Οι ωραίες γυναίκες... μένουν μόνες τελικά;

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αγαπητή μου Νεράιδα, φοβάμαι πως, κατά την ταπεινή μου άποψη, έχεις χάσει το δρόμο σου.

διακρινω μια ιδιαιτερη σιγουρια για το οτι εχω χασει τον δρομο μου...(φαντασου να με γνωριζες κιολας)...εγω απο την αλλη εχω αντιθετη γνωμη..
...anyway...ο καθενας κρινει με βαση τις εμπειριες του στη ζωη...

Υ.Γ ..καλο ειναι να αγωνιζεσαι γι αυτο που πραγματικα θελεις....αρκει να μη μενεις στην προσπαθεια...γιατι αυτο που θελουμε ...απο αυτο που πραγματικα μπορουμε να εχουμε διαφερει πολλες φορες κατα πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως θεωρώ πως μπορούμε να έχουμε τα πάντα αν το θελήσουμε αληθινα και προσπαθήσουμε για αυτό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Πάντως θεωρώ πως μπορούμε να έχουμε τα πάντα αν το θελήσουμε αληθινα και προσπαθήσουμε για αυτό! :)
:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kajira
Πάντως θεωρώ πως μπορούμε να έχουμε τα πάντα αν το θελήσουμε αληθινα και προσπαθήσουμε για αυτό!
Ομορφη θεωρια, αλλα στην πραξη, δεν επαληθευεται. Αυτο δε σημαινει οτι δ επρεπει να βαζουμε τα δυνατα μας βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Αν είναι δυνατόν, στον κόσμο της εικόνας να τιμωρείται (μένει μόνο του) κάτι τέλειο εικονικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Τελικά την απάντησή μου δεν την καλύψατε. Την ουσιαστική απάντηση. Οι περισσότεροι μείνατε στο ότι πολλοί μένουν στην εικόνα, στο ότι οι ωραίοι άνθρωποι είναι σνομπ, στο ότι σας ενδιαφέρει η εσωτερική ομορφιά. Χαίρω πολύ. Κανένας άνθρωπος όταν προχωράει μία κατάσταση δεν μένει σε αυτό που βλέπει μόνο. Εκ των πραγμάτων θέλει να καλύπτεται και στο "μέσα". Το θέμα δεν ήταν αυτό όμως. Ήθελα απλά να δω που θα πάει η συζήτηση. Εν τέλει ναι, οι άνθρωποι που βλέπουν πολύ όμορφους ανθρώπους εξωτερικά (ακόμα και αν αυτό είναι υποκειμενικό και μόνο) από την ανασφάλεια και μόνο βάζουν φράσεις του στυλ "αχ είναι έτσι, είναι αλλιώς ", κοιτάζει μόνο τον καθρέφτη της/του κ.ο.κ και σπάνια μπαίνουν στη διαδικασία να δουν αν αυτός ο άνθρωπος έχει "το πακέτο" που λέμε.

Εξ' ού και είναι Πολλά τα ζευγάρια που "τσιλιμπουρδίζουν" (και δεν μιλάω για φλερτ, μιλάω για κέρατα και παράλληλες σχέσεις) γιατί και καλά έχουν βρει έναν άνθρωπο που τους "καλύπτει" το "μέσα", δεν το πιστεύουν αυτό που λένε, καλύπτουν απλά όποιες ανασφάλειες και στην ουσία δεν προσπάθησαν να διεκδικήσουν αυτό που πραγματικά θέλουν.

Η kajira με πολύ απλά λόγια με κάλυψε... (αλλά το κάνουν Ελάχιστοι άνθρωποι):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τελικά την απάντησή μου δεν την καλύψατε. Την ουσιαστική απάντηση. Οι περισσότεροι μείνατε στο ότι πολλοί μένουν στην εικόνα, στο ότι οι ωραίοι άνθρωποι είναι σνομπ, στο ότι σας ενδιαφέρει η εσωτερική ομορφιά. Χαίρω πολύ. Κανένας άνθρωπος όταν προχωράει μία κατάσταση δεν μένει σε αυτό που βλέπει μόνο. Εκ των πραγμάτων θέλει να καλύπτεται και στο "μέσα". Το θέμα δεν ήταν αυτό όμως. Ήθελα απλά να δω που θα πάει η συζήτηση. Εν τέλει ναι, οι άνθρωποι που βλέπουν πολύ όμορφους ανθρώπους εξωτερικά (ακόμα και αν αυτό είναι υποκειμενικό και μόνο) από την ανασφάλεια και μόνο βάζουν φράσεις του στυλ "αχ είναι έτσι, είναι αλλιώς ", κοιτάζει μόνο τον καθρέφτη της/του κ.ο.κ και σπάνια μπαίνουν στη διαδικασία να δουν αν αυτός ο άνθρωπος έχει "το πακέτο" που λέμε.

Εξ' ού και είναι Πολλά τα ζευγάρια που "τσιλιμπουρδίζουν" (και δεν μιλάω για φλερτ, μιλάω για κέρατα και παράλληλες σχέσεις) γιατί και καλά έχουν βρει έναν άνθρωπο που τους "καλύπτει" το "μέσα", δεν το πιστεύουν αυτό που λένε, καλύπτουν απλά όποιες ανασφάλειες και στην ουσία δεν προσπάθησαν να διεκδικήσουν αυτό που πραγματικά θέλουν.

Η kajira με πολύ απλά λόγια με κάλυψε... (αλλά το κάνουν Ελάχιστοι άνθρωποι):)
Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα, συμφωνώ 100%........:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ποια ειναι τα πολυ απλα λογια της kajira που μονο αυτα σε καλυψαν ; (εχω απορια τωρα μια και τοσα παιδια προσπαθησαν να σου απαντησουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Ποια ειναι τα πολυ απλα λογια της kajira που μονο αυτα σε καλυψαν ; (εχω απορια τωρα μια και τοσα παιδια προσπαθησαν να σου απαντησουν)
Δεν τίθεται θέμα ποιος είπε τι.. ο καθένας ότι θέλει λέει και ότι θέλει πιστεύει και ούτε είναι θέμα προσπάθειας. Απλά εξ' αρχής άλλο είπα και άλλο συζητήθηκε από τους περισσότερους. Η Kajira είπε το απλό.. για την προσπάθεια...στις μέρες μας λίγοι/λίγες προσπαθούν συνήθως επιλέγουν το πρώτο πιάτο του τιμοκαταλόγου που βλέπουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε τώρα.. είναι γνωστό τοις πάσοι πως δεν με φτάνει κανείς! :P

(καλά καλά μη βαράτε, ξεκαβαλάω πάραυτα! :crazy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν τίθεται θέμα ποιος είπε τι..
Α δε ξερω, εσυ ξεχωρισες ποιος ειπε τι (ολοι ηταν οκτος θεματος και σε καλυψε μονο η kajira με την τελευταια φραση) ;)

Απλά εξ' αρχής άλλο είπα και άλλο συζητήθηκε από τους περισσότερους.
Εχμ....ειχες πει στο 1ο ποστ ομως : "Όχι δεν ρωτάω κάτι συγκεκριμένο.. συζήτηση να γίνεται, μπορείτε να το κατευθύνετε όπως θέλετε:)" Αλλωστε συμφωνησες και επικροτησες διαφορα ποστς μεχρι τωρα στο θεμα, μου φαινεται καπως περιεργο να λες τωρα οτι μονο τωρα "καλυφθηκες" και μονο απο ενα ατομο με ενα ποστ. Τζαμπα γραφαμε οι υπολοιποι δλδ :P

Η Kajira είπε το απλό.. για την προσπάθεια...στις μέρες μας λίγοι/λίγες προσπαθούν συνήθως επιλέγουν το πρώτο πιάτο του τιμοκαταλόγου που βλέπουν:)
Για να αποδιδουμε τα του Καισαρως τω Καισαρι, πριν το πει η Kajira, το ειπε η Neraida (και εμμεσως πιο πριν ο Chaos, και Bill).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νι, αλλά εγώ έχω πιο ωραίο αβατάρ και με θυμάται πιο εύκολα! :bleh:

(δεν την παλεύω σήμερα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για να αποδιδουμε τα του Καισαρως τω Καισαρι, πριν το πει η Kajira, το ειπε η Neraida (και εμμεσως πιο πριν ο Chaos, και Bill).

χαχα!! μου φαινεται πως εαν χρειαστω δικηγορο...θα σε θυμηθω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Α δε ξερω, εσυ ξεχωρισες ποιος ειπε τι (ολοι ηταν οκτος θεματος και σε καλυψε μονο η kajira με την τελευταια φραση) ;)

Εχμ....ειχες πει στο 1ο ποστ ομως : "Όχι δεν ρωτάω κάτι συγκεκριμένο.. συζήτηση να γίνεται, μπορείτε να το κατευθύνετε όπως θέλετε:)" Αλλωστε συμφωνησες και επικροτησες διαφορα ποστς μεχρι τωρα στο θεμα, μου φαινεται καπως περιεργο να λες τωρα οτι μονο τωρα "καλυφθηκες" και μονο απο ενα ατομο με ενα ποστ. Τζαμπα γραφαμε οι υπολοιποι δλδ :P

Για να αποδιδουμε τα του Καισαρως τω Καισαρι, πριν το πει η Kajira, το ειπε η Neraida (και εμμεσως πιο πριν ο Chaos, και Bill).
Είναι διαφορετικό "καρντιά μου":P να συμφωνείς γενικά με μία άποψη και τελείως διαφορετικό να σε καλύπτει προσωπικά μία απάντηση σε ένα συγκεκριμένο ερώτημα.

Καλά μην στεναχωριέσαι εσύ με κάλυψες περισσότερο από όλους:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νι, αλλά εγώ έχω πιο ωραίο αβατάρ και με θυμάται πιο εύκολα! :bleh:

(δεν την παλεύω σήμερα!)
:D


Είναι διαφορετικό "καρντιά μου":P να συμφωνείς γενικά με μία άποψη και τελείως διαφορετικό να σε καλύπτει προσωπικά μία απάντηση σε ένα συγκεκριμένο ερώτημα.
Επικροτουσες δεν ειμασε στο κεφαλι σου να ξερουμε αν σε καλυπτε κιολας :P Το πιο πιθανο ειναι να μας καλυπτουν γνωμες με τις οποιες συμφωνουμε.

Καλά μην στεναχωριέσαι εσύ με κάλυψες περισσότερο από όλους:teasing:
Τωρα παει. Ξεκιναω καταθλιψη για να μαθεις ρε !

seriously, δεν αναφερομαι σε μενα (αλλωστε ειπαμε, τα του Καισαρως...), απλα γραφτηκαν 7 σελιδες και μου φανηκε καπως απαξιωτικο το σχολιο, ειδικα οταν η "λυση" ήταν κατι που εχει ηδη ειπωθει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
:D


Επικροτουσες δεν ειμασε στο κεφαλι σου να ξερουμε αν σε καλυπτε κιολας :P Το πιο πιθανο ειναι να μας καλυπτουν γνωμες με τις οποιες συμφωνουμε.

Τωρα παει. Ξεκιναω καταθλιψη για να μαθεις ρε !

seriously, δεν αναφερομαι σε μενα (αλλωστε ειπαμε, τα του Καισαρως...), απλα γραφτηκαν 7 σελιδες και μου φανηκε καπως απαξιωτικο το σχολιο, ειδικα οταν η "λυση" ήταν κατι που εχει ηδη ειπωθει ;)
Ο γραπτός λόγος παρεξηγείται δυστυχώς. Ζητώ συγνώμη αν το εξέφρασα λάθος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
No worries (αν και δε νομιζω οτι αλλο ηθελες να πεις και αλλο ειπες, οπότε να σε παρεξηγησα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
διακρινω μια ιδιαιτερη σιγουρια για το οτι εχω χασει τον δρομο μου...(φαντασου να με γνωριζες κιολας)...εγω απο την αλλη εχω αντιθετη γνωμη..
...anyway...ο καθενας κρινει με βαση τις εμπειριες του στη ζωη...

Αγαπητή μου Νεράιδα το Χάος δεν προσφέρει σιγουριά. Η σιγουριά είναι κάτι που απορρίπτεται έναντι της περιπέτειας. Οι απόψεις σου θυσιάζουν την ευτυχία έναντι της σιγουριάς. Δεν ξέρω ακριβώς πού τη διακρίνεις στο κείμενό μου, όμως δεν απαντάς επί της ουσίας στο σχόλιο που εμπεριέχει. Εάν δεν είσαι σε θέση να υπερασπιστείς την άποψή σου, μην καταφεύγεις στην επίκληση της μη γνωριμίας μας. Με αυτό το σκεπτικό δεν θα μπορούσαμε να εκφέρουμε καθόλου γνώμες για τους άλλους μέσα στο στέκι, απλά και μόνο γιατί δεν γνωρίζουμε κανέναν. Ακριβώς επειδή ο καθένας κρίνει σύμφωνα με τις εμπειρίες του κι εγώ έχω γνωρίσει πολλούς που εκφέρουν τέτοιες γνώμες κι έχω δει την κατάληξή τους, είμαι και μια δεκαετία μεγαλύτερος, πήρα το θάρρος να σου κάνω ένα σήμα. Ουδείς λέει ο Ιησούς πιο τυφλός απ' αυτόν που δεν θέλει να δει και συνεπώς δεν επιμένω. Σου εύχομαι ο δρόμος που όπως φαίνεται δεν έχασες αλλά έχεις επιλέξει, να σε οδηγήσει (αντίθετα με τις προβλέψεις μου) με ασφάλεια στην ευτυχία ή τουλάχιστον στην κατάσταση που οι Pink Floyd ονόμασαν "Comfortably numb".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αγαπητή μου Νεράιδα το Χάος δεν προσφέρει σιγουριά. Η σιγουριά είναι κάτι που απορρίπτεται έναντι της περιπέτειας. Οι απόψεις σου θυσιάζουν την ευτυχία έναντι της σιγουριάς. Δεν ξέρω ακριβώς πού τη διακρίνεις στο κείμενό μου, όμως δεν απαντάς επί της ουσίας στο σχόλιο που εμπεριέχει. Εάν δεν είσαι σε θέση να υπερασπιστείς την άποψή σου, μην καταφεύγεις στην επίκληση της μη γνωριμίας μας. Με αυτό το σκεπτικό δεν θα μπορούσαμε να εκφέρουμε καθόλου γνώμες για τους άλλους μέσα στο στέκι, απλά και μόνο γιατί δεν γνωρίζουμε κανέναν. Ακριβώς επειδή ο καθένας κρίνει σύμφωνα με τις εμπειρίες του κι εγώ έχω γνωρίσει πολλούς που εκφέρουν τέτοιες γνώμες κι έχω δει την κατάληξή τους, είμαι και μια δεκαετία μεγαλύτερος, πήρα το θάρρος να σου κάνω ένα σήμα. Ουδείς λέει ο Ιησούς πιο τυφλός απ' αυτόν που δεν θέλει να δει και συνεπώς δεν επιμένω. Σου εύχομαι ο δρόμος που όπως φαίνεται δεν έχασες αλλά έχεις επιλέξει, να σε οδηγήσει (αντίθετα με τις προβλέψεις μου) με ασφάλεια στην ευτυχία ή τουλάχιστον στην κατάσταση που οι Pink Floyd ονόμασαν "Comfortably numb".
Καλά εσένα σε έχει επηρεάσει περισσότερο ο Καύσωνας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ή τουλάχιστον στην κατάσταση που οι Pink Floyd ονόμασαν "Comfortably numb".
oooh...that must have hurt ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top