Πώς γίνεται να δω τα κρυφά αρχεία;

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αυτή την απορία έχω.Έκανα έναν φάκελο κρυφό μαζί με τα αρχεία του και δεν ξέρω πώς να τον ξανακάνω φανερό!:PΞέρει κανείς να μου απαντήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτή την απορία έχω.Έκανα έναν φάκελο κρυφό μαζί με τα αρχεία του και δεν ξέρω πώς να τον ξανακάνω φανερό!:PΞέρει κανείς να μου απαντήσει?
Για Windows:

Εργαλεία >> Επιλογές Φακέλων >> Προβολή >> Εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πας control panel.
Γυρνα το στο Classic Μοde.Διαλεγεις folder options και εκει που λεει hidden folder and files επιλεγεις να τα βλεπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Thnx παιδιά,μαρέσει που ο γιώργος με βοήθησε στα ελληνικά και ο bill στα αγγλικά:P:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Α καλά!
Γιατί εγώ πάντα κάνω άλλα, τα οποία τώρα που το σκέφτομαι, μπορεί να είναι και πιο πολύπλοκα;;;;; :redface:

Πηγαίνω στην Εξερεύνηση των windows, πατάω δεξί κλικ πχ στα έγγραφά μου (αν εκεί έχω χώσει το κρυμμένο αρχείο), αναζήτηση, επιλέγω το περισσότερες επιλογές για προχωρημένους, τικάρω το αναζήτηση σε κρυμμένα αρχεία και φακέλους, κλικάρω αναζήτηση και μου βγάζει όλα τα αρχεία που έχω κρυφά.
Από κει και πέρα, όποιο αρχεία θέλω να ξανα-εμφανίσω, πατάω πάνω του δεξί κλικ, ιδιότητες και απο κει ξετικάρω το κρυφό.
Αλλά προϋπόθεση είναι να θυμάσαι που έχεις βάλει το κάθετι :hmm:

Ναι ... το ξέρω...όλα με τον δύσκολο τρόπο τα κάνω εγώ :P
Αλλά μ αρέσει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τιτικακι

Νεοφερμένος

Η τιτικακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχω και εγω προβλημα ...
εκανα ενα φακελο κρυφο γτ ηξερα πως να τον επαναφερω ...
αλλα, ο υπολογιστης μου αρχισε τα δικα του!!
στα εργαλεια εχει μονο 3 επιλογες (1. αντιστοιχιση δισκου δικτυου, 2. αποσυνδεση δισκου δικτυου και 3.συγχρονισμος) και οπως βλεπετε καμια δεν μου κανει ....
εψαξα και στον πινακα ελεγχου την επιλογη = ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΦΑΓΕΛΩΝ αλλα τπτ ουτε αυτη ...
πουθενα!!!


εχει κανεις καμια ιδεα???:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Σίγουρα κάτω από το συγχρονισμό δεν γράφει "επιλογές";:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τιτικακι

Νεοφερμένος

Η τιτικακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ναι γμτ ... ο πανεξυπνος υπολογιστης μου !!!
αλλα δν πειραζει ακολουθησα τη συμβουλη του αστροπελεκι ...
τα καταφερα ...
αλλα δεν μπορς να κτλβω γτ ο θπολογιστης μ κανει τα δικα του...:hmm:

τεσπα .. ευχαριστω παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top