Ασφάλειες ζωής

geraki1

Νεοφερμένος

Ο geraki1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους το τελευταίο καιρό με απασχολεί κάτι πολύ σοβαρό ακούμε καθημερινά στην τηλεόραση για τα χιλιάδες προβλήματα που έχει η χώρα μας ένα από αυτά είναι και το θέμα της υγείας πρόσφατα είχε χρειαστεί να επισκεφτώ κάποιο νοσοκομείο για ένα θέμα υγείας και πραγματικά η αντιμετώπιση που είχα δεν ήταν και η καλύτερη και έτσι αποφάσισα να κάνω κάποια ιδιωτική ασφάλιση υγείας για να γλιτώσω όλα αυτά τα προβλήματα και όταν επισκέφτομαι κάποιο νοσοκόμειο να με αντιμετωπίσουν σαν άνθρωπο,ψάχνω να βρώ μια εταιρία η οποία να είναι αξιόπιστη και να μην την πατήσω σαν τους άλλους ανθρώπους που ήταν ασφαλισμένοι και μετά οι εταιρίες έκλεισαν,με κάποιους γνωστούς που το συζήταγα μου είπαν μια πολύ και κάλη και αξιόπιστη εταιρεία είνα η ευρωπαϊκή πίστη και επειδή το έψαξα λίγο είδα οι σου παρέχει πάρα πολλά πράγματα όταν τα χρειαστείς μακριά άπω εμάς!!!!θα ήθελα να μην σας κουράσω άλλο το μόνο που θέλω από εσάς τις εμπειρίες και τις προτάσεις σας και εάν έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ το πρόγραμμα και πόσο ευχαριστημένοι έχετε μείνει :redface: Σας ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
O πατέρας μου είναι ασφαλιστικός πράκτορας (δηλαδή δουλευει όλες τις εταιρίες, οπότε έχει μια πιό γενική άποψη) και από τη γέννησή μου με έχει στην Εθνική. Μιλάει επίσης με καλά λόγια για την International Life, Groupama Φοίνιξ και Interamerican. Η γνώμη μου είναι να κοιτάξεις στις μεγάλες εταιρίες (που θεωρητικά είναι οι πιό σίγουρες) και να δεις τι προσφορά σου δίνει η καθεμία για τις καλύψεις που θες. Αν και πάνω-κάτω ίδια είναι τα τιμολόγια πια...
Στην Εθνική έχω εξετάσεις μέχρι 600 ευρώ το χρόνο στη ΒιοΙατρική συν 80% της επίσκεψης σε οποιονδήποτε γιατρό (εκτός ψυχίατρου, που δεν καλυπτει καμια ασφαλιστική). Τις εξετάσεις δεν τις πληρώνω καθόλου, αναλαμβάνει κατευθείαν η ασφαλιστική. Τους γιατρούς τους πληρώνω και μετά από μήνες (όλες οι εταιρίες αργούν) μου επιστρέφουν τα χρήματα στον τραπεζικό λογαριασμό (το ίδιο και με επεμβάσεις σε ιδιωτικά νοσοκομεία). Ευχαριστημένη είμαι από αυτό, αν και απογοητεύτηκα που όλες οι ασφαλιστικές έκοψαν τα έξοδα τοκετού (αλλά εσένα δε σε νοιάζει αυτό!) Με κάποια λεφτά παραπάνω μπορούσα να έχω 100% επιστροφή, αλλά δεν με συμφέρει (γιατί -χτύπα ξύλο- δεν κάνω τόσο πολλές επισκέψεις).
Αν θες τίποτα πιό εξειδικευμένο, πες να ρωτήσω τον πατέρα μου και να σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
επειδη με απασχολησε προσφατα αυτο για αλλους λογους ομως,
εχω ασφαλεια χρονια τωρα αλλα δεν την εχω χρειαστει ποτε.... (καλο μαλλον αυτο λεω εγω)
Ζοριζομαι ομως πολυ να την πληρωνω (250 +250 το ετος) και σκεπτομαι πολυ σοβαρα να την κοψω.
Δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια να πληρωνεις τα παντα και πρεπει να κανω περικοπες..... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geraki1

Νεοφερμένος

Ο geraki1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πραγματικά είναι δύσκολο να πληρώνεις λεφτά,αλλά είναι αυτό που λέμε εάν σου χρειαστεί έτσι όπως μας κανταντίσανε δεν είμαστε για τίποτα σίγουροι.christinelle πραγματικά σε ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες που μου έδωσες,πραγματικά άμα χρειαστώ κάτι θα στο πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
δυστυχως ειναι θεμα επιλογων.
πχ ασφαλεια ζωης η ΔΕΗ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geraki1

Νεοφερμένος

Ο geraki1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σε αυτή την περίπτωση διαλέγεις την ΔΕΗ γιατί χωρίς ρεύμα δεν μπορείς να ζήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

felipaothegreat

Νεοφερμένος

Ο felipaothegreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα geraki.

Πολλα Xρόνια πριν γίνω ασφαλιστής ( στην Interamerican ) οι γονείς μου είχαν ιδιωτική ασφάλιση. ( Ξεκίνησαν με Ασπις Προνοια, μετά γύρισαν σε Interamerican. )

Προσωπικά μας έχει σώσει η τελευταία σε τουλάχιστον 3 εγχειρήσεις των γονέων μου ( Συνολικης αξίας 45.000 Ευρώ που βάλαμε τα 6000 ). Χωρία τα λεφτά όταν δεν μπορούσαν να δουλέψουν απο σπασίματα κ.τ.λ.

Οπότε μην το σκέφτεσαι! Να κάνεις σίγουρα ιδιωτική ασφάλιση. Ειδικά τώρα με τον Ε.Ο.Π.Π.Υ οι ιδιωτικές συμφέρουν ακόμα πιο πολύ!

όσο για το δίλημμα ''ρευμα ή ασφάλεια'', η απάντηση είναι ''ρεύμα''....Αλλά μόνο αν πρίν φτάσεις στο δίλημμα έχεις φροντίσει να περιορίσεις άλλα ''ασκοπα'' έξοδα όπως π,χ το κάπνισμα που ρουφάει τρελά λεφτά....
Σε πρόσφατη συζήτηση μου με μια νεαρή κοπέλα, σύζυγο και με παιδί ( 25 ετών όσο και εγώ ) μου είπε το αμίμητο: ''Τι να πρωτοπληρώσω....? Ίσα ίσα βγαίνουν για τα τσιγάρα μας και το γάλα του παιδιού....'' Πέραν της αξιοθρήνητης σύγκρισης, είναι προφανές πως απο τα 3 πακέτα που κάνουν ημερησίως και οι δυο τους ( και στο οποίο ίναι εκτεθειμένο το παιδί ) ( όπου 3*4=12 ευρώ τη μέρα =360Ε το μήνα ) αν ΄το κόβανε στο μισό θα μπορούσαν να κάνουν έστω μια βασική ασφάλεια και οι τρεις τους...........

Αυτά σαν μια πρώτη γνώμη. Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι άλλο γράψτε μου στο ph.dimitriou@yahoo.gr

Kαλό σας βράδυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top