Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 127)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 10 7.9%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 58 45.7%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 8.7%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία Ξανά!

    Ψήφοι: 7 5.5%
  • Δράση - ΦΙΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 3.9%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κόμμα Πειρατών

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΚΟΙΝΩΝΙΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 3 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
παντως τωρα ειδα,,οτι στις 6 μαιου ο Σαμαρας θα γινει πρωθυπουργος
την ημερα γεννεθλιων της Ντορας!:P
το εχει η μοιρα φαινεται..:D

Άγγελε σε έχω διαβάσει κατά καιρούς σε ποστς να λες τον φοκο πασοκο κλπ αλλά εσύ δεν είσαι καλύτερος. Μάλλον ο φοκος είναι καλύτερος που τελικά δε θα ψηφίσει πασοκ (απόσο λέει τουλάχιστον). Όταν ακούω από νέους ανθρώπους ότι θα πάνε να ψηφίσουν πασοκ και νδ ή να λένε πως την Κυριακή αντί να ψηφίσουν θα πάνε παραλία εκνευρίζομαι. Θα έπρεπε να ντρέπονται όχι μόνο που το λένε αλλά να κυκλοφορούν και έξω στο δρομό. Ντροπή και άισχος.

Είδες κανείς σας αυτό το θέμα : https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=102232
Ντροπή! Αυτό έχω μόνο να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν διαφωνω με αυτα..
και θα λυθουν ψηφιζοντας αριστερα ή μικρα κομματα πχ?


ας σκεφτουμε βαθυτερα

δεν μας φταινε τα κομματα,,αυτα εινα οτι ειμαστε εμεις

εμεις πρεπει να αλλαξουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
δεν διαφωνω με αυτα..
και θα λυθουν ψηφιζοντας αριστερα ή μικρα κομματα πχ?

Αν δεν τα ψηφίσεις, δε θα μάθεις ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Συνήθως δεν δίνω σημασία σε τέτοιες φήμες, γιατί βγαίνουν συνέχεια, αλλά τώρα προέρχονται από κυβερνητικά στελέχη.

Αύξηση της θητείας την "επομένη" των εκλογών

Από τους 9 στους 12 μήνες αυξάνεται η θητεία, ενώ επίκειται και νέο "μαχαίρι" στο μισθολόγιο των στρατιωτικών. Διαβάστε αναλυτικά

Ο πρωθυπουργός Λουκάς Παπαδήμος και ο υπουργός Άμυνας, Δημήτρης Αβραμόπουλος, έχουν ήδη ενημερώσει για την επικείμενη αύξηση της στρατιωτικής θητείας κατά 3 μήνες και την μείωση των αποδοχών των στελεχών των Ενόπλων Δυνάμεων κατά 12%.

Σύμφωνα με την Real News, νούμερο ένα στη λίστα των μέτρων που ο κ. Παπαδήμος υπενθύμισε ότι πρέπει να ληφθούν μετά τις εκλογές, είνια η περικοπή όλων των ειδικών μισθολογίων κατά τουλάχιστον 12%.

Αυτό περιλαμβάνει τα στελέχη των ΕΔ και των Σωμάτων Ασφαλείας, με το κέρδος που θα προκύψει, να εκτιμάται γύρω στα 205 εκατομμύρια ευρώ.

Σημειώνεται, ότι κανένα από τα δύο μεγάλα κόμματα δεν έχει δεσμευτεί ότι θα μπορέσει να κάνει κάτι, για να μην ικανοποιήσει την απαίτηση της Τρόικας για νέες μειώσεις στους στρατιωτικούς, που ήταν από τις πρώτες κατηγορίες εργαζομένων που υπέστησαν μειώσεις στις απολαβές τους.

Όπως αναφέρει το δημοσίευμα, η αύξηση της θητείας θα ανακοινωθεί σύντομα μετά τις εκλογές, αν και εφόσον φυσικά υπάρξει κυβέρνηση σταθερή και δεν χρειαστεί να καταφύγουμε σε επαναληπτικές εκλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν δεν τα ψηφίσεις, δε θα μάθεις ποτέ.
μα βλεπω τι κανουν ειτε τα ψηφιζω ειτε οχι
δεν βοηθησαν καπου παραπανω σε αυτα που λες παραπανω
και ο τσιπρας και το κκε λενε οτι η λυση στην κριση και στο αρρωστο δημοσιο ειναι να μπουν ολοι στο δημοσιο
ολα κρατικα

αυτη ειναι η οικονομικη πολιτικη βασικα

εκει διαφωνω

για να μιλησουμε καθαρα

εγω ειπα καθαρα θα ψηφισω σαμαρα και το αιτιολογησα..

εσυ τι θα ψηφισεις?εχεις αποφασισει?

ας μιλησει καθενας καθαρα και ας ακουσει επιχειρηματα;)


πεντακαθαρίδης:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μα βλεπω τι κανουν ειτε τα ψηφιζω ειτε οχι
δεν βοηθησαν καπου παραπανω σε αυτα που λες παραπανω

για να μιλησουμε καθαρα

εγω ειπα καθαρα θα ψηφισω σαμαρα και το αιτιολογησα..

εσυ τι θα ψηφισεις?εχεις αποφασισει?

ας μιλησει καθενας καθαρα και ας ακουσει επιχειρηματα;)

Αααα το έχω πει σε άλλα θέματα. Δεν με παρακολουθείς. :D
Ψήφισα ΝΔ στις προηγούμενες εκλογές και πριν ακόμα αποκτήσω εκλογικό δικαίωμα υποστηρίζα ΝΔ. Μέχρι και το καλοκαίρι έλεγα θα ψηφίσω πάλι ΝΔ παρόλο που ο Σαμαράς δεν με έπειθε. Όταν ψήφισε ναι στο μνημόνιο τον διέγραψα.
Θα ψήφιζα οποιονδήποτε αντιμνημονιακό τη δεδομένη στιγμή και αν δεν ψήφιζα Καμμένο, ο οποίος σύμφωνα με αυτά που λέει με καλύπτει στα περισσότερα και έχω παρακολουθήσει τις περισσότερες ομιλίες του, θα ψήφιζα ΣΥΡΙΖΑ αν και δεν συμφωνώ σε οτιδήποτε άλλο λένε πέρα του μνημονίου. Ο Καμμένος έφυγε από την ΝΔ γιατί δεν ψήφισε το μνημόνιο. Δεν βρήσκω λόγο συνεργασίας με τη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ γιατί αν ήταν έτσι θα καθόταν στα αυγά του εξαρχής και δε θα χρειαζόταν να φύγει και από τη ΝΔ. Όπως είπε και ο ίδιος χρόνια τώρα βγαίνει πρώτος στη Β Αθήνας. Αν πάρει καλή θεση στη βουλή και κάνει μαλακία και αυτός να πάνε να γ@μηθούν όλοι τους δεν ξανα ψηφίζω κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα ψηφίσεις ΝΔ? Έλεος, αυτό έχω να πω, έλεος!

Είσαι συνένοχος... ακόμα και τώρα που ξέρεις τι εστί προδότες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μα βλεπω τι κανουν ειτε τα ψηφιζω ειτε οχι
δεν βοηθησαν καπου παραπανω σε αυτα που λες παραπανω
και ο τσιπρας και το κκε λενε οτι η λυση στην κριση και στο αρρωστο δημοσιο ειναι να μπουν ολοι στο δημοσιο
ολα κρατικα

αυτη ειναι η οικονομικη πολιτικη βασικα

εκει διαφωνω

για να μιλησουμε καθαρα

εγω ειπα καθαρα θα ψηφισω σαμαρα και το αιτιολογησα..

εσυ τι θα ψηφισεις?εχεις αποφασισει?

ας μιλησει καθενας καθαρα και ας ακουσει επιχειρηματα;)


πεντακαθαρίδης:P:P
δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι χειρότερο να ακούς από έναν νέο άνθρωπο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ψήφισα ΝΔ στις προηγούμενες εκλογές και πριν ακόμα αποκτήσω εκλογικό δικαίωμα υποστηρίζα ΝΔ. Μέχρι και το καλοκαίρι έλεγα θα ψηφίσω πάλι ΝΔ παρόλο που ο Σαμαράς δεν με έπειθε. Όταν ψήφισε ναι στο μνημόνιο τον διέγραψα.
love angel σε καταλαβαινω..:/:

δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι χειρότερο να ακούς από έναν νέο άνθρωπο:/:
τι ακριβως ειναι το χειροτερο?

να μην θελω να γινουν ολα κρατικα?
ή οτι δεν φοβαμαι να πω τι θα ψηφισω?

ειτε το μετανιωσω μετα ειτε οχι

να ειμαι ελικρινης θα ειναι ψηφος με βαρια καρδια,,αλλα δεν μπορω να πονταρω αλλου για αναπτυξη και δουλειες


ο νεος πρεπει να θελει να μπουν ολοι στο δημοσιο οπως θελει η αριστερα?
μα απο αυτο πασχουμε τωρα
μια γενια που ηθελε να βολευτει στο δημοσιο με καθε μεσο και να μουχλιασει,,

εγωψηφιζω σαμαρα για συγκεκριμενο ονειρο,,να ερθουν επιχειρησεις επενδυσεις εδω στη χωρα ειδικα συγχρονες νεων τεχνολογιων κλπ μηπως και βρω καμια δημιοργικη δουλεια στη χωρα μου χωρις να χρειαστει να ξενιτευτω

αν καποιοι αλλοι εχουν αλλα ονειρα,,ας τα πουν




αφηστε τους αεριτζηδικους αφορισμους,, και πειτε με τι συμφωνειτε,,οχι μονο με τι διαφωνειτε..
για τη loveangel καταλαβα,,και παραλιγο να ημουν στη θεση της αλλα το σκεφτηκα αλλιως,,ισως να εχω αδικο,,θα φανει..


το οχι στο μνημονιο δεν φτανει..γιατι μετα απο 5-6 χρονια που δεν θα το εχουμε ,,να ειμαστε καλα,τι οραμα θα υπαρχει?

ας σκεφτουμε περα απο μνημονια σε βαθος χρονου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φίλε πραγματικά δεν ξέρεις τι σου γίνεται.

Αν θες δεξιά ντε και καλά (γιατί τα επιχειρήματα περί αριστεράς που ρίχνεις είναι παιδιάστικα), ρίξε ψήφο στον Καμμένο... Αλλά όχι να μου λες προπαγανδιστικές παπαριές, θα έχεις το θράσος να κοιτάς τους πολίτες που θα χάσουν σπίτια? Θα έχεις το θράσος να κοιτάς ανθρώπους που του χρόνου δεν θα έχουν να ζεσταθούν? Θα έχεις το θράσος να μιλάς για ανάπτυξη όταν οι μισθοί θα είναι 400 και 300 ευρώ? Τι ανάπτυξη είναι αυτή? Δεν έχει νόημα ΚΑΝ να πω γιατί να μην ψηφίσεις ΝΔ. Τα λέμε εδώ και μισό χρόνο. Τα βλέπουμε καθημερινά.

Συγνώμη, αλλά δεν θέλω να σε προσβάλλω ή να βρίσω (θα φάω και κανένα ban μετά), αλλά από εδώ και στο εξής μην περιμένεις και κάτι καλύτερο.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ρίξε ψήφο στον Καμμένο...
και αυτος τι θα κανει?

εγω ξερω οτι υπηρξε υπουργος περισσοτερο χρονο και με περισσοτερη δυναμη απο το σαμαρα,,και τι εκανε?

οι υπολοιποι στον καμμενο ειναι παλι παλιοι βουλευτες

ενα ξαναζεσταμενο φαγητο ειναι ο καμμενος

εσυ θελεις μονο να ψηφισεις οχι

μπορεις να μου πεις τι θελεις ομως?

μιλας οπως και οι περισσοτεροι του μπουλη του καμμενου
με θυμο και συναισθημα,,αλλα λογικα τι θα κανει ο καμμενος την επομενη μερα?

να ηταν νεο προσωπο ναι,,τον σκεφτηκα..

σαν κακοθρεμμενος μπουλης μου φαινεται ο καμμενος
δεν με πειθει με τιποτα οταν μιλαει
το σκεφτηκα αρχικα να παω προς τα εκει

αλλα με την αλαζονια και τους βλεμμενους που κουβαλαει..με τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα δεν είπα ότι υποστηρίζω τον Καμμένο (αριστερός είμαι) αλλά αν θες δεξιά μην ψηφίσεις μνημονιακό κόμμα. Αυτός τουλάχιστον λέει ότι θα βγούμε από το μνημόνιο αμέσως και θα μειώσει την φορολογία. Ούτε πούλησε την χώρα όπως ο Σαμαράς. Όχι ακόμα τουλάχιστον.

Εγώ πιστεύω ότι για να αλλάξει ριζικά η κοινωνία, πρέπει να υπάρξει ριζική αλλαγή στην πολιτική της χώρας. Και για να αλλάξει αυτό πρέπει να ξεφύγουμε από τις κεντροαριστεροδεξιές πολιτικές του σήμερα και του χτες. Τα μόνα κόμματα που προτίθεται να το κάνουν αυτό είναι ΕΠΑΜ, ΚΚΕ, Χρυσή Αυγή. Δεν ξέρω τι παίζει με ΑΝΤΑΡΣΥΑ.

Αλλά μην μου λες ότι υποστηρίζεις τον 5-6 φορές προδότη και κωλοτούμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τα μόνα κόμματα που προτίθεται να το κάνουν αυτό είναι ΕΠΑΜ, ΚΚΕ, Χρυσή Αυγή. Δεν ξέρω τι παίζει με ΑΝΤΑΡΣΥΑ.
καλα,,γιαυτο δεν μπορουμε να συννεοηθουμε..

ποτε δεν ξεκιναμε απο την αρχη φιλε,,ποτε

εσυ θες να τα σπασεις ολα?σπαστα,,αλλα δεν ειναι ολα κακα

σκεφτεσει τι θα γινει νεαρε φιλε,,αν αυριο η ελλαδα σταματησει να πληρωνει προς τα εξω και κυρηξει πτωχευση?

το λαπτοπ σου και τα ρουχα σου ειναι ελληνικα?το πετρελαιο?

μπορει να εχουμε ντοπιο φαι να φαμε,,αλλα θα απομονωθεί η χωρα διεθνως,,

οι πατεραδες και παπουδες μας μπορουσαν να ζησουν ετσι..
εσυ και γω ομως οχι

για ρωτα και τους παλαιοτερους να δεις τι σημαινει πραγματικη πεινα



θα βγουμε απο το μνημονιο ,πρεπει να βγουμε

αλλα οχι πλακωνοντας στο ξυλο τον τοκογλυφο,,αλα πουλωντας ή νοικιαζοντας περιουσια,,και βγαζοντας και αλλα λεφτα για να βγαλουμε τα κορακια απο πανω μας

οτι θα εκανε δηλαδη καθε ανθρωπος υπερχρεωμενος σε τραπεζες και που ειχε παρει 10 καρτες για να ξεπληρωσει τη μια




Αλλά μην μου λες ότι υποστηρίζεις τον 5-6 φορές προδότη και κωλοτούμπα.
ρωτα τη μερκελ και τα γερμανικα μιντια εχουν αλλη αποψη
κατι θα ξερουν,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
θα βγουμε απο το μνημονιο ,πρεπει να βγουμε

αλλα οχι πλακωνοντας στο ξυλο τον τοκογλυφο,,αλα πουλωντας ή νοικιαζοντας περιουσια,,και βγαζοντας και αλλα λεφτα για να βγαλουμε τα κορακια απο πανω μας
Έτσι δεν "βγαίνεις" απ' το μνημόνιο, απλά παίζεις με τους κανόνες τους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ξερεις αλλο τροπο να καθαρισεις τα χρεη που εχεις σε μια τραπεζα?

καπου στη μεση ειναι παιδια η αληθεια
δεν λες σε ολα ναι,δεν λες σε ολα οχι

διαπραγματευεσαι σκληρα και απαγκιστρωνεσαι σιγα σιγα δυναμονοντας την οικονομιακαι κλεινοντας καλες συμφωνιες με εταιριες κρατη κλπ

παντως με φωνες και οξω οι κατακτητες,αεεεεραααααααααααααα,,ποου λεει ο καμμενος με τη νεα ταξη πραγματων τους ελοχειμ και τους νεφελιμ

δεν βγαινουμε

τοσες χωρες βγηκανε
εμεις χρεωκοπησαμε ξανα και ξανα και αναπτυχθηκαμε σε λιγα χρονια μετα
μην φερνουμε την κατατροφη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε Αγγελε εχεις πραγματικα εμπιστοσυνη στον Σαμαρα και στους βολευτες της ΝΔ οτι θα κατσου να διαπραγματευτουν σκληρα και ολα τα υπολιπα που λενε;...! Το προβλημα δεν ειναι τοσο στα "οραματα" τους, οσο στο οτι δεν θα κανουν τιποτα απο αυτα...! Θα παρουν της θεσεις και θα εξυπιρετισουν τα ιδια συμφερωντα που εξυπηρετουν τοσο καιρο...!
Και ο Καμμενος, αν οχι ο ιδιος, ενα σορο βουλευτες του τα ιδια θα κανουν, θα παρουν το μερος τις νδ και θα την στιριζουν με την ψηφο τους.
Αν το προβλημα σου ειναι η ιδεολογια της αριστερας δεν ειναι αναγκη να ψηφισεις Νδ, υπαρχουν και αλλα δεξια κομματα!

Επισης, λες οτι πρεπει να αλλαξουμε εμεις, οσο και αν αλλαξουμε ομως, αν δεν αλλαξει η ψηφος μας γιατι να αλλαξουν τα κομματα; Αν ξερουν πως θα τους ψηφιζουμε ασχετα αν αλλαξαμε περιμενοντας οτι θα αλλαξουν, απλα μας βαζουν να παιζουμε το παιχνιδακι τους...!

Ριξε αλλου την ψηφο σου ρε συ, μην μασας αυτα που μασαει ο παπους μου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Πολλά παίζουν. Μπορεί να υποστηρίζει νδ από γεννοφάσκια, όπως κάποιοι υποστηρίζουν τις ομάδες. Μπορεί ο μπαμπάκας να πίστεψε στον "μέγα Καραμανλή". Μπορεί να μεγάλωσε στην παρέα της δαπ και να γαλουχήθηκε καταλλήλως. Μπορεί να έχει συγγενή ή φίλο κομματικό. Μπορεί να παίρνει κανά επίδομα με αντάλλαγμα την ψήφο. Ή μπορεί απλά να είναι και στόκος. Όλα παίζουν.

Την Δευτέρα θα μας λέει ότι δεν ξέρει πώς θα τα βγάλει πέρα οικονομικά αφού θα του ανακοινώσουν ότι, ξέρεις κάτι, τελικά το μνημόνιο δεν μας επιτρέπει να εφαρμόσουμε τις "δεσμεύσεις" μας. Ή απλά θα μας γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων του γιατί τα φράγκα θα του περισσεύουν και θα κάνει κριτική εκ του ασφαλούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ρε Αγγελε εχεις πραγματικα εμπιστοσυνη στον Σαμαρα
εχω μια πιστη..οτι πιστευει και θα κανει καποια απο τα αναπτυξιακα που κανει

και αλλη λυση αναπτυξης δεν βλεπω απο αλλο κομμα

στους πολλους καθεστωτικους της νδ οχι,,τους βαριεμαι που τους βλεπω

θα δουμε τι θα γινει ρε παιδια,,

ολοι υποθετικα μιλαμε

Πολλά παίζουν. Μπορεί να υποστηρίζει νδ από γεννοφάσκια, όπως κάποιοι υποστηρίζουν τις ομάδες. Μπορεί ο μπαμπάκας να πίστεψε στον "μέγα Καραμανλή". Μπορεί να μεγάλωσε στην παρέα της δαπ και να γαλουχήθηκε καταλλήλως. Μπορεί να έχει συγγενή ή φίλο κομματικό. Μπορεί να παίρνει κανά επίδομα με αντάλλαγμα την ψήφο. Ή μπορεί απλά να είναι και στόκος. Όλα παίζουν.

Την Δευτέρα θα μας λέει ότι δεν ξέρει πώς θα τα βγάλει πέρα οικονομικά αφού θα του ανακοινώσουν ότι, ξέρεις κάτι, τελικά το μνημόνιο δεν μας επιτρέπει να εφαρμόσουμε τις "δεσμεύσεις" μας. Ή απλά θα μας γράψει στα παλαιότερα των υποδημάτων του γιατί τα φράγκα θα του περισσεύουν και θα κάνει κριτική εκ του ασφαλούς.
ρε μεγαλε με ξερεις?

γιατι αμα θελετε να πλακωθουμε δικτυακα γινεται,,αλλα θα κλεισει το θεμα


δεν εχω πατησει παντως ποτε σε κομματικη συγκεντρωση..ουτε σε νεολαια,,γιατι δεν γουσταρω τα μαντρια

αλλα εχω δικαιωμα να πιστευω κατι ,,και να ψηφιζω

οπως και σεις

καλα το ποσοι το παιζουν οξω επαναστατες και μετα ριχνουν ψηφο πισω απο το παραβαν σε πασοκ νδ δε λεγεται


μονο και μονο απο το φορουμ
δεν μπορει μονο 1-2 να ψηφισουν μεγαλο κομμα τελικα



και συ που σαι πολυ μαγκας πες τι θα ψηφισεις....

γιατι και γω μπορει να κοροιευω τον καθενα και γω να το παιζω μουγκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εγώ έχω πει μεταξύ ποιων τριών προτίθεμαι να ψηφίσω 100 φορές. Αν θες το ψάχνεις, αλλά να το ξαναπώ. Ήμουν μεταξύ Α.Ε., Καζάκη και ΣΥΡΙΖΑ. ΣΥΡΙΖΑ αν δεν είχε τόση αγάπη για τον Πακιστάν θα το ψήφιζα, Καζάκη δεν θα ψηφίσω και εξηγώ γιατί στο δικό του thread και θα καταλήξω στον Καμμένο.

εγω ξερω οτι υπηρξε υπουργος περισσοτερο χρονο και με περισσοτερη δυναμη απο το σαμαρα,,και τι εκανε?

Σε Newton την μετράς την δύναμη; Εγώ ξέρω ότι άνοιξε τα σύνορα ο Σαμαράς όταν ήταν υπουργός. Αυτός γιατί δεν είναι ξαναζεσταμένο φαγητό; Μίλησε ο Σαμαράς για νέα τάξη πραγμάτων όπως ο Καμμένος και δεν το θυμάμαι; Τι έκανε; Έλα μωρέ, το να κάνει συνεργασία με την Cosco δεν είναι και τίποτα. Το να μην έχει χάσει ελληνικό πλοίο την σημαία του επί θητείας του δεν είναι και τίποτα. Λεπτομέρειες.

Για να σου αποδείξω λοιπόν ότι είτε είσαι τελείως θύμα είτε μας δουλεύεις ψιλό γαζί, θα σου παραθέσω ένα video με τον Σαμαρά που δείχνει τι βράχος εμπιστοσύνης είναι. Δυστυχώς, είναι προεκλογικό σποτ των Α.Ε. και μπορεί να το παρεξηγήσεις, αλλά εγώ θα σου προτείνω να δεις μέχρι εκεί που σταματά να δείχνει τους μνημονιακούς και αρχίζει να μιλά ο Καμμένος, για να μην νομίζεις ότι σε προτρέπω να τον ψηφίσεις. Απλά δες λίγο τον Άδωνη και τον Σαμαρά και απάντησέ μου αν είσαι ευκολόπιστο θύμα ή προπαγανδιστής.



«Αναρωτιέμαι πραγματικά, οι άνθρωποι που τα γράφουν αυτά έχουν σώας τα φρένας ή μήπως είναι παρανοϊκοί ναρκομανείς; Δηλαδή, αναρωτιέμαι πραγματικά, έχετε σώας τα φρένας;»

Κι όμως, θα τον ψηφίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχω χάσει κάθε πίστη στον φίλο Άγγελο. Αν θέλει να τον γαμάνε δικαίωμα του. Αν θέλει να του πουλάνε τα πολιτικά παιχνίδια δικαίωμα του. Θέλω να πιστεύω όμως ότι οι πλειοψηφία των Ελλήνων δεν έχει χάσει εντελώς τα λογικά της. Και αν στο μέλλον μετανιώσεις, όπως τόσοι κάνουν τώρα με το ΠΑΣΟΚ, θα λες "ήμουν ΒΛΑΚΑΣ, γιατί μου τα λέγανε αλλά εγώ δεν έβλεπα τα γεγονότα μπροστά μου και άκουγα την... Μέρκελ"!

Έλεος δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top