• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Πώπω ναι. Kαι σαν το κλασσικό μπλε δεν υπάρχει.
Έχω ξεχάσει πώς ήταν τα χείλη μου πριν.
Ούτε για μήνα δε με φτάνει το ένα λιποζάν.:P
Θα μου μείνει η εξάρτηση στο τέλος, το πιστεύω! :redface:

Εγώ ήθελα ένα για μιάμιση εβδομάδα! Βέβαια δεν έπαιρνα το κλασικό, αλλά της APIVITA! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jomet

Νεοφερμένος

Η jomet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
σ'ευχαριστω πολυ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylliaki :)

Νεοφερμένος

Η sylliaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα! ειμαι καινουρια στην παρέα σας και χαιρομαι ιδιαιτερα που μπορω να συμμετεχω στη συζητηση για ενα τοσο ενδιαφερον θεμα.
ειμαι παθουσα κι εγω αλλα ευτυχως το εχω ξεπερασει εδω κι ενα χρονο χαρη στα μαγικα χερια της κυριας σμαρως(θα σας δωσω στοιχεια της παρακατω). ειναι κριμα να διαβαζω για θεραπεια ακμης με χαπια , κρεμες, σκληρες αντιβιωσεις κοκ. ειναι τοσο απλη η θεραπεια της κι ομως οι δερματολογοι (συνεπαγεται και φαρμακοβιομηχανιες) να δινουν αβερτα κουτες με χαπια που το μονο που κανουν ειναι να αναστελουν την παραγωγη σμηγματος για οσο καιρο τα παιρνεις. οταν τα σταματας να τα παλι τα σπυρακια. κι αν περασουν με τα λεγομενα ρουκοταν μενουν κατι σημαδια σαν κρατηρες. υπαρχει λογος που τα αναφερω όλα αυτα γιατι οπως είπα και νωριτερα ειμαι παθουσα η μαλλον ημουν. επι 10 χρονια δοκιμασα τα παντα. δερματολογους, αντιβιωσεις, χαπια (τα παντα εκτος απο τα ρουκουταν), χημικο πηλινγκ, κρεμες , καθαριστικα, μασκες, αισθητικους . λεφτα λεφτα λεφτα πεταμενα στο καλαθι των αχρηστων. τυχαια συναντησα μια κοπελα σε αιθουσα αναμονης δερματολογου (αυτη ειχε παει για αλλο σκοπο) και μου ειπε κατα λεξη: τσαμπα ταλαιπωρησε στους δερματολογους , μονο η κυρια σμαρω θα σε σωσει. σημειωτεον η κοπελα ειχε ενα προσωπο φεγγαρι και αστραφτερο (ειχε κυστικη ακμη). για να μην τα πολυλογω η κυρια σμαρω ειναι αισθητικος. εδω και 40 χρονια ασχολειται μονο με την αντιμετωπιση της ακμης (οποιασδηποτε μορφης). εκπαιδευτικαι διπλα σε εναν ελβετο δερματολογο γιατι η ιδια ειχε τεραστιο προβλημα και τραβιοταν χρονια με γιατρους και φαρμακα. η κυρια αυτη λοιπον το μονο που κανει ειναι να σου καθαρισει τα σπυρια απο τη ριζα τους. οτι υπαρχει νεκρο στο προσωπο σου , στην πλατη σου η οπουδηποτε αλλου τα καθαριζει με τροπο οχι ανωδυνο βεβαια. ποναει πολυ γιατι σου ανοιγει τα σπυρια για να σου τα καθαρισει σε βαθος. το αισθητικο αποτελεσμα δεν ειναι και το καλυτερο αλλα αν εχεις θεληση και υπομονη σε εξι μηνες το προσωπο σου θα ειναι αγνωριστο. και κυριως χωρις χημικα και χαπια. τα μονα που χρησιμοποιεις ειναι ενα σαπουνι που σου δινει αυτη και μια λοσιον . καθαριζεις το προσωπο σου οσο συχνοτερα γινεται και βαζεις και τη λοσιον. απαγορευεται ρητα οτιδηποτε εχει να κανει με κρεμες, μασκες, πηλινγκ και ολα αυτα τα χαζα που εμεις με τα λυπαρα δερματα δεν τα χρειαζομαστε καθως και το μακιγιαζ. στην πρωτη σας επισκεψη θα σας εξηγεισει τι ακριβως ειναι η ακμη και πως αντιμετωπιζεται και θα καταλαβετε πως δεν εχει να κανει ουτε με εφηβειες ουτε με διατροφη ουτε με ορμονες ουτε με αναμονη περιοδου ουτε με τιποτε τετοιο. τρωω σοκολατες καθημερινα, τηγανητα, σαλτσες και δεν εχω βγαλει ουτε ενα σπυρι εδω κι εναμιση χρονο. οταν περιμενω περιοδο το ιδιο. το προσωπο μου ειναι λειο, βελουδινο και αναλαφρο. δεν εχω ουτε ενα τοσο μικρο σημαδακι. γνωμη μου ειναι οτι κανενα χαπι και κανενας δερματολογος δεν μπορει να κανει την δουλεια που κανει η κυρια σμαρω. ειλικρινα εγω της ειμαι ευγνομων.
Γεια...!!! :) είμαι καινούργια στην παρέα... με ενδιαφέρει πολύ το θέμα για την ακμή... θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου δώσεις πληροφορίες για την κυρια Σμαρώ..?? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κυρια σμαρώ εσείς εδώ? :confused:


υγ. ok την ακμή την έχετε
με την παρακμή τι να κάνω?
συμβουλές σε pm please.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Από τώρα παρακμή ρε φίλε;
Παρεμπιπτόντως, εμένα έχει πάνω από μήνα να εμφανιστεί σπυράκι. Η αγωγή με τα reducar εν τω μεταξύ συνεχίζεται αμείωτα. Πάμε γερά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djigndfsg

Νεοφερμένος

Ο djigndfsg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα παιδια θα ηθελα μια απλη απαντηση αν γινετε....τι πρωτινεται για να φιγουν τα σκατοσπυρα απο το προσοπο..?? σορρυ που μιλαω ετσι αλλα μου εχουν σπασει τα νευρα...(σορρυ και για την ορθογραφια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Eπισκέψου ένα δερματολόγο. Είναι ο κατάλληλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas1994

Νεοφερμένος

Ο andreas1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σας παιδιά θα αναφέρω και εγώ το πρόβλημα μου με την ακμή...έχω ακμή 2 χρόνια..έχω χρησιμοποίηση χιλιάδες κρέμες αλλά τίποτα... άρχισα τα χάπια rotren (είναι ίδια με accutane) εδώ και δυόμιση μήνες..το πρόσωπο μου είναι γεμάτο κοκκινίλες και σπυράκια με πύο......δεν έχω αρκετή ξηρότητα στα χείλια όπως λένε αρκετοί (δεν ξέρω αν είναι επειδή παίρνω μόνο 20mg) η λιπαρότητα έχει υποχωρήσει αλλά η ψυχολογία μου είναι χάλια(αυτά τα χάπια μάλλον μου έχουν προκαλέσει κατάθλιψη) και το χειρότερο είναι περίοδος τελικών εξετάσεων και δεν συγκεντρώνομαι....στον γιατρό αυτόν που πήγαινα μου έσπαγε τα στίγματα και τα σπυράκια με ένα ειδικό μηχάνημα το οποίο ήταν παρά πολύ επώδυνο..θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας πάνω σε αυτό?? αν θα μου αφήσει σημάδια???

Και λόγω του ότι δεν βλέπω αποτέλεσμα αποφάσισα να επισκεφθώ και άλλους γιατρούς (συνολικά επισκέφθηκα 4) στο τελευταίο γιατρό που πήγα μου είπε να πάρω αντιβίωση... συγκεκριμένα να παίρνω 2 χάπια axetine(για 7 μέρες και μετά 1 κάθε μέρα), 1 χάπι medrol και μαζί με αυτά και 1 χάπι rotren ώστε να ηρεμήσει λίγο το πρόσωπο μου..
δεν ξέρω τι να κάνω να συνεχίσω την θεραπεία του πρώτου γιατρού η του δεύτερου ???
παιδιά χρειάζομαι την βοήθεια σας...το καλοκαίρι πηγαίνω στρατό και θα ήθελα αυτό το καλοκαίρι το πρόσωπό μου να είναι βελτιωμένο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
η θεραπεία με τα χάπια είναι πράγματι επώδυνη
κάποια στιγμή θα ξεραθούν και τα χείλη
τα σπυράκια όμως θα φύγουν
εγώ έπαιρνα τέτοια χάπια ( δεν θυμάμαι το όνομα)για 7 μήνες
τώρα δεν έχω παρα μονο 1-2 σπανια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Λοιπον...παρ'ολο που διαβαζω αρκετο καιρο τα θεματα σας και τα βρισκω πολυ ενδιαφεροντα θα ηθελα να θεσω και εγω τις αποριες μου σχετικα με το προβλημα ολων των εφηβων...την ακμη...Εγω προσωπικα εχω κοντα 5 χρονια ακμη και θα ηθελα να ακουσω τροπους αντιμετοπισης αλλα και διαφορα τρικ που ισως βοηθησουν....Εαν ειχατε ακμη,ποσα χρονια κρατησε και πως μπηκε ενα τελος σε αυτο το θεμα....Ευχαριστω και σορρυ αν υπαρχει και αλλο παρομοιο θεμα....
1) ΔΕΝ ακουμπαμε τα σπυρακια και ΟΥΤΕ τα σπαμε (μπορει να μολυνθουν και το μονο που καταφερνουμε ειναι μια τρυπα στο νερο :))
2)Παιρνεις καποιο τζελ καθαρισμου προσωπου για να πλενεσαι (υπαρχουν σε αφθονια στο εμποριο) και μπορεις να βρεις και καποια κρεμα για την ακμη να χρησιμοποιησεις η καλεντουλα και το αιθεριο ελαιο Tea Tree Oil ειναι τα καλυτερα
3) Αν δεις οτι το προβλημα επιμενει ζητα τη συμβουλη καποιου δερματολογου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ πήρα την Effaclar για καθαρισμό προσώπου και μπορώ να πω ότι κάνει πολύ καλή δουλειά. Την έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Μετά από 4μηνη θεραπεία με τα χάπια Reducar όλα δείχνουν ότι αποχαιρέτησα την ακμή οριστικά. Όχι όμως και χωρίς να μου αφήσει πίσω της κόκκινα σημάδια σαν ενθύμια. Κι επειδή το προηγούμενο πήλινγκ πήγε χαμένο, διότι ακόμα κι αν ξεθώριασε τα υπάρχοντα σημάδια τα αποτελέσματά του επικαλύφθηκαν από καινούρια, σε μια δεύτερη ευκαιρία πάμε δυναμικά φέτος για επαναληπτικό. Είμαι αρκετά περήφανος κι ευχαριστημένος, περισσότερο από τότε που είχα πρωτογράψει σε αυτό το νήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
συγχαρητηρια!!
καταλαβαινω ακριβως πως αισθανεσαι!!αλλος ανθρωπος!!
κι εγω τα reducar επαιρνα..

ευχομαι ολα να πανε καλα και με το peeling και να φυγουν μια και καλη τα σημαδια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Μετά από 4μηνη θεραπεία με τα χάπια Reducar όλα δείχνουν ότι αποχαιρέτησα την ακμή οριστικά. Όχι όμως και χωρίς να μου αφήσει πίσω της κόκκινα σημάδια σαν ενθύμια. Κι επειδή το προηγούμενο πήλινγκ πήγε χαμένο, διότι ακόμα κι αν ξεθώριασε τα υπάρχοντα σημάδια τα αποτελέσματά του επικαλύφθηκαν από καινούρια, σε μια δεύτερη ευκαιρία πάμε δυναμικά φέτος για επαναληπτικό. Είμαι αρκετά περήφανος κι ευχαριστημένος, περισσότερο από τότε που είχα πρωτογράψει σε αυτό το νήμα.

Tι κάνει το peeling?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Google it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kastanaki

Νεοφερμένος

Η kastanaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά,η γνώμη μου είναι ότι τα φάρμακα για την ακμή και γενικότερα είναι ό,τι χειρότερο!δημιουργούν παρενέργειες και είναι πιθανό μετά από κάποιο χρονικό διάστημα η ακμή να επανέλθει.Δε λύνουν το πρόβλημα και δημιουργούν περισσότερα.Εγώ θα καταθέσω τη δική μου εμπειρία:δεν είχα πρόβλημα ακμής στην εφηβεία, όμως μετά τα 19,άρχισα να βγάζω μεγάλα εσωτερικά σπυριά στο μέτωπο και το πηγούνι, τα οποία εκτός του ότι ήταν ιδιαίτερα αντιαισθητικά (σαν καρούμπαλα), πονούσαν υπερβολικά και έκαναν μέερες,να μην πω μηνες για να φύγουν!Φυσικά,μέχρι να φύγουν αυτά, έβγαιναν στο μεταξύ άλλα.Είχα απελπιστεί,γιατί είχα φτάσει 29 ετών και δεν σταματούσαν να βγαίνουν!Αρκετά από αυτά, μου είχαν αφήσει και σημάδια.Δοκίμαζα διάφορες κρέμες,ποτέ χημικές,πάντα προτιμώ τα φυσικά προϊόντα,αλλά τίποτα.Επισκέφθηκα δερματολόγους,οι οποίοι σύστηναν αλοιφές ισχυρές με κορτιζόνες κλπ.Φυσικά και δε βρήκα λύση ούτε από αυτούς. Πώς έχω ξεπεράσει το πρόβλημά μου εδώ και 2 μήνες:
Πίνω χυμό Αλόης (για εσωτερική θεραπεία) καθημερινά.Πλένω το προσωπό μου με microsilv και χρησιμοποιώ την κρέμα dermaintense και την πρόπολη για εξωτερική χρήση στο πρόσωπό μου.Πλέον,σταμάτησαν να βγαίνουν τα αναθεματισμένα και το πρόσωπό μου έχει καθαρίσει.
Aυτά.Προτιμάτε φυσικά προϊόντα και χωρίς parabens!σημαντικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

23mpoumpou

Νεοφερμένος

Η 23mpoumpou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας
είμαι 24 χρόνων εδώ και 3 εβδομάδες άρχισα την θεραπεία με τα χάπια accutan για την ακμή απλά έχω κόκκινα σημάδια και η δερματολόγος μου έδωσε αυτή την θεραπεία για 6 μήνες και παράλληλα θα κάνω και εξετάσεις αίματος κάθε 2 μήνες...πάντως κοντεύω μηνα και δεν έχω ούτε παρενέργειες ούτε τόσο πολύ ξηροδερμία και τα χείλη μου απλά είναι λιγάκι σκασμένα βάζω λιποζάν και ενυδατική αλλά γενικώς δεν έχω πρόβλημα μήπως είναι νωρίς δεν ξέρω....μπορεί να μου πει κάποια αυτά τα συμπτώματα k η παρενέργειες που διαβάζω εδώ και έχω τρομάξει από ποτε αρχίζουν;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

23mpoumpou

Νεοφερμένος

Η 23mpoumpou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας
Είμαι 24 χρόνων εδώ και 3 εβδομάδες άρχισα την θεραπεία με τα χάπια accuran τον 20mg για την ακμή επειδή έχω κόκκινα σημάδια και η δερματολόγος μου έδωσε αυτήν την θεραπεία για 6 μήνες παράλληλα θα κάνω και εξετάσεις αίματος κάθε 2 μήνες. Κοντεύω μήνα και δεν έχω ούτε παρενέργειες ούτε ξηροδερμία απλά τα χείλι μου είναι λιγάκι σκασμένα βάζω ενυδατική και λιποζάν αλλά γενικός δεν έχω πρόβλημα μήπως είναι νωρίς δεν ξέρω.. μπορεί να μου πει κάποια αυτά τα συμπτώματα και η παρενέργειες που διαβάζω εδώ και έχω τρομάξει από πότε αρχίζουν….???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Γεια σας
Είμαι 24 χρόνων εδώ και 3 εβδομάδες άρχισα την θεραπεία με τα χάπια accuran τον 20mg για την ακμή επειδή έχω κόκκινα σημάδια και η δερματολόγος μου έδωσε αυτήν την θεραπεία για 6 μήνες παράλληλα θα κάνω και εξετάσεις αίματος κάθε 2 μήνες. Κοντεύω μήνα και δεν έχω ούτε παρενέργειες ούτε ξηροδερμία απλά τα χείλι μου είναι λιγάκι σκασμένα βάζω ενυδατική και λιποζάν αλλά γενικός δεν έχω πρόβλημα μήπως είναι νωρίς δεν ξέρω.. μπορεί να μου πει κάποια αυτά τα συμπτώματα και η παρενέργειες που διαβάζω εδώ και έχω τρομάξει από πότε αρχίζουν….???

δεν ειναι απαραιτητο ολες οι αναγραφομενες παρενεργειες να σου συμβουν. και ακολουθεις τη θεραπεια μονο εναν μηνα. το φαρμακο λειτουργει διαφορετικα σε καθε οργανισμο. cheer up (φαινεσαι καπως αγχωμενη):flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Πάντως εγώ που ακολουθούσα μια θεραπεία είχαν σκάσει τα χείλη μου και εγώ τα πείραζα και μάτωναν, κακή συνήθεια, χάλια είχαν γίνει. Επίσης ξεφλούδιζα στο δέρμα. Μόλις τελειώσεις την θεραπεία, όλα θα επανέλθουν στο φυσιολογικό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top