Πρόεθεση ψήφου εκλογών Μαΐου 2012

Τι θα ψήφιζες αν στις επερχόμενες εκλογές συμμετείχαν τα κόμματα:
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 125)
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 8 6.4%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ.

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 25 20.0%
  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 14 11.2%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 6 4.8%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 23 18.4%
  • Οικολόγοι - Πράσινοι

    Ψήφοι: 6 4.8%
  • Άρμα Πολιτών (Γ.Δημαράς)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΕΠΑΜ (Δ. Καζάκης)

    Ψήφοι: 5 4.0%
  • Άλλα κομματα; (Ποιο[noparse];)[/noparse]

    Ψήφοι: 15 12.0%
  • Λευκό / Άκυρο / Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 8.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

akritas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Η λεηλασία μίας χώρας από τους διεθνείς τοκογλύφους μπορεί να προωθείται με ωμά, αυταρχικά μέσα και, παρά όλα αυτά, να εξυμνείται ως δημοκρατική, επειδή έχουν προηγηθεί εκλογές – ανεξάρτητα από το πόσο παραβιάζονται στη συνέχεια οι πολιτικές ελευθερίες, δεν τηρούνται οι προεκλογικές υποσχέσεις ή αγνοείται η εκφρασμένη δημοκρατική βούληση του λαού” (Klein).

Όσον αφορά το λαό πρέπει κανείς να του υπενθυμίζει ξανά και ξανά τα λόγια του Αϊνστάιν: «Είναι με απόλυτη βεβαιότητα εντελώς ανόητος, αυτός που περιμένει ή ελπίζει να έχει διαφορετικό αποτέλεσμα, επαναλαμβάνοντας το ίδιο πείραμα».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση του tromaktiko δείχνει τρελά πράγματα :/:
https://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/03/greek-elections-2012-tromaktiko.html#pd_a_6095578

Οποιαδήποτε δημοσκόπηση δίνει ελάχιστα ποσοστά σε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ είναι ευπρόσδεκτη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση του tromaktiko δείχνει τρελά πράγματα :/:
https://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/03/greek-elections-2012-tromaktiko.html#pd_a_6095578

Η δημοσκόπηση μόνο αξιόπιστη δεν είναι. Εγώ προσωπικά ψήφισα 3 φορές μέχρι τώρα στην ίδια δημοσκόπηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Οποιαδήποτε δημοσκόπηση δίνει ελάχιστα ποσοστά σε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ είναι ευπρόσδεκτη! :P
Μακάρι να είναι αξιόπιστη αυτή η δημοσκόπηση, αλλά πολύ φοβάμαι πως δεν είναι. Μπορεί να ισχυρίζονται ότι το δείγμα είναι μεγάλο, αλλά δυστυχώς η μέση ηλικία αυτών που ψήφισαν είναι πολύ χαμηλή. Αυτοί που δεν έχουν σύνδεση στο διαδύκτιο και δεν μπορούν ψηφίσουν είναι συνήθως ηλικιωμένα άτομα και άτομα της μέσης ηλικίας οι οποίοι έχουν μια τάση να ψηφίζουν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ. Αυτά τα άτομα είναι πολλά και ικανά να αλλάξουν τα αποτελέσματα των δημοσκοπήσεων:/:. Σε καμία περίπτωση φυσικά δεν λέω ότι οι "επίσημες" δημοσκοπήσεις είναι πιο αξιόπιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Καλά θα δούμε πολλές "μούφα" δημοσκοπήσεις μέχρι τις εκλογές.Τέσπα δεν θα σχολιάσω τα αποτελέσματα, δεν έχει τώρα και πολύ νόημα, ίσως πάρω πάσα αργότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση του tromaktiko δείχνει τρελά πράγματα :/:
https://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/03/greek-elections-2012-tromaktiko.html#pd_a_6095578

Τι το τρελό βλέπεις ακριβώς; Άμα είχες καμιά επαφή και με άλλα μμε εκτός από mega, skai και λοιπά πουλημένα, θα καταλάβαινες ότι η δημοσκόπηση αυτή είναι φυσιολογική και αναμενόμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Η δημοσκόπηση του tromaktiko δείχνει τρελά πράγματα :/:
https://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/03/greek-elections-2012-tromaktiko.html#pd_a_6095578
:P:P:P: Έτσι είναι και η ελλαδική κοινωνία ως "μετανοούσα Κασσιανή",...αλλόφρων! Γιατί, αν και στις επικείμενες εκλογές, επιτέλους, δεν... μετανοήσουμε(ως κοψοχέρηδες!), θα έχουμε βάλλει με τη ψήφο μας, αληθινά θεμέλια, για μία "άλλη Ελλάδα". Αυτή που πρώτο της μέλλημα θα είναι, η ελληνικότητα της Ελλάδας και της Κοινωνίας της! Ιστορικά πλέον καταγράφεται στην περιρρέουσα καθημερινότητά μας, ότι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ (και ενδεχόμενοι μετεκλογικοί εταίροι τους!) με τις αμετάκλητες πολιτικές τους επιλογές, για μέχρι την επαόριστον εξέλιξη τους "χρέους" μας, εξυπηρετούν "αναγκαστικά" διεθνείς δυνάμεις, που αδιαφορούν, αν δεν απεργάζονται, για την "ελληνικότητα της Ελλάδας", αν όχι και των "Ελλήνων"! Θέλει "τόλμη έως αφροσύνης", για να διεκδικήσει σήμερα κανείς το δικαίωμα από την ίδια την ιστορία, να παραμείνει "Έλληνας"! Το άθροισμά τους, το βράδυ της κρισιμόταης εκείνης Κυριακής, θα είναι οι πραγματικοί αντίπαλοι του "ξενόδουλου μπλοκ δυνάμεων", που θα κρύβεται πίσω από τον "μηχανισμό ΝΔ-ΠΑΣΟΚ και λοιποί", στον αγώνα για την "εθνική ύπαρξή" μας, στο ...ορατό μέλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τι το τρελό βλέπεις ακριβώς; Άμα είχες καμιά επαφή και με άλλα μμε εκτός από mega, skai και λοιπά πουλημένα, θα καταλάβαινες ότι η δημοσκόπηση αυτή είναι φυσιολογική και αναμενόμενη.

Αναμενόμενη για κάποιους ναι..Αντιπροσωπευτική όμως όχι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το ξαναβάζω ώστε να το δουν όσοι περισσότεροι γίνεται κι ας αποφασίσουν έπειτα ποια στάση θα κρατήσουν στις εκλογές, αναλαμβάνοντας και την ευθύνη της. Όσοι επιλέξετε την αποχή, αφήστε μας ένα email, να σας ενημερώσουμε μετά τις εκλογές τι ψηφίσατε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το θέμα είναι αν πάνε να ψηφίσουν να το κάνουν γνωρίζοντας το τι ψηφίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στην εικονα που ποσταρες isi λεει στο τελος "Κοινοποιησε το..."

Ε οχι ρε παιδια, δεν θα το κοινωποιησω! Ουτε Mail θα στειλω, ουτε θα μπω σε ολα τα fora που συμετεχω να το ποσταρω, ουτε καν θα το πω απο εδω και περα σε οποιον μου λεει οτι δεν θα παει να ψηφισει!
Ειχε μαλιασει η γλωσσα μου απο το 2009! Μπηκα στον κοπο να ακουσω ολους, και αυτους που ελεγαν τα περι ιδεολογιας και οσους ελεγαν οτι πρεπει να ψηφισουμε ολοι, μπηκα στον κοπο να ρωτησω ατομα που εμπιστευομαι σε νομικα και πολιτικα θεματα και ακομα και μετα απο αυτο μπηκα στον κοπο να διαβασω τον εκλογικο νομο, οπως αυτος ισχυει, ολοκληρο!
Οποιος δεν θελει να κανει ολα αυτα και αντ'αυτου απλος αναπαραγει το πρωτο πραγμα που του αρεσε, αν δεν αναπαρηγαγε αυτο θα πηγενε να ψηφισει ενα οποιοδηποτε κομμα γιατι ακουσε μια θεση ενω αγνοωει ολες τις υπολιπες, ας απεχει λοιπον και ας παει η ψηφος του στο πρωτο κομμα! Το ιδιο κανει! Το ιδιο αβουλος, το ιδιο ανενημερωτος, το ιδιο προβατο ειναι και στις δυο περιπτωσεις και εγω δεν ειμαι υπευθυνος για την πολιτικη παιδια κανενος εκτος απο τους ευατου μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πριν το 2005 τι ισχυει?μετρουσαν τα λευκα?

ποτε δεν ,μετρουσαν νομιζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Ισως ψηφίσω ΔΗΜ.ΑΡ. Βλέπω ότι έχει καλά στελέχη, ιδίως τον Ψαριανό που είχε ίδια άποψη με μένα για τους αγανακτισμένους πελάτες, αλλά και Φώτης Κουβέλης, Β' Αθηνών, πολύ άξιος πολιτικός και πολιτικό παιδί του Κύρκου που συμπαθούσα πάντα, αλλά και οι Θανάσης Λεβέντης, Νίκος Τσούκαλης, Π.Ε. Αχαΐας, Βασίλης Οικονόμου, Αττικής, Γιάννης Αμοιρίδης, Π.Ε. Πιερίας Γιάννης Μιχελογιαννάκης, Π.Ε. Ηρακλείου, Ηλίας Θεοδωρίδης, Π.Ε. Πέλλης, Γιώργος Παπαμανώλης, Π.Ε. Κυκλάδων, Οδυσσέας Βουδούρης, Π.Ε. Μεσσηνίας.

Το σκέφτομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ιδίως τον Ψαριανό που είχε ίδια άποψη με μένα για τους αγανακτισμένους πελάτες,
ποιος ειναι αυτος?
ο πρεζακιας αριστερος με τη φερραρι?


Φώτης Κουβέλης
αν καταλαβαινεις τι λεει ψηφισε τον..:worry:
(οτι πιο σοβαροφανες γελοιο εχω δει ποτε μου,,,,κλασσικος ψευτοαριστερος λαπας ψευτοκουλτουριαρης φουσκας για μενα.πολυ ιδεα και μπλα μπλα.. λιγη ουσια..)


για μενα η δημαρ ειναι το κομμα των φαγωμενων ψευτοαριστερων
οτι πιο εμετικο-υποκριτικο και σαπιο απο το πολυτεχνειο και μετα υπαρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
ποιος ειναι αυτος?
ο πρεζακιας αριστερος με τη φερραρι?

αν καταλαβαινεις τι λεει ψηφισε τον..:worry:
(οτι πιο σοβαροφανες γελοιο εχω δει ποτε μου,,,,κλασσικος ψευτοαριστερος λαπας ψευτοκουλτουριαρης φουσκας για μενα.πολυ ιδεα λιγη ουσια..)

Ψηφίζω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου για αντιπολίτευση. 'Εχω να επιλέξω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου μεταξύ κάποιων κομμάτων εκτός ΠΑΣΟΚ-ΝΔ. 'Αρα έχω και τώρα να διαλέξω μεταξύ αυτών που δεν είναι ΠΑΣΟΚ-ΝΔ.
Ανεξάρτητους 'Ελληνες, ΛΑΟΣ, Δημοκρατική Αριστερά και ΚΚΕ. ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΝ/ΣΥΡΙΖΑ, ΠΑΘΑΙΝΩ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝ/ΖΥΡΙΖΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βασικα αριστερος εισαι που φυσικα ψηφιζει οτιδηποτε μη δεξιο

οποτε ή δημαρ ή κκε,,

ε,,εγω αν ημουν σε τετοια θεση,,θα πηγαινα κκε,,πιο ειλικρινες ειναι..

(οτι θες ψηφισε βεβαια,,απλα κουβεντα κανουμε..;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
βασικα αριστερος εισαι που φυσικα ψηφιζει οτιδηποτε μη δεξιο

οποτε ή δημαρ ή κκε,,

ε,,εγω αν ημουν σε τετοια θεση,,θα πηγαινα κκε,,πιο ειλικρινες ειναι..

(οτι θες ψηφισε βεβαια,,απλα κουβεντα κανουμε..;))

Δεν είμαι αριστερός. Είμαι φανατικός διεθνιστής, αλλά όχι αριστερός διεθνιστής, άρα όχι ΚΚΕ. Είμαι επίσης φανατικός ευρωπαιστής εκτός από διεθνιστής και εναντίον σε οποιοδήποτε κόμμα υπερασπίζεται με ζήλο κράτος, θρησκεία, οικογένεια, στρατό ή λέει πολλά αντιευρωπαικά. Ο Καμένος μου αρέσει μόνο επειδή χτυπάει τους αμερικάνους του πασοκ και ξεπροστιάζει τους πράκτορες Παπανδρέου με στοιχεία, αλλά όταν τον ακούω σε άλλα θέματα τα κολλήματα που έχει, δεν μου ταιριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δεν είμαι αριστερός...

:redface::redface::redface::! Δόκτορα, ο ήλιος ανατέλει και δύει στο ίδιο σημείο. Τη διαφορά τη διακρίνει μόνον η διάνοιά μας, αρκεί... να κινούμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κόμμα υπερασπίζεται με ζήλο κράτος, θρησκεία, οικογένεια, στρατό ή λέει πολλά αντιευρωπαικά.

ναι αλλα θα υπαρξει σε μια ενωμενη ευρωπη ενας ευρωπαικος στρατος μια ευρωπαικη θρησκεια υπαρχει ηδη-χριστιανισμος- και ενα ευρωπαικο κρατος ουσιαστικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top