Με έναν ξένο στην Αθήνα!

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν μπορώ, έχω χιλιάδες ιδέες, αλλά όλο αυτό σκέφτομαι!!!

Ο ιχλίμπεντιχ έρχεται Ελλάδα... Πού θα τον πηγαίνατε;
Παρθενώνα θα πάμε, Λυκαββητό για καφέ θα πάμε...

Για μπάνιο, τι έχει αλλάξει στις παραλίες; Δεν πληρώνω, δεν πληρώνω... και θέλω από ΒΠ κάτι προσβάσιμο, έχω αμάξι, άρα πάμε κι εκτός Αττικής αν είναι...

Ιδέες!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Λυκαβηττό, Πλάκα, Μοναστηράκι στην αγορά αν είστε τέτοιοι τύποι, και αφού έχεις αμαξάκι μην φοβάσαι τίποτα! Για τις παραλίες δεν ξέρω, δεν έχω επαφή :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
μαραθώνας, σχοινιάς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Για μπάνιο "ερωτοσπηλια" αλλα καθημερινή! Ψειρή για ποτό. Sorry για ορθογραφία, δεν φταίω εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πού είναι η Ερωτοσπηλιά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμ, θα πρέπει κάπως να το ψάξω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Sorry, με προσανατολισμό δεν τα πάω καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, το βρήκα, προς Πόρτο Ράφτη είναι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Η ερωτοσπηλιά είναι όντως πολύ ωραία, αλλά δεν είναι καλύτερα να πάτε σε κανα νησί. Σόρυ αν το χεις πει παραπάνω αλλά διάβασα μόνο τα τελευταία ποστ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα πάμε και νησιά, αλλά έχουμε και κάποιες μέρες στην Αθήνα, και μαζεύω ιδέες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Πάντως για παραλίες στην Αθήνα να χεις υπόψιν σου και νοτια.. προς Σαρωνίδα, Λαγονήσι, Ανάβυσσο..
Είναι καθαρά και ωραία!!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Να πώ κι έγώ; δεν είμαι εξπέρ απο αθήνα άλλα μου άρεσε σαν τουρίστρια ο κάθετος κεντρικός του μοναστηρακιού, με τα μαγαζιά, είναι πολλύ ωραία, η γνήσια ελλάδα ήταν εκεί, μου άρεσαν οι άνθρωποι με τα καροτσάκια, τα μαγαζιά και όλη αυτή η βαβούρα:redface:

Δεν θυμάμε πώς λέγετε ο δρόμος άλλα ήταν πολλύ ωραία, εγώ θα ήθελα να με πηγαίνανε εκεί άν και μαυριλα:redface:

Γνώμη μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Να πώ κι έγώ; δεν είμαι εξπέρ απο αθήνα άλλα μου άρεσε σαν τουρίστρια ο κάθετος κεντρικός του μοναστηρακιού, με τα μαγαζιά, είναι πολλύ ωραία, η γνήσια ελλάδα ήταν εκεί, μου άρεσαν οι άνθρωποι με τα καροτσάκια, τα μαγαζιά και όλη αυτή η βαβούρα:redface:

Δεν θυμάμε πώς λέγετε ο δρόμος άλλα ήταν πολλύ ωραία, εγώ θα ήθελα να με πηγαίνανε εκεί άν και μαυριλα:redface:

Γνώμη μου:P
Μήπως λες την Αγίου Μάρκου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μήπως λες την Αγίου Μάρκου;

Είναι φαντάσου ένας κεντρικός με αυτοκίνητα, μόλις βγείς απο τον σταθμό απέναντι έχει πολλά αμάξια, οποτε πάω Αθήνα μου αρέσει να περνάω απο εκείνον το δρόμο:)

Επίσεις και το τουρκολίμανο είναι φοβερό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Είναι φαντάσου ένας κεντρικός με αυτοκίνητα, μόλις βγείς απο τον σταθμό απέναντι έχει πολλά αμάξια, οποτε πάω Αθήνα μου αρέσει να περνάω απο εκείνον το δρόμο:)

Επίσεις και το τουρκολίμανο είναι φοβερό:)
Α νομίζω πως ξέρω ποιον δρόμο λες... αλλά και που είμαι Αθηναία, δεν θυμάμαι ποτέ δρόμους! :redface:
(εδώ που τα λέμε, πολλές φορές όταν κατεβαίνω κέντρο, βγάζω και χάρτη :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Α νομίζω πως ξέρω ποιον δρόμο λες... αλλά και που είμαι Αθηναία, δεν θυμάμαι ποτέ δρόμους! :redface:
(εδώ που τα λέμε, πολλές φορές όταν κατεβαίνω κέντρο, βγάζω και χάρτη :D )


Εχω πάει κάθε φορά που κατεβένουμε Αθήνα και περνάμε πάνω κάτω 2-3 φορές μου αρέσει αυτή η Βαβούρα και ο κόσμος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν μπορώ, έχω χιλιάδες ιδέες, αλλά όλο αυτό σκέφτομαι!!!

Ο ιχλίμπεντιχ έρχεται Ελλάδα... Πού θα τον πηγαίνατε;
Παρθενώνα θα πάμε, Λυκαββητό για καφέ θα πάμε...

Για μπάνιο, τι έχει αλλάξει στις παραλίες; Δεν πληρώνω, δεν πληρώνω... και θέλω από ΒΠ κάτι προσβάσιμο, έχω αμάξι, άρα πάμε κι εκτός Αττικής αν είναι...

Ιδέες!!! :) :)

καταρχάς θα τον έβγαζα για καφέ με την αγαπημένη μου κουε :P
κατα δεύτερον... πόσες μέρες έχετε για Αθήνα?
είναι πραγματικά κάμποσα τα μέρη... και η αθήνα είναι μεγάλη και με αυτή τη ζέστη δεν είναι φυσικά να τρέχετε όλη μέρα έξω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, έρχεται 2.8 το μεσημέρι και έχουμε μέχρι τις 5.8, που φεύγουμε για Ιθάκη...
Μετά 10-11.8 λίγο, και ξανά 19 το βράδυ με 21 το απόγευμα!
Δεν είναι και τόσο πολύ... Δε θέλω να τον τρελάνω τον άνθρωπο, αλλά ό,τι κάνουμε ας είναι καλό!! Ειδικά παραλίες, μη νιώθει ότι τον πάω αλλού γι' αλλού, ήδη θα κάνουμε πολλά με αμάξι!

Εσύ πότε θα 'σαι Αθήνα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
2 έως 5 θα είμαι αθήνα και μετά στις 20 :D


Λοιπόν... εφόσον θα πάτε διακοπές νησάκι κι έτσι... καλύτερα να μην τον τραβολογάς στις παραλίες κοντά στην Αθήνα...
εκτός ίσως απ το Σούνιο, όπου εκεί όμως θα πάτε να δείτε και το Σούνιο γενικότερα

Εγώ θα τον πήγαινα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ
Πλάκα
Ψυρρή
Μοναστηράκι
Στον πεζόδρομο γύρω απ την ακρόπολη (με το τρενάκι)
Ακρόπολη φυσικά
(για αυτά χρειάζεσαι 2 μέρες να μη σας βγει η ψυχή... τη μία μέρα φαγητό πλάκα, την άλλη ψυρρή)

Λυκαβηττό
Σύνταγμα (τσολιάδες) και ζάπειο
(μια μέρα)

Σούνιο
(μια μέρα)


Ένα βράδυ φαγητό πειραϊκή και ποτό Ιστιοπλοϊκό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top