Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν έχω πρόβλημα με το ύψος ας με ρίχνει και ένα κεφάλι:P
εκει που πρεπει φτανεις αλλωστε..:rolleyes:8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
δεν με νοιαζει το υψος... οκ να μην ειναι και 1.50 αλλα γενικως δεν εχω θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θίχτηκα κι εγώ ρε φίλε. Ντάξει μπορεί να είμαι 2 μέτρα κοπελάρα, αλλά ακατοίκητο δε το' χω. Είμαι πολύ έξυπνη για το ύψος μου.:pfff:

...είπε το 1,60 και σώπασαν όλοι.:redface:

Πέρα από αυτά, πώς γίνεται να συνδέεται το ύψος με μυαλό, δε το καταλαβαίνω.
Οκ, σου' τυχε να γνωρίσεις έναν(δύο,τρεις, άντε 10 βρε αδερφέ) ψηλό (ψηλούς) και ξαφνικά είναι όλοι; χΔ

Στο θέμα μας, εγώ ψηλούς θεωρώ αυτούς που είναι πάνω από 1,85 ξέρωγω και μέτριους/κανονικούς όσοι είναι μέχρι 1,72.
Αν είναι κάτω από 1,68(στρογγυλοποιημένο 1,70) είσαι κοντός - δε σε είπα νάνο (μη θίγεσαι, κι εγώ κοντή είμαι μωρέ.:P).
Εγώ προτιμώ να είναι ο άλλος μέχρι 1,80 για να μην κάνει μπαμ η διαφορά ύψους, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο, κάτι γίνεται και έχουμε κολλήσει στο 1,87, με αποτέλεσμα να φαίνομαι σαν μινιατούρα δίπλα του και να του φτάνω λίίίγο πιο πάνω από τον ώμο.
Βέβαια είναι γλυκούλι γιατί νιώθεις μια "προστασία-ασφάλεια" δίπλα του όταν χώνεσαι στην αγκαλιά του και βολεύει κι αν φοράς τακούνι - είναι πάντα πιο ψηλός και στηρίζεσαι και πάνω του αν δε το περπατάς (ναι ρε, προσπαθώ να βρω κάποια καλά μη φαίνεται τόσο απαίσιο).:P

Α, όσο για το ψηλός και άχαρος, κόφτε το, δεν είναι όλοι οι 1,99 άχαροι (για μένα άχαρος=ψηλός και κόκκαλο), συνήθως έχουν μια χαρά αναλογίες και μόνο άχαρους δε τους λες [το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες τις ψηλές).:eek:
Έτσι κι αλλιώς, δε θα σε τζάσει κανείς επειδή δεν είσαι όσο ψηλός/ψηλή θα σε ήθελε. Αυτά είναι βλακείες, αλλά κουβέντα να γίνεται.

Αυτά.
Καληνύχτα, πάω να κάνω μονόζυγο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Βασικά μπορεί να αρέσει σε κάποιον/α ένα συγκεκριμένο ύψος, αλλά πότε δεν ξέρεις ποιόν θα ερωτευτείς. Εμένα πχ δεν μου αρέσουν οι ψηλοί, αλλά τώρα έχω φάει κόλλημα με έναν δίμετρο :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εγω παλι αν και διμετρος...Ειχα μια ανεξηγητη ελξη για κοντουλες...Δεν το εκανα εκ προθεσεως...απλως τυχαινε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μπράβο ρε παιδιά,δείξατε οτι το steki υποστηρίζει έμπρακτα τη διαφορετικότητα και δεν ανεχεται τέτοιες μισαλλόδοξες απόψεις!
Serious Business να 'ούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
δεν ξέρω ρε παιδιά,εγώ ο κορίτσαρος του 1,65 το παίρνω στη πλάκα το θεματάκι..
Γενικά δεν μ΄αρέσουν οι ψηλοί, αλλά ο πρώην μου ήταν 1,85 και ο νυν 2,00..!!
είναι όπως το πε η prinCess, αισθάνομαι ασφάλεια. ξέρω οτι μπορεί να μην είναι "οπτικά ωραία" η διαφορά, αλλά τι με κόφτει εμένα αν αισθάνομαι καλα?
αυτό που δεν μάρεσει είναι να είναι κοκκαλιάρης.. θέλω ένα ντερέκι δίπλα μου... :D
αλά και κοκκαλιάρης να ναι, απαξ και τον ερωτευτώ δεν με νοιάζει ούτε αυτό!
καλή καρδιά να υπάρχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μια ενδιαφέρουσα συζήτηση περί ύψους και ευφυΐας μεταφέρθηκε εδώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimos3

Νεοφερμένος

Ο dimos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε με...Είμαι 16 χρονών 1.70 (θαύμα) και οι γονείς μου εχουν μέσο όρο ύψος 1.60...Το θέμα είναι ότι έβαλα ύψος απότομα και τώρα έχω 2 χρόνια που δεν ψηλώνω...Υπάρχει περίπτωση να φτάσω το 1.80 που είναι για μένα το τέλειο ύψος?(Υπόψην κάνω μονόζυγο...και αθλούμαι)Και επίσης αν μείνω έτσι πιστεύετε θα έχει επιπτώσεις στην προσωπική μου ζωή,επειδη θα θεωρούμαι κοντος?(καταλαβαίνετε....η τελευταία ερώτηση απευθύνεται κυρίως στα κορίτσια)

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε με...Είμαι 16 χρονών 1.70 (θαύμα) και οι γονείς μου εχουν μέσο όρο ύψος 1.60...Το θέμα είναι ότι έβαλα ύψος απότομα και τώρα έχω 2 χρόνια που δεν ψηλώνω...Υπάρχει περίπτωση να φτάσω το 1.80 που είναι για μένα το τέλειο ύψος?(Υπόψην κάνω μονόζυγο...και αθλούμαι)Και επίσης αν μείνω έτσι πιστεύετε θα έχει επιπτώσεις στην προσωπική μου ζωή,επειδη θα θεωρούμαι κοντος?(καταλαβαίνετε....η τελευταία ερώτηση απευθύνεται κυρίως στα κορίτσια)

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

Μπορεις να δεις εναν γιατρο για αρχη.Μηπως δεν παραγεις αλλη αυξητικη ορμονη.Οταν εννοεις αθλησαι τι εννοεις??Οσο για το υψος.Μην ανυσηχεις.Αν εχεις αυτοπεποιθηση και ο Tyrion Lannister να εισαι...Θα σκοραρεις Megan Fox!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Όχι δεν θα έχεις αντίκτυπο στην ερωτική σου ζωή.Καλύτερα πάντως θα είσαι από εμάς τους άχαρους 2μετρους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε με...Είμαι 16 χρονών 1.70 (θαύμα) και οι γονείς μου εχουν μέσο όρο ύψος 1.60...Το θέμα είναι ότι έβαλα ύψος απότομα και τώρα έχω 2 χρόνια που δεν ψηλώνω...Υπάρχει περίπτωση να φτάσω το 1.80 που είναι για μένα το τέλειο ύψος?(Υπόψην κάνω μονόζυγο...και αθλούμαι)Και επίσης αν μείνω έτσι πιστεύετε θα έχει επιπτώσεις στην προσωπική μου ζωή,επειδη θα θεωρούμαι κοντος?(καταλαβαίνετε....η τελευταία ερώτηση απευθύνεται κυρίως στα κορίτσια)

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

Πρώτον τα αγοράκια αναπτύσσονται μέχρι τα 21 (όχι σαν εμένα που από 14 χρονών μόνο στο πλάτος αναπτύσσομαι :redface:). Δευτερον, το 1.70-1.75 είναι μια χαρά και σε μερικές (σαν κι εμένα) αρέσει πάρα πολύ. Εγώ έχω το ανάποδο, θέλω με τακούνια να τον περνάω! Οπότε μην σκας, δεν είσαι κοντός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πρώτον τα αγοράκια αναπτύσσονται μέχρι τα 21 (όχι σαν εμένα που από 14 χρονών μόνο στο πλάτος αναπτύσσομαι :redface:). Δευτερον, το 1.70-1.75 είναι μια χαρά και σε μερικές (σαν κι εμένα) αρέσει πάρα πολύ. Εγώ έχω το ανάποδο, θέλω με τακούνια να τον περνάω! Οπότε μην σκας, δεν είσαι κοντός.

Τοτε εγω γιατι σταματησα στα 18 και χτυπησα ταβανι στα 200 εκατοστα??:P
Γιατι βρε christinelle να το ταπωνεις το παιδι??
Εγω ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα.Οσο τακουνι και να βαλει δεν με φτανει!!!(εκτος και εαν βαλει καμια πλατφορμα σαν τη Lady Gaga!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Τοτε εγω γιατι σταματησα στα 18 και χτυπησα ταβανι στα 200 εκατοστα??:P
Γιατι βρε christinelle να το ταπωνεις το παιδι??
Εγω ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα.Οσο τακουνι και να βαλει δεν με φτανει!!!(εκτος και εαν βαλει καμια πλατφορμα σαν τη Lady Gaga!!)

Γιατί εσύ αμα δεν σταμάταγες θα ήσουν γίγαντας τώρα και η σοφή φύση φρόντισε να σε κόψει πριν αρχίσεις να κουτουλάς στην κάσα της πόρτας.
Δεν είναι θέμα "να ταπωνω το παιδί", είναι μέτρο σύγκρισης. Θέλω δηλαδή να είναι λιιιγο ψηλότερος από μένα, έτσι ώστε:

1) να φοράω τα ρούχα του και να μου κάνουν
2) να τον κοιτάω χωρίς να παθαίνω αυχενικό
3) να φτάνω να τον πιάνω όπως θέλω

Μην κοροιδεύετε, μ' αρέσουν αυτά τα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ο ερως δεν εχει μεζουρα να μετραει υψη.
1)Το μονο ρουχο μου που θελω να φοραει ειναι τα πουκαμισα μου το επομενο πρωι.
2)Καθεστε καπου και ειστε στα ισια σας.Η τον πιανεις απο την γραβατα και κατεβαινει στο επιπεδο σου.
3)Να πηδας πανω του και να αρπαζεσαι απο αυτον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
1.60 με 1.65 αυστηρα, 60-70 κιλα, καστανη η μελαχροινη (πριν την βαφη), ισιο μαλλι μεχρι τους ωμους, D-E.... τα ειπα ολα? :eek:
ε ναι, κομπλετ. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
1.60 με 1.65 αυστηρα, 60-70 κιλα, καστανη η μελαχροινη (πριν την βαφη), ισιο μαλλι μεχρι τους ωμους, D-E.... τα ειπα ολα? :eek:
ε ναι, κομπλετ. :pfff:


?? :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimos3

Νεοφερμένος

Ο dimos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ παίδες...μου δώσατε ελπίδα και αυτοπεποίθηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
princess μπα δεν μου κανει, πολυ ποζατη....
αλλα πραγματα εχω στο νου μου... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Παιδιά βοηθήστε με...Είμαι 16 χρονών 1.70 (θαύμα) και οι γονείς μου εχουν μέσο όρο ύψος 1.60...Το θέμα είναι ότι έβαλα ύψος απότομα και τώρα έχω 2 χρόνια που δεν ψηλώνω...Υπάρχει περίπτωση να φτάσω το 1.80 που είναι για μένα το τέλειο ύψος?(Υπόψην κάνω μονόζυγο...και αθλούμαι)Και επίσης αν μείνω έτσι πιστεύετε θα έχει επιπτώσεις στην προσωπική μου ζωή,επειδη θα θεωρούμαι κοντος?(καταλαβαίνετε....η τελευταία ερώτηση απευθύνεται κυρίως στα κορίτσια)

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

1.70?........μια χαρα εισαι!!! η μέση Ελληνίδα έχει ύψος 1,63μ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top