Σχετικά με την ώρα κοινής ησυχίας

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Τότε κινδινευεις να φας και κανα πρόστιμο που ξεσήκωσες την αστυνομία από τις πασιεντζες της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ε οχι και πασιέντζες η αστυνομία.
Αυτό που είπες δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα.
Να ανακαλέσεις παρ'αυτα...
Τάβλι , μάλιστα το καταλαβαίνω....:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ε οχι και πασιέντζες η αστυνομία.
Αυτό που είπες δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα.
Να ανακαλέσεις παρ'αυτα...
Τάβλι , μάλιστα το καταλαβαίνω....:) :)

Το τέβλι είναι των πυροσβεστών μπέρδεψες τις υπηρεσίες, πάντως όταν πλακώθηκα με ένα γίτωνα φώναξαν την αστηνομία κάποιοι και ήρθε με την μία να με μαζώξει, εδώ έρχωντε με την μία δεν καταλαβένουν τίποτα, είναι αστέρια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Εχεις δίκιο, για να μη σου πω ότι σεβεται και η Αστυνομία την ωρα κοινής ησυχιας και αντι για τάβλι-που ακούγονται τα πουλια- παιζει σκάκι για να αναπτυξει και στρατηγικες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aν καποιος πχ 3 τη νυχτα σας ενοχλει με μουσικη δυνατη κλπ, μην αγχωνεστε. Παρτε τον τηλεφωνο στις 5 να του πειτε ποσο ωραια μουσικη εβαζε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Βασικά με ένα μόνο τηλεφώνημα συνηθως δεν ξεκουνάνε οι αστυνομικοί. Μονο αν γίνει πιεστικός ο ενοχλημένος από την ένταση θα πάρουν τα ποδαράκια τους για να δουν τι συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εχεις δίκιο, για να μη σου πω ότι σεβεται και η Αστυνομία την ωρα κοινής ησυχιας και αντι για τάβλι-που ακούγονται τα πουλια- παιζει σκάκι για να αναπτυξει και στρατηγικες:P
Mμμμ σωστόοοο
Ηρακλής Πουαρώ vs Σέρλοκ Χόλμς.....
Αλλά επειδή αποκλείετε να ξέρουν τις κινήσεις, θα το παίζουν όπως το τάβλι.......
Οτι, νά 'ναι:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
μπορεί πάνω να γίνετε εδώ είναι άμεσοι έρχοντε με την μία, σε αυτό τους παραδέχομαι, μην είμαστε και κακοί έχουμε ελάχιστα προβλήματα οπώτε μια κοινή ισυχία είναι σαν έγγλημα 15 ανθρώπων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Mμμμ σωστόοοο
Ηρακλής Πουαρώ vs Σέρλοκ Χόλμς.....
Αλλά επειδή αποκλείετε να ξέρουν τις κινήσεις, θα το παίζουν όπως το τάβλι.......
Οτι, νά 'ναι:clapup: :clapup: :clapup:

Αχ συμφωνώ απόλυτα. Αν και πρεπει να τους βάλουν ειδικό μάθημα στη σχολή...

Τι να πω και εγώ που ακούω σχεδόν κάθε ξημέρωμα τη διπλανή να...διασκεδάζει???? Πως να καλέσω αστυνομία η δυσμοιρη?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Aν καποιος πχ 3 τη νυχτα σας ενοχλει με μουσικη δυνατη κλπ, μην αγχωνεστε. Παρτε τον τηλεφωνο στις 5 να του πειτε ποσο ωραια μουσικη εβαζε :P

:rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χμμμ... επαναφερω το θεμα καθοτι θελω να κανω ενα παρτι στην ταρατσα μου...
λεμε να το ξεκινησουμε σχετικα αργα, κατα τις 10-11 το βραδυ...
μουσικη θα παιζει απο λαπτοπ (καταλαβαινετε για τι ενταση θα μιλαμε ετσι?) και θα μιλαμε σε κανονικα πλαισια - και θα γελαμε τελοσπαντων, νταξ, ολα νορμαλ ειναι.

μου κανει κανεις μηνυση?

πρεπει οντως να ερθει αστυνομια 3 φορες και μετα να μου κανουν κατι?

τελος, τι μπορω να κανω εγω για να ειμαι καλυμμενη? δλδ, μπορω απλα να βαλω μια ανακοινωση στην πολυκατοικια 2-3 μερες πριν, να ενημερωνω σχετικα, και να αφηνω και ανοιχτη προσκληση στους ενοικους για να περασουν για κανα μεζεδακι?

ε, τι λετεεεεε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν τους ενημερώσεις (κι αφήσεις και πρόσκληση) δεν νομίζω να πουν τίποτα.


ΑΝ είναι να πουν.. θα το πουν πριν. Ελπίζω.... :|
Κοίτα, εάν η ένταση είναι σε λογικά πλαίσια δεν νομίζω να σου κάνουν κάτι.
Βέβαια εξαρτάται κι από το πόσα άτομα θα 'ναι. Αν είστε μπόλικοι, θα έχει φασαρία, δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αλλά αν έχεις ειδοποιήσει θα καταλάβουν. :)
Δηλ. θα είστε χοντρικά πάνω από καμιά εικοσαριά άτομα;


Άσε που μπορεί να λείπουν κιόλας οι περισσότεροι.




Κάλεσε κι εμάς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θα ναι καμια 20αρια μαλλον.
και ναι, παιζει να ναι και στεκιτοκοσμος!
αλλα δε θα γινει καλοκαιρι... οποτε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
20 άτομα περίπου συν μουσική από το λάπτοπ συν ενημέρωση συν πρόσκληση... όχι, δεν νομίζω να γίνει κάτι τόσο τραβηγμένο ώστε να καλέσουν την αστυνομία.

Τώρα για το αν θα πρέπει να την καλέσουν 3 φορές.. δεν ξέρω κάτι.
Αλλά να φροντίστε κι εσείς να είστε "ήσυχοι", όσο μπορείτε, είναι ο πιο ασφαλής τρόπος. :)

Καλά να περάσουμε.. εμ, περάσετε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
lol!
οκ θα τα εχω ολα υποψην...
αλλα αν ξερει καποιος για το 3 φορες αστυνομια, ας πει!
αντε, μη μου φερνετε τσιγαρα ατην ψυρρου! (χμ, δεν καπνιζω αλλα λεμε...)

πειτε πειτεεεε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καναμε το ιδιο αυτη τη βδομαδα, σε ταρατσα με μουσικη απ'το λαπτοπ, δεν ενοχληθηκε κανεις! Περασε μονο μια γειτονισσα και την κερασαμε, αλλα καμια φασαρια η αστυνομιες κτλ! (και ηταν και καθημερινη που θα μπορουσαν πολλοι να κραζουν)
Βαλε ανακοινωση στο ασανσερ η την εισοδο, ευχαριστησε για την κατανοηση και πρεπει να ψαχνονται πολυ για καβγα για να υπαρξει προβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Θεωρητικό είναι αυτό που λες!
Άσε που συνήθως η πολυκατοικία είναι ενήμερη, οπότε τη ζημιά σου την κάνει κάποιος γείτονας από απέναντι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μια και βγηκε στην επιφανια το τοπικ να ρωτισω και εγω κατι;
Παιζει κατι διαφορετικο σχετικα με μουσικα οργανα; Δεν ξερω πως ακριβος να σας το εξηγισω... Απλα κανουμε προβες με το συγκροτιμα σε διαμερισμα και εχει εναν απεναντι ο οπιος ειναι πολυ περιεργος (νταξει, πιθανων να ενοχλουμε καμια φορα, αλλα δεν πειραζει κανεναν στην γειτονια παρα μονων αυτων; Και γενικοτερα δλδ ειναι περιεργος και κομπλεξικος) και εχει κανει παραπονα. Ξερουμε οτι μετα τις 9 το βραδυ λειπει οποτε απο εδω και περα θα κανουμε προβες 9 με 11 (ωστε να μην ειναι και ωρες κοινης ησυχιας). Ωστωσω βαση νομου, μπορει να μας κανει κατι; Δεν παιζουμε ωρες κοινης ησιχιας αλλα σχετικα με μουσικα οργανα εχει ακουσει ενα παιδι οτι αλλαζει ο νομος... εσεις ξερετε κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ρε παιδια κι εγω τους γειτονες απο διπλανες πολυκατοικιες φοβαμαι...
αν και διπλα μου εχω δρομο, οκταοροφη οικοδομη, δευτερη οκταοροφη και συνορευω εν τελει με ΜΙΑ μονο πολυκατοικια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zisis

Νεοφερμένος

Ο zisis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Απο τη στιγμη που μενεις σε πολυκατοικια πρεπει να ισχυουν καποιοι νομοι πως ειναι ο νομος σχετικα με τις ωρες κοινης ησυχιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top