Πώς καταλαβαίνει κανείς ότι είναι ερωτευμένος;

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Όταν φιλοσοφείς τη ζωή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakaflias92

Νεοφερμένος

Η sakaflias92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

εγώ προσωπικά...καταλαβαίνω ότι είμαι ερωτευμένη όταν: Απλά είναι η πρώτη σκέψη μου όταν ξυπνήσω...η τελευταία πριν κοιμηθώ...η έννοια μου, η σκέψη μου και το μυαλό μου συνεχώς σε εκείνον...όταν τον βλέπω μου κόβεται η μιλιά...τρέμω...όταν με κοιτά στα μάτια νιώθω μια καύτρα να κατεβαίνει μέσα μου και να πλακώνεται η καρδιά...(βασικά δεν ξέρω πως να το περιγράψω ακριβώς αυτό)...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγώ ερωτευομαι όλον τον κόσμο,ακούγοντας μουσική.Πιάνει αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
οταν μενεις ολομοναχος και ειναι συνεχως στη σκεψη σου,
δεν χρειαζεται να νιωσεις κατι αλλο, αυτο φτανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Όταν έχεις μπροστά σου πίτσα hut και δεν κατεβαίνει μπουκιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όταν έχεις μπροστά σου πίτσα hut και δεν κατεβαίνει μπουκιά...
Σε αυτή την περίπτωση, το πιθανότερο είναι να έχεις καμία ίωση... :hehe:


just kidding.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Όταν θεωρείς λίγα τα 1200 sms και 1200' χρόνο ομιλίας το μήνα.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πώς καταλαβαίνει κανείς ότι είναι ερωτευμένος;
Χμ και ξανά χμ.
Εκεί χαμηλά,
ξέρεις ντε,
εκεί, ανάμεσα στα πόδια,
κάτι γίνεται, περίεργο,
σα να φτερουγίζουν πεταλούδες ένα πράγμα,
σα να νιώθεις να ανεβάζεις θερμοκρασίες της κλίμακας Φουκουσίμα αντιδραστήρας 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Χμ και ξανά χμ.
Εκεί χαμηλά,
ξέρεις ντε,
εκεί, ανάμεσα στα πόδια,
κάτι γίνεται, περίεργο,
σα να φτερουγίζουν πεταλούδες ένα πράγμα,
σα να νιώθεις να ανεβάζεις θερμοκρασίες της κλίμακας Φουκουσίμα αντιδραστήρας 3.

Δε μεταφράζονται τα πάντα σε chu-chu σηκωμάρες ωρε Γιάννη... τουλάχιστον όχι σε πρώτη φάση! Άμα δε μεταφραστούν βέβαια και σε δεύτερη φάση, τότε υπάρχει πρόβλημα!:P


Βασικά εγώ το καταλαβαίνω από το λογαριασμό του κινητού. Όσο πιό παχύς ο φάκελος του λογαριασμού, τόσο μεγαλύτερος ο ντουβρουτζάς που μ έχει συγκλονίσει... Που θα μου πάει, δε θα το πετύχω αυτό το βλαμμένο φτερωτό μπεμπάκι με τα βέλη; Θα δει τι θα πάθει. Θα του βάλω τα βέλη μες τ αυτιά και τη φαρέτρα στα ρουθούνια... και ύστερα θα τον στείλω στη Wind να πληρώσει το λογαριασμό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Όταν κρυφοχαμογελάς συνεχώς, στο δρόμο, στο μετρό, στο γραφείο, παντού!
Και χαμογελάει το πρόσωπο σου...μην πω ότι λάμπει κιόλας....:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Οταν ο χρονος μαζί του/της είναι ένα άχρηστο μέτρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
9gag is wise.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Οταν θες να την παντρευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Οταν οι άλλοι σου είναι αδιάφοροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
'Οταν θες να την παντρευτείς.

Δεν θεωρώ πως αυτά τα δύο πάντα συνδέονται... για να παντρευτείς κάποιον(aka δέσμευση) εξετάζεις άλλα κριτήρια....

Ο έρωτας μερικές φορές μπορεί να είναι συναίσθημα παροδικό.

Θα μου πεις ο γάμος δεν είναι? :redface:

Ε εγώ προσωπικά στο μυαλό μου τα έχω διαχωρίσει αλλιώς :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Νομιζω πως υπηρξα ερωτευμενη μια φορα στη ζωη μου.Ηθελα να κανω ερωτα,δεν ηθελα να κανω σεξ,ηθελα να με ξυπνα και να με καληνυχτιζει.Σκεφτομουν το μελλον,σκεφτομουν αντιδρασεις μου σε λεγομενα και καταστασεις που αφορουσαν τους δυο μας.
Ηθελα να κανω τα παντα για ενα χαμογελο του οταν με βλεπει,και ναι για βλεμματα που ποτε δε θα ξεχνουσα.Παρατηρουσα λεπτομερειες στις κινησεις του πολυ διακριτικα,και παντα οταν μας σκεφτομουν μαζι ηταν σαν αυτο που λεμε ''αισθανομαι πεταλουδες στο στομαχι''.
Πολυ εγωιστικα ακουγονται,αλλα οταν τα σκεφτεσαι γιατι δεν εισαι μονος σου πια και παντα με γνωμονα τον συντροφο σου,τοτε γινεται ερωτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν θεωρώ πως αυτά τα δύο πάντα συνδέονται... για να παντρευτείς κάποιον(aka δέσμευση) εξετάζεις άλλα κριτήρια....

Ο έρωτας μερικές φορές μπορεί να είναι συναίσθημα παροδικό.

Θα μου πεις ο γάμος δεν είναι? :redface:

Ε εγώ προσωπικά στο μυαλό μου τα έχω διαχωρίσει αλλιώς :hmm:

Η απόφαση γάμου για μένα συνδέεται με την αίσθηση ενός μεγάλου σε ηλικία ερωτευμένου ανθρώπου (από 40 μέχρι 50 - βιολογικής ηλικίας ίσως 60) ότι "αυτός/αυτή είναι ο/η σύντροφός μου και καμμία/κανείς άλλος και ότι στο μέλλον δεν θέλω τίποτα άλλο από κανέναν άλλο άνθρωπο" και την ασίγαστη επιθυμία του να μοιράζεται αυτό το δόλιο θύμα του έρωτα, περισσότερα πράγματα απ' ότι μοιράζεται όταν είναι εκτός γάμου, π.χ το ίδιο τραπέζι για φαί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Στα εξήντα δεν ερωτεύεσαι, απλά θες κάποιον να γεράσετε μαζί έτσι και δεν τον έχεις ήδη βρει. Ασε που δεν έχεις κάνει ούτε παιδιά (ή αν έχεις μεγάλωσαν σε μια ελλιπή οικογένεια, όσο έσυ περίμενες τα -ηντα για να κατασταλάξεις και να παντρευτείς). Ετσι έχεις ζήσει μια ζωή με επιφανειακές σχέσεις ή παράλογες απαιτήσεις και έχεις το ανικανοποίητο. Και μάλλον θα μείνεις μόνος/η σου, γιατί σιγά μην συμβιβαστείς τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Στα εξήντα δεν ερωτεύεσαι, ...
Δεν νομίζω πως είναι αλήθεια αυτό. Αν κρίνω από τον εαυτό μου, όσο περισσότερο μεγαλώνεις, τόσο πιο βαθιά αισθάνεσαι τον έρωτα και τόσο περισσότερο μπορείς να τον εκτιμήσεις και να αφεθείς.
Εξάλλου δεν είναι λίγοι οι γάμοι που έχουν τελεστεί μέσα σε γηροκομεία όπου στην ουσία δεν υπάρχει πρακτικός λόγος για κάτι τέτοιο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Yπάρχουν και οι εξεραίσεις προφανώς, αλλά άμα ήταν να παντρευόμαστε όλοι στα -ήντα, άστα να πάνε. Και δεν μιλάω για αυτούς που έτυχε και χώρισαν ή χήρεψαν και κάποια στιγμή θέλουν να ξανακάνουν μια σωστή σχέση. Λέω για αυτούς που έχουν το σκεπτικό "πριν αυτή την ηλικία αποκλειεται να κάνω κάτι σοβαρό, άρα θα τσιλιμπουρδίζω μέχρι να πατήσω τα -ήντα". Και τότε ξαφνικά, χωρίς να έχει συζήσει ποτέ ο άλλος, παντρευεται και μοιράζεται το ίδιο τραπέζι (?) 'Η τόσα χρόνια είχε σοβαρή σχέση και απλά δεν παντρευόταν γιατί δεν ήταν σίγουρος (?)
Δεν το έχω καταλάβει αυτό το σκεπτικό, μου φαίνεται παράλογο. DrStrangeLove για πες τι εννοείς εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top