Πόσοι από σας είστε χωρίς σύντροφο;

Ποια η κατάσταση σας σε σχέση με το παραπάνω ερώτημα:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Είμαι σε σχέση και είμαι καλά.

    Ψήφοι: 70 32.1%
  • Είμαι σε σχέση και δεν είμαι καλά.

    Ψήφοι: 10 4.6%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω χρόνο.

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δεν έχω διάθεση δέσμευσης αυτή την περίοδο.

    Ψήφοι: 24 11.0%
  • Δεν είμαι σε σχέση επειδή δε με ενδιαφέρει κάποιος.

    Ψήφοι: 49 22.5%
  • Είμαι ο deadhead_pirate

    Ψήφοι: 6 2.8%
  • Δεν εχω σχέση γιατι δεν βρίσκω / δεν με θέλουν (μπακούριον το κοινόν)

    Ψήφοι: 53 24.3%

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Nεο πόλλ που θα συνταράξει:
Τα λέει όλα το θέμα.

Πόσοι είστε μόνοι στη ζωή;
Είναι από επιλογή;
Δεν έχετε ανάγκη για μία σχέση;
Δεν έχετε χρόνο για μία;
Δε γουστάρετε σχέσεις;
Έχετε σχέση και τολμάτε και να απαντάτε;

Ούτω καθεξής!


Και ύστερα από μία ευγενική παρατήρηση:
Εγώ δεν έχω σχέση αλλά φυσικά ΔΕΝ ψάχνω κάποιον από εδώ μέσα!
Γέλασα πολύ με αυτή την παρατήρηση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Απάντησα και ξέρετε όλοι τι. Εδάδ είσαι πολύ κακή κοπέλα. Έβαλες ξεχωριστή απάντηση για τον πειρατή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δεν είμαι κακιά, απλά μου φάνηκε αστείο!
Λες να είναι κακό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Και εγω απαντησα, ειμαι σε σχεση και ειμαι καλα! (Σαν το ειμαι αλκοολικος και ειμαι καλα ακουγεται αυτο:P)

Δεν φανταζομαι να τον πειραξει τον Πειρατη, και μενα μου φανηκε αστειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ναι ρε πλάκα έχει. Ο Ανδρέας είναι εντάξει τύπος, δεν θα παρεξηγήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι σε σχέση. Μακροχρόνια σχέση δεν έχω κάνει ποτέ, εμπειρίες από σύντομες και χαζά έχω κάμποσες. Βασικά δεν έχει τύχει. Η πιο πρόσφατη έληξε με άσχημο τρόπο πριν 3 μήνες.:wacko:

Θέλω να κάνω σχέση και είμαι άνθρωπος που λειτουργώ καλύτερα όταν είμαι ερωτευμένη. Αλλά από την μία φοβάμαι να εμπιστευτώ από την άλλη είμαι αρκετά particular στο θέμα άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κι εγώ απάντησα...
Το 2ο...
Ο λόγος; Κάποια τεχνικά προβλήματα που δεν μας επιτρέπουν να βρεθούμε σύντομα και αυτό με την απόσταση που δεν υπάρχει λύση δεν την αντέχω....
Μου την δίνει...βασικά μου την δίνει που από το να συζούσε φτάσαμε στην άλλη άκρη...και μην ακούσω για το ότι οι αποστάσεις έχουν εκμηδενιστεί... νι το ξέρω...απλά δεν μπορούμε με τίποτα όμως νωρίτερα από Σεπτέμβρη :/:

Συν ότι όταν ξεκίνησε αυτή η σχέση δεν την είδα ποτέ ως σχέση γιατί δεν ήμουν σε φάση σχέσης και απλά έγινε σχέση γιατί άφησα τον εαυτό μου να παρασυρθεί και να πω οκ...δεν τελειώνουμε τώρα που φεύγω συνεχίζουμε και όπου μας βγει...ενώ ποτέ δεν το είχα στο μυαλό μου και δεν ήξερα καν αν όντως το ήθελα...

Και μετά την ψυχανάλυση...ας απαντήσει ο επόμενος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Δεν ταυτίζομαι μαζί σου γιατί εγώ ενώ δεν μπορώ να τις διατηρήσω δε φταίω, συνήθως βαριέμαι πρώτη και φεύγω.

Κι εγώ λειτουργώ στη ζωή καλύτερα νομίζω ως ερωτευμένη.

Πιστεύω επίσης ότι ύστερα από τις κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες έχω μάθει να λειτουργώ καλύτερα σε μια σχέση, να την κρατάω ζωντανή για πιο πολύ και να ερωτεύομαι πιο όμορφα.

Τη λύση δεν την έχω βρει ακόμη πάντως.

Την underwater εννοουσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω φύγει ποτέ επειδή έπληξα (πώς να τα καταφέρω σε 1-2 το πολύ μήνες;:P ) αλλά έχω φύγει επειδή ο άλλος αποδείχτηκε διαφορετικός από ότι νόμιζα.

Και στην πρόσφατη σχέση που ανέφερα πιο πάνω δεν ήμουν εγώ αυτή που την έκανε.

Νομίζω πως πια στα 26 μου είμαι έτοιμη να δοθώ συναισθηματικά, αλλά όπως είπα είμαι περίεργη. Δηλαδή αυτά που ζητώ μπορώ να τα βρω αλλά δύσκολο. Δυστυχώς πολλοί ενοχλούνται με μια ανεξάρτητη κοπέλα και μάλιστα ένας μου είχε πει ότι θα μείνω μόνη μου.:confused: Και είναι κάτι που δεν το καταλαβαίνω επειδή ναι μεν δεν είμαι το άτομο που εξαρτάται στο τι θα κάνει καθημερινά από τον γκόμενο αλλά που εξαρτάται τρελά συναισθηματικά από αυτόν. Αυτό δεν είναι το σημαντικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν είμαι κακιά, απλά μου φάνηκε αστείο!
Λες να είναι κακό?

Πειρατή…μπορείς να κάνεις κώμα, να κατέβεις εκλογές… θα έχεις αρκετούς να σε ψηφίσουν με την διασημότητα που απόκτησες εδώ…:P

Πέραν από την πλάκα… καλώς μπήκε ξεχωριστή επιλογή… ο πειρατής αντιπροσωπεύει τους άντρες που δεν θέλουν την δέσμευση της σχέσης γενικά, ενώ θέλουν να έχουν(και έχουν) «σχέσεις» με το ωραίο φίλο.…
εννοείτε ότι το όνομα του είναι συμβολικό στο poll…
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειμαι σε σχεση και ειμαι καλα!
(και δεν ξερω αν μοιαζει με το ειμαι αλκοολικος και ειμαι καλα, αλλα ειμαι και μπεκρης και ειμαι καλα! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Προφανώς είναι μεταφορικό το όνομα του deadhead_pirate.

Πλάκα, πλάκα, άρχισα να νιώθω λίγο pathetic με το τόπικ που άνοιξα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Δεν έχω σχέση γιατι δεν με ενδιαφέρει καποια;)

Πλησιαζει περισσοτερο στην κατασταση μου νομίζω...
Θέλω καποια απλα δεν γίνεται να είμαστε μαζί οποτε απο οτιδήποτε αλλο έχω γνωρίσει τελευταια δεν ενθουσιαζομαι για να κάνω σχέση παρα μόνο για επιπόλαιες καταστασεις και ανάλογα με τα κέφια....

Βασικά έχω βαρεθεί να αρέσω σε δεσμευμένες οποτε κανω ενα καλοκαιρινό διαλειμα με ηλιοθεραπεία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εχω σχεση κ ειμαι καλα:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Δεν είμαι σε σχεση γιατι δεν είμαι σε φάση για σχέση...Ειμαι σχεδόν ενα μήνα χωρισμένη και δεν εχω διαθεση να μπω σε νέα σχέση...Θα ήθελα όμως να γυρίσω στην παλιά...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ θέλετε να απαντήσω τώρα; :P

Όμως για να είμαι ειλικρινής, μερικές φορές σκέφτομαι πως οι σχέσεις με την κλασσική έννοια του όρου (δεν έχω μία τέτοια τώρα) είναι πολύ κουραστικές.. και δεν ξέρω αν θα άντεχα μία τέτοια ξανά. Δεν θέλω καν να αποκαλώ αυτό που έχω "σχέση" - με πνίγει αυτή η λέξη και μόνο που την βλέπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν έχω σχέση γιατι δεν με ενδιαφέρει καποια;)

Πλησιαζει περισσοτερο στην κατασταση μου νομίζω...
Θέλω καποια απλα δεν γίνεται να είμαστε μαζί οποτε απο οτιδήποτε αλλο έχω γνωρίσει τελευταια δεν ενθουσιαζομαι για να κάνω σχέση παρα μόνο για επιπόλαιες καταστασεις και ανάλογα με τα κέφια....

Βασικά έχω βαρεθεί να αρέσω σε δεσμευμένες οποτε κανω ενα καλοκαιρινό διαλειμα με ηλιοθεραπεία :P


Και εγώ κάτι τέτοιο..
Θέλω κάποια με κάποιο τρόπο και δεν γίνεται, και γενικά θεωρώ τους περισσότερους ανθρώπους βαρετούς ή αδιάφορους :|, και ειδικά τις περισσότερες γυναίκες :P, οπότε δεν παίζει κάτι. ^-^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγώ θέλετε να απαντήσω τώρα; :P

Όμως για να είμαι ειλικρινής, μερικές φορές σκέφτομαι πως οι σχέσεις με την κλασσική έννοια του όρου (δεν έχω μία τέτοια τώρα) είναι πολύ κουραστικές.. και δεν ξέρω αν θα άντεχα μία τέτοια ξανά. Δεν θέλω καν να αποκαλώ αυτό που έχω "σχέση" - με πνίγει αυτή η λέξη και μόνο που την βλέπω!

Σχεσεις με την κλασσικη εννοια του ορου as in αποκλειστικοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Δεν είμαι σε σχέση γιατί δεν έχω βρεί αυτή την περίοδο μια κοπέλα με αξίες και αρχές.Οι περισσότεροι χτίζουν σχέσεις πάνω σε στρατηγικές και σε ψευτοεγωισμούς και όχι πάνω στο πραγματικό ενδιαφέρον για τον άλλο/η και στην καλλιέργεια της αγάπης.Κατα τ΄άλλα οι μεν γυναίκες θα λένε μετά οτι δεν υπάρχουν άντρες και εμείς οι άντρες οτι οι γυναίκες είναι μόνο για μία νύχτα...και δεν αξίζουν να τις πέρνουμε στα σοβαρά.Περαστικά μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Aπό την δημοσκόπηση λείπει κάτι που θα το τσεκάριζα χωρίς δεύτερη σκέψη αν υπήρχε στη λίστα. Επίσης διαβάζοντας τις τελευταίες σειρές που έγραψε η edad nueva πιστεύω ότι είναι είτε πάρα πολύ έξυπνη, είτε έχει πολύ υψηλό επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top