Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λάθος... 1% όχι 10%
Λεω κι εγω, μας τρομαξες. :P

Ναι οι αντρες χανουν πιο ευκολα αλλά γενικευσεις ...γενικοτερα , μη τις πολυακους.

Εγώ πάντως έχω ακούσει πως είναι καλύτερο να αρχίζεις την γυμναστική αφού πρώτα χάσεις κάποια κιλά (αν δηλ θέλεις να χάσεις πάνω από πέντε) γιατί αλλιώς μετατρέπεις το λίπος σε μυικό ιστό κι έτσι ενώ δείχνεις πως λεπταίνεις, δεν χάνεις σε βάρος ή κάτι τέτοιο..
Δεν ειναι η γυμναστικη το προβλημα ακριβως, αλλα το ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ γυμνστικη κανεις. Αυτο που ακουσες ισχυει για γυμναστικη που εχει σαν σκοπο την αυξηση μυικης μαζας. Εσυ αν κανεις γυμναστικη πχ αεροβια, ή για αντοχη ή για δυναμη και τελοσπαντων χωρις διατροφη αυξησης μυικης μαζας.....μυς δε θα παρεις. Οποτε μονο θα καταναλωνεις λιπος (και υδατανθρακες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Λοιπόοοοοοοον, μετά από μήνες στασιμότητας (και πάλι καλά δηλαδή που ήτανε στασιμότητα και δεν ήαν κατρακύλα!) είπα να ξαναξεκινήσω μπας και τελειώσω ποτέ με αυτό το πράγμα. Ξαναχαιρετίζω λοιπόν τους συναγωνιστές στην απώλεια κιλών και θα σας γράφω ο,τι νέα έχω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τελικά έχασα μισό κιλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ έχω χάσει κοντά στα τρια εδώ και τρεις εβδομάδες που προσέχω.. (δεν έχω ζυγαριά να το επιβεβαιώσω, με το μάτι το λέω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ναμαι και γω! Μπορω να πω και γω οτι ειμαι μια απο ολες που κατορθωνουμε (ή τουλαχιστο προσπαθουμε) να περιορισουμε τα ορια του σωματος μας!!!:clapping: :clapping: :clapping:
Και οχι οτι ενοχλουμε τους αλλους επειδη πιανουμε περισσοτερο χωρο..:boxing: ετσι?????:D :lol:
Ειμαι η Εφη και ειμαι σε διαιτα (εχασα 10 κιλα και παω για τα 25!!) :vroum: :vroum:
Τωρα βλεπω οτι θα χρειαστω δραστικη αντιμετωπιση της χαλαρωσης... Μπορει κανεις να μου πει αν τα ινστιτουτα κανουν καλη δουλεια? Ειμαι απο επαρχεια και καταλαβενετε τις επιλογες...Κλασικη γυμναστικη δε μπορω να κανω λογω προσφατη επεμβασουλα στο γονατο (μινισκος και προσθιος χιαστος)
Η παθητικη γυμναστικη ειναι καλη? :help: :help: :help: :help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Κορίτσια τώρα είναι η Ιδανική περίοδος για να χάσουμε κιλά και ακόμα και να σφύξουμε. 1)Είναι Καλοκαίρι, αυτό σημαίνει ότι διψάμε, πίνουμε πολύ νερό και ιδρώνουμε 2) Το βράδυ αντί για να χλαπακιάζουμε ότι βαρύ υπάρχει που αντί για να μας χορταίνει στην ουσία μας βαρυστομαχιάζει μπορούμε να τρώμε μια ελαφριά σαλάτα ή ωραιότατο καρπουζάκι, πεπονάκι κτλ. (Εγώ τρελαίνομαι για καρπούζι με λίγη φετούλα!!) 3) Όταν μπαίνουμε στη θάλασσα, ειδικά τις μέρες των διακοπών ας κουνηθούμε λιγάκι!! Ξέρετε πόσες μα πόσες ασκήσεις μπορούμε να κάνουμε μέσα στη θάλασσα ;;;
Άντε όλες οι κορμάρες έξω!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Ναμαι και γω! Μπορω να πω και γω οτι ειμαι μια απο ολες που κατορθωνουμε (ή τουλαχιστο προσπαθουμε) να περιορισουμε τα ορια του σωματος μας!!!:clapping: :clapping: :clapping:
Και οχι οτι ενοχλουμε τους αλλους επειδη πιανουμε περισσοτερο χωρο..:boxing: ετσι?????:D :lol:
Ειμαι η Εφη και ειμαι σε διαιτα (εχασα 10 κιλα και παω για τα 25!!) :vroum: :vroum:
Τωρα βλεπω οτι θα χρειαστω δραστικη αντιμετωπιση της χαλαρωσης... Μπορει κανεις να μου πει αν τα ινστιτουτα κανουν καλη δουλεια? Ειμαι απο επαρχεια και καταλαβενετε τις επιλογες...Κλασικη γυμναστικη δε μπορω να κανω λογω προσφατη επεμβασουλα στο γονατο (μινισκος και προσθιος χιαστος)
Η παθητικη γυμναστικη ειναι καλη? :help: :help: :help: :help:
μια φορά είχα κερδίσει ένα πρόγραμμα σε ένα ινστιτούτο.. που μου έβαλαν κάτι πατσ στα μπουτάκια και κινιοντουσαν...η κοπέλα στο δίπλα κρεββάτι μου είχε πει πως αυτή που έκανε αρκετό καιρό με αυτά είχε δει αρκρετή βελτίωση
τώρα δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
1)Είναι Καλοκαίρι, αυτό σημαίνει ότι διψάμε, πίνουμε πολύ νερό και ιδρώνουμε
Αυτο κατα πιο τροπο το εννοεις οτι συμβαλει στο να κανει ιδανικη την περιοδο αυτη , για χασιμο βαρους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αυτο κατα πιο τροπο το εννοεις οτι συμβαλει στο να κανει ιδανικη την περιοδο αυτη , για χασιμο βαρους ;
Διψάμε περισσότερο από το Χειμώνα, πίνουμε περισσότερο νερό και αυτόματα φουσκώνουμε περισσότερο!!! (Έχεις ακούσει μία παροιμία που τελικά κάποιος δίψαγε και δεν πεινούσε;:P )

Εγώ πάντως 12 ποτηράκια νερό τα πίνω σταντέ.. !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Α ετσι το εννοεις. Τι να σου πω, ψιλομυθος μου φαινεται. Σε μενα παντως δε πιανει. Πιανει για λιγο και οταν ειναι ωρα να φαω, αλλα τελικα αμα το σωμα θελει Χ θερμιδες, ειτε νωρις ειτε αργα θα τις ζητησει. Χώρια που τα υγρα μενουν πολυ λιγο στο στομαχι, γιατι φευγουν απο αυλακες. Μονο η στερεα τροφη μενει περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
γιουπι!!! πηγα χτες στη διαιτολογο μου και τερμα για τωρα μετα το σεπτεμβρη παλι!! μου εδωσε πληρες διαιτολογιο για ολο το μηνα.
μακαρονια, πιτσα, παγωτο, πατατες τηγανητες, βραστες, μαγειρεμενα φαγητα οτι τραβαει η ορεξη μου!!ειμαι στη συντηρηση και μου ειπε οτι λογικα θα γυρισω στα ιδια κιλα αλλα και λιγο να εχω παρει θα τα χασουμε μαζι!! επιτελους! ειμαι πολυ χαρουμενη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Α ετσι το εννοεις. Τι να σου πω, ψιλομυθος μου φαινεται. Σε μενα παντως δε πιανει. Πιανει για λιγο και οταν ειναι ωρα να φαω, αλλα τελικα αμα το σωμα θελει Χ θερμιδες, ειτε νωρις ειτε αργα θα τις ζητησει. Χώρια που τα υγρα μενουν πολυ λιγο στο στομαχι, γιατι φευγουν απο αυλακες. Μονο η στερεα τροφη μενει περισσοτερο.
Πριν το φαγητό πιες 1-2 ποτηράκια νερό..θα δεις πόσο λιγότερο θα έχεις ανάγκη να φας;). Δεν είμαι διαιτολόγος ε, μπορεί να είναι όντως μύθος απλά σε μένα πιάνει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Α ετσι το εννοεις. Τι να σου πω, ψιλομυθος μου φαινεται. Σε μενα παντως δε πιανει. Πιανει για λιγο και οταν ειναι ωρα να φαω, αλλα τελικα αμα το σωμα θελει Χ θερμιδες, ειτε νωρις ειτε αργα θα τις ζητησει. Χώρια που τα υγρα μενουν πολυ λιγο στο στομαχι, γιατι φευγουν απο αυλακες. Μονο η στερεα τροφη μενει περισσοτερο.
αν θελεις να χασεις τα κιλα δε σκευτεσε τις θερμιδες που σου ζηταει το σωμα σου. :happy: Αν το αφησεις να ζηταει και του δινεις νερο, αυτο που καταφερνεις ειναι να αραιωνουν τα υγρα στο στομαχι και δε πεινας, τωρα το καλοκαιρι επειδη υδρωνουμε το χρειαζομαστε ουτως ή αλλως :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σιγουρα δε θα ικανοποιησεις οτι θελει το σωμα, οταν εχει συνηθισει σε εξτρα βαρος. Αλλα πρεπει να φας κατι οταν πεινας, εστω και κατι λιγο. Οχι μονο νερο. Και εκει ειναι το θεμα, να συνηθισουμε να τρωμε πολυ πολυ ελαφρια.

Παω για γλυκακι τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μαλλον δε θα εχεις υπερβολικα κιλα εσυ... ε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άντρες, παιδί μου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τιποτα ανησυχητικο. 1.85, 83 κιλα. Αλλα ημουν πολυ καιρο 78 και τα τελευταια χρονια εχω ανεβει. It has to end ! (μουσικη επαναστασης, τυμπανα κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Άντρες, παιδί μου... :P
Αυτό ξαναπέστο!! :blink:
Αν ειχαν τοσα οιστρογονα οσα εμεις τοτε δε θα μιλουσαν!:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αχα ! ωστε να η πηγη της φλυαριας κυριες και κυριοι ! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Η DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αχα ! ωστε να η πηγη της φλυαριας κυριες και κυριοι ! :hehe:
:offtopic: χρυσε μου!! χαχα
Όπως και να εχει παντως, την ειδες τη διαφημηση με την τσιχλα! Γιαυτο εσεις δε μιλατε και... μασατε χωρις να βαζετε κιλα!!! :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top