Διασκέδαση στο σπίτι ή έξω;

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Γιατί είναι άδεια τα βράδια η Αθήνα;


Κρίνοντας από τη δική μου παρέα, αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλο και πιο σπάνια πλέον θα κανονίσουμε να διασκεδάσουμε εκτός σπιτιού. Συνήθως μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, μαγειρεύουμε, πίνουμε τα κρασάκια μας, συζητούμε, παίζουμε επιτραπέζια, το ξημερώνουμε γενικά και έχω φτάσει στο σημείο να το προτιμώ.

Όσες φορές βγαίνω παρατηρώ μια υποτονική δραστηριότητα, βρίσκεις εύκολα τραπέζι, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, άδειοι δρόμοι τα βράδια στο κέντρο.. και αναρωτιέμαι:
Ο κόσμος δε διασκεδάζει ή προτιμά πλέον να μαζεύεται σπίτι;
Εσείς τι προτιμάτε; Τι κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Γιατί είναι άδεια τα βράδια η Αθήνα;


Κρίνοντας από τη δική μου παρέα, αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλο και πιο σπάνια πλέον θα κανονίσουμε να διασκεδάσουμε εκτός σπιτιού. Συνήθως μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, μαγειρεύουμε, πίνουμε τα κρασάκια μας, συζητούμε, παίζουμε επιτραπέζια, το ξημερώνουμε γενικά και έχω φτάσει στο σημείο να το προτιμώ.

Όσες φορές βγαίνω παρατηρώ μια υποτονική δραστηριότητα, βρίσκεις εύκολα τραπέζι, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, άδειοι δρόμοι τα βράδια στο κέντρο.. και αναρωτιέμαι:
Ο κόσμος δε διασκεδάζει ή προτιμά πλέον να μαζεύεται σπίτι;
Εσείς τι προτιμάτε; Τι κάνετε;

:redface::redface::redface:: Επιτέλους αρχίσαμε να συνυπάρχουμε! Ίσως έτσι να βρούμε και τις λύσεις των προβλημάτων, που δημιουργούν οι εξουσίες (Πολιτικοί,Τεχνοκράτες και Αγορές), για εμάς χωρίς εμάς!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι παμε εξω λιγοτερο απο παλια.
επιτραπεζιο, ταινιακι, μαγείρεμα, ό,τι κατσει.
παλια πηγαινες καπου και για πλακα, επειδή το ήθελε η παρεα. τωρα το σκεφτεσαι δυο φορες (τουλαχιστον εγω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaratoustras

Νεοφερμένος

Ο zaratoustras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
πάνε οι εποχές που ειχες ενα χιλιαρικο(δραχμες)στη τσεπη σου και ηταν υπεραρκετo για τη βολτα καθως περίσευαν κιολας,πανε και οι εποχες που ειχες ενα 10ρικο(euro)και το ειχες για να το ξοδεψεις,πλεον δε περισευει euro για σπαταλη καθως ο ιδιος ο μισθος καλα καλα δε φτανει...προσωπικά πλεον βγαινω απο το σπιτι(βολτα)μονο για να επισκεφθώ καποιο αλλο σπιτι,για να παω περιπατο με καποιον/ους μαζι,για ποδηλατο με παρεα φυσικα η στη καλυτερη περιπτωση road trip με μηχανες με τα κοντερ να μπορουν να γραψουν περιορισμενο αριθμο χιλιομετρων λογο σχεδον 2euro/λιτρο... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Μετά απο δυο μήνες, πήγα και γω μεσοβδόμαδα για καφέ με μια φίλη.. και ομολογώ οτι δνε μου φάνηκαν άδειες οι καφετέριες.. πιστεύω οτι οτι και να γίνει ο έλληνας δεν θα την στερηθεί την "καφεδιά" του.. οκ,αν μιλάτε για μπουζούκια,κλάμπ,μπορεί να είναι όντως άδεια-δεν ξέρω..
μέχρι και πέρυσι θα πήγαινα για καφέ με οποιαδήποτε παρέα και ας ήξερα οτι δεν θα περάσω καλά.. τώρα λυπάμαι να δώσω αυτά τα 4 ευρώ. Θα τα δώσω μόνο αν ξέρω οτι θα περάσω καλά και οτι η παρέα τα αξίζει.. δηλαδή και αύριο δεν θα πάμε με την φίλη μου για καφέ,αλλά θα αράξουμε σε κανένα παγκάκι στο πάρκο..
Πάντως ναι,όταν μαζευόμαστε σε σπίτι είναι οτι καλύτερο.. επιτραπέζια, μαγείρεμα, είμαστε πιο χαλαρά.. πάντα το προτιμούσα, απλά οι υπόλοιποι το σνόμπαραν..τώρα το προτιμούν και αυτοί απο ανάγκη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
K εγω με τη σειρα μου να πω ποσο εχει αλλαξει αυτο το εξω στα χρονια που περνανε.Γενικα προσωπικα ειμαι πολυ του εξω,δεν μπορω να κατσω μεσα,δεν μου ταιριαζει.Οποτε με την παρεα πηγαιναμε για καφε με τις ωρες,και μετα για ποτο,αραζαμε και ηταν ολα καλα.
Ειδικα κατι καλοκαιρια,ολη μερα εξω απ το πρωι μεχρι το βραδυ θα χαλουσαμε πανω απο 10 ευρω για φαγητο ,καφε,τσιγαρα,καρτα καμια φορα,και μετα μπυρες για να αραξουμε.
Τωρα το δεν εχω λεφτα δινει και παιρνει,οπως και ο περιορισμος σ ενα κρασακι καποια βραδια,η το να βρουμε καμια καφετερια με φοιτητικες τιμες,και να χαιρομαστε αν μας δινει και κατι επιπλεον να φαμε αμα ειναι μεσημερι και πειναμε,η αυτο που λεμε οι φοιτητες κυλικειο.
Η νεα διασκεδαση πια ειναι το σπιτι.Εκει μπορεις να κανεις πολλα πραγμα,απο ταινια απο μουσικη απο επιτραπεζιο και δε λεω καλα ειναι ειδικα με καλη παρεα, αλλα για μενα η αισθηση της ελευθεριας που δινει το εξω ειναι απεριγραπτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Γιατί είναι άδεια τα βράδια η Αθήνα;


Κρίνοντας από τη δική μου παρέα, αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλο και πιο σπάνια πλέον θα κανονίσουμε να διασκεδάσουμε εκτός σπιτιού. Συνήθως μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, μαγειρεύουμε, πίνουμε τα κρασάκια μας, συζητούμε, παίζουμε επιτραπέζια, το ξημερώνουμε γενικά και έχω φτάσει στο σημείο να το προτιμώ.

Όσες φορές βγαίνω παρατηρώ μια υποτονική δραστηριότητα, βρίσκεις εύκολα τραπέζι, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, άδειοι δρόμοι τα βράδια στο κέντρο.. και αναρωτιέμαι:
Ο κόσμος δε διασκεδάζει ή προτιμά πλέον να μαζεύεται σπίτι;
Εσείς τι προτιμάτε; Τι κάνετε;

Εχμ, ίσως γιατί ο κόσμος δεν έχει λεφτά? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Γιατί είναι άδεια τα βράδια η Αθήνα;


Κρίνοντας από τη δική μου παρέα, αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλο και πιο σπάνια πλέον θα κανονίσουμε να διασκεδάσουμε εκτός σπιτιού. Συνήθως μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, μαγειρεύουμε, πίνουμε τα κρασάκια μας, συζητούμε, παίζουμε επιτραπέζια, το ξημερώνουμε γενικά και έχω φτάσει στο σημείο να το προτιμώ.

Όσες φορές βγαίνω παρατηρώ μια υποτονική δραστηριότητα, βρίσκεις εύκολα τραπέζι, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, άδειοι δρόμοι τα βράδια στο κέντρο.. και αναρωτιέμαι:
Ο κόσμος δε διασκεδάζει ή προτιμά πλέον να μαζεύεται σπίτι;
Εσείς τι προτιμάτε; Τι κάνετε;


δεν ειναι καθολου αδεια η αθηνα τα βραδια! απλα μαλλον εχεις καιρο να βγειςμ και σου εχουν ξεφυγει τα καινουργια στεκια!:P
χαμος γινετε στην αθηνα καθε παρασκευη-σαββατο βραδυ!
γαμω ειναι να αραζεις σπιτι, και να περνας γαματα με την παρεα, αλλα απο εκει και περα, δεν λεει συνεχεια μεσα, με τους ιδιους και τους ιδιους! θες να βγεις λιγο εξω, να γνωρισεις κοσμο, να παιξεις ρε παιδι μου!
γινονται συνεχεια παρτυ, που ειναι πολυ οικονομικα, με ενημερωση μεσω facebook, εχει τυχει πολλες φορες, να περασω και απο 5 παρτυ μεσα σε ενα σαββατοβραδο, και φαντασου το ποτο στο καθενα ειχε 3ευρω!
εε και σε καθε παρτυ και αλλο ειδος μουσικης, μην νομιζεις πως ειναι σαπια παρτυ αναρχικων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γιατί είναι άδεια τα βράδια η Αθήνα;


Κρίνοντας από τη δική μου παρέα, αυτό που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό είναι ότι όλο και πιο σπάνια πλέον θα κανονίσουμε να διασκεδάσουμε εκτός σπιτιού. Συνήθως μαζευόμαστε σε κάποιο σπίτι, μαγειρεύουμε, πίνουμε τα κρασάκια μας, συζητούμε, παίζουμε επιτραπέζια, το ξημερώνουμε γενικά και έχω φτάσει στο σημείο να το προτιμώ.

Όσες φορές βγαίνω παρατηρώ μια υποτονική δραστηριότητα, βρίσκεις εύκολα τραπέζι, βρίσκεις εύκολα να παρκάρεις, άδειοι δρόμοι τα βράδια στο κέντρο.. και αναρωτιέμαι:
Ο κόσμος δε διασκεδάζει ή προτιμά πλέον να μαζεύεται σπίτι;
Εσείς τι προτιμάτε; Τι κάνετε;

Εγω οπου παω ολα γεματα τα βρισκω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πάντως η Αθήνα όντως δεν είναι άδεια.
Εδώ και καθημερινή απόγευμα να βγεις θα δεις ότι έχει κόσμο, και ειδικά σε πολυσύχναστες περιοχές γίνεται χαμός.
Ας μη μιλήσω για Π/Σ/Κ που γίνεται Ο χαμός. :|
Γενικά δεν έχει αλλάξει κάτι, απ' ό,τι βλέπω, απλά ίσως έχουμε ελαττώσει λίγο τις εξόδους, ελάχιστα (άλλοι πιο πολύ, άλλοι πιο λίγο), λόγω έλλειψης ευρουλακίων. Κατά τ' άλλα ο κόσμος βγαίνει ακόμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ποτέ δεν μου πολυάρεσε το έξω, άσε που το δούλευα χρόνια και όσο να ναι μετά δεν μπορείς να διασκεδάσεις ούτε με το ζόρι σε τέτοια μέρη. Οσες φορές κανονίζουμε οτιδήποτε σε σπίτι, όχι μόνο χαλάμε πολύ λίγα λεφτά αλλά διασκεδάζουμε πολύ περισσότερο από το να πηγαίναμε έξω.
Βέβαια ακόμα προτιμώ να πίνω καφέ έξω, αφενός γιατί η καφετιέρα μου είναι χάλια και αφετέρου γιατί βολεύει καλύτερα να συναντηθούμε κάπου πιό προσιτά σε όλους και να μοιράζουμε την απόσταση, εφόσον πρόκειται για λίγη ώρα. Το κόστος του καφέ είναι ελάχιστό έτσι κι αλλιώς, μιας και το πολύ να χαλάσω 10 ευρώ το μήνα, οπότε δεν το σκέφτομαι.
Αν και δεν νομίζω τα κλαμπ/μπουζούκια να είναι άδεια...οι πρώην συνάδελφοί μου λένε το αντίθετο. Δεν είναι τίγκα κάθε μέρα βέβαια, αλλά γεμίζουν επαρκώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Πάντα ήμουν ο τύπος που προτιμούσε πιό παρείστικες καταστάσεις, σπιτάκι, φαγάκι, κρασάκι, απαλή μουσικούλα με τσιγαράκι, καμιά Μονόπολη, κανα Risk, ή και γιατί όχι μια ωραία φιλοσοφική συζήτηση του τύπου "Ποιός είμαι, από που έρχομαι, που πάω σαν είδος; ".

Για τα πιό έντονα, τυχαίνει να έχω μαζέψει και πολύ κόσμο (καμιά 50αριά άτομα) και να κάνουμε πάρτυ, όπου ο καθένας φέρνει κι από ένα ποτό, εγώ βάζω σπίτι μουσική και ψιλομασουλίνια για να μην πηγαίνει ξεροσφύρι το ποτό κάτω, και όλα τζετ.

Γενικά δεν έχω και την ψυχολογία να βγω στα μπουζούκια πλέον. Ακόμα κι αν είχα 2 εκατομμύρια ευρώ να χαλάσω μέσα σε ένα βράδυ όπως θέλω, πάλι το σπίτι θα προτιμούσα. Με τέτοια κρίση, δε μπορώ να γλεντοκοπάω στα μπουζούκια και αύριο να σκέφτομαι ότι πρέπει να βρω δουλειά ή να κάνω διδακτορικό για να τρέξει λίγο χρήμα (είτε μισθός είτε υποτροφία).

Αυτά τα έκανα ως φοιτητής στην ΑΣΟΕΕ, και μην ξεχνάμε φυσικά ότι τότε (2004-2008 ) ήταν άλλες εποχές. Τώρα όχι, έχω άγχη, αγωνία, θέλω να ορθοποδήσω στη ζωή μου.

Ακόμα και κάτι φοιτητές (όχι όλους, αλλά τυγχάνει και δικούς μου από το ΜΒΑ) που βλέπω και γλεντοκοπάνε στα W και στα μπουζούκια κάθε Σαββατάκι (γιατί είναι in να βγαίνεις Σαββατάκι τάχα, ενώ ξενέρα να μένεις σαν παππούς μέσα, λες και όλη τη βδομάδα κουράστηκαν στη δουλειά και τους μένει μόνο το Σ/Κ για διασκέδαση), τους λυπάμαι λίγο, γιατί δεν έχουν μάθει τι είναι να ξοδεύεις το δικό σου χρήμα και όχι των γονιών σου, και πολύ φοβάμαι ότι όταν τελειώσει η γονική παροχή χρήματος, κάποιοι θα γκρεμοτσακιστούν άγρια από τον φτιαχτό παράδεισό τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δεν ξέρω για Αθήνα αλλά εδώ (Γιάννενα) γενικά παρατήρησα μείωση της κίνησης τα βράδια.
Η αλήθεια είναι ότι πέρσι βγήκα ΠΟΛΥ και φέτος δεν είχα το κουράγιο ή τη διάθεση αν θέλετε να βγω το ίδιο συχνά.

Ο οικονομικός παράγοντας δεν έπαιξε τόσο ρόλο γιατί δεν ξοδεύεις στην επαρχία τα ίδια χρήματα με Αθήνα και αν δεν
πίνεις και πολύ δεν σε επηρεάζει τόσο στο πορτοφόλι.

Ένας αποθαρρυντικος παράγοντας ήταν σίγουρα το κρύο που φέτος ήταν δριμύτατο και προσωπικά δεν την πάλευα.

Αν γυρίσεις ή είσαι σπίτι δεν μπαίνεις εύκολα στη διαδικασία με θερμοκρασία μείον να βγεις. Για μένα τουλάχιστον έπαιξε
ίσως τον καθοριστικό ρόλο.

Τώρα που ανοίγει ο καιρός δεν με τραβάει καθόλου η ιδέα να μαζευτούμε σε σπίτι -που έγινε κάποιες φορές αυτούς τους μήνες.-.

Γενικά μου αρέσει πιο πολύ το έξω. Έχω συγκεκριμένο στέκι που με καλύπτει απόλυτα μουσικά, αισθητικά, από ποιότητα κόσμου,
είναι παρείστικο μαγαζί και προτιμώ να βρίσκομαι εκεί με την παρέα παρά σε σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εδώ πάντως τα στέκια έχουν παραμείνει στέκια και μαζεύουν πολύ κόσμο. Δε ξέρω τι έχει γίνει με πιο low profile μαγαζιά, αλλά αν προσπαθήσεις να βγεις Π/Σ/Κ μόνο με λίγη καλή θέληση θα βρεις να κάτσεις στα περισσότερα.
Ο κόσμος που κυκλοφορεί δεν έχει μειωθεί -το βλέπω και στα μαγαζιά και στα νυχτερινά λεωφορεία που κυκλοφορούν και είναι φίσκα. Απλά ενώ μέχρι πρότινος μπορεί να πήγαινε μια παρέα σε 2-3 μαγαζιά ένα βράδυ, τώρα πηγαίνει σε 1 και αράζει όλο το βράδυ.
Εμένα δε με ενοχλεί να μείνω μέσα να διασκεδάσω, άλλωστε το αν θα περάσω καλά δε θα το καθορίσει το μαγαζί, αλλά η παρέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όσοι λέτε ότι εξακολουθεί να γίνεται χαμός στα μαγαζιά τις νύχτες, για πείτε για ποιες περιοχές αναφέρεστε.. :hmm:
Γιατί κέντρο είναι και το Κολωνάκι, αλλά κέντρο είναι και τα Εξάρχεια και το Μεταξουργείο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Έχω συγκεκριμένο στέκι που με καλύπτει απόλυτα μουσικά, αισθητικά, από ποιότητα κόσμου,
είναι παρείστικο μαγαζί και προτιμώ να βρίσκομαι εκεί με την παρέα


...και εγώ το ίδιο. :redface:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Όσοι λέτε ότι εξακολουθεί να γίνεται χαμός στα μαγαζιά τις νύχτες, για πείτε για ποιες περιοχές αναφέρεστε.. :hmm:
Γιατί κέντρο είναι και το Κολωνάκι, αλλά κέντρο είναι και τα Εξάρχεια και το Μεταξουργείο..

Ταβέρνες με 12 Ευρό το άτομο υπάρχουν πολλές και ποιοτικές και σίγουρα δεν είναι του Μπούμπη που έβαλε ο Ρεμπεσκές. Σας το λέω εκ πείρας. Εγώ ως γέρος indigo πηγαίνω μόνο σε ταβέρνες. Τα άλλα είδη της διασκέδασης (club, bar κλπ) τα έχω φάει με το κουτάλι όλα (τώρα πια δεν θέλω να περνάω ούτε από έξω) και πράγματι δεν παρατηρώ μεγάλη κάμψη σε μαγαζιά με ιστορία. Το σπίτι είναι καλύτερο από πολλές απόψεις, ειδικά για έναν ηλικιωμένο indigo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Όσοι λέτε ότι εξακολουθεί να γίνεται χαμός στα μαγαζιά τις νύχτες, για πείτε για ποιες περιοχές αναφέρεστε.. :hmm:
Γιατί κέντρο είναι και το Κολωνάκι, αλλά κέντρο είναι και τα Εξάρχεια και το Μεταξουργείο..

π,χ, κεραμεικος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Όσοι λέτε ότι εξακολουθεί να γίνεται χαμός στα μαγαζιά τις νύχτες, για πείτε για ποιες περιοχές αναφέρεστε.. :hmm:
Γιατί κέντρο είναι και το Κολωνάκι, αλλά κέντρο είναι και τα Εξάρχεια και το Μεταξουργείο..

επαναλαμβάνω- μιλάω για καφετέριες..
Αιγάλεω, Χαϊδάρι,Κεραμεικός...

Αυτό που μου έκανε εντύπωση σήμερα: πήγα σε μια καφετέρια που όλοι οι καφέδες τις καθημερινές έχουν 1 ευρώ..
Κανονική καφετέρια (ούτε καφενές, ούτε φαστφουντάδικο)-λίγο πιο μαζεμένη απο τις άλλες, αλλά η ποιότητα καφέ και η εξυπηρέτηση ήταν ίδια με τις υπόλοιπες ..
Εκτός απο την δική μου παρέα και άλλα δυο τραπέζια,στα υπόλοιπα καθόντουσαν κύριοι άνω των 50. Όλη η νεολαία είχε μαζευτεί στις "μουράτες" καφετέριες που ο καφές στοιχίζει 3-5 ευρώ..
Ακόμη και όταν οι κύριοι άνω των 50 αποχώρησαν, τα τραπέζια δεν γέμιζαν με τίποτα, σε αντίθεση με τις άλλες καφετέριες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top