Τι θα κάνατε αν μαθαίνατε πως μια φίλη σας έχει μακροχρόνια σχέση με πρώην σας;

bebamou

Νεοφερμένος

Η bebamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πολύ φοβάμαι ότι μια επί Χρόνια Φίλη, είχε σχέση πίσω από την πλάτη μου με μια πρώην σοβαρή σχέση μου.....εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου;;

Να της την φέρνατε πισώπλατα, μπορώ να της κάνω μεγάλη ζημιά...ξέρω αρκετά προσωπικά της;
Να την αγνοήσω;
Να την ξεχέσω;

Για τον τύπο δεν με απασχολεί, ειλικρινά καθόλου....για την φίλη έχω φρικάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Το βου, το βου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
΄Το να την...ξεχέσεις ή να της την φέρεις πισώπλατα δε σε κάνει καλύτερη φίλη από εκεινη ούτε και άνθρωπο.
Εξάλλου με τον πρώην σου έκανε σχέση (που λες κ πως δε σε νοιάζει) , όχι με τον νυν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Πρώτα απ όλα πιάσε την ήρεμα και πες της, τι σε ενόχλησε.. μπορεί να χει, να σου πει κάτι..
Αν δεν σε πείσουν, όσα σου πει, άστην, να πάει στο καλό..

άλλωστε λές "πολύ φοβάμαι".. άρα δεν είσαι σίγουρη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Καλά είχε μακροχρόνια σχέση κι εσύ το έμαθες τώρα; :|
Τι σόι φίλη είναι αυτή; Καλή σου; Ή απλά γνωστή/κάναμε-κάνουμε παρέα πού και πού;

Όπως και να' χει, η αντίδρασή σου και οι επιλογές σου ακούγονται πολύ....αμμμμμ παιδιάστικες να τις πω; Ξέρεις τα προσωπικά της, και;
Θα πας και θα τη κάνεις βούκινο (σε ποιον; ), όπως κάναμε στο δημοτικό; [νταξ, κι εγώ δε παίζει να έκανα πάρτυ στη περίπτωσή σου, αλλά όχι και να την εκδικηθώ]
Αν σε πείραξε τόσο πολύ, πες της το, με ήρεμο τρόπο ότι άκουσες ότι έχει σχέση με τον τύπο και ρώτα την απλά αν ισχύει.
Από κει και πέρα βλέπεις και κάνεις.

Εγώ αφού την ρώταγα και μου έλεγε ότι ισχύει, νομίζω ότι θα την έκανα λίγο πέρα, όχι τόσο για το ότι πήγε με "πρώην", αλλά πιο πολύ επειδή δε το έμαθα από την ίδια και έπαιζε κρυφτούλι- ε, εκεί χάνεται η εμπιστοσύνη (το ίδιο θα έκανα κι αν ο τύπος δεν ήταν πρώην μου, αλλά άσχετος). Αν είχε έρθει από τη πρώτη στιγμή να μου το πει θα' ταν άλλη η αντίδραση υποθέτω.
(όλα αυτά σε περίπτωση που είναι πολύ φίλη/κολλητή. αν είναι απλά κάποια που γνωρίζω πολλά χρόνια αλλά δεν είμαστε και κολλητές, ε απλά δε θα ασχολιόμουν.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Κολλητή : Ενοχλήσου και κράξε την.

Γνωστή/απλή φίλη: Klain mein.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Συμφωνώ με την princess, θα με πείραζε πιο πολύ επείδη θα μου το έκρυβε. Για μένα αν αξίζει η κοπέλα και είστε χρόνια φίλες συζήτησε μαζί της να δείς τι έχει να σου πεί, αν δεν σε καλύπτει απλά κάνε την πέρα. Το να εκδικηθείς δεν μου λέει κάτι, και δεν θεωρώ πως θα είσαι μετά εντάξει με τον εαυτό σου, το παν είναι να έχεις το κεφάλι ψηλά. Με μια τέτοια πράξη χάνεις, και το δίκιο σου αλλά και την αξιοπρέπεια σου. Οταν προσπαθείς να βλάψεις κάποιον απλά για να γίνει το δικό σου και να βγείς απο πάνω το μόνο που καταφέρνεις είναι να πέφτεις χαμηλά, πολύ χαμηλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bebamou

Νεοφερμένος

Η bebamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χα χα πολύ ενδιαφέρουσες απαντήσεις.....και εγώ που νόμιζα ότι όλοι θα ψήφιζαν το Α....! μάλλον είμαι περισσότερο εκδικητική από όσο νόμιζα. Λες να είμαι κακούλα. Ναι όντως θα προτιμούσα να μου έλεγε χίλιες φορές ξέρεις τον γουστάρω....αλλά το θέμα είναι ότι μάλλον έκανε τα αδύνατα δυνατά για να χωρίσουμε και τελικά τι πήρε; για μένα είναι τεράστιο λάθος να κηνυγάς τον άνδρα μιας άλλης. το αστείο είναι ότι ο πρώην με παίρνει τηλέφωνα και βέβαια δεν ασχολούμαι. Η σχέση έχει τελειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Πόσο καιρό ήσασταν μαζί και πόσο καιρό είναι με την φίλη σου?
Δεν μας έχεις εξηγήσει όλο το στορυ και δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει προηγηθεί. Βέβαια οι απόψεις μου για την ανωτερότητα δεν αλλάζουν. Να προσθέσω πως αν δεν σε ενδιέφερε ο τύπος δεν θα ασχολιόσουν με τα τηλεφωνήματα του. Σου την πέφτει δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bebamou

Νεοφερμένος

Η bebamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

Νομίζω όμως ότι μας έχει φάει η ανωτερότητα.....κάτι τσόκαρα τελικά κάνουντον κόσμο άνω κάτω γιατί όλοι άλλοι δείχνουμε ανωτερότητα, το έχω κάνει αυτό σεπολλές περιπτώσεις και μετά τα βρίσκω μπροστά μου.

Για να φάνε μερικά χαστούκια να δούμε θα κάνουν τέτοιες ατιμίες….στην φιλία ήκάπου άλλου.

Όταν ο άλλος βλέπει ότι ανενόχλητος μπορεί να λειτουργεί ύπουλα τότε αυτήτην τακτική θα κρατήσει παντού.

Προσωπικά πάντως το θεωρώ απαράδεχτο να κάνω σχέση με τον πρώην μιας φίλης έστωκαι γνωστής. Άτομα που το κάνουν αυτό συνήθως υπονομεύουν την σχέση από πριν μελόγια ή πηχτές. Επίσης εκεί φαίνεται η πραγματική ποιότητα του ατόμου. Όμως έχειγίνει της μόδας…..να τα φτιάχνουμε με τον «γκόμενο» της φίλης μας για να ξέρουμεκαι τι παίρνουμε δηλαδή.

Αν τόσο πολύ νόμιζε ότι ήταν ο άνθρωπος της ζωής της ας ερχόταν “με ανωτερότητα”να μου πει ότι ξέρεις τον γουστάρω θέλω να προχωρήσω μαζί του. Δεν νομίζω ότιθα μου ζήταγε την άδεια, απλά είναι απαίσιο συναίσθημα κάποια που της έχεις εμπιστευθείςπράγματα να πηγαίνει πίσω από την πλάτη σου.

Λυπάμαι η ανωτερότητα αξίζει σε όσους την τιμούν και όχι σε αυτούς που τηνυποβαθμίζουνε.

Και όχι δεν χρειάζεται να την κάνω βούκινο…..δεν είμαστε άλλωστε στο δημοτικόαλλά υπάρχουν πολλοί τρόποι να κάνεις κάποια πράγματα. Το παραδέχομαι αν γίνωκακιά γίνομαι πάρα πολύ κακιά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μου έχει τύχει να προσπαθήσει! Είχα γενέθλια και είχα καλέσει έναν πρωην (που χωρίσαμε για λόγους "ανωτέρας βίας" και ξέραμε και οι δύο ότι ο ένας θέλει τον άλλο). Ειπα και σε αυτή να έρθει, και επειδή ήξερα ότι ψαχνόταν, της είπα ότι δεν με πειράζει αν θέλει να κάνει κάτι (ναι, σαν δόλωμα για αυτόν, αλλά και για να δω τι σόι είναι και η ίδια). Εκείνη αμέσως μου είπε "πωπω, χάλιας είναι, μπλιαχ, σιγά μην τον θέλω" αλλά μόλις φύγαμε από το μαγαζί και στεκόμασταν έξω μιλώντας, του λέει "που να γυρνάς σπίτι μόνος σου τέτοια ώρα, δεν έρχεσαι στο δικό μου που είναι κοντά?". Μπροστά σε όλους αυτα! Εντάξει, επειδή είχαν προηγηθεί κι άλλες βλακείες που είχε κάνει σε όλη την παρέα, την ξεκόψαμε όλοι.
Αν τώρα υποθετικά ήμουν στη θέση σου (είχε τελειώσει οριστικά κάτι και δεν με ενδιέφερε πιά) δεν θα με πειραζε. Αφού δεν τον θέλω εγώ, γιατί να μην τον πάρει μια άλλη? Τι, μοναχός θα γίνει μετά από μένα? Αν με απάτησε πχ με τη φίλη μου, τότε ναι, θα ξέκοβα και από τους δύο. Αλλιώς δεν βρίσκω λόγο, πιστεύω δηλαδή ότι αν έχεις χωρίσει ειρηνικά με κάποιον, μπορείτε να μείνετε φίλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Στο οτι δεν φέρθηκε σωστά συμφωνώ μαζί σου, θα έπρεπε να σου μιλήσει αν όντως σε θεωρούσε φίλη της. Αυτό που θα με ενοχλούσε θα ήταν το οτι δεν ήταν ντομπρα. Το να κάνεις κακό, να εκδικηθείς δεν θα σε βγάλει πουθενά. Το αποτέλεσμα ίδιο θα παραμείνει. Δεν ανέφερε κανένας πως είναι ωραίο να πηγαίνεις με τον γκόμενο της κολλητής σου, δεν θα το έκανα όσο κι αν μ'άρεσε. Η ζωή όμως κάποιες φορές μας τα φέρνει αντίθετα, ανάποδα. Αν ήξερε πως δεν έτρεφες συναισθήματα για εκείνον θα έπρεπε να το συζητήσει μαζί σου.
Πόσο καιρό ήσασταν μαζί? Και την φίλη σου πόσο καιρό την ξέρεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bebamou

Νεοφερμένος

Η bebamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Στο οτι δεν φέρθηκε σωστά συμφωνώ μαζί σου, θα έπρεπε να σου μιλήσει αν όντως σε θεωρούσε φίλη της. Αυτό που θα με ενοχλούσε θα ήταν το οτι δεν ήταν ντομπρα. Το να κάνεις κακό, να εκδικηθείς δεν θα σε βγάλει πουθενά. Το αποτέλεσμα ίδιο θα παραμείνει. Δεν ανέφερε κανένας πως είναι ωραίο να πηγαίνεις με τον γκόμενο της κολλητής σου, δεν θα το έκανα όσο κι αν μ'άρεσε. Η ζωή όμως κάποιες φορές μας τα φέρνει αντίθετα, ανάποδα. Αν ήξερε πως δεν έτρεφες συναισθήματα για εκείνον θα έπρεπε να το συζητήσει μαζί σου.
Πόσο καιρό ήσασταν μαζί? Και την φίλη σου πόσο καιρό την ξέρεις?

την φίλη την ξέρω πάνω από 15 χρόνια και με αυτόν ......ήμασταν μαζί 2 χρόνια

τελικά αποδείχθηκε ότι δεν ήταν σωστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εξ αρχής νομίζω φαινόταν, απλά το θέμα μας νομίζω ήταν η δική σου αντίδαση.
Για μένα μίλα της και αποφασίζεις τι θα κάνεις μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου έχει τύχει κολλητή μου, κι όταν λέω κολλητή μου, εννοώ πολύ κολλητή μου που κάναμε καθημερινά παρέα και η οποία ήξερε τον φίλο μου από την πρώτη μέρα που τον γνώρισα (κι ήμουν μαζί του ενάμισι χρόνο, στον οποίο βγαίναμε πάρα πολύ συχνά όλοι μαζί, μαζί και με τον εκάστοτε φίλο της), να κάνει κάτι μαζί του αμέσως μόλις χωρίσαμε και να εξαφανιστεί χωρίς να πει κουβέντα. Μου πήρε πάρα πολύ καιρό να μάθω γιατί εξαφανίστηκε (και το έμαθα από εκείνον, όχι από εκείνη) και το γεγονός πως δεν μου το είπε ποτέ, παρά αφού αρραβωνιάστηκε μαζί του κάποια χρόνια αργότερα που την πέτυχα τυχαία κάπου, με κάνει να υποψιάζομαι πως έτρεχε κάτι μαζί του πριν χωρίσουμε. Δεν έκανα τίποτα γι αυτό, στεναχωρήθηκα λίγο γιατί έκοψε πάρα πολύ απότομα και μου έλειπε αρχικά (όπου δεν ήξερα και τι είχε συμβεί), αλλά επειδή και ο συγκεκριμένος τύπος είχε περίεργο χαρακτήρα αποφάσισα πως δεν αξίζει να ασχοληθώ μαζί τους. Έμαθα πρόσφατα πως τελικά χώρισαν και ήταν αναμενόμενο, αφού ο τύπος ήταν, είναι και θα είναι πάντα τρελός γυναικάς και εκείνη το ήξερε από πάντα, απλώς θεωρούσε πως μαζί της θα άλλαζε (κλασσική γυναίκα). Το αν τελικά με απάτησε ή όχι, ακόμα είναι μυστήριο, αλλά σε κάθε περίπτωση μου είναι εντελώς αδιάφορο πια.
Πάντως λόγω αυτού, είχα την πιο σουρεάλ συζήτηση μαζί της όταν την ξαναείδα τυχαία και κάτσαμε για καφέ:
Eκείνη: Μου έκανε αυτό κι αυτό
Εγώ: Ε προφανώς δεν θα αλλάξει ποτέ. Δεν θυμάσαι τότε που μου είχε κάνει αυτό κι αυτό;
Εκείνη: Ναι, σωστά, αλλά του είπα πως αν θέλει να παντρευτούμε πρέπει να αλλάξει και μου είπε θα κάνει οτιδήποτε.
Εγώ:....
Εκείνη: Πάντως κάνει φοβερό σεξ.
Εγώ: Το ξέρω. Αλλά μην ανησυχείς, γνώρισα μετά άλλους που κάνανε καλύτερο, οπότε έχεις ελπίδες.

:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
για την φίλη έχω φρικάρει.
Νομίζω όμως ότι μας έχει φάει η ανωτερότητα.....
Αν σ'ενοχλεί σα λέξη, επειδή έχει κατακρεουργηθεί σαν αξία, προσπέρασέ τη. Κάνε της μια άλλη μετάφραση.
το αστείο είναι ότι ο πρώην με παίρνει τηλέφωνα και βέβαια δεν ασχολούμαι. Η σχέση έχει τελειώσει.
Ενοχες και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Κάτι λείπει απο την άλλη που το έχεις εσύ, κάτι τον έχει παγώσει σε σένα που το ζεσταίνει η αλλη (σορυ βγηκε σοκιν :P) Ο τύπος είναι πασάς! . :worship: Σοβαρά.
Η κοπέλα δεν είναι φίλη σου κι αυτός είναι πρώην σου. Εγώ δε βλέπω να υπάρχει ''πρόβλημα''.
Αυτός δηλαδή ψάχνεται, η άλλη κοιμάται πιστεύοντας οτι σου πήρε τον ιππότη κι εσύ είσαι κάπως έτσι: :wacko:

Καταννοώ τον θυμό σου, όμως.. δεν ξενερώνεις; Their whole story δεν έχει βάσεις. Θες να κρατάς την σχέση τους ζεστή, εκδηλώνοντας τον θυμό σου, είτε κρατώντας το σκοινί; Μπέμπα, καταννοώ την απογοήτευσή σου αλλά ξεκόλλα! Ισως έρθει η μέρα που θα νιώσεις πως το να δίνεις την άφεση, είναι η μεγαλύτερη σε εισαγωγικά ''εκδίκηση/λύτρωση'' που μπορείς να πάρεις. Το να μην ασχολεισαι είναι η καλύτερη λύση. Αυτό βέβαια θα τον φουντώνει ακόμα περισσότερο, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για άνδρα ανώριμο και μπερδεμένο. Δεν λαμβάνεις έστω μια ηθική ικανοποιηση, αφού αυτός σ'ενοχλεί; Δεν είναι ηθική ικανοποίηση ν'ανακαλύπτεις την αλήθεια για τους ανθρωπους, τους φίλους, τους εραστές;

την φίλη την ξέρω πάνω από 15 χρόνια
Τo κορίτσι το ξέρεις τόσα χρόνια και τώρα ανακάλυψες τη σχέση; Τι είδους φιλία ήταν αυτή; Μα οι φίλες μοιράζονται συναισθήματα και είναι ειλικρινείς, αμοιβαιότητα, αγάπη και σεβασμός. Μάλλον πρέπει ν αναθεωρήσεις τους ορισμούς σου περί φιλίας. Θα έλεγα να προχωρήσεις και να μην δέχεσαι να πρωταγωνιστείς σε μια σίγουρα αποτυχημένη ιστορία απ''ολες τις πλευρές. Γιατί απ'οπου κι αν το δεις, μπάζει. Κι εσύ θες να γίνεις μούσκεμα; Δώσε συγχωροχάρτι, φόρα τα καλά σου και προχώρα. Συγνώμες μην αναμένεις απο το κορίτσι -τόσα ήξερε, τόσα εκάνε- δώσε εσύ τη συγχώρεση. Αν είσαι ''άνθρωπος'', είμαι σίγουρη θα το κάνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως κι επειδή δεν ειχα προσέξει πως η θεματοθέτρια είπε πως την ενοχλεί ακόμα ο πρώην, μάλλον αυτό αποτελεί κλασσικό μοτίβο, αφού και ο δικός μου πρώην κάποια στιγμή άρχισε να με κυνηγά ξανά και τον αγνόησα επιδεικτικά για να μάθω αργότερα από την φίλη μου πως εκ των υστέρων βρήκε τις συνομιλίες μας και με είχε χαρεί πολύ που αντέδρασα όπως αντέδρασα (κρίμα που δεν μπορούσα να πω το ίδιο για εκείνη :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πάντως κι επειδή δεν ειχα προσέξει πως η θεματοθέτρια είπε πως την ενοχλεί ακόμα ο πρώην, μάλλον αυτό αποτελεί κλασσικό μοτίβο, αφού και ο δικός μου πρώην κάποια στιγμή άρχισε να με κυνηγά ξανά και τον αγνόησα επιδεικτικά για να μάθω αργότερα από την φίλη μου πως εκ των υστέρων βρήκε τις συνομιλίες μας και με είχε χαρεί πολύ που αντέδρασα όπως αντέδρασα (κρίμα που δεν μπορούσα να πω το ίδιο για εκείνη :P).

Κακά τα ψέμματα, οι άνδρες διαφέρουν σε πολλά απο τις γυναίκες. Η γυναίκα αν φύγει, φεύγει. Αν δε φύγει οριστικά και περιφέρεται, κάτι δε θα πηγαίνει καλά με τη νέα ιστορία. Ενω αντιθέτως οι άνδρες που εχουν υπαρξει ερωτευμενοι, συνήθως ανακυκλώνουν και φέρονται σαν ανώριμα παιδιά. Αυτό δε σημαίνει πως δικαιολογούνται βέβαια. Ορισμένες γυναίκες το δέχονται, άλλες όχι, θέμα χαρακτήρα και πολλά ακόμα. Το πιο σπουδαίο απ'ολα θεωρώ την ειλικρινή στάση και το σεβασμό. Δηλαδή, οταν αποφασίζεις να είσαι ''εκεί'', σεβάσου το ''εκεί'' που επέλεξες και μην τα θέλεις μονά ζυγά δικά σου, γιατί μια μέρα θα χάσεις κι όλα όσα είχες κι αυτό θαρρώ ισχύει για όλους τους ανθρώπους ανδρες/γυναίκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top