Με τι κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;

Με τί κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Μέσα Μαζικής Μεταφοράς

    Ψήφοι: 16 40.0%
  • Αυτοκίνητο

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Με τα πόδια

    Ψήφοι: 18 45.0%
  • Ποδηλατο

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Μηχανακι/Μηχανη

    Ψήφοι: 2 5.0%

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
΄Σίγουρα όλα τα χρησιμοποιείτε αλλά με τι μετακινήστε πιο συχνά;;;; Και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anhur

Νεοφερμένος

Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πόδια, όπως πάντα άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Λεωφορεία, τρόλει και τραμ (το μετρό έχει καταντήσει πολυτέλεια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εδώ που είμαι έχει μόνο ένα κτελ της συμφοράς που περνάει μακριά από το σπίτι και πιό κοντά έχω ένα δημοτικό λεωφορείο που περνάει όποτε έχει όρεξη ο οδηγός (σπάνια, το έχω δει 3 φορές από το καλοκαίρι). Α, έχω και τον προαστειακό στο εναμισι χιλιόμετρο περίπου. Αλλά αυτά εκτός του ότι είναι της υπομονής, είναι και πανάκριβα. Οπότε συνήθως πάω με το αυτοκίνητο μέχρι την κοντινή πόλη (12χλμ) και παίρνω αστικό λεωφορείο από εκεί. Αν δεν περάσει σε μισή ώρα, τα σκάω αναγκαστικά στο κτελ γιατί δεν θα ξημερώσω στη στάση. Μετά από εκεί μετρό, λεωφορεία, τρόλει και αν είμαι τυχερή σε δύο περίπου ώρες έχω φτάσει σχεδόν σε όποιον προορισμό του κέντρου θέλω.
Βέβαια αμα βιάζομαι πάω μέχρι το μετρό με το αυτοκίνητο και ψάχνω να παρκάρω μόνο ένα 5-10λεπτο, οπότε μειώνω τον χρόνο σε μιάμιση, μπορεί και μια ώρα.

Υ.Γ. Μου τη σπάει η επαρχιακή Αττική.

Υ.Γ. 2. Αν νομίζετε ότι περνάτε πολλή ώρα σε μετακινήσεις, σκεφτείτε το ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
μηχανη ή ποδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Με τα πόδια συνήθως, εκτός αν βιάζομαι πολύ ή κάνει πολύ κρυο, οποτε παίρνω το λεοφωρειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... μαλλον ειμαι απο τους βολεμενους/βολεψακιαδες... Μηχανακι, σε πολυ σπανιες περιπτωσης (βροχη, υπερβολικο κρυο, χαλασμενο το μηχανακι), αυτοκινιτο και καμια φορα με τα ποδια, απλα επειδη ηθελα εκεινη την στιγμη να παω με τα ποδια.
ΜΜM μονο σε αλλες πολεις και για μεγαλες αποστασης. Εδω ουτε κατα διανοια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
με το σουπερ παπι μου....
ομως λογω οτι συντομα θα ειμαι πιο κοντα στη δουλεια μου, σκεφτομαι να
ασχοληθω με ποδηλατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Για κοντινες αποστασεις (περιπτερο,σουπερμαρκετ)χρησιμοποιω το "Πεζο 2".
Για πιο μακρινες,το ποδηλατο.

P.S.Μιας και ελειπε το ποδηλατο,το προσθεσα στην δημοσκοπηση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
ΜΜΕ μονο σε αλλες πολεις και για μεγαλες αποστασης. Εδω ουτε κατα διανοια!

Ε ναι...χμμμ... βασικα τα ΜΜΕ δεν κανουν ουτε για μικρες ουτε για μεγαλες αποστασεις...Δεν κανουν για τιποτα γενικοτερα!!! Καλα κανεις και δεν τα προτιμας!!!:P


(correct ΜΜΜ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
με το σουπερ παπι μου....
ομως λογω οτι συντομα θα ειμαι πιο κοντα στη δουλεια μου, σκεφτομαι να
ασχοληθω με ποδηλατο.

Καλο το ποδιλατο, το εχω σκευτει αρκετες φορες (τουλαχιστων να γλιτωσω τις βενζινες και την συντιριση γενικοτερα του μηχανακιου για τα πολλα-πολλα αφου λιγες φορες βιαζομαι και πρεπει να παω γρηγορα) αλλα ειναι ακριβα τα ατιμα....

P.S.Μιας και ελειπε το ποδηλατο,το προσθεσα στην δημοσκοπηση :D

βαλε και μηχανακι ρε συ γιατι αλλο το αυτοκινιτο και αλλο το μηχανακι/μηχανη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
MMΜ.
Ταξί ούτε για αστείο πλέον.

Με τα πόδια κάποιες φορές όταν ο καιρός είναι οκ/έχω χρόνο κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλο το ποδιλατο, το εχω σκευτει αρκετες φορες (τουλαχιστων να γλιτωσω τις βενζινες και την συντιριση γενικοτερα του μηχανακιου για τα πολλα-πολλα αφου λιγες φορες βιαζομαι και πρεπει να παω γρηγορα) αλλα ειναι ακριβα τα ατιμα....

Προτείνω να ρίξεις μια ματιά στα ποδήλατα που πουλά το καρφουρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ε ναι...χμμμ... βασικα τα ΜΜΕ δεν κανουν ουτε για μικρες ουτε για μεγαλες αποστασεις...Δεν κανουν για τιποτα γενικοτερα!!! Καλα κανεις και δεν τα προτιμας!!!:P


(correct ΜΜΜ)
Νταξει μωρε, πως κανεις ετσι....:P Μπερδευτικα και εγω...!

Προτείνω να ρίξεις μια ματιά στα ποδήλατα που πουλά το καρφουρ.
Δεν ειναι ουτε και αυτα τοσο φθηνα...! Και αμα ειναι να παρω, τουλαχιστω θα παρω κατι που να μπορω να το εμπιστευω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Πάντως έχουν κοπέι πολλές καλές συνήθειες. θυμάμαι πριν 3-4 χρόνια έπαιρνα ταξί αν το χριεαζόμουν... Τώρα αποκλείεται... Το δε αμάξι όσο ήταν 1,60 η βενζίνη το ψιλοάντεχα. Με το 1,77 ευρώ το λίτρο θα το κάνω αντίκα να το καμαρώνω... Έτσι όπως πάμε θα το δείχνουμε στα παιδιά μας σαν αξεσουάρ...

Έτσι χρησιμοποιώ όλα τα ΜΜΜ... Τα πάντα όλα... Από λεωφορεία-μετρό-ηλεκτρικό-προαστιακό... ανάλογα το πού πάω... έχω μάθει απ'έξω όλες τις γραμμές-στάσεις...

Το ποδήλατο δεν έχω αξιοποιήσει αλλά αν δε μένεις κοντά στο κέντρο είναι δύσκολο να κατέβεις με αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Οταν κατεβαινω στην πολη (συνθως με το αυτοκινητο μαζι με τη μανουλα) το αφηνουμε και μετακηνουμαστε με τα ποδια...ευκαιρια για γυμναστικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Παλια ειχα και εγω μια παπια μετα την αφησα και πλεον ποδια και λεωφορειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isabella

Νεοφερμένος

Η isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
λεωφορείο και ξερό ψωμί! το πάστωμα, πάστωμα,αλλά τι να λέει!? θα το αντέξουμε!!!:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ευτυχώς στην δουλειά μου δεν έχω ανάγκη το λεωφορείο πλέον, γιατί όπως κατάντησε η συγκοινωνία θα είχα πρόβλημα.
Στην ίδια πόλη λοιπόν, με τα πόδια και ας χρειάζομαι αρκετή πεζοπορία, αλλά τις μέρες αυτές που κάνει :cold: πολύ κρύο, παίρνω το αυτοκίνητο.
Σε πολύ επείγουσες ανάγκες για να πάω κάπου, σε άλλη δηλαδή πόλη, τότε ταξί, γιατί αν περιμένω το λεωφορείο θα φάω ώρες και πολύ εκνευρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μετρό. Εντάξει, παίρνω και το λεωφορείο για να φτάσω ως το μετρό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top