• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αντιιδρωτικά

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Επειδή έρχεται και το καλοκαίρι και συνηθίζω να ιδρώνω πολύ στις μασχάλες έχετε να μου προτείνεται κάποιο καλό αντιιδρωτικό(όχι αποσμητικό) για να μειωθεί η ποσότητα του ιδρώτα μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να σκουπίζεις τον ιδρώτα με βρεγμένο πανάκι και να κάνεις συχνά ντουζ με μπόλικο νερό (όχι σαπούνι) μέσα στην ημέρα. Μη ψάχνεις αποσμητικό που να σου κόβει τον ιδρώτα, υπάρχει λόγος που ιδρώνουμε, δεν είναι διακοσμητική η φάση και το να ψάξεις κάτι να πάει κόντρα σε μια φυσική διαδικασία σημαίνει πως βλάπτεις το σώμα σου. Ιδρώτας είναι, δεν είναι πυρηνικά απόβλητα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Επειδή έρχεται και το καλοκαίρι και συνηθίζω να ιδρώνω πολύ στις μασχάλες έχετε να μου προτείνεται κάποιο καλό αντιιδρωτικό(όχι αποσμητικό) για να μειωθεί η ποσότητα του ιδρώτα μου;

Man τα μη συνταγογραφουμενα φαρμακα :Pμε κάνουν καλή δουλειά η καλύτερη λύση ειναι να πας σε ιατρο να κρίνει την κατάσταση και να σου γράψει κανά φάρμακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Να σκουπίζεις τον ιδρώτα με βρεγμένο πανάκι και να κάνεις συχνά ντουζ με μπόλικο νερό (όχι σαπούνι) μέσα στην ημέρα.

Εγώ αν κάνω μόνο με νερό (χωρίς σαπούνι) πάλι μυρίζω. Αν δεν βάλω σαπούνι δεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Υπάρχουν άνθρωποι που ιδρώνουν πολύ το καλοκαίρι.
Προσωπικά το καλοκαίρι χρησιμοποιώ αποσμητικά που μειώνουν τον ιδρώτα (δεν τον εξαλείφουν, απλώς τον μειώνουν), και νομίζω είναι μία σχετικά καλή λύση, αν και δεν ιδρώνω υπερβολικά, αλλά προτιμώ να μην φαίνομαι ιδρωμένος, κάτι που δεν μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalisbarca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Υπάρχουν άνθρωποι που ιδρώνουν πολύ το καλοκαίρι.
Προσωπικά το καλοκαίρι χρησιμοποιώ αποσμητικά που μειώνουν τον ιδρώτα (δεν τον εξαλείφουν, απλώς τον μειώνουν), και νομίζω είναι μία σχετικά καλή λύση, αν και δεν ιδρώνω υπερβολικά, αλλά προτιμώ να μην φαίνομαι ιδρωμένος, κάτι που δεν μου αρέσει.
Αυτό ακριβώς λέω.Ιδρωμένος δεν θέλω να φαίνομαι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πολύ απλό, πάρε μια κουρευτική και κόψε τις τρίχες. Βοηθάει πολύ στο να μην κυκλοφορείς με σημαδεμένες μπλούζες και να μην μυρίζεις. Κάνε μπάνιο και 2η φορά την ημέρα αν χρειαστεί, να χρησιμοποιείς αποσμητικό roll-on αμέσως μετά το μπάνιο και όχι σε υπερβολική ποσότητα και να περιμένεις να στεγνώσει πριν ντυθείς. Επίσης να πίνεις πολύ νερό, βοηθάει κι αυτό στο να μυρίζεις λιγότερο.
Αν λείπεις πολλές ώρες από το σπίτι ή κυκλοφορείς πολύ με τα πόδια στον ήλιο, πάρε και μια δεύτερη μπλούζα για να αλλάζεις το μεσημέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ αν κάνω μόνο με νερό (χωρίς σαπούνι) πάλι μυρίζω. Αν δεν βάλω σαπούνι δεν...
Αν υπάρχει τέτοιο θέμα, τότε προφανώς με μια ελαφριά σαπουνάδα τοπικά θα είσαι οκ. Αλλά δεν λέει να χρησιμοποιείς κανονικά αφρόλουτρο κάθε φορα απ οσο ξέρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Μιας που μιλάτε για αντιιδρωτικά και οσμές, για τα πόδια προτείνω:
Hansaplast Silver Active (στα super market) και πούδρα Daktarin (στα φαρμακεία). :)

Σας τα προτείνω μιας που το καλοκαίρι ο ιδρώτας σε συνδυασμό με τη ζέστη μπορούν να κάνουν τα φρεσκοπλυμένα/ καινούργια σας παπούτσια να μυρίζουν φρικτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μιλάμε τώρα για τον ιδρώτα ή την άσχημη μυρωδιά; Διότι η άσχημη μυρωδιά θέλει τακτικά ντους και αποσμητικά. Δεν την αντέχω κι αν βρεθώ σε κλειστούς χώρους κοντά σε άνθρωπο που μυρίζει, φεύγω χιλιόμετρα! Σε αντίθεση με αυτό, ο ιδρώτας δε με ενοχλεί στους ανθρώπους. Σίγουρα είναι ασφαλή αυτά τα αντιιδρωτικά όμως που θες να πάρεις; Ενας παραπάνω σου λέει για χάπια. Τι να πω ρε παιδιά, με το παραμικρό χαπακώνεστε εσείς; Και τι πειράζει αν ιδρώνετε δηλαδή; Κόλλημα χωρίς λόγο μου φαίνεται αυτό αλλά περι ορέξεως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ο ιδρώτας είναι ένα πρόβλημα και για μένα...ζεσταίνομαι και ιδρώνω αρκετά εύκολα..και ως φοιτητής πλέον σε μια πόλη με πολύ υψηλές θερμοκρασίες φοβάμαι πως θα έχω και μεγαλύτερο πρόβλημα. Αμφιβάλλω, αν τα αποσμητικά κάνουν πραγματικά κάτι..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Αντιιδρωτικά για τα πόδια όμως δεν τα συνιστώ.
Κάποτε πήρα από ένα φαρμακείο κάτι τέτοιο, και έπειτα από λίγες μέρες, άρχισαν να σκάνε τα πόδια μου και να ματώνουν και τα σταμάτησα.
Καλύτερα μία πούδρα αποσμητική, παρά κάτι που να μην αφήνει να ιδρώσουν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Η dactarin είναι για μύκητες, αμα την βάζεις κάθε μέρα και κάποια στιγμή έχεις μύκητες, νομίζω θα δυσκολευτείς να τους ξεφορτωθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Η dactarin είναι για μύκητες, αμα την βάζεις κάθε μέρα και κάποια στιγμή έχεις μύκητες, νομίζω θα δυσκολευτείς να τους ξεφορτωθείς.
Είσαι σίγουρη; Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος αυτό;

Τη βάζω δύο φορές την εβδομάδα και μόνο πάνω στης κάλτσες (δλδ η πούδρα δεν έρχεται σε άμεση επαφή με το δέρμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δεν ξέρω, λέω νομίζω γιατί από τη στιγμή που είναι κατά των μυκήτων θεωρώ ότι μετά οι μύκητες αποκτούν ανοσία. Οπως γίνεται δηλαδή με όλα τα φάρμακα, αν τα παίρνεις συνέχεια χωρίς να τα χρειάζεσαι μετά δεν σου κάνουν τίποτα γιατί οι μικροοργανισμοί τα συνηθίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Είχα γνωρίσει κάτι Βραζιλιάνες που χόρευαν (και ξέρετε σε τι ρυθμούς χορεύουν οι συγκεκριμένες) και δεν έλεγαν να ιδρώσουν!!!!:eek:Πήγα κι εγώ να τις ρωτήσω πώς το καταφέρνουν και τις είδα να ψεκάζονται ολόκληρες από πάνω μέχρι κάτω με ένα spray...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
μπορεί να είναι ιαματικό νερό το συγκεκριμένο...
αγοράζω κάθε καλοκαίρι και ψεκάζομαι συνέχεια(είναι σε σπρέυ και είναι άοσμο)
αν και δεν ιδρώνω σχεδόν καθόλου...

αλλά γενικά είναι καλό και χρήσιμο και φαντάζομαι βοηθάει στο να μην ιδρώνεις.
σε κρατάει cool :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
μπορεί να είναι ιαματικό νερό το συγκεκριμένο...
αγοράζω κάθε καλοκαίρι και ψεκάζομαι συνέχεια(είναι σε σπρέυ και είναι άοσμο)
αν και δεν ιδρώνω σχεδόν καθόλου...

αλλά γενικά είναι καλό και χρήσιμο και φαντάζομαι βοηθάει στο να μην ιδρώνεις.
σε κρατάει cool :P
Να και κάτι που δεν γνώριζα...Ευχαριστώ για την πληροφορία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Και εγώ αντιμετωπίζω το πρόβλημα που αναφέρει ο topic starter, μόνο που ιδρώνω κυρίως στο μέτωπο. Τι μπορώ να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
τώρα είδα το θεματάκι αλλά η λύση είναι μαγνησιο.... Mg διότι αποθηκεύει το κάλιο και το νάτριο....επείσης δεν παθένεις κράμπες και είναι και φυσικό.
!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top