Πρόεθεση ψήφου εκλογών Μαΐου 2012

Τι θα ψήφιζες αν στις επερχόμενες εκλογές συμμετείχαν τα κόμματα:
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 125)
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 8 6.4%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 25 20.0%
  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 14 11.2%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 6 4.8%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 23 18.4%
  • Οικολόγοι - Πράσινοι

    Ψήφοι: 6 4.8%
  • Άρμα Πολιτών (Γ.Δημαράς)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΕΠΑΜ (Δ. Καζάκης)

    Ψήφοι: 5 4.0%
  • Άλλα κομματα; (Ποιο[noparse];)[/noparse]

    Ψήφοι: 15 12.0%
  • Λευκό / Άκυρο / Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 8.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Η αποχή/άκυρο/λευκό για μένα είναι η χειρότερη επιλογή.
Καλύτερα να πας να ψηφίσεις τους γαλαζοπράσινους παρά τίποτα. Ή εστω κλείσε τα μάτια και επέλεξε ένα ψηφοδέλτιο στην τύχη.
Το δικαίωμα στην ψήφο είναι η μεγαλύτερη ελευθερία που έχει κερδίσει ποτέ ο πολίτης.
Είναι κρίμα να το σπαταλάς έτσι και να αφήνεις τους υπολοίπους να ψηφίζουν για σένα,χωρίς εσένα.
Και να σπαταλήσω την μεγαλύτερη ελευθερία μου, όπως την παρουσιάζεις, για κάτι που δεν αξίζει? Γιατι για μένα δεν αξίζει, μάλλον θα ψηφίσω κάποιο μικρό κόμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θα αποφασισεις επιτελους????!!!! :whistle:


ον τοπικ:

δεν λεω :P οσοι με ξερουν ισως καταλαβουν :P

Μαν μίλησα ιδεολογικά και ιστορικά. Και η ΝΔ συμπεριφέρεται αριστερά κάποιες φορές. Δεν σημαίνει ότι είναι αριστερό κόμμα.
Παράδειγμα το ταξί. Η ΝΔ υποστήριξε τη συντεχνία των ταξί (συντεχνία = αριστερή πρακτική ) και όχι την ελεύθερωση του επαγγέλματος που είναι η δεξιά λογική (ελεύθερη οικονομία). Το ΠΑΣΟΚ έκανε το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... (συντεχνία = αριστερή πρακτική ) ...

:P:P:P: Υποψιάζομαι πως πας για υποτροφία, από το ΙΕΚ Δημοκρατίας και Πολιτικών Στελεχών του ΓΑΠ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Μπορεί να ψηφίσω Φιλελεύθερη Συμμαχία (καμία σχέση με τη ΔΗΣΥ της Μητσοτάκενας) αν κατεβαίνει ακόμα. Θα διερευνήσω και την περίπτωση του Καζάκη γιατί δεν γνωρίζω ακόμα τι ιδέες πρεσβεύει.

Είμαι λίγο στο ψάξιμο δηλαδή σε γενικές γραμμές.

Πάντως σίγουρα θα είναι κάτι προοδευτικό. Με την καμία συντηρητικό, ούτε καν στην υποψία δεν ψήνομαι πλέον.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Συγγαταλεγομαι και εγω σε αυτους που δεν ξερουν ακομα...
Ισως εχουν ενα μικρο προβαδισμα στην σκεψη μου οι Ελληνες πειρατες, αλλα δυστιχος εχουν πολλα αρνητικα και σαν κομμα αλλα και λογο τις περιοδου που κατεβενουν για πρωτη φορα, δεν ξερω αν θελω να ρισκαρω να παρει ψηφο το πρωτο κομμα απο ψηφο μου σε κομμα που δεν θα καταφερει να μπει... Συνχρονος ομως, οσα κομματα πιθανων να μπουν δεν πιστευω πως μπορω να τα εμπιστευτω για τις περετερω ενεργιες τους... Μονο το ΚΚΕ μπορω ηδη να ξερω πιες θεσεις θα στιριξει, αλλα δεν ξερω αν θελω να το ψηφισω...!
Εχω δυσικα αποκλειση προ πολου ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ και ενοειτε οτι δεν παιζει να το σκευτω καν για ΧΑ και "Οικολογους" Πρασσινους και καποια κομματα που δεν εχω καταλαβει καν τον λογο υπαρξης τους και τα πιστευω τους (πχ Καποδιστρια)
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχολιθει με ολα τα καινουργια κομματα, δεν ξερω τι θεσεις εχουν και απο ποια ατομα αποτελουνται, ειναι κατι που φυσικα θα το κανω πριν τις εκλογες, αλλα δεν νομιζω οτι θα με βοηθισει να καταληξω καπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για εσάς που επιλέξατε Λευκό/Άκυρο/Αποχή και για σένα Johnnaousa, ώστε να σου λυθεί η απορία γιατί ΑΞΙΖΕΙ να πας να ψηφίσεις!



Με το εκλογικό σύστημα που έχουν φτιάξει, λιγότερο κακό θα κάνει ο κολλημένος που ψηφίζει ακόμα ΠΑΣΟΚ, παρά αυτός που δεν θα πάει καθόλου να ψηφίσει θέλοντας να εκφράσει τη δυσαρέσκειά του. Αν είστε πράγματι δυσαρεστημένοι, ΨΗΦΙΣΤΕ!

Χαρακτηριστικά στο βίντεο λέει: Αν κανένας από εμάς δεν πήγαινε να ψηφίσει, ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ, και πήγαινε μόνο ο Βενιζέλος και ψήφιζε το κόμμα του, το ΠΑΣΟΚ θα έπαιρνε 300 έδρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μια πολυκομματικη βουλη θα συντελεσει σε Οικουμενικη Κυβερνηση, γνωστη και ως Παπαδημος 2: Η Επιστροφη.
Για αυτο ξεπηδησαν ολα τα ακυρα κομματα, με μικρες εως ανυπαρκτες διαφορες μεταξυ τους. Ενα μονο κομμα εχει σταθερη γραμμη εδω και χροννια, και θυμηθηκαν οτι υπαρχει μονο προσφατα που ανεβαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μια πολυκομματικη βουλη θα συντελεσει σε Οικουμενικη Κυβερνηση, γνωστη και ως Παπαδημος 2: Η Επιστροφη.
Για αυτο ξεπηδησαν ολα τα ακυρα κομματα, με μικρες εως ανυπαρκτες διαφορες μεταξυ τους. Ενα μονο κομμα εχει σταθερη γραμμη εδω και χροννια, και θυμηθηκαν οτι υπαρχει μονο προσφατα που ανεβαινει.

Ενώ μία δικομματική-μονοκομματική βουλή σε τί θα συντελέσει;;
Και μήπως θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας ποιό είναι αυτό το κόμμα με την σταθερή γραμμή;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Οικολογοι Πρασινοι ... τους δόθηκε υπουργείο από τον ΓΑΠ και δε το πήραν...

Δεν εχει αδικο σε αυτο που λεει ο tsakos... Με την εννοια οτι τους δοθηκε η ευκαιρια να εφαρμοσουν τα οικολογικα προγραμματα τους και την αρνηθηκαν...Ποτε περιμενουν να τα εφαρμοσουν; Θα περιμενουν να μπουν ποτε στη βουλη;Σωθηκαν... Ηταν μια καλη ευκαιρια κατα τη γνωμη μου και δεν την εκμεταλλευθηκαν.Μονο στη θεωρια οικολογια; Οριστε τους δοθηκε το βημα και αρνηθηκαν.
Και μενα με ψιλοξενερωσε λιγο αυτο οφειλω να ομολογησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Και να σπαταλήσω την μεγαλύτερη ελευθερία μου, όπως την παρουσιάζεις, για κάτι που δεν αξίζει? Γιατι για μένα δεν αξίζει, μάλλον θα ψηφίσω κάποιο μικρό κόμμα..

Σου απάντησε η Isiliel. Άσε τις ιδεολογίες και τις χαζομάρες, αυτά δεν υπάρχουν στα κόμματα, βγείτε από τα συννεφάκια και ψηφίστε έξυπνα.

Αλήθεια ισχύει αυτό που είπε κάποιος ότι ψήφος σε μικρά κόμματα πάει στο πρώτο; Πρώτη φορά το ακούω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tomkap

Νεοφερμένος

Ο Κλεομένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Θα ψηφίσω καφέ μέτριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Το να μην ψηφίσω δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση επιλογή. Ούτε φυσικά λευκό/άκυρο.

Άσχετα αν θα αλλάξουν κάτι ή όχι αυτές οι εκλογές, τις θεωρώ τις πιο σημαντικές της μεταπολίτευσης και είναι τεράστια
προσωπική ευθύνη του καθενός 1. να πάει να ψηφίσει και 2, να σκεφτεί ΠΟΛΥ καλά τι θα ψηφίσει.


Γράφετ(ε)αι ιστορία... το λέω σε περίπτωση που δεν το έχει αντιληφθεί κάποιος.

Το τι θα ψηφίσω όμως είναι το μεγάλο ερώτημα.

Η αλήθεια είναι ότι δε θέλω να το ρίξω σε κάποιο πολύ μικρό κόμμα.

Φυσικά για τα δύο μεγάλα ούτε λόγος, ποτέ δεν τα ψήφισα και ούτε προτίθεμαι.

Ψήφιζα ανέκαθεν συγκεκριμένο κόμμα της αριστεράς -ως κατ' εμέ το μη χείρον βέλτιστον- ΑΛΛΑ δεν με ικανοποίησε καθόλου η στάση του σε πολλά θέματα την οποία χαρακτηρίζω μαλθακή. Περίμενα περισσότερα.
Θεωρώ ότι θα μπορούσε με τον κόσμο του να παίξει καθοριστικό ρόλο στους κοινωνικούς αγώνες, στην μη έμπρακτη είσπραξη των χαρατσιων, στην αυτοοργάνωση των γειτονιών κτλ.
Δεν βρίσκω όμως και τίποτα άλλο που να πληροί έστω και στοιχειωδώς τα δικά μου κριτήρια.

Ειλικρινά ταλανίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ενώ μία δικομματική-μονοκομματική βουλή σε τί θα συντελέσει;;
Και μήπως θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας ποιό είναι αυτό το κόμμα με την σταθερή γραμμή;:hmm:
Απο το ενα ακρο στο αλλο?? Μια μη-πολυκομματικη βουλη δεν σημαινει δικομματικη βουλη φιλε. Για 25αχρονος σιγουρα μιλας σαν 13χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπορεί να ψηφίσω Φιλελεύθερη Συμμαχία (καμία σχέση με τη ΔΗΣΥ της Μητσοτάκενας) αν κατεβαίνει ακόμα. Θα διερευνήσω και την περίπτωση του Καζάκη γιατί δεν γνωρίζω ακόμα τι ιδέες πρεσβεύει.

Είμαι λίγο στο ψάξιμο δηλαδή σε γενικές γραμμές.

Πάντως σίγουρα θα είναι κάτι προοδευτικό. Με την καμία συντηρητικό, ούτε καν στην υποψία δεν ψήνομαι πλέον.:)
Απ' ό,τι βλέπω έχουν ακόμα ενεργό site --> https://www.greekliberals.net
Μάλιστα, σχολιάζουν την επικαιρότητα, ακόμα. Υποθέτω θα κατέβουν.

Εγώ σκέφτομαι κάτι άλλο τώρα. Με το να ψηφίζεις λευκό/άκυρο/αποχή, σίγουρα δεν ενισχύεις τα μικρά κόμματα.

Με το να ψηφίσεις κόμμα που φαίνεται πως ΔΕΝ θα μπει στην Βουλή, κερδίζεις κάτι; Ή - ίσως - ρίχνεις ακόμα περισσότερο τα ποσοστά των μικρών κομμάτων, μιας και αυξάνονται οι έγκυρες ψήφοι, χωρίς να αυξάνονται οι δικές τους;

Τα μαθηματικά πίσω απ' αυτό πρέπει να 'ναι απλά, ωστόσο είναι περασμένη η ώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Σου απάντησε η Isiliel. Άσε τις ιδεολογίες και τις χαζομάρες, αυτά δεν υπάρχουν στα κόμματα, βγείτε από τα συννεφάκια και ψηφίστε έξυπνα.

Αλήθεια ισχύει αυτό που είπε κάποιος ότι ψήφος σε μικρά κόμματα πάει στο πρώτο; Πρώτη φορά το ακούω.

Αν δεν κάνω λάθος και δεν με απατά η μνήμη μου,τα λευκα δελτία σε κάθε εκλογικό κέντρο πάνε στο πρώτο κόμμα του εκάστοτε κέντρου.


Απο το ενα ακρο στο αλλο?? Μια μη-πολυκομματικη βουλη δεν σημαινει δικομματικη βουλη φιλε. Για 25αχρονος σιγουρα μιλας σαν 13χρονο.

Και σε ξαναρωτώ,να μου/μας απαντήσεις τί σημαίνει μία μή-πολυκομματική βουλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Λοιπόν, να ξεκαθαρίσουμε ότι οι εκλογές είναι μόνο ένα κολπάκι του συστήματος για να μπορεί να νομιμοποιεί την επίθεση στους λαούς. Το αστικό μπλοκ έχει τοποθετηθεί. Το πρώτο σενάριο είναι να πάρει αυτοδυναμία η ΝΔ, το δεύτερο να υπάρξει συγκυβέρνηση ΠΑΣΟΚ και ΝΔ και το τρίτο να υπάρξει κυβέρνηση με τεχνοκράτες (ίσως και με τον Παπαδήμο στο τιμόνι). Αυτά είναι τα σενάρια και μη περιμένετε τίποτα διαφορετικό από τις εκλογές. Αν οι εκλογές μπορούσαν να αλλάξουν κάτι, το σύστημα θα τις είχε κάνει παράνομες. Και εγώ θα πάω να ψηφίσω, αλλά θα το κάνα καθαρά από άποψη, χωρίς να έχω την αυταπάτη ότι θα μπει στη Βουλή ή θα γίνει κυβέρνηση και θα αλλάξει κάτι. Στο δρόμο μπορούμε να τους νικήσουμε.

*Rootbreaker: το άβαταρ με την σημαία στο Ράιχσταγκ γαμάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πάντα ψηφίζω κόμματα αντιπολίτευσης αν και έχω την επίγνωση ότι δεν θα κυβερνήσουν. Ούτε μια φορά δεν έχω ψηφίσει κόμμα που κυβέρνησε. Πάντα ψηφίζω με σκεπτικό ποιό θα είναι το καλύτερο βαμπίρ του ΠΑΣΟΚ. Για τη ΝΔ αδιαφορώ, το θεωρούσα πάντα ένα κόμμα που αποτελείται από ηλίθιους στην πλειοψηφία του και απευθύνεται σε γέρους, αν και δεν ήταν ποτέ εξίσου επικίνδυνο και ανθελληνικό όσο το ΠΑΣΟΚ. Αυτή τη φορά πιθανόν ψηφίσω Aνεξάρτητους 'Ελληνες. Με τα περισσότερα διαφωνώ μαζί τους και σε πολλά τους βρίσκω κραυγαλέους, τάζουν πράγματα που δεν μπορούν να τα πραγματοποιήσουν ή ακόμα κι αν τα πραγματοποιήσουν, θα χρειαστούν να περάσουν χρόνια για να δούμε πρακτικά αποτελέσματα, αλλά μου αρέσει να κάνω ό,τι μπορώ για να καταποντιστεί το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ του Σαμαρά. Για την Αριστερά αδιαφορώ επίσης. Τους θεωρώ τελείως άχρηστους, με τέτοια λαική κρίση και τόσα χρόνια στην βουλή θα έπρεπε στις δημοσκοπήσεις να είχαν φτάσει το 40% φέτος. Tελείως Losers μια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,798 μηνύματα.
Αν και συμπαθώ το ΕΠΑΜ, το προτιμώ ως Κίνημα και όχι Κόμμα που κατεβαίνει στις αστικές εκλογές. Εύχομαι να μην κατέβουν...
Θα ψηφίσω ΑΝΤΑΡΣΥΑ γιατί μου αρέσουν οι αναλύσεις του Δελαστίκ.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Οποιαδήποτε ψήφος πάει σε κόμμα του 1%, αφαιρεί δύναμη από υπολογίσιμες αντιπολιτευτικές κοινοβουλευτικές δυνάμεις, δηλαδή ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, Ανεξάρτητοι 'Ελληνες, ΑΝΤΑΡΣΥΑ, ΛΑ.Ο.Σ, με αποτέλεσμα να δίνετε έμμεσα δύναμη στο ΠΑΣΟΚ και τη ΝΔ. Για αυτό η κάθοδος του ΕΠΑΜ αν γίνει θα αποδείξει πόσο fake ήταν η όλη ιστορία αυτού του κινήματος. 'Οχι ο λαός, που συμετείχε αθώα, αλλά αυτοί που κρύβονταν από πίσω και τον χρησιμοποίησαν ήταν άτομα της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς, μεγάλη μερίδα ακροδεξιών και αρκετοί νοσταλγοί του εθνικοσοσιαλισμού του Ανδρέα Παπανδρέου και ακόμα πιο πάνω από αυτούς ήταν άλλοι που τους χρησιμοποιούσαν όλους αυτούς...οι εγκέφαλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Aυτό που λέει ο DrStrangelove ισχύει. Μην κάνετε άλλοι το λάθος που θα κάνει ο Valder. Πρέπει να ψηφίσουμε μικρά κόμματα που όμως έχουν σοβαρές ενδείξεις ότι θα περάσουν το 3% άσχετα με την ιδεολογία σας. ΑΝΤΑΡΣΥΑ βέβαια που προτείνει δεν εχει ελπίδα να μπει στη βουλή συνεπώς πρέπει να αντικατασταθεί από τη Χρυσή αυγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top