Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou:
Καλό θα ήταν να ξέρεις σίγουρα αν υπάρχει και :baby: από αυτόν τον προήγούμενο γάμο...γιατί πολλοί το θυμούνται όταν η νέα τους σχέση έχει παρασοβαρέψει :angry:
Έχει συμβεί σε γνωστή μου λίγο πρίν ανέβει τα σκαλιά της εκκλησίας και από τότε έχει χάσει την εμπιστοσύνη της στους άντρες :(
Δεν θέλω να σε φοβήσω, απλά δεν είναι κακό να είσαι υποψιασμένη ;)

Σύμφωνα με τα λεγόμενά του (πάντα) ο γάμος έληξε ανευ διαδόχου.... Άλλωστε δεν κράτησε και πολύ... Μόλις 2 χρόνια. Τους λόγους μου τους είπε και είναι πράγματι αρκετά σοβαροί για να λήξει ένας γάμος. Φυσικά όλα αυτά, σύμφωνα με τα ΔΙΚΑ του λεγόμενα.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε crazyhelen μήπως με τόση καχυποψία στο τέλος χαλάσεις μια σχέση χωρίς λόγο? Ζήσε την και λίγο, μην είσαι συνέχεια στην τσίτα και μην εξετάζεις το "ποιόν" του λες και έκανες σχέση με καταζητούμενο του FBI! Με μέτρο! Δεν χρειάζεται να αμφισβητείς την κάθε πρόταση που σου λεει! Άλλωστε μου φαίνεται λίγο παράξενο να έχει παιδι και να στο κρύβει τόσο καλά. Ε παιδί είναι, δεν κρύβεται και τόσο ευκολα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αφήστε τη κοπέλα να το ψάξει πρώτα, και να το ψάξει καλά - Αν μπλέξει μόνο και μόνο για "να το ζήσει", μπορεί μια μέρα να το μετανοιώσει πολύ άσχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν όμως το χάσει λόγω της καχυποψίας της ενω δεν υπάρχει λόγος μετά θα χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο χειρότερα. Άλλωστε δεν της είπα να μην το ψάξει. Αλλά με μέτρο. Όχι να καταντά να μην απολαμβάνει τις στιγμές μαζί του επειδή κάθετι που λεει αυτός το παίρνει σαν στοιχείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
μετά θα χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο χειρότερα.

Δε νομίζω η χέλεν να έφτανε σε τέτοιο σημείο - μια χαρά λογική μου ακούγεται. Αν ο τύπος αποδειχθεί ψεύτης, τότε "goodbye amor, goodbye" που λέει και η Αννέτ. Ασε που το βράσιμο δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν ζυγίζει τα πράγματα σωστά, αφεθεί (με μέτρο στην αρχή) και προσέχει τις λεπτομέρειες, δεν πιστεύω ότι θα εχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τη Michelle ότι πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο...
Δεν είναι κακό ρε παιδιά να δείχνουμε εμπιστοσύνη στους ανθρώπους...
Αμάν πια με αυτές τις "πισινές" τις "φοβίες" τα "ψαξίματα" τις "ανασφάλειες"...
Ακόμα και αν της λέει ψέμματα θα το ανακαλύψει η κοπέλα... δεν είναι και ζωντόβολο! Μια χαρά έξυπνη την βρίσκω!

Βρε Ελενάκι μου.... γιατί χάνεις τον χρόνο της ζωής σου έτσι...
Κανέναν άνθρωπο δεν μπορείς να τον μάθεις πραγματικά εκ του μακρώθεν...
Κολύμπα και ότι είναι να βγει από αυτή την ιστορία θα βγει....
Ακόμα και αν δεν πάνε καλά τα πράγματα, σίγουρα θα έχεις πάρει πράγματα από αυτή τη σχέση...
όλες οι σχέσεις κάτι μας δίνουν.... και κάτι δίνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δεν έχετε καθόλου άδικο σε αυτά που λέτε, αλλά όταν έχεις καεί στον χυλό, φυσάς και το γιαούρτι. Είναι γεγονός ότι η επιφυλακτικότητά μου, μου στερεί την ευχαρίστηση της στιγμής, και δεν απολαμβάνω 100% αυτό που μου συμβαίνει. Ίσως θα πρέπει να ηρεμήσω λίγο, όμως όταν τα πράγματα δεν είναι ξεκάθαρα, τότε δεν μπορώ να αφαιθώ. Μετράω την κάθε κίνηση, την κάθε κουβέντα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Ίσως θα πρέπει να ηρεμήσω λίγο, όμως όταν τα πράγματα δεν είναι ξεκάθαρα, τότε δεν μπορώ να αφαιθώ. Μετράω την κάθε κίνηση, την κάθε κουβέντα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.

Θα σταθώ εκεί...Μήπως κάτι στην συμπεριφορά του σε μπερδεύει;Και σε κάνει να έχεις ενδοιασμούς;Χωρίς να έχεις καταλάβει τι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Θα σταθώ εκεί...Μήπως κάτι στην συμπεριφορά του σε μπερδεύει;Και σε κάνει να έχεις ενδοιασμούς;Χωρίς να έχεις καταλάβει τι; :hmm:

Ίσως να είναι η διαίσθησή μου, ίσως να λαμβάνω σήματα ότι κάτι δεν μου πάει καλά, χωρίς να μπορώ να εντοπίσω τι ακριβώς είναι αυτό που με χαλάει, αλλά ναι.... κάτι τρέχει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Φιλική συμβουλά απλά...Άκουσε αυτό που σου λέει πρόσεχε...Ακόμα και άδικο να έχεις σε καλό θα σου βγεί 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Φιλική συμβουλά απλά...Άκουσε αυτό που σου λέει πρόσεχε...Ακόμα και άδικο να έχεις σε καλό θα σου βγεί 8)

Thanks! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγω σαν ανδρας θα εκανα σιγουρα, απλα αν ειχα μεγαλη διαφορα ενταξει, ασχετα αν δε το λεγα, μεσα μου θα ηξερα πως η σχεση δεν ειναι και τοσο σχεση.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Οι διαφορά ανάμεσα σε έμα ζευγάρι πρέπει να είναι το πολύ 5 χρόνια.Έτσι λένε οι ψυχολόγοι.Αυτό γιατί μόνο έτσι θα μπορούν να έχουν σχεδόν τα ίδια θέλω.Για απαράδειγμα μια 20 σε σχεση με ενα 30 εχουν αλλα ενδιαφέροντα.Ο30 να παντευτεί και η 20 δεν το σκεφτεται ακόμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Puff_Daddy:
Ισχύει ο μαθηματικός τύπος:

Η σωστή ηλικία της γυναίκας, είναι τα μισά χρόνια του άντρα +7.

Από κει και μετά ξέρετε.

Δεν υπάρχουν σωσές ηλικίες!!! Η κοπελα μου είναι 5 χρόνια παρα 2 ημέρες μεγαλύτερή μου και τα πάμε μια χαρούλα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Δεν υπάρχουν σωσές ηλικίες!!! Η κοπελα μου είναι 5 χρόνια παρα 2 ημέρες μεγαλύτερή μου και τα πάμε μια χαρούλα! :clapup:
Έτσι μπράβο πες τα!!συμφωνώ απόλυτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Puff_Daddy:
Ισχύει ο μαθηματικός τύπος:

Η σωστή ηλικία της γυναίκας, είναι τα μισά χρόνια του άντρα +7.

Από κει και μετά ξέρετε.


Πωωωω! τώρα το είδα αυτό!
Δηλαδή με αυτή τη λογική, για κάθε χρόνο που γερνάει ο άντρας η γυναίκα θα γερνάει μόνο μισό χρόνο;;;:hmm: :hmm: :hmm:
Για σκεφτείτε: έστω άντρας ετών 30...
σύμφωνα με τον τύπο η γυναίκα πρέπει να είναι 22. Σωστά; Σωστά!
Μετά από 4 χρόνια όμως, ο άντρας είναι 34 και η γυναίκα 26...
ο τύπος όμως λέει ότι η γυναίκα πρέπει να είναι 24!!!!:hmm: :hmm: :hmm:
Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση;;;:hmm: :hmm: :hmm:


Φυσικά κάνω πλάκα έτσι;;;:P :P :P
Όπως πολύ σωστά είπε και ο MonaXoS δεν υπάρχουν σωστές και λάθος ηλικίες!
Είναι όπως θα σου τύχει!
Μην βλέπεται την ηλικία ως κόλλημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Πόσα χρόνια διαφορά με το έτερο σας ήμισι θα μπορούσατε να θεωρείτε "φυσιολογικά"? Θα κάνατε μια σχέση με ένα κατά πολύ μεγαλύτερό σας άτομο?

Για πολύ μικρότερο δεν μας ρωτάς...;););).
Νομίζω πως όταν συμβεί πρέπει να το ζήσεις έτσι απλά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angie29

Νεοφερμένος

Η angie29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Πόσα χρόνια διαφορά με το έτερο σας ήμισι θα μπορούσατε να θεωρείτε "φυσιολογικά"? Θα κάνατε μια σχέση με ένα κατά πολύ μεγαλύτερό σας άτομο?
Εξαρτάται! Καμιά φορά τα 5-6 χρόνια είναι καλά, άλλωτε 10,12,14 είναι μια χαρά! Προσωπικά με τον άντρα μου έχουμε 14 χρόνια διαφορά, και είναι ιδανικά, για εμάς! Το πώς το βλέπουν οι άλλοι ΔΕΝ μας νοιάζει καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Embrance

Νεοφερμένος

Ο Embrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγω την διαφορα μεχρι 15 χρονια δεν την υπολογιζω.
Αν ειμαι 20 και αυτη 35 ΚΑΘΟΛΟΥ δεν με πειραζει!
Οταν περνας καλα με καποιον,ή και οταν σκοπευεις να περασεις ολη την υποληπη ζωη σου μαζι τιυ,τα χρονια θα κοιταξεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top