Εσείς... εργάζεστε;

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ο αριθμός των ανέργων αυξάνεται όλο και περισσότερο στη χώρα μας . Ταυτόχρονα, άτομα που έχουν μόλις αποφοιτήσει δυσκολεύονται να βρουν δουλειά. Πώς αντιμετωπίζετε το θέμα; Έχετε προσωπική εμπειρία σχετικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Φαντάζομαι η λύση ότι "δημιουργείς" την δικιά σου θέση εργασίας θα φανεί ακραία, μη λειτουργική, άθελης και ρομαντική... όποτε αναφέρω απλά ότι ατομικά δεν μπορούν γίνουν πολλά πράγματα. Για την ακρίβεια μπορούν, αλλά είναι από εκείνα τα πράγματα που το αποτέλεσμα είναι τόσο μακρινό σε σχέση με την "κίνηση" που πλέον σαν άνθρωποι έχουμε χάσει την πίστη σε αυτά (τα πράγματα). Αναφέρομαι φυσικά οι νέοι (φυσικά άνεργοι και μη) να φροντίσουν για την πολιτική του αύριο...

Υ.γ.: Και ναι, η ανεργία κατά 95% είναι πολιτικό θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Μπορώ να βοηθήσω μόνο στον δικό μου τομέα, την Πληροφορική. Γενικά, ρωτήστε τους παλιούς να σας δώσουν κατευθύνσεις.

Μην αναλωθείτε με την ελληνική πραγματικότητα. Πτυχιούχοι με μεταπτυχιακά καταντάνε designers και software houses. Μπείτε κατευθείαν στα βαθειά. Όσα πτυχία και να έχεις, την αγορά την ενδιαφέρει η γνώση της πιάτσας. Διαλέξτε μία πλατφόρμα που πουλάει τώρα και θα πουλάει και στα επόμενα 5 χρόνια και προσπαθήστε να μάθετε όσα περισσότερα γίνεται γι' αυτή.

Π.χ. μπορείς να ξεκινήσεις μόνος σου ως i-pod, i-pad developer (γενικά Apple). Αν έχεις καλή γνώση ASP.Net, χώσου σε κάποιο προϊόν της Microsoft (κυρίως SharePoint, SQL server), αντίστοιχα στην Oracle, Siebel, DB, SOA, κλπ. Στήστε ένα VMάκι σπίτι σας και αρχίστε το ψάξιμο. Πάρτε μία πιστοποίηση τεχνολογίας και πουλήστε αυθεντία.

Το μοντέλο πια είναι, ένας expert για όλα, στην ειδικότητά του. Θα πρέπει να ξέρεις τα πάντα στον τομέα σου από business analysis, administration, development, sales και να έχεις μαζέψει όσο το δυνατόν περισσότερα χαρτιά. Αυτό απαιτεί εξειδίκευση, μόνο έτσι ανοίγουν ευκολότερα οι πόρτες.

Θα βρείτε πιστεύω μια δουλίτσα για 1-2 χρόνια και θα μπορείτε να σχεδιάστε παράλληλα μία καριέρα με ορίζοντα 5ετίας στο εξωτερικό. Αν έχετε ατέλειες στην ξένη γλώσσα, απαλλαχθείτε.

Δύσκολη περίοδος για τους νέους, :worry: αλλά με το να κάθεσαι και να περιμένεις χάνεις χρόνο. Μην αφήσετε την μουρτζούφλα να σας πάρει από κάτω. Πηγές υπάρχουν πολλές στο διαδίκτυο. Self study και ότι κάτσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

webdev

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θα αρχισω την ιστορια απο το τελος του 2009.... Σαν παιδι κι εγω βγηκα χαρουμενο να δουλεψω να βγαλω τα δικα μου χρηματα να ξεκολλησω απο το σπιτι των γονιων μου και να γινω ανεξαρτητος. Βρηκα την δουλεια που ηθελα, πανω στο αντικειμενο μου και ημουνα 3 λαλουν και δυο χορευουν (μεσα μου, απ' εξω ειμαι σοβαρος). Το boss Ελληνογερμανος, σου μιλαγε και νομιζες οτι δουλευεις στην google οτι θα ειμασταν το next big thing. "ΟΚ, 3 μηνες δοκιμαστικα και μετα θα μιλησουμε για κανονικα χρηματα και για ασφαλιση".

Ενταξει λεω απο μεσα μου, προκειμενου να σιγουρεψω την δουλεια και μετα απο τοσο ψαξιμο ας κανω μια υποχωρηση και συμφωνησα, που να 'ξερα την συνεχεια....

Περασαν οι 3 μηνες με καποιο μικρο μισθο κιολας για να συνεχισω να ερχομαι, "Οκ μας κανεις" ηταν το πορισμα...
Απο κει και περα περασε και ο επομενος και ο μεθεπομενος και παραεπομενος και ο παραμεθεπομενος.

Λεφτα? Πουντα ? Δεν υπαρχουν...Δουλειες ειχαμε, λεφτα δεν ειχαμε, δεν πληρωνουν η απαντηση.

Ασφαλιση? Απο τον αλλο μηνα

Και δωστου υπομονη εγω (γαιδουρι σκετο σου λεω ημουνα).

Εφτασα μετα απο πολυ καιρο (μεγα λαθος αλλα....) εφτασα στο αμην και του βαζω τελεσιγραφο. "Μεχρι την Παρασκευη με πληρωνεις αλλιως φευγω, και βγαλτα περα μονος σου". Ημουνα ο μονος εργαζομενος με εμπειρια και ο μονος τροπος να τελειωσω τις δουλειες που εκκρεμουσαν και λεω θα πληρωσει... Μου λεει περιμενω να πληρωθω απο κει και ειναι και αυτη η δουλεια, αμα τελειωσει ολα δικα σου. Συμφωνησα παλι το... γαιδουρι. Βγαζω τις δουλειες και καταφερα να παρω καποια χρηματα αλλα οχι ολα. Και ρωταγα "Τι γινεται με αυτα?", "Δεν ξερω... Ειναι μακρυα και βαριεμαι να παω..." Καλααααα λεω.

Μια ωραια πρωια παιρνω τηλεφωνο στο λογιστηριο της εν λογω εταιρειας και μου λενε οτι εχουνε ξεπληρωσει την εταιρεια και σε δοσεις κιολας. Ε αυτο ηταν τα παρατησα ολα κι εφυγα. Αργοτερα εμαθα οτι εκλεισε η εταιρεια, οτι απατησε και την γυναικα του με μια η οποια τα ειχε τα ευρω, καθως και αλλα πολλα γι αυτον με τα οποια του γραφω την βιογραφια και ενα εγχειριδιο απατεωνιας. Να μην τα πολυλογω δεν το αφησα ετσι, εκανα καταγγελιες οπου μπορουσα, ανελαβα και καποιους πελατες που με εψαξαν και με βρηκανε και εψαχνα παραλληλα για νεα δουλεια.

Μετα απο 10 μηνες σχεδον, βρισκω σε μια μεγαλη διαφημιστικη, μεσω ενος γνωστου ο οποιος ηταν και διευθυντης του τμηματος που θα πηγαινα. Παω, πιο επιφυλακτικα αυτην την φορα και γινεται κανονικα η προσληψη και μπαινουν και τα πρωτα χρηματα. Εδω ειναι καλα σκεφτομαι, που να 'ξερα την συνεχεια....

Μια εβδομαδα πριν τα Χριστουγεννα αρχισαν οι φημες οτι μας εχουνε φεσωσει και οτι εχουμε φεσωσει κι εμεις και δεν ξερουμε τι θα γινει... Περασαν τα... μαυρα Χριστουγεννα και μαθαινουμε τελικα ολοι οι εργαζομενοι οτι θα κλεισει η εταιρεια, αυτην την φορα ουτε... εποχη δεν αλλαξα! 55 Ατομα στον δρομο εν μια νυκτι. Αγωνας κι εκει για τις αποζημιωσεις (ακομα εκκρεμουν οι εκει υποθεσεις).

Και φτανουμε στο τωρα.

Στο τωρα, που λετε, ειμαι σε μια νεα εταιρεια μεσω παλι αυτου του γνωστου παλι, να τον εχει καλα ο Θεος γιατι με βοηθησε εμενα και αλλα 5 ατομα ενω δεν ειχε καμια υποχρεωση. Περιμενω την προσληψη αυτες τις μερες και... δεν ξερω την συνεχεια!

ΥΓ. )Ακομα ανεξαρτητος οικονομικα δεν ειμαι παντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Όταν έψαχνα για δουλειά είδα το άλλο το τρελό. Ή προϋπηρεσία, ή μεταπτυχιακό.

Από τη μια λέω "Ναι, καλά κάνετε και ζητάτε προϋπηρεσία, αλλά αν τη ζητάτε όλοι πως στο διάολο θα την αποκτήσω καλά καλά;"

Από την άλλη λέω "Κάνε μεταπτυχιακό λοιπόν να καλύψεις τη μια προϋπόθεση, συν του ότι με τόση ανεργία θα έμενες ούτως ή άλλως να ψάχνεσαι για καιρό. Χώρια που μπορείς μετά να κάνεις και διδακτορικό και να το αποφύγεις όλο αυτό το νταβαντούρι."

...και πας να δουλέψεις και σου λένε "είσθε οβερκουάλιφαιεντ" (overqualified). Τον πούλο απ' το μπαούλο.

Ευτυχώς έχω γερό βιογραφικό και είμαι σε ένα αντικείμενο που ξέρω τα κατατόπια για δουλειά, οπότε ελπίζω να μην αποκτήσω πρόβλημα στο μέλλον, ειδάλλως θα φύγω για εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,853 μηνύματα.
Το έχω ξαναγράψει, το μυστικό της επιτυχίας στην Πληροφορική είναι:

Καλά Αγγλικά --> Self Study πάνω σε μια πιασάρικη πλατφόρμα --> Πιστοποίηση Τεχνολογίας --> "Φουσκωμένο" βιογραφικό --> Εργασία στο εξωτερικό για 2-3 χρόνια. --> Γυρίζεις πίσω μόνο για θέση διευθυντή.

Φίλε webdev, αν μιλάς καλά αγγλικά και ξέρεις .NET, μάθε SharePoint, πάρε 1-2 πιστοποιήσεις και φύγε απ' την Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
...και πας να δουλέψεις και σου λένε "είσθε οβερκουάλιφαιεντ" (overqualified). Τον πούλο απ' το μπαούλο.
Δε νομίζω σε μια χώρα που οι 3 στους 5 (ηλικίας κάτω των 30) απόφοιτοι πανεπιστημίου έχουν μεταπτυχιακές σπουδές και σε μια χώρα που ο ιδιωτικός τομέας σπάνια αναγνωρίζει το μεταπτυχιακό μισθολογικά τουλάχιστον, να θεωρείται κάποιος κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών overqualified...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δε νομίζω σε μια χώρα που οι 3 στους 5 (ηλικίας κάτω των 30) απόφοιτοι πανεπιστημίου έχουν μεταπτυχιακές σπουδές και σε μια χώρα που ο ιδιωτικός τομέας σπάνια αναγνωρίζει το μεταπτυχιακό μισθολογικά τουλάχιστον, να θεωρείται κάποιος κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών overqualified...

Βγαίνω off, αλλά αν όντως 3 στους 5 έχουν μεταπτυχιακό, τότε τι αξία έχει? Δηλαδή αυτοί με το απλό ταπεινό πτυχίο μετράνε σαν...απόφοιτοι λυκείου ένα πράμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

webdev

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ο σκοπος μου δεν ηταν, βασικα να δουμε τι διαφορες εχουν οσοι εχουν πτυχιο και οσοι εχουν και μεταπτυχιακο γιατι και οι δυο πολυ ωραια θα το δουνε να σκονιζεται αμα κατσουν στην Ελλαδα. Το θεμα ειναι οτι οι νεοι που προσπαθουμε να φτιαξουμε την ζωη μας και ειτε θα συνανταμε εμποδια χωρις να παρουμε ανασα ειτε θα καταληξουμε ολοι σε καφετεριες (κι εκει με το ζορι πλεον).

Ηδη εxoυμε προεξοφλησει οτι συνταξη δεν θα δουμε. Μια ανασα ομως να νιωσουμε οτι κατι κανουμε με την ζωη μας την χρειαζομαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το Α - Ω είναι η εργασιακή εμπειρία και οι γνωριμίες. Αν έχεις μεταπτυχιακό και δεν έχεις καθόλου εμπειρία τότε στοιχίζεις παραπάνω από κάποιον που δεν έχει και δεν θα σε προτιμήσουν. Εγώ κατάφερα να διοριστώ στο δημόσιο επειδή δήλωσα την εργασιακή εμπειρία που είχα από το στρατό και την πληροφορική επειδή πήρα 4 μαθήματα πληροφορικής από τη σχολή. Κάποιοι συμφοιτητές μου κανανε το λαθος και στα επιλογής διαλέγαν μαθήματα με ωραίο όνομα. Η εκπαίδευση στη δουλειά μου άφησε περισσότερες γνώσεις από όποιο μεταπτυχιακό και να έκανα.

Πρακτικά νίκησα (στα μόρια του ΑΣΕΠ) αρκετές συναδέλφισσές μου που δεν έκαναν στρατό (γιατί οι άντρες είμαστε λίγοι), είχαν βαθμολογικά καλύτερο πτυχίο από μένα, ξέρανε μια γλώσσα παραπάνω από μένα και πιθσνόν νσ είχαν και μεταπτυχιακό.

Να σας πω τι γίνεται στην Ελλάδα με τις μεγάλες ιδιωτικές κλινικές της χώρα μας στο τομέα μου. Βάζουν τρεις νοσηλευτές ΤΕΙ/ΑΕΙ σε κάθε τμήμα και τους συμπληρώνουν με αποφοιτους του ΙΕΚ ΑΚΜΗ, ΙΠΟΚΡΑΤΕΩΣ κ.λπ. και αποφοίτους άλλων ιδιωτικών όπου συνεργάζονται (φθηνό προσωπικό). Ο μόνος λόγος όπου βάζουν νοσηλευτές ΑΕΙ/ΤΕΙ είναι ότι ειναι οι υποχρεωμένοι από το νόμο σε κάθε μονάδα κλινική να είναι κάποιος νοσηλευτής γιατί τυπικά οι απόφοιτοι των ΙΕΚ ονομάζονται είναι βοηθοί νοσηλευτών.

Αν αναγνωρίζουν τους αποφοίτους ΙΕΚ ως κανονικούς νοσηλευτές οι περισσότερες ιδιωτικές πολυκλινικές θα στελεχώνουν τις κλινικές και τις μονάδες αποκλειστικά με αποφοίτούς των ιδιωτικών ΙΕΚ (τους χορηγούς τους). Γι αυτό λέω συνεχώς στα παιδιά του ischool πριν διαλέξουν τη σχολή τους να κοιτάξουν τα επαγγελματικά δικαιώματα που τους παρέχει πάνω σε αυτό που τους αρέσει και όχι μόνο τι τους αρέσει από το όνομα. Πιστεύω ότι κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στα υπόλοιπα επαγγέλματα.

Είναι έγκλημα για τη γενιά μας η νοοτροπία έξω οι εταιρείες από τα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Δε νομίζω σε μια χώρα που οι 3 στους 5 (ηλικίας κάτω των 30) απόφοιτοι πανεπιστημίου έχουν μεταπτυχιακές σπουδές και σε μια χώρα που ο ιδιωτικός τομέας σπάνια αναγνωρίζει το μεταπτυχιακό μισθολογικά τουλάχιστον, να θεωρείται κάποιος κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών overqualified...

Δεν αναφερόμουν αποκλειστικά στο μεταπτυχιακό αλλά γενικά στο overqualification, ότι "ξέρεις, μπορεί να κάνεις και τούμπες και στο τέλος να τα βρείς από κει". Προφανώς δεν το κατέστησα αρκετά σαφές και μπέρδεψα κόσμο, με συγχωρείτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
μετα απο διαφορες περιηγησεις δουλευω μονιμα στη ελλαδα περιπου 12 χρονια.
Βεβαια με εχει παρασυρει και εμενα η κριση και εδω και ενα χρονο, ειμαι σε ετοιμοτητα καπνου.
Μεχρι τωρα δεν εχω επιπτωσεις, αλλα νομιζω οτι συντομα θα με παρει το ποταμι,
αν μη τι αλλο καποια μειωση θα σκασει.
Και δεν ξερω ποσο επιβιωσιμο ειναι πλεον ολο αυτο το πακετο.

Θα δειξει, ειμαι σε αναμονη για τα επομενα βηματα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αυτο το overqualified γιατι μου μοιαζει με μια αρλουμπα εμενα??
Τι παει να πει ειστε πολυ καλος για τη θεση που προσφερουμε??
Προφανως για να σας εχω στειλει βιογραφικο σημαινει οτι ειμαι απελπισμενος για δουλεια,και αφου εχω υπερ του δεοντος προσοντα καθε project θα ειναι παιχνιδακι για μενα.Αρα λιγοτερος χρονος για καθε εργασια.Αρα περισσοτερη δουλεια στον ιδιο χρονο.Αρα κερδος για την επιχειρηση.

Και μην αρχισω για αυτο με την προυπηρεσια...Δεν θα τελειωσω ουτε αυριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αυτο το overqualified γιατι μου μοιαζει με μια αρλουμπα εμενα??
Τι παει να πει ειστε πολυ καλος για τη θεση που προσφερουμε??
Προφανως για να σας εχω στειλει βιογραφικο σημαινει οτι ειμαι απελπισμενος για δουλεια,και αφου εχω υπερ του δεοντος προσοντα καθε project θα ειναι παιχνιδακι για μενα.Αρα λιγοτερος χρονος για καθε εργασια.Αρα περισσοτερη δουλεια στον ιδιο χρονο.Αρα κερδος για την επιχειρηση.

Και μην αρχισω για αυτο με την προυπηρεσια...Δεν θα τελειωσω ουτε αυριο.

Δεν υπολογίζεις δύο πράγματα.
Πρώτον κάθε εταιρία που σέβεται τον εαυτό της και τον υπάλληλό της υποχρεούται να πληρώσει τα αναγνωρισμένα προσόντα σου (βλέπε μεταπτυχιακά, διδακτορικά) παραπάνω από έναν απλό πτυχιούχο και..
δεύτερον κάποιος ο οποίος αναγκάστηκε να στείλει βιογραφικό για μια θέση που είναι κατώτερη των προσόντων του, δε θα σταματήσει να ψάχνει για εκείνη τη θέση που ανταποκρίνεται στα προσόντα του. Επομένως θα βρεθεί η εταιρία μετά από ένα διάστημα να ψάχνει πάλι για υπάλληλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ναι αλλα επειδη εκανε αιτηση για μια θεση κατωτερη των προσοντων του δεν σημαινει οτι θα μεινει για παντα σε αυτη την θεση.Εαν αποδειξει οτι αξιζει κατι καλυτερο θα μπορεσει να παρει προαγωγη με καλυτερο μισθο.Ολοι απο καπου ξεκιναμε,δεν παμε κατευθειαν για CEOs.
Εκτος και εαν κανω λαθος,οποτε διορθωστε με.
Παρεπιπτοντως οχι δεν εργαζομαι.Και οι μονες δουλειες που εχω κανει ειναι του ποδαριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top