P

Είπε κανείς το αντίθετο;;;;;;;;;;; ;)
Προσπαθώ να καταλάβω πώς συνέδεσαν τη μεταφορά SMS με την αναβάθμιση του 7610!!!
Πάντως είναι γνωστό ότι το Service της Alpha Copy μπάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε τι backup να κράταγα απο αυτό; Δεν είχε τίποτα ιδιαίτερα σπουδαίο, ούτε με ένοιαξε ιδιαίτερα που διαγράφηκαν απο εκεί. Για το 7610 δεν έκαναν λόγο για καμία αναβάθμιση, μόνο για επισκευή. Μου είπαν οτι έκαναν και αναβάθμιση κατόπιν εορτής.
Και συν τοις άλλοις, πολύ σωστά θυμάται ο Μάριος. Ούτε να τα περάσω σε memory card μπορούσα, ούτε στο pc. Δεν σκέφτηκα να κάτσω να τα γράψω. Άλλωστε που να περιμένω οτι θα πήγαινα για μαλλί και θα έβγαινα αποτριχωμένη με φωτόλυση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Ε τι backup να κράταγα απο αυτό; Δεν είχε τίποτα ιδιαίτερα σπουδαίο, ούτε με ένοιαξε ιδιαίτερα που διαγράφηκαν απο εκεί. Για το 7610 δεν έκαναν λόγο για καμία αναβάθμιση, μόνο για επισκευή. Μου είπαν οτι έκαναν και αναβάθμιση κατόπιν εορτής.
Και συν τοις άλλοις, πολύ σωστά θυμάται ο Μάριος. Ούτε να τα περάσω σε memory card μπορούσα, ούτε στο pc. Δεν σκέφτηκα να κάτσω να τα γράψω. Άλλωστε που να περιμένω οτι θα πήγαινα για μαλλί και θα έβγαινα αποτριχωμένη με φωτόλυση! :P

Backup έλεγα για το 7610.
"Και το μπικίνι??? Τέλειο κορίτσια" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Που να τα γραψεις βρε συ σε χαρτι...:redface:
Αλλο να καθεται καποιος απο "μερακι" και οταν του ερχεται ενα σημαντικο sms να το γραφι σε ενα τετραδιο για να το εχει και αλλο να καθισεις και να γραψεις με την μια καμια 200αρια++ sms.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
1 μήνας σήμερα και το Ε50 μου στο service!!!
Για να δούμε τι θα δούμε... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο;

Το 7610 το έχεις τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
όχι, e50 έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top