Αποτρίχωση

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω ψηφιζω τριχα.-

Οχι και αρκουδα βεβαια....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδάκια πόσο πρέπει να αφησεις τις τριχες για να πας για αποτριχωση? πρεπει να ειναι μικρες η μακριές??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Απο μισό μέχρι ένα εκατοστό περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ξερω οτι το θεμα ειναι αρκετα παλιο αλλα εχω σοβαρο προβλημα....εκανα βλακεια και χρησιμοποιησα αποτριχωτικη μηχανη και τωρα τα ποδια μου εχουν γινει χαλια...παλιοτερα χρησιμοποιουσα μονο κερι...δεν ξερω τι να κανω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Τι τραβάμε οι γυναίκες!!!!! Εγώ πάντως ντρέπομαι να πάω σε αισθητικό και να της πω ότι θέλω να κάνω αποτρίχωση στον ποπο .... Γι΄αυτό κάνω μόνη μου! Ότι μπορώ βεβαια!

Έχεις δοκιμάσει να χρησιμοποιήσεις καθρεφτάκι? Για να είσαι πιο άνετη βρε παιδί μου!
Εγώ όταν κάνω μπικίνι βάζω ένα καθρέφτη στο γραφείο και με βολεύει.. γιατί σε αισθητικό φοβάμαι μη με τραυματίσει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ξερω οτι το θεμα ειναι αρκετα παλιο αλλα εχω σοβαρο προβλημα....εκανα βλακεια και χρησιμοποιησα αποτριχωτικη μηχανη και τωρα τα ποδια μου εχουν γινει χαλια...παλιοτερα χρησιμοποιουσα μονο κερι...δεν ξερω τι να κανω...:(
ξερω τι λες... και γω το χω παθει...
μονη λυση να μην ξαναχρησιμοποιησεις μηχανη..
αυτα φευγουν μονο με το χρονο..
(με το κερι ηταν ολα καλα δηλαδη?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ξερω οτι το θεμα ειναι αρκετα παλιο αλλα εχω σοβαρο προβλημα....εκανα βλακεια και χρησιμοποιησα αποτριχωτικη μηχανη και τωρα τα ποδια μου εχουν γινει χαλια...παλιοτερα χρησιμοποιουσα μονο κερι...δεν ξερω τι να κανω...:(

ο Δάφνης στην Ομόνοια έχει κεριά που βγάζουν τις τρίχες και μετά από συχνό ξύρισμα. Και, εμένα τουλάχιστον, δεν με ερεθίζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ο δαφνης ειναι κομμωτηριο? τι τιμες εχει για τα κερια? μολις μπηκα στο σαιτ του αλλα δε λεει αμα δε γινεις μελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Η Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ο Δάφνης έχει και είδη κομμωτηρίου, γενικά έχει προϊόντα για επαγγελματίες. Το κερί ρολό για μεγάλες περιοχές πέρυσι έκανε 1,17 (αυτά που μπαίνουν σε μηχανή) και φέτος δεν θυμάμαι ακριβώς κάτω από 2,50 σίγουρα, μπορεί και κάτω από 2€.

(άμα έχεις καμιά σχέση με το χώρο της αισθητικής, τηλεόρασης, μόδας κλπ. σου κάνουν επιπλέον έκπτωση.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Επειδή κι εγώ με τον Δάφνη ξεκίνησα (τώρα απλά παίρνω ο,τι να ναι γιατί είμαι μακριά από Ομόνοια) δεν θυμάμαι να ήταν τόσο φτηνά. Γύρω στο 2ευρο ήταν. Για αποφυγή ερεθισμών, δοκίμασε τα κεριά που είναι για ευαίσθητο δέρμα, συνήθως ροζ ή άνοιχτόχρωμα τέλος πάντων, όχι τα πράσινα/μπλε. Συμφέρει πολύ να πάρεις κεριέρα (με 15 ευρώ είχα πάρει εγώ) γιατί σε αισθητικό τόσα σου φεύγουν μόνο για μια φορά στο μισό πόδι. Δεν είναι τίποτα να μάθεις πως να το τραβάς, πιστεύω το κάνουν μεγάλο θέμα για να έχουν δουλειά και οι αισθητικοί (τόσα λεφτά χαλάσαν στα ΙΕΚ να "μάθουν").
Κερι στο μπικίνι έκανα παλιότερα, αλλά τώρα είμαι της άποψης ότι μόνο γύρω γύρω αξίζει να κάνεις. Εκεί μόνο βλέπεις διαφορά στην τριχοφυία σε σύγκριση με το ξύρισμα. Στο υπόλοιπο πονάει πολύ και κοκκινίζει/ερεθίζεται τόσο που δεν έχει νόημα. Στα χέρια και στο πρόσωπο επίσης θεωρώ ότι δεν είναι καλή ιδέα, γιατί μετά οι τρίχες βγαίνουν πολύ χειρότερα από ότι ήταν. Στις μασχάλες μόνο ξυράφι, το κερί είναι ο,τι χειρότερο εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το κερί δημιουργεί πάντα έντονους ερεθισμούς γιατι δεν είναι φυσικό προϊόν. Δοκιμάστε καραμέλα και θα με θυμηθείτε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό που δεν μου αρέσει στην καραμέλα είναι ότι είναι πιό δύσκολη στη χρήση και στα πόδια μου έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το κερί, αλλά στο διπλάσιο χρόνο και αφού με έχει ταλαιπωρήσει. Βέβαια αν κάποια έχει πρόβλημα με το κερί και της προκαλεί ενοχλητικούς ερεθισμούς ακόμα και στα πόδια, ίσως είναι μια καλή οικονομική λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Το κερί δημιουργεί πάντα έντονους ερεθισμούς γιατι δεν είναι φυσικό προϊόν. Δοκιμάστε καραμέλα και θα με θυμηθείτε! ;)
τι ειναι η καραμελα? τη χρησιμοποιεις με ρολετα οπως το κερι? την πουλανε στα μεγαλα καταστηματα οπως πχ χοντο?
δεν την εχω προσεξει ποτε..

μηπως η καραμελα ειναι αυτο που λεμε χαλαουα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eίναι στην κυριολεξία καραμέλα. Την πουλάνε και στον Χοντο, αλλά μπορείς να φτιάξεις και μόνη σου. Είναι μπελαλίδικη και δύσκολη στη χρήση, θα πρέπει να δεις αλλον να κάνει για να καταλάβει και πάλι παίζεται αν θα τα καταφέρεις. Εγώ κάνω μόνο στο μπικίνι και βασικά μου την κάνουν, δεν νομίζω πως θα μπορούσα ποτέ να κάνω μόνη μου - όμως έχει τεράστια διαφορά με το κερί, οι τρίχες μετά βγαίνουν πραγματικα απαλές και λιγοστεύουν με κάθε χρήση, ενώ με το κερί τουλάχιστον σε εμένα, ήταν σχεδόν σαν να είχα βάλει ξυράφι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τη δουλευεις με το χερι κρύα ή τη ζεσταινεις κ τραβας με ταινια? τι εννοεις μπελαλιδικη :Ο
(στο κατω κατω μεχρι να μαθω κ το κερι καηκα κυριολεκτικα κ μεταφορικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Aφτά που διαυάζω πάντως βοηθούν και στην δική μου αποτρίχωσι
δεν έχει μείνει τρίχα στο κεφάλι μ :confused: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ciela, εγώ μια φορά έκανα και την ζέστανα στα χέρια (ήταν καλοκαίρι και ήταν ήδη μαλακιά, χειμώνα νομίζω θέλει μπαιν μαρί πρώτα). Ηθελε πολλή ώρα για να μαλακώσει αρκετά και τα χέρια μου κολλάγαν πολύ. Δεν έβαλα ταινίες, την άπλωσα στο πόδι, την άφησα λίγο και σκλήρυνε, οπότε μετά απλά την τράβηξα. Το ίδιο πράγμα ξανακάνεις μετά, την ζεσταίνεις στα χέρια να γίνει άσπρη κάπως και συνεχίζεις. Παίρνει πολλή ώρα όμως και τα κάνεις όλα χάλια.
Η Oralee που λέει ότι μπορείς να φτιάξεις μόνη σου σίγουρα δεν έχει δοκιμάσει! Είναι πανδύσκολο και πανάκριβο να την φτιάξεις σπίτι και ζήτημα αν θα σου πετύχει. Εδώ έτοιμη την παίρνεις και σου βγαίνει η πίστη να την δουλέψεις. Αμα στο κάνει άλλη βέβαια αλλάζει το πράγμα γιατί κάθεσαι και το "απολαμβάνεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
την τραβας χωρις να εχεις βαλει πριν ταινια? :Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι, δεν χρειάζεται. Και μετά το ίδιο...τριχομπαλάκι χρησιμοποιείς ξανά μέχρι να σταματήσει να κολλάει καλά. Ας μας πει και η Oralee πως την κάνει η επαγγελματίας, γιατί εγώ μια φορά έκανα ερασιτεχνικά και αυτοσχέδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
oh my god. καταλαβα τι λες. αυτο το πραγμα κανει καλο τωρα?
εκανα πιο μικρη χαλαουα με αυτο τον τροπο στο ανω χειλος και χαλια με εκανε. ερεθισμοι, αγριευε τις τριχες κλπ. και νομιζω τη ζαχαρη ειχε σαν βαση κ αυτο ή κατι τετοιο εγραφε στη συσκευασια.

επισης υποθετω πως θα ειναι ακομα πιο δυσκολο στα ποδια γιατί εκει μπορει οι τριχες να κοπουν αντι να βγουν ολοκληρες (ωντας πιο χοντρες και δυνατες, και σε μεγαλυτερη επιφανεια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top