Τι όνειρο είδατε χθες;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ότι είχε κολλήσει έναν βρωμο-ιό ο υπολογιστής μου και είχαν μπει hackers και μου έγραφαν διάφορα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Καλημέρα.Είδες πώς πορώνουν τα pc?:PΜέχρι και στον ύπνο σου τα βλέπεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εγώ έβλεπα ότι όλος ο κόσμος κυκλοφωρούσε με μπαλόνια καρδιές ότι όλοι ήταν ερωτευμένοι και ο άντρας μου ήταν στην αρχή της παρέλασης να μου λέει ότι τα έκανε για μένα, και να τον φιλάω και να του λέω πόσο τον άγαπάω, να αφήνουν όλοι τα μπαλόνια και να φιλιούντε όλοι και να λένε την αγάπη τους, ξύπνησα άλλος άνθρωπος:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eίδα πως ένα φιλικό μου ζευγάρι χώρισε γιατί αυτή τον απάτησε κι αυτό, αυτός το έμαθε από ένα περιοδικό στο οποίο έδινε κοινή συνέντευξη με τον νέο της φίλο! Και εγώ πήγα να τον παρηγορήσω.. αλλά δεν έμεινα μόνο στην παρηγοριά! :blink: ;) :P

(Πρέπει να βρω άντρα λέμε! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ είδα ότι ήμουν ο Spiderman και με κυνηγούσαν, οπότε έπιασα 5-6 τύπους με τον ιστό και τους έχωσα σε ένα δωμάτιο. Μετά είδα τη μάνα μου, την αδερφή μου, κάτι φίλους μου... ό,τιναναι!
Εγώ είμαι σε χειρότερη μοίρα απ' την Καγίρα :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coincidence

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Είδα κύκνους να μεταμορφώνονται σε αγγέλους και ένα μικρό κοριτσάκι να λέει πως είναι η μητέρα μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Είδα το πιο περίεργο και άκυρο όνειρο της ζωής μου. Μπήκα λέει σε ένα ταξί, το οποίο δεν ήταν ένα οποιοδήποτε ταξί. Ήταν το taxi girl, αλλά οδηγός ήταν η Κανέλλη. μιλάω σοβαρά. Μου έκανε ερωτήσεις και στο τέλος νομίζω ότι κέρδισα.

Πες μου γιατρέ, είμαι σοβαρά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είδα το πιο περίεργο και άκυρο όνειρο της ζωής μου. Μπήκα λέει σε ένα ταξί, το οποίο δεν ήταν ένα οποιοδήποτε ταξί. Ήταν το taxi girl, αλλά οδηγός ήταν η Κανέλλη. μιλάω σοβαρά. Μου έκανε ερωτήσεις και στο τέλος νομίζω ότι κέρδισα.

Πες μου γιατρέ, είμαι σοβαρά?
Ultimate respect. :D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
και μετά ξυπνήσατε:P:P:P .
Χθες είδα ότι ήμουν σε ραδιοφωνικό σταθμό [συγκρεκριμένα στο RSA] και έκανα ραδιοφωνική εκπομπή.[Μακάρι να ήταν αληθινό] Και μετά ξύπνησα όπως όλοι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Την ξαδέρφη μου να τσακώνεται με τον ξάδερφο μου..και τα ανηψακια μου να γυρνανε γυρω γυρω ταραγμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Θα ήθελα να πω για ένα όνειρο πού είδα πρίν χρόνια!
Κοιμόμασταν,εγώ κι ο άντρας μου,στο πατρικό μου αφού οι γονείς μου έλειπαν;) διακοπές. Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο απ'αυτό τό "όνειρο" παρά μόνο ό,τι άκουγα για ώρα..., μία φωνή να μου λέει: " Πήγαινε από την άλλη πλευρά και ξύπνα τον"...,συνεχώς μου έλεγε το ίδιο πράγμα.:confused: Αν κλείσω τα μάτια μου είναι σαν να την ακούω τώρα.Τόσο έντονα το θυμάμαι! Τελικά,πετάχτηκα και βλέπω τον άντρα μου να κάνει "σαν τρελλός" στον ύπνο του γιατί έβλεπε,απ'ότι μου είπε όταν ηρεμήσαμε, έναν φοβερό εφιάλτη ότι μεταμορφωνόταν σε ...:devil:...και προσπαθούσε να το "πολεμήσει",να το εμποδίσει να γίνει...και τότε κυριολεκτικά εγώ "πήγα απ'την άλλη πλευρά του κρεβατιού και τον ξύπνησα"...όπως μου "έλεγε" η φωνή στο "όνειρό" μου...:hmm::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χτες είδα έναν φρικτό εφιάλτη (μεταξύ άλλων ονείρων, αρκετά ευχάριστων, τα οποία επίσης συμπεριλάμβαναν το σύντροφο μου).
Εκεί λέει που περνούσαμε πολύ όμορφα, ο σύντροφος μου κι εγώ είδαμε μια τεράστια κατσαρίδα ή σκαθάρι (εγώ ήξερα στο όνειρο οτι ήταν κατσαρίδα αλλά έμοιαζε εμφανισιακά πιο πολύ με σκαθάρι). Πρέπει να ήταν κάπου 6-7 εκ μήκος και 2 εκ πλάτος. Αυτός, αντί να τη σκοτώσει ως συνήθως (για όσους δεν το γνωρίζουν, έχω τεράστια φοβία με τα μεγάλα έντομα η οποία υποτροπιάζει τα καλοκαίρια), την πήρε και την έφερνε όλο και κοντά στο πρόσωπο μου, ενώ εγώ είχα παραλύσει απο το φόβο και δεν μπορούσα ούτε να του φωνάξω οτι δεν καταλαβαίνει τη φοβία που έχω, όπως σκεφτόμουν τότε, ούτε να κουνηθώ και να φύγω μακριά. Κατά το μυστηριώδη τρόπο των ονείρων, 'ήξερα' κατά τη διάρκεια όλου αυτού οτι το έκανε με καλή πρόθεση, για να με απαλλάξει απο τη φοβία μου, γι'αυτό ήθελα να του φωνάξω οτι δεν καταλαβαίνει και οτι μόνο κακό αποτέλεσμα μπορεί να έχει μια τέτοια πράξη.
Τι να σημαίνει άραγε αυτό για τις υποσυνείδητες σκέψεις μου; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χτες είδα έναν φρικτό εφιάλτη (μεταξύ άλλων ονείρων, αρκετά ευχάριστων, τα οποία επίσης συμπεριλάμβαναν το σύντροφο μου).
Εκεί λέει που περνούσαμε πολύ όμορφα, ο σύντροφος μου κι εγώ είδαμε μια τεράστια κατσαρίδα ή σκαθάρι (εγώ ήξερα στο όνειρο οτι ήταν κατσαρίδα αλλά έμοιαζε εμφανισιακά πιο πολύ με σκαθάρι). Πρέπει να ήταν κάπου 6-7 εκ μήκος και 2 εκ πλάτος. Αυτός, αντί να τη σκοτώσει ως συνήθως (για όσους δεν το γνωρίζουν, έχω τεράστια φοβία με τα μεγάλα έντομα η οποία υποτροπιάζει τα καλοκαίρια), την πήρε και την έφερνε όλο και κοντά στο πρόσωπο μου, ενώ εγώ είχα παραλύσει απο το φόβο και δεν μπορούσα ούτε να του φωνάξω οτι δεν καταλαβαίνει τη φοβία που έχω, όπως σκεφτόμουν τότε, ούτε να κουνηθώ και να φύγω μακριά. Κατά το μυστηριώδη τρόπο των ονείρων, 'ήξερα' κατά τη διάρκεια όλου αυτού οτι το έκανε με καλή πρόθεση, για να με απαλλάξει απο τη φοβία μου, γι'αυτό ήθελα να του φωνάξω οτι δεν καταλαβαίνει και οτι μόνο κακό αποτέλεσμα μπορεί να έχει μια τέτοια πράξη.
Τι να σημαίνει άραγε αυτό για τις υποσυνείδητες σκέψεις μου; :hmm:

Ότι θέλεις ίσως να απαλλαγείς από αυτή τη φοβία σου αλλά νοιώθεις ότι δεν μπορείς; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ πιθανό... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ξύπνησα με έναν περίεργο εφιάλτη :/:

μέσα στον ύπνο μου κοιμόμουν και ξύπνησα από το μασάζ που μου έκανε στα πόδια ένας άγνωστος μου νεαρός. Κάνω να σηκωθώ αλλά μου λέει να μην το δοκιμάσω καλύτερα. Κοιτάζω γύρω μου και είμαι κανονικά στο υπνοδωμάτιο μου όπως είμαι σίγουρα αλλά έχω την αίσθηση ότι κάτι δεν πάει καλά...
Μετά από λίγο, ο νεαρός μου εξηγεί....
Είναι ο γιός μου, ο οποίος δεν πρόλαβα ποτέ να γνωρίσω γιατί έπεσα σε κώμα στην γέννα και έχουν ήδη περάσει 20 χρόνια από τότε :'(
Ηταν ένα απαίσιο συναίσθημα...
Αρχισε μετά σιγά σιγά να μου λέει ποιοι ζουν απ την οικογένεια μου που ήξερα και ποιοι έχουν πεθάνει...
Ο πατέρας μου είχε πεθάνει... η αδερφή μου ήταν σοβαρά άρρωστη... η ανηψιά μου είχε σκοτωθεί... ο άντρας μου είχε ξαναπαντρευτεί και είχε και μια κόρη απ το δεύτερο γάμο του... ζούσαν όλοι μαζί στο σπίτι μου και εγώ ήμουν σε νοσοκομείο, μέχρι που πέθανε κι αυτός, και η άλλη γυναίκα με την κόρη της αναγκάστηκαν να φύγουν απ το σπίτι, όπου ο γιός μου με πήρε και με έφερε πίσω και έφτιαξε το δωμάτιο μου όπως το ήξερα κάποτε με την ελπίδα ότι αν ξυπνήσω θα είναι όλα ίδια....
Μετά ξύπνησα μούσκεμα στον ιδρώτα φυσικά


Οκ αντιλαμβάνομαι ότι έχει να κάνει με το άγχος της εγκυμοσύνης και του τοκετού....
όλοι λένε ότι οι εγκυμονούσες βλέπουν πολύ κουφά όνειρα...
ήταν όμως πολύ άσχημο :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
κουε μου ειναι στανταρ φοβοι κ σκεψεις...
φοβοι της γεννας φοβοι για χαμο αγαπημενον προσωπον...

αλλα εχεις κ ανασφαλιες για τον αντρα σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Εγώ είδα για 4η συνεχόμενη φορά το ίδιο όνειρο χτες. Πώς γίνεται αυτό και γιατί γίνεται; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Kάτι θα σημαίνει για σένα αυτό που βλέπεις..δεν μπορεί να είναι τυχαίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Χτες είδα έναν φρικτό εφιάλτη (μεταξύ άλλων ονείρων, αρκετά ευχάριστων, τα οποία επίσης συμπεριλάμβαναν το σύντροφο μου).
Εκεί λέει που περνούσαμε πολύ όμορφα, ο σύντροφος μου κι εγώ είδαμε μια τεράστια κατσαρίδα ή σκαθάρι (εγώ ήξερα στο όνειρο οτι ήταν κατσαρίδα αλλά έμοιαζε εμφανισιακά πιο πολύ με σκαθάρι). Πρέπει να ήταν κάπου 6-7 εκ μήκος και 2 εκ πλάτος. Αυτός, αντί να τη σκοτώσει ως συνήθως (για όσους δεν το γνωρίζουν, έχω τεράστια φοβία με τα μεγάλα έντομα η οποία υποτροπιάζει τα καλοκαίρια), την πήρε και την έφερνε όλο και κοντά στο πρόσωπο μου, ενώ εγώ είχα παραλύσει απο το φόβο και δεν μπορούσα ούτε να του φωνάξω οτι δεν καταλαβαίνει τη φοβία που έχω, όπως σκεφτόμουν τότε, ούτε να κουνηθώ και να φύγω μακριά. Κατά το μυστηριώδη τρόπο των ονείρων, 'ήξερα' κατά τη διάρκεια όλου αυτού οτι το έκανε με καλή πρόθεση, για να με απαλλάξει απο τη φοβία μου, γι'αυτό ήθελα να του φωνάξω οτι δεν καταλαβαίνει και οτι μόνο κακό αποτέλεσμα μπορεί να έχει μια τέτοια πράξη.
Τι να σημαίνει άραγε αυτό για τις υποσυνείδητες σκέψεις μου; :hmm:
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει μόνο με τις υποσεινήδητες σκέψεις σου η μήπως ο σύντροφός σου έχει πάρει κάποιο "ρίσκο"που σε ανησυχεί η θα σε ανησυχησει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top