Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 127)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 10 7.9%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 58 45.7%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 8.7%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία Ξανά!

    Ψήφοι: 7 5.5%
  • Δράση - ΦΙΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 3.9%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κόμμα Πειρατών

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΚΟΙΝΩΝΙΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 3 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
ΕΝΩ Η ΝΔ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΟ ΚΟΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΡΙΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Ε? Η Χρυσή Αυγή σας πείραξε! (δεν υποστηρίζω χρυσή αυγή αλλά ρε γαμώτο μου την δίνει που κανένας δεν σχολιάζει την ΝΔ).
Εγώ προσωπικά το είχα δεδομένο ότι θα βγει πρώτο κόμμα,οπότε δεν εκπλήσσομαι. :/:
Εσύ είχες γράψει ότι θα απέχεις. Δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο

Τελικά ψήφισα το ''ΟΧΙ''. :)
[λόγους δεν θα αναλύσω,αλλά η ψήφος αυτή είναι.]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
τι ενσωμάτωση έχει η Β' Αθηνών?

Δεν ξέρω γαμώτο. Έχω ανθουσιαστεί με τα ποσοστά του ΣΥΡΙΖΑ στα εξιτ πολς. Μακάρι να επαληθευθούν.
Φοβάμαι τον Κουβέλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
ΕΝΩ Η ΝΔ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΟ ΚΟΜΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΡΙΤΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Ε? Η Χρυσή Αυγή σας πείραξε! (δεν υποστηρίζω χρυσή αυγή αλλά ρε γαμώτο μου την δίνει που κανένας δεν σχολιάζει την ΝΔ).

Μαν όταν πας και ψηφίζεις ανύπαρτα κόμματα εσύ και άλλοι 15% αυτών που ψήφισαν, είναι φυσιολογικό ΠΑΣΟΚ και ΝΔ να έχουν τόσο υψηλα ποσοστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Minus Attica :D Περίμενε να πέφτουν και τα ποσοστά της Αττικής και μετά μιλάμε για τουλάχιστον 1% διαφορά υπέρ ΣΥΡΙΖΑ,σύμφωνα πάντα με Νικολακόπουλο

Χαίρεσαι;

Θα τα πούμε σε λίγο καιρό για τον υποκριτή ΣΥΡΙΖΑ...
Δεν πιστεύω να κάνετε καμια συνεργασία με το ΠΑΣΟΚ "όταν θα πάρετε την εντολή σχηματισμού κυβέρνησης (όπως λένε όλοι οι εκπρόσωποί σας, όπου βρεθούν και σταθούν)" ;;

"ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ" -σοσιαλδημοκρατες, τσιρακια-.

Με πολλή αγάπη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Oh and Tsakos..υποκλίσου στον Ψυχολόγο,ο οποίος ξεκουβάλησε από την Γηραιά Αλβιώνα για να ρίξει ΣΥΡΙΖΑ και έπεσε μέσα στις εκτιμήσεις του ενώ μερικοί μερικοί που ζούνε μόνιμα εν Ελλάδι αλλάζαν και εκτιμήσεις και πρόθεση ψήφου (χώρια που δεν πήγαν να ψηφίσουν κιόλας τελικά) ανάλογα με το αν πνέει νοτιάς ή βοριάς στο λεκανοπέδιο :P

Μέχρι 23% η ΝΔ ; Δε τσιμπάω.Ελπίζω κάτω από το threshold του 20% .Τώρα θα κάνω κάτι παρακινδυνευμένο και μη σόφρων και θα πω πως μόνο σύμφωνα με όσα αντιλαμβάνομαι η δεύτερη θέση θα χαθεί από το ΠΑΣΟΚ.Όπως τα καταλαβαίνω η πρωτιά θα παιχτεί μεταξύ ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ .Εκτός δηλαδή αν όλος ο κύκλος μου στην Ελλάδα βρίσκεται στη ζώνη του Λυκόφωτος.ΔΕΝ υπάρχει φίλος,συγγενείς ή γνωστός μου αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα που να μου έχει εκδηλώσει την πρόθεση της ψήφο του και αυτή να μην είναι ΣΥΡΙΖΑ.Σημειωτέον όμως ότι μιλάμε για τον κύκλο μου στην Αθήνα.Δε ξέρω πως διαμορφώνεται η δυναμική στην επαρχία αλλά κάτι μου λέει ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα σαρώσει σε ολόκληρη την Αττική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Oh and Tsakos..υποκλίσου στον Ψυχολόγο,ο οποίος ξεκουβάλησε από την Γηραιά Αλβιώνα για να ρίξει ΣΥΡΙΖΑ και έπεσε μέσα στις εκτιμήσεις του ενώ μερικοί μερικοί που ζούνε μόνιμα εν Ελλάδι αλλάζαν και εκτιμήσεις και πρόθεση ψήφου (χώρια που δεν πήγαν να ψηφίσουν κιόλας τελικά) ανάλογα με το αν πνέει νοτιάς ή βοριάς στο λεκανοπέδιο :P

:clapup: συγχαρητήρια αλλα δε βρίσκω θετικο ότι μένω Ελλάδα καθώς εμείς που μένουμε εδώ βλέπουμε τα στρατευμένους ελληνικά κανάλια εσύ όμως δεν επηρεάστηκεσ απο αυτά

για την ώρα στο επικράτειας υπάρχει ντέρμπι για την 2η θέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Το ΚΚΕ είναι ηλίθιο κόμμα!!! Πλέον είμαι σίγουρη! Λένε όχι σε κυβέρνηση αριστεράς. Δεν πάμε καλά ρε φίλε. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ο Σαμαρας τελικα δεχεται συνεργασια ή θα παμε παλι σε εκλογες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ο Σαμαρας τελικα δεχεται συνεργασια ή θα παμε παλι σε εκλογες??
Δεχεται συνεργασία με το ΠΑΣΟΚ θα εχουνε 151 έδρες οποτε δύσκολα να κρατηθεί η κυβέρνηση

Πάει πτωχεύσαμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πρόβλεψη Νικολακόπουλου ώρα 21:30

NΔ 19.7%
ΣΥΡΙΖΑ 16.4%
ΠΑΣΟΚ 13.4%

Α, και μόλις μου έκανε πρόταση ο Νικολακόπουλος να μπώ στο team του.Φυσικά μιλάμε για τον απόλυτο bitch please Panos__ και έτσι τον χίωσα στο φτερό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Το ΚΚΕ είναι ηλίθιο κόμμα!!! Πλέον είμαι σίγουρη! Λένε όχι σε κυβέρνηση αριστεράς. Δεν πάμε καλά ρε φίλε. -.-'
Αν και δεν στηρίζω το ΚΚΕ, καλά κάνει που δεν δέχεται κυβέρνηση συνεργασίας. Οι Αριστερά και οι κομμουνιστές δεν είναι για να διαχειριστούν το σύστημα, είναι για να το ανατρέψουν. Καλά αν πρότειναν και διαχειριστικές λύσεις θα ήταν υπέρτατοι ρεφορμιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όχι ρε γαμώτο. Βγήκε η εταιρία που ανέλαβε τη ψηφοφορία, και λέει 109 έδρες ΝΔ και 42 ΠΑΣΟΚ. Άρα πιάνουν 151 έδρες! Γαμώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειδατε που γελεγατε το σαμαρα?

χαρηκα πολυ με τα αποτελεσματα με το πρωτο σοκ

1ος σαμαρας τριτο το πασοκ,,40 εδρες σοσο ξεκινησε το 74:D΄


γουσταρω σμαρας τσιπρας να πανε παρεα στη μερκελ
θελω να δω τα μουτρα της


η ΝΔ επιβιωσε απο την καταιγιδα και δεν διαλυθηκε οπως το πασοκ,μονο λογω του σαμαρα,,και γω γιαυτο ωηφισα

αν ηταν αρχηγος ενα παλιο κατεστημενο στελεχος

θα ηταν 3-45 ο κομμα

αντε να δουμε...

Όχι ρε γαμώτο. Βγήκε η εταιρία που ανέλαβε τη ψηφοφορία, και λέει 109 έδρες ΝΔ και 42 ΠΑΣΟΚ. Άρα πιάνουν 151 έδρες! Γαμώ!
συμφωνω

αλλα δεν βγηκαν ολα τα αποτελεσματα αθηνα δεν μπηκε ισως ολη,,
οποτε θα αλλαξεικαι θα πεσει ισως το πασοκ

εγω ελπιζω να μην γινει συγκυβερνηση πασοκ νδ
ο σαμαρας πρεπει να ειναι ξυπνιος,,μην παει για αυτοκαταστροφη

ο Λαζοπουλος πριν ελεγε να αλλαξει στροφη ο σαμαρας και να βαλει πιο δυνατα επαναδιαπραγματευση μαζι με τσιπρα..

αντε να δουμε

καλυτερα σαμαρας τσιπρας παρα τα καθικια του πασοκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ίδια εκτίμηση και από υπουργείο Εσωτερικών με θρίλερ για την είσοδο στο Κοινοβούλιο των ΛΑΟΣ,Οικολόγων,Ντόρα μεταξύ 2.7-2.9%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ρε Άγγελε είσαι στον κόσμο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Eκτός Βουλής ---> 18,14 %
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Ο Σαμαρας τελικα δεχεται συνεργασια ή θα παμε παλι σε εκλογες??
τα υπολοιπα παιδακια θα τον κανουν παρεα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ρε Άγγελε είσαι στον κόσμο σου.

ειμαι δε ειμαι
ο σαμαρας παλι εχει τον πρωτο λογο,
καμια κυβερνηση αριστερη ή μη δεν μπορει να γινει χωρις αυτον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειμαι δε ειμαι
ο σαμαρας παλι εχει τον πρωτο λογο,
καμια κυβερνηση αριστερη ή μη δεν μπορει να γινει χωρις αυτον..

Άμα δεν πάρει κυβέρνηση ανοχής θα σου πω εγώ που μετράει ο λόγος του. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
mpaxalation
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top