Τι ΝΟΚΙΑ να πάρω με 345?;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Aπλά θεωρώ πως η γυναίκα που είναι εκ φύσεως το πλάσμα με το περισσότερο στυλ και το καλύτερο γούστο προτιμά κάτι πιο στυλάτο.

Με παρεξηγήσατε.:(

Οκ, παρεξήγησις. :) Απλά εγώ, σύμφωνα με το δικό μου γούστο, το ροζουλί κινητό που έβαλες απο κάτω δεν μου φαίνεται πιο στυλάτο αλλά πιο χαζοβιόλικο. Μου φέρνει στο μυαλό κάτι ξανθιές τύπισσες που κρατάνε αγκαλιά ένα τσιουάουα και συζητάνε μονίμως για βαφές μαλλιών και χαλάουα. :P

Πάντως ουδέποτε είδα ένα κινητό που να προωθείται ως "θηλυκό" και να έχει αξιόλογες δυνατότητες, εφάμιλλες ενος πιο ..."μονόχνωτου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πάντως ουδέποτε είδα ένα κινητό που να προωθείται ως "θηλυκό" και να έχει αξιόλογες δυνατότητες, εφάμιλλες ενος πιο ..."μονόχνωτου".


Έιναι πιο θηλυκό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.


Aπό τη άνωθεν σειρά της ΝΟΚΙΑ νομίζω ναι.
Και είναι και πληρέστατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Με τόσες προτάσεις δεν ξέρω τί να διαλέξω τελικά!!!:D Ομολογώ πώς δεν περίμενα τέτοια ανταπόκριση πάντως και ειλιρινά σας ευχαριστώ όλους.:)
Ευτυχώς τσιουάουα δεν έχω...αλλά ξανθιά είμαι:P :stunned: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Άλλο ένα παράδειγμα:
Δύο ολόιδιες συσκευές:

και

Η πρώτη unisex και η δεύτερη αποκλειστικά για τα θηλυκά.
Αυτό εννοώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλά καλά, με έπεισες :P
Aυτό με τα Windows mobile ως θηλυκό το προωθούν; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλά καλά, με έπεισες :P
Αυτό ήθελα.:P
Προφανώς και δεν έχω κάτι με τις ξανθιές, δεδομένου οτι σκέφτομαι σοβαρά να τα βάψω σκουρο ξανθό :P
Μην παρεξηγείσαι με το παραμικρό και μην ψάχνεις αφορμή για μπηχτές, θα κάνεις πρώρα ρυτίδες :)
Ηρεμία παιδιά μου... Ηρεμία!!!
:) (αν και μου αρέσουν οι συζητήσεις σε τεντωμένα σχοινιά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
H ιδια η PYLH ειπε ξακαθαρα:
Για πολλά προγράμματα μάλλον δεν ενδιαφέρομαι! Θέλω να έχει καλή κάμερα,ήχο.οθόνη,αυτονομία,να μπορώ να έχω μουσική...γενικότερα "αυτές τις multimedia δυνατότητες" πού αναφέρεις! Σας διαφώτισα
Tωρα πως το πηγατε στο αν οι γυναικες ειναι τεχνοφοβικες ή οχι ουτε εγω ξερω.
Kαι οπως και να το κανουμε τα κινητα χωριζονται σε κατηγοριες:
Fashion,multimedia,epaggelmatika,low/mid/high range,ανθεκτικα κτλ κτλ.
Το αν οι κοπελες προτιμουν τα πρωτα ή τα δευτερα ή καποιοα απο αυτα δεν λεει τιποτα.Ουτε για τις κοπελες ουτε για κανεναν.Ετσι κι αλλιως το οτι μερικοι ειμαστε αρρωστοι και θελουμε κινητο που να ηνει και καφε δεν σημαινει οτι το θελουν ολοι.

Παμε στο θεμα μας ομως.
Επειδη τα λειτουργικα συστηματα πληρωνονται, εαν η PYLH ΔΕΝ προκειτε να το χρησοποιησει τοτε ΔΕΝ αξιζει να παρει τετοιο κινητο.
Καλυτερα το χρηματα που θα ακουμπουσε για το λειτουργικο συστημα να τα δωσει για κινητο με καλη κατασκευη.
Ετσι κι αλλιως πλεον ολες σχεδον οι "καλες" προτασεις σου προσφερουν αρκετα καλουδια μεσα.

Το E65 (το μεσαιο αποτα τρια στην ωτο του Borat) προσωπικα δεν στο προτεινω γιατι η camera του ειναι κατω του μετριου...Καλο ηχο εχει,καλουτσικη κατασκευη (δεν με ενθουσιασε) πολυ καλη οθονη,αλλα....ειναι επαγγελματικη προταση.

Προσφατη προταση της NOKIA η οποια μαλιστα ειναι και αυτη με ανοιχτο λειτουργικο αλλα η οποια απευθυνεται στην "fashion" κατηγορια ειναι το καινουργιο Ν76.
Κατασκευαμσενο απο μεταλλο και αυτο ειναι πολυ στιβαρο.
Εχει αριστης ποιοτητας οθονη, καλουτσικη καμερα (χειροτερη του u600 και του LG που σου ειπα στην αρχη,αλλα καλυτερη του E65),παιρνει και προγραμματα εχει και εξωτερικα πληκτρα για να ελεγχεις το mp3 player με κλειστο το καπακι.
To κακο ομως που εχω διαβασει σε παρα πολλα site στο internet απο την πελιοψηφια των κατοχων τους, ειναι οτι (δεν ξερω τι μαμακια εκανε παλι η ΝΟΚΙΑ) και τα πλαινα τμηματα του κινητου που ειναι "ασημενια" ξεφλουδιζουν μετα απο λιγο καιρο...:|
Φυσικα κατι τετοιο ειναι απαραδεκτο!
Και μεχρι να βγει η δευτερη-τριτη παρτιδα οπου μπορει να το αλλαξουν αυτο, δεν σου προτεινω να το παρεις..
Φωτογραφιες:


Aλλη καλη προταση ειναι παλι απο την samsung το D900i.
Εχει τα χαρακτηριστικα του U600 στο περιπου, αλλα δεν ειναι τοσο λεπτο, και ειναι φτιαγμενο κυριως απο πλαστικο.Υψηλης ποιοτητας πλαστικα φυσικα,αλλα...πλαστικο.
Εχει καλυτερη μπαταρια,αλλα ειναι και πιο παχυ.


Ακομα κοιτα τα SoneEricsson W850 και K810i.

Προς το παρων σε αυτη την κατηγορια δεν μου ερχονται αλλα.
Παντως απο την ΝΟΚΙΑ το N72 δεν στο προτεινω γιατι απλουστατα εχει δευτεροκλασατη (πλεον) οθονη.Οταν ειναι must η αναλυση των 240X320 δεν μπορω να δεχτω οθονη 176Χ208 pixels.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Παντως απο την ΝΟΚΙΑ το N72 δεν στο προτεινω γιατι απλουστατα εχει δευτεροκλασατη (πλεον) οθονη.Οταν ειναι must η αναλυση των 240X320 δεν μπορω να δεχτω οθονη 176Χ208 pixels.
Ναι βρε. Απλά για το παράδειγμα το ανέφερα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ναι εχεις δικιο φιλε borat....:redface:
Πανω στην βιασυνη διαβασα και καταλαβα αλλα ντι αλλων...:xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πάντως εγώ το Ν76 δε θα το αγόραζα.
Ο σχεδιασμός στην ένωση του "σώματος" με την οθόνη δε μου εμπνέει καμία εμπιστοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σαν συσκευη ειναι πολυ στιβαρη.
Λιγο ασχοληθηκα μαζι της σε ενα NOKIA καταστημα εδω και πραγματικα ειναι πολυ στιβαρη.
Αν και δειχνει να ειναι αποκομενο το πανω μερος (οθονη) απο το κατω, παρολα αυτα ειναι αρκετα στιβαρη.
Το κακο ειναι οτι εχει ιδιατερα αβολο πληκτρολογιο...(αν και μοιαζει να ειναι ιδιας φιλοσοαφιας με αυτα των Motorola RAZR, Benq EF81 προσωπικα δεν μου αρεσε τοσο σε αισθηση...
Μετα πρεπει να πω οτι δεν ειναι καιτ η πιο μικρη συσκευη.Οπως ολες οι λεπτες προτασεις ετσι κι αυτη ειναι "πλατια", αλλα δεν ηταν τοσο θεμα.
Και το μεγαλο κακο ειναι το θεμα του peeling.
Αυτο δεν το ειδα ο ιδιος, αλλα δυστυχως το διαβαζω παντου στο Internet...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όντως το πληκτρολόγιο είναι άθλιο.
Εγώ πάντως δε θα το έπαιρνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Όντως το πληκτρολόγιο είναι άθλιο.
Εγώ πάντως δε θα το έπαιρνα.

εμενα σαν ιδεα-σχεδιασμο,οθονη λειτουργικο μου αρεσει...αλλα δυστυχως ετσι οπως το εβγαλαν στην αγορα με παλι προβλημα στο hardware και τοσο αβολο πληκτρολογιο...ουτε εγω θα το επερνα.
Ασε που οταν βαλεις το usb ή τα ακουστικα την θυρα τους στο κινητο, η οθονη δεν μπορει να ανοιξει τελειως...
Μονο η ΝΟΚΙΑ θα μπορουσε να τα καταφερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ασε που οταν βαλεις το usb ή τα ακουστικα την θυρα τους στο κινητο, η οθονη δεν μπορει να ανοιξει τελειως...
:confused:
Αν είναι δυνατόν...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Επειδή.....μάλλον μπερδεύτηκα:/: τελικά....,πού καταλήξαμε?:hmm::D Στο,"όχι ΝΟΚΙΑ" ???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Στο οχιτ το συγκεκριμενο μοντελο σιγουρα.;)
Γενικα μπορεις να φυγεις και απο ΝΟΚΙΑ.
Πλεον ολες οι κατασκευαστριες προσφερουν ενα πολυ φιλικο interface (μενου δηλαδη) για ευκολη χρηση του κινητου.
εμενα οι προτασεις μου προς το παρων βαση οσων ζητας παραμενουν οι προηγουμενες που εχω γραψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
εμενα οι προτασεις μου προς το παρων βαση οσων ζητας παραμενουν οι προηγουμενες που εχω γραψει.
Και εμένα είναι η πρόταση μου παραμένη η πρώτη που έχω αναφέρει.
:P
Tσέκαρε και αυτά:
https://www.nokia.com.gr/link?cid=PLAIN_TEXT_100015
https://www.nokia.com.gr/link?cid=PLAIN_TEXT_219094
https://www.nokia.com.gr/link?cid=PLAIN_TEXT_100029

Και τα τρία κατά τη γνώμη μου είναι αξιόλογα μοντέλα με καλές και αξιοποιήσιμες δυνατότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
εμενα σαν ιδεα-σχεδιασμο,οθονη λειτουργικο μου αρεσει...αλλα δυστυχως ετσι οπως το εβγαλαν στην αγορα με παλι προβλημα στο hardware και τοσο αβολο πληκτρολογιο...ουτε εγω θα το επερνα.
Ασε που οταν βαλεις το usb ή τα ακουστικα την θυρα τους στο κινητο, η οθονη δεν μπορει να ανοιξει τελειως...
Μονο η ΝΟΚΙΑ θα μπορουσε να τα καταφερει...

Για το Ν76 λετε? Γιατι μου κανεις αυτο βρε Μαριε? :no:
Απογοητευση. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top