Τι κάνατε πρόσφατα για πρώτη φορά;

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ξεκινησα εκτροφειο σαλλιγγαριων στον κηπο μου! σε πολυ μικρη εκταση , αλλα ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος! διαβαζα και ρωταγα καιρο για αυτο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Βγηκαμε με ένα φιλικό μας ζευγάρι (το οποίο γνωρίζουμε πολύ καιρό αλλά δεν είχαμε καταφέρει να βγούμε έξω) και περάσαμε υπέροχα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Έκανα κρακελε με μαύρο-άσπρο τα νύχια μου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
φόρεσα ποδιά για να μαγειρέψω!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
έκανα μπάνιο σε ποτάμι (και πάγωσα:cold::cold: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinaki

Νεοφερμένος

Η zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αποφάσισα ότι θέλω να γίνω μάνα... Όταν βρείτε διαθέσιμο πατέρα, στείλτε τον και σε μένα :hmm: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Πηγα σε γενικη συνελευση της σχολης μου.Χρειαζεται τελικα να ειμαστε και εμεις δραστηριοι σε τετοια θεματα,γιατι αν αφηνουμε τους εχοντες να κανουν ο,τι γουσταρουν,σιγουρα καλο δεν βγαινει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Μακαρονια.Κολλημενα ολα μεν αλλα η προσπαθεια μετραει:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έδωσα αίμα για ένα γνωστό που το χρειαζόταν και αποφάσισα να γίνω εθελοντής αιμοδότης, αφού πλέον είμαι σίγουρη ότι δεν πονάει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μακαρονια.Κολλημενα ολα μεν αλλα η προσπαθεια μετραει:redface:

Να βάλεις λάδι όταν τα βράζεις..Και ανακάτευε...

Ontopic:Δεν θυμάμαι πότε έκανα κάτι για πρώτη φορά τώρα τελευταία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αποφάσισα ότι θέλω να γίνω μάνα... Όταν βρείτε διαθέσιμο πατέρα, στείλτε τον και σε μένα :hmm: :D

Τον θες ολόκληρο ή μόνο τα σπερματοζωάριά του; Γιατί έτσι όπως το γράφεις, μάλλον για Γονιμοποιό ψάχνεις παρά για σύντροφο.:P


This frakin world has gone mad...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Με έπιασε ελεγκτής στο μετρό. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Με έπιασε ελεγκτής στο μετρό. :look:

Εγώ το είχα πάθει πέρυσι στο λεωφορείο! Δεν έβρησκα περίπτερο και λέω ας μπω έτσι στο λεωφορείο και θα κόψω στο μετρό. Και μπαίνει ελεγκτής! Οι φορές που έχω μπει σε ΜΜΜ χωρίς εισιτήριο είναι ελάχιστες και έτυχε εκείνη τη μέρα. Μετά έκλαιγα από τα νεύρα μου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ το είχα πάθει πέρυσι στο λεωφορείο! Δεν έβρησκα περίπτερο και λέω ας μπω έτσι στο λεωφορείο και θα κόψω στο μετρό. Και μπαίνει ελεγκτής! Οι φορές που έχω μπει σε ΜΜΜ χωρίς εισιτήριο είναι ελάχιστες και έτυχε εκείνη τη μέρα. Μετά έκλαιγα από τα νεύρα μου! :P
Στο λεωφορείο ελεγκτής; Δεν έχω πετύχει ποτέ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΜΗ ΠΕΤΥΧΩ. :|
Για λεωφορείο δε κόβω ΠΟΤΕ, απλά έχω ένα 1,20 εισιτήριο πάντα μαζί μου, σε περίπτωση που με πιάσει θα του πω "ΚΑΛΕ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΩ" αν δε με πιστέψει χου κερς. :P
Μόνο στο μετρό έχω πάντα, τραμ κτλ, σχεδόν ποτέ.
Τελικά σου έβαλε προστιμό; :hmm:

Όχι, ήμουν κωλόφαρδη γιατί είχα εισιτήριο από το πρωί στη τσέπη μου, χτυπημένο στις 9 και η ώρα ήταν γύρω στις 11+, ε του το' δωσα και μου λέει "εντάξει" κι έφυγα. Που και να μην είχα, φαινόταν καλός, θα του' λεγα είμαι ανήλικη, δεν έχω λεφτά, και θα μ' αφηνε, θέλω να πιστεύω.:redface:

Πάντως, οφφ, αλλά δε βαριέσαι. Πρόσφατα έπιασαν και τον μπαμπά μου σε λεωφορείο χωρίς, και ο ελεγκτής του είπε "δώσμου όσα λεφτά θες για να μη σου βάλω πρόστιμο, για να μη πληρώσεις τόσα πολλά." ΔΩΡΟΔΟΚΙΑ ΔΛΔ. Όχι, ο μπαμπάς δεν έδωσε τίποτα και ούτε πρόστιμο του' βαλε, ούτε τίποτα. :hehe:
Πού καταντήσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το χα πάθει κι εγώ 17 πρέπει να ήμουν με φίλους στο μετρό- κανείς μας δεν είχε χτυπήσει- και ένιωσα τη ρόμπα της ζωής μου, άσε που όλο το χαρτζιλίκι έφυγε στο πρόστιμο, δε βαριέσαι... Περασμένα μεγαλεία, έχω να θυμάμαι και να γελάω:D

Τι έκανα πρώτη φορά πρόσφατα; Χμμμ.... δεν είναι πολύ πρόσφατο βέβαια, έχω αρχίσει εδώ και καιρό αλλά το περιλαμβάνεις μέσα στον χρόνο--> ανηφόρησα βουνά και διέσχισα μονοπάτια 5-7ώρες... και συνεχίζω να το κάνω. Μ'αρέσει πολύ η φύση με τα ωραία της αλλά και τους κινδύνους της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εγώ το είχα πάθει πέρυσι στο λεωφορείο! Δεν έβρησκα περίπτερο και λέω ας μπω έτσι στο λεωφορείο και θα κόψω στο μετρό. Και μπαίνει ελεγκτής! Οι φορές που έχω μπει σε ΜΜΜ χωρίς εισιτήριο είναι ελάχιστες και έτυχε εκείνη τη μέρα. Μετά έκλαιγα από τα νεύρα μου! :P

Είναι ο νόμος του Μέρφυ. Εμένα στην ζωή μου με έχουν πιάσει 3 φορές. Την μια ήμουν ανήλικος, οπότε δεν μετράει :P
Τις υπόλοιπες δύο, πραγματικά συνέβη αυτό που λες, ήταν από τις ελάχιστες φορές που δεν είχα εισιτήριο/κάρτα. Από τις ελάχιστες όμως.

Στο λεωφορείο ελεγκτής; Δεν έχω πετύχει ποτέ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΜΗ ΠΕΤΥΧΩ. :|
Για λεωφορείο δε κόβω ΠΟΤΕ, απλά έχω ένα 1,20 εισιτήριο πάντα μαζί μου, σε περίπτωση που με πιάσει θα του πω "ΚΑΛΕ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΣΩ" αν δε με πιστέψει χου κερς. :P
Μόνο στο μετρό έχω πάντα, τραμ κτλ, σχεδόν ποτέ.

Στα λεωφορεία οι έλεγχοι μου φαίνεται είναι πιο συχνοί. Και να ξέρεις, δεν κυνηγούν τις ώρες αιχμής, γιατί σε γεμάτα λεωφορεία δεν μπορούν να δράσουν και παίζει να φάνε και ξύλο. Και δεν λυπούνται εύκολα. Πριν μια βδομάδα λοιπόν που με έπιασαν, ήταν μεσημέρι προς απόγευμα, το λεωφορείο χωρίς πολύ κόσμο. Από την παρέα μου οι 2 στους 4 δεν είχαμε. Εγώ δέχτηκα το πρόστιμο, καθώς θεωρώ ότι από την στιγμή που κάνεις την μλκια, πρέπει να υποστείς τις συνέπειες. Ο φίλος μου όμως όχι απλά δεν δέχτηκε, αλλά κατέβηκε κιόλας μόνος του κάτω. Δεν τον κράτησαν, επέβαλαν μικρή αντίσταση μόνο, αλλά αν τον κράταγαν θα κατηγορούνταν για παράνομη κράτηση και σωματική βία, καθώς δεν έχουν τα δικαιώματα των αστυνομικών. Κι έτσι την γλίτωσε.

Επίσης ήταν μια άλλη φοιτήτρια εκεί δίπλα μας η οποία είχε εισιτήριο αλλά δεν το είχε χτυπήσει και λίγο η κλάψα, λίγο το ότι τους κράζαμε εμείς να την αφήσουν, την γλίτωσε κι αυτή. Εν τέλει εγώ βγήκα ο μλκας της υπόθεσης :P Πάντως, είναι ντροπή να κάνουν ελέγχους όταν τον προηγούμενο μήνα μας είχαν ζαλίσει στις απεργίες και έχανα μαθήματα/εξετάσεις ή περπατούσα όλη την Αθήνα για να πάω στην σχολή.

Και τώρα το offtopic, την καλύτερη δικαιολογία την έχει δώσει ένας άλλος φίλος μου όταν τον είχαν πιάσει. Το παιδί είχε δημιουργήσει πραγματικά! Έλεγε ότι τον περίμενε η κοπέλα του να συζητήσουν, και ότι αν καθυστερήσει κι άλλο (γιατί θέλαν να τον πάνε στο τμήμα) θα της μπουν υποψίες κι ότι θα τον χωρίσει και ότι είναι 5 χρόνια σχέση και άλλα τέτοια.. Και τελικά τον είχανε αφήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Χθες είδα για πρώτη φορά ταινία βασισμένη σε βιβλίο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Xθες ήπια για 1η φορά μισό λίτρο γάλα μαζεμένο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Για πρώτη φορά έκανα 1,5 ώρα ποδήλατο. Καλό θα ήταν αν το εφάρμοζα καθημερινά αλλά που όρεξη.. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top