Πώς θα θέλατε να γίνει η κηδεία σας;

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Πρώτα απ όλα, ΟΛΟΙ έχουμε σκεφτεί τον θάνατό μας.. είναι απολύτως φυσιολογικό αυτό.. Κυρίως στην παιδική ηλικία..
Αν είναι τα όργανα μου οκ, δώστε τα μην πάνε χαμένα.. ότι μείνει, κάψτε το!
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω παπάδες να με ψέλνουν και εκκλησίες.. Γιατί θα σηκωθώ απ τον τάφο μου (ή όπου με έχουν) και θα πέσει ξύλο..
Δεν θέλω θείτσες να θρηνούνε, μόνο βουβό πόνο..
Στεφάνια και λουλούδια δεν θέλω, μαζέψτε τα λεφτά και αγοράστε κονσέρβες για τα αδέσποτα..
Δεν θέλω πολύ κόσμο.. μόνο όσους με αγάπησαν πραγματικά..
Τώρα, αν θέλετε, ρίξτε και κανα γλέντι με κοψίδια, και αν έχετε να πείτε κανα καλό λόγο για μένα, πείτε τον.. αλλιώς σωπάστε..

Το ποστ μου δεν έχει καμία δόση χιούμορ, οπότε όποιος θέλει να θιχτεί μπορεί να το κάνει ελεύθερα.. :P

Φιλικά πάντα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εγώ γιατί δε ξεκαρδίζομαι στα γέλια;
Δε μπορώ να καταλάβω πως ο θάνατος μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση με τη λέξη χιούμορ...



Πώς δεν γίνεται βρε; Όχι μόνο μπορεί να μπει στην ίδια πρόταση αλλά επιβάλλεται να κάνουμε χιούμορ με τον θάνατο.
Γιατί να τον φοβάσαι; Ο μεγάλος φόβος δεν είναι να πεθάνεις, αλλά να μην ζήσεις.
ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΚΟΥΦΑΛΑ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
λοιπόν εγώ θέλω να με θάψουν σε ένα πολύ ψηλό βουνό και από πάνω μου να βάλουν ένα σημάδι μην τυχόν και με σκάψει κανείς και με δει και τρομάξει.. :hehe:
δε θέλω τελετές..... απλά να με θυμούνται, να μην βάλουν μαύρα σε καμία περίπτωση και να πάνε σε μιά παραλία μετά να πουν κάνα τραγούδι να πιουν κανά κρασάκι και να θυμηθούν τα παλιά που ήμασταν όλοι μαζί και κάναμε βλακείες αλλά όχι τπτ εξτριμ γιατί ελπίζω ότι όταν θα πεθάνω όλοι μου οι φίλοι θα είναι χούφταλα :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
εγώ πάλι θα'θελα να έρχονταν μόνο 5 γυναίκες (5 τυχαίες παλιές ερωμένες),
ζαλισμένες και να χορεύανε πεντοζάλη πάνω στο μνήμα ξυπόλητες. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Θα ήθελα να γίνουν όλα όπως θέλουν και μετά να μαζευτούν μερικά αγαπημένα μου πρόσωπα και να διαβάσουν ένα γράμμα που θα εξομολογούμαι ότι κακό έχω κάνει στη ζωή μου... οπως κι να το κάνουμε είμαι θέμα για αρκετά χρόνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Λοιπόν...

Καταρχήν, δεν θέλω νεκροταφεία! Δεν μπορώ να μοιράζομαι τον χώρο με άλλα ζόμπια και πτώματα, απλά δεν θέλω, εντάξει; :P
Ο υπέρλαμπρος τάφος μου θα είναι στην αυλή του σπιτιού μου... Σε ένα σημείο, θα ξυρίσουμε το γρασίδι, θα ρίξουμε αυτό το γκρι χώμα που υπάρχει τα νεκροταφεία, θα βάλουμε ένα ξεραμένο δέντρο και κάγκελα γύρω γύρω... Και να το προσωπικό μου νεκροταφείο :D

Μετά, η κάσα μου θα είναι gothic style, στυλ βρυκόλακα ένα πράγμα, γυαλιστερή και μαύρη απ' έξω, με μωβ βελούδινη επένδυση από μέσα. Εγώ καθώς θα είμαι dead εκεί μέσα, θα φοράω ένα gothic φόρεμα άσπρο - μαύρο. Μέσα στην κάσα θέλω ένα κομμάτι παστίτσιο κι ένα εκλέρ (σε περίπτωση που πεινάσω βρε αδερφέ!) κι ένα νεράκι... Α, και την συλλογή Star Wars... Τόσα χρόνια την μάζευα, να πάει χαμένη; :eek:

Τώρα πάμε και στην τελετή... Η τρύπα στο χώμα θα είναι έτοιμη, και την κάσα θα την βγάλουν μέσα από το σπίτι τέσσερα νέα αγόρια (13-18 χρονών) ενώ θα είναι ακόμα ανοιχτή (το καπάκι θα το κρατάει δίπλα στην τρύπα το αγοράκι που μ' αρέσει... :whistle:). Μετά θα ακουμπήσουν την κάσα πάνω σε ένα τραπέζι και ο καλός μου θα μου δώσει ένα τελευταίο φιλί (μακάβριο, αλλά πάντα το φανταζόμουν αυτό), θα μαζέψει τα δάκρυα όλου του κόσμου σε ένα μπουκαλάκι, θα το βάλει μες στην κάσα και θα κλείσει το καπάκι. Μετά, βουρ για την τρύπα! Θα πετάξει ο κάθε παρευρισκόμενος από μια μαργαρίτα (λατρεύω τις μαργαρίτες!), θα ρίξουν το χώμα και θα βάλουν την ταφόπλακα (θέλω οπωσδήποτε να γράφει R.I.P. επάνω...)...

Και κάτι άλλο... Κατά την εξέλιξη της κηδείας, θέλω να παίζει αυτό, αυτό, αυτό, αυτό και μετά αυτό... (άσχετα όλα με κηδείες, αλλά τα λατρεύω και θέλω να τα ακούσει για τελευταία φορά το πτώμα μου :worry:)

Μετά όλοι θα κάτσουν γύρω από τον τάφο να κλαίνε.
Τέλος :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
καλά,εσύ δεν το χεις σκεφτεί απλά...
εσύ παιδί μου λεχεις κάνει ολόκληρη σκηνοθεσία!! :popcorn:

το παστίτσιο και το εκλέρ τα θες σε τάπερ? όχι τίποτε άλλο γιατι μαζί με αυτό "θα φάς χώμα".. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Φυσικά και τα θέλω σε τάπερ! Κι ένα πιρούνι για το παστίτσιο, δεν θα φάω με τα χέρια :happy:

Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι έτσι η κηδεία μου, θα δείξει όταν θα παρακολουθώ από ψηλά...
:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Θα ήθελα πολύ να με θάψουν δίπλα απο τον Hetfield(O οποίος συμβατικά κ΄ αναλογικά με την ηλικία μου λογικά θα έχει δει τα ραδίκια ανάποδα μέχρι να τα κακαρώσω και εγώ.......) ...
Στην τελετή θα ήθελα όλοι να είναι ντυμένοι σαν αυθεντικοί ροκάδες, με μπύρες στα χέρια , ακούγοντας ender sandman και κάνοντας headbanging..!
Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ωραία η κηδεία σου 8)
Λέω να έρθω...

Επίσης, καλή επιλογή τραγουδιού (enter sandman) αλλά ίσως να ακούγαμε και λίγο master of puppets; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
καλα τι αισιοδοξο θεματακι ειναι αυτο??:blink:μια κανονικη κηδεια χωρις ομως μαυρα ρουχα και ξεφωνητα...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria malerou

Νεοφερμένος

Η maria malerou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Η κηδεία μου θα ήθελα να γίνει το μεσημέρι και όταν θα με θάψουν να παίζουν οι κολλητοί το αγαπημένο μου τραγούδι..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Ένα σχετικό γνωμικό:
Και μια μέρα θέλω να γράψουν στον τάφο μου: έζησε στα σύνορα μιας ακαθόριστης ηλικίας και πέθανε για πράγματα μακρινά που είδε κάποτε σ’ ένα αβέβαιο όνειρο.
- Τάσος Λειβαδίτης​
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Θα ήθελα να θαφτώ χριστιανικά σε τάφο.
Από εκεί και πέρα, ούτε με νοιάζουν οι τιμές, ούτε τίποτα, να είναι απλή και λιτή η κηδεία μου, εξάλλου η επίγειος διαμονή μου θα έχει τελειώσει οριστικά, και δεν με απασχολεί αν θα με θάψουν είτε σε μια απλή τρύπα, είτε με πολυτελειες, ούτε καν πόσοι θα είναι στην κηδεία μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
διακριτικη,,ουτε να την καταλαβω..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Όλα έχουν μία αρχή και ένα τέλος σε αυτό τον κόσμο.
Οπότε.... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wildrose

Νεοφερμένος

Η wildrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Dεν θελω να θαφτω,θελω να ριξουν τις σταχτες μου κοντα στην ανδρο ΑΝ ειναι εφικτο :(
Kαι την ωρα που την πετανε,να μου τραγουδανε ανθρωποι που αγαπω το <<Η ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα σχετικό γνωμικό:
Και μια μέρα θέλω να γράψουν στον τάφο μου: έζησε στα σύνορα μιας ακαθόριστης ηλικίας και πέθανε για πράγματα μακρινά που είδε κάποτε σ’ ένα αβέβαιο όνειρο.
- Τάσος Λειβαδίτης​
:redface:

Κι από μένα κάτι, που μ' αρέσει πολύ...

Καμίλο Χοσέ Θέλα
Θέλω να γραφτεί στον τάφο μου
Ενθάδε κείται κάποιος που προσπάθησε να γαμήσει τους συνανθρώπους του όσον το δυνατόν το λιγότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
*εχεμ*


If I die young, bury me in satin
Lay me down in a bed of roses
Sink me in the river at dawn
Send me away with the words of a love song



- The Band Perry


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Αχ, καλέ ψυχοπλακώθηκα..........;)για λουλούδια θα ήθελα λευκές ορχιδέες και να μου τραγουδούν το dust in the wind........Αχ,ανατρίχιασα.Αλλάζω θέμα.BYE:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top